[C1 i C1FL] Jakie sprzęgło do 1.6 benzyna

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: industrialyzer0
AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

[C1 i C1FL] Jakie sprzęgło do 1.6 benzyna

29 sie 2011 21:19

problem ze sprzęgłem znamy wszyscy. sprzęgła - przynajmniej w pierwszych egzemplarzach - są wadliwe i kropka.
w moim przypadku (benzyna/1.6/2007) objawiało się to do tej pory przypalaniem sprzęgła podczas ruszania tyłem pod górkę
oraz brakiem wyczucia/niemrawością podczas jazdy na półsprzęglę /manewrowanie na parkingu/. zastanawiam się
także, czy kłopoty z przełączaniem biegów nie biorą się od tego sprzęgła. jednak ostatnio miałem problem z ruszeniem
- tym razem pod górkę - z 5 osobami na pokładzie. objawy były takie jakbym ruszał z dwójki.
w związku z powyższym przymierzam się powoli do wymiany sprzęgła we własnym zakresie. wiem, że nie mogę tu liczyć
na serwis czy powołanie się na gwarancję - tym bardziej, że są tu osoby, którym sprzęgło padło całkiem /i to po
stosunkowo krótkim przebiegu/ - a moje przy przebiegu ok 50.000 niby oficjalnie jest ok. oczywiście wszystkie - wg mnie nieprawidłowości
- były serwisowi od początku zgłaszane. oczywiście bezskutecznie. diagnoza brzmiała zawsze - TEN TYP TAK MA.
dlatego prosiłbym osoby, które wymieniały sprzęgło we własnym zakresie o namiary na jakiś dobry zestawik.
nie chciałbym kupić sprzęgła, które będzie tak samo pracować jak obecne oryginalne. z tego co wiem, w nowych modelach cee'da
jakieś elementy zespołu sprzęgła zostały poprawione. no właśnie - jak odróżnić je o tych "niedobrych". jaką firmę wybrać /na allegro jest dość duża oferta/
zaprasza do dyskusji.
z góry odrzucam sugestie typu "jedź do ASO" "walcz" "pisz na Słowację do Korei do sądu" - nie chce mi się porostu użerać i kropka.

pozdrawiam

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: jakie sprzęgło najlepsze do 1.6 benzyna

29 sie 2011 22:22

Z tego co się orientuję na pierwszy montaż idzie VALEO [parę osób na forum to potwierdziło]. Pozytywne opinie czytałem o SACHSie. Sam również mogę polecić tę firmę jeśli chodzi o inne pojazdy.
Sprzęgło w benzynie 1.6 wg SACHSa [nie ma dwóch rodzajów, jest jeden ten nowszy dla obu]:
    3000 951 098 [komplet]
    Średnica [mm]: 215
    Ilość zębów: 20

Oryginał VALEO:
    VAL826995
    Średnica [mm]: 215
    Ilość zębów: 20
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakie sprzęgło najlepsze do 1.6 benzyna

31 sie 2011 12:56

troche obok tematu za co z góry sorry..ale w moim procku z listopada 2008 sprzęgło faktycznie ma dość nietypowy sposób łapania..robi to jak dla mnie zbyt gwałtownie i zbyt nieoczeniwanie ale..nie ma żadnego problemu z jazdą na półsprzęgle a efekt przypalania występujący na początku eksploatacji już jakiś czas temu przestał być obserwowany...pisze o tym bo akurat stuknęło mi 50kkm

dodam że eksploatacja to w 95% miasto i permanentne stanie w korkach..uważam że to sprzęgło ma kiepską konstrukcję i jest niezbyt przyjazne w obsłudze ale oznak zuzycia nie zauważyłem..faktem jest że jak będę musiał kiedyś wymieniać to napewno nie na oryginał
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: jakie sprzęgło najlepsze do 1.6 benzyna

31 sie 2011 13:00

jjs napisał(a):troche obok tematu za co z góry sorry..ale w moim procku z listopada 2008 sprzęgło faktycznie ma dość nietypowy sposób łapania..robi to jak dla mnie zbyt gwałtownie i zbyt nieoczeniwanie ale..nie ma żadnego problemu z jazdą na półsprzęgle a efekt przypalania występujący na początku eksploatacji już jakiś czas temu przestał być obserwowany...pisze o tym bo akurat stuknęło mi 50kkm

A wymieniałeś płyn hamulcowy? Pewnie tak. A odpowietrzałi Ci pompę sprzęgła? Taki efekt miałem w rio po pracach mechanika Pana I.M.Pateckiego :(
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Roman5
 

Re: jakie sprzęgło najlepsze do 1.6 benzyna

31 sie 2011 20:49

Zapamietajcie sobie to ze sprzeglo zawsze i jeszcze raz napisze zawsze odpowietrza sie z dolu do gory.Nie tak jak hamulce tz nadusisz i odkrecasz nypel przy silowniku na skrzyni.Takim sposobem to moze sie po miesiacu uda.Jak ktos w miare bystry to moze wspomoc sie cisnieniem z ukladu hamulcowego.

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: jakie sprzęgło najlepsze do 1.6 benzyna

31 sie 2011 22:59

ruszok napisał(a):Z tego co się orientuję na pierwszy montaż idzie VALEO [parę osób na forum to potwierdziło]. Pozytywne opinie czytałem o SACHSie. Sam również mogę polecić tę firmę jeśli chodzi o inne pojazdy.
Sprzęgło w benzynie 1.6 wg SACHSa [nie ma dwóch rodzajów, jest jeden ten nowszy dla obu]:
    3000 951 098 [komplet]
    Średnica [mm]: 215
    Ilość zębów: 20


ale ładną cenę ma sprzęgło Sachs'a - poniżej 1000 PLN to mi się nie udało w necie znaleźć. chyba zacznę zbierać na to sprzęgło..., bo jeśli valeo ma być takie jak oryginał to dzięki wielkie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: jakie sprzęgło najlepsze do 1.6 benzyna

01 wrz 2011 10:55

To jest komplet z tego co widzę. Ale nie opieraj się tylko na mojej opinii :)
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: jakie sprzęgło najlepsze do 1.6 benzyna

02 wrz 2011 16:57

ruszok napisał(a):To jest komplet z tego co widzę. Ale nie opieraj się tylko na mojej opinii :)


zgadza się - komplet
ale nawet nie myślałem żeby wymieniać tylko pojedynczo tarczę/łożysko czy docisk.
jak już rozbebeszać będą połowę auta - to niech wszystko będzie wymienione na nowe

outro
 

Re: jakie sprzęgło najlepsze do 1.6 benzyna

15 lis 2011 20:33

EMWU i jaką decyzja w sprawie tego sprzęgła ? Na jaką firmę się zdecydowałeś ? Jeśli na forum są osoby po wymianie sprzęgła to proszę o
info. Jakie sprzęgło założyli do Ceeda 1,6 DOHC z przed liftu i czy zmiany po licie w silniku są tak znaczne , że wykluczają założenie sprzęgła dedykowanego dla ceeda po lifcie.
Mile widziana też informacja na temat kosztów takiej operacji. Z góry dziękuję :thanks

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: jakie sprzęgło najlepsze do 1.6 benzyna

16 lis 2011 00:55

EMWU jaka lepsza firma nie wiem, aktualnie w aucie mojego syna (1,6 benz. przed liftem) jest zamontowany Sachs po lifcie i sprawuje się jak na razie dobrze.
Przejechane dopiero ok 10 tys km.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Jakie sprzęgło do 1.6 benzyna

17 lip 2020 16:59

Sorry za odkopanie trupa...

W moim prosiaku dziś stuknęło 120 tysięcy kilometrów :) Niestety od jakiegoś czasu słyszę świergot spod maski. Jak tylko dotknę pedału (a co, nie obawiam się używać tego słowa) sprzęgła, dźwięk znika. Domyślam się że to łożysko. Moje pytanie: robić tylko łożysko/docisk czy od razu wymiana całości? Nie będę ukrywał że okres nie sprzyja mojemu budżetowi i ewentualnym wydatkom na wymianę całości sprzęgła. Nie wiem też czy oszczędność się w ogóle opłaci, bo jeśli niebawem skończy się tarcza to robota do zrobienia raz jeszcze. Jak to mawiają: biedny traci dwa razy. Ogólnie i tak planuję zostawić prosiaka w ASO, ale chyba potrzebuję tego jednego czy dwóch głosów, aby wymienić całość od razu. W dodatku dziś mi powiedziano, że kompresor klimatyzacji także się kończy (zaczął dziwnie wyć) [DISAPPOINTED FACE]

Czy w producentach coś się zmieniło? Nadal wybierać sasch? W sumie nie wiem co mają w ASO. Może jakiś OEM? Bo jednak wytrzymał 120k i jestem zadowolony. Ehhhh
Obrazek

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl