1,6crdi - czyja konstrukcja?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
pepers
 

1,6crdi - czyja konstrukcja?

02 lut 2011 20:59

wiem ze jest juz sporo o tym tu pisane - lecz nie do końca sie zgodze z info ze ten silnik jest na licencji mercedesa czy tez mazdy itp ... bo takowe rzeczy tu wyczytałem
dotarłem natomiast do info z wiarygodnego zrodla ze kia kupiła licencje na silnik od psa (peugot i cytryna) pokombinowali troszkę pozmieniali , wyeliminowali rzeczy na ktore psioczyli posiadacze hdi (lub tdci-ford) np rozrząd, dwumas i nazwali go crdi :) ot nowinka którą posiadłem

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

02 lut 2011 22:47

to jest własna konstrukcja Hundai-Kia

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

02 lut 2011 23:32

Z wyglądu ten silnik nie jest zbyt podobny do 1.6 HDi. Ma inne rozmieszczenie elementów więc szczerze wątpię. Chyba, że jakieś niektóre rozwiązania...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

23 mar 2012 02:19

Przepraszam ,czyli dobry jest? Ciekawe ile wytrzyma kilometrów miliona chyba nie zrobi?
Jakbym zrobił milion km.,to by Auto Świat nagłośnił bym był sławny i może coś od KIA dostał,ale się rozmarzyłem. :)

AUTOR WĄTKU
Eliot
 

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

24 mar 2012 00:22

Jednostka 1.6 CRDi (Common Rail Diesel injection) została specjalnie zaprojektowana w Kia Motors Deutchland GmbH przez konstruktorów niemieckich dla Kia i Hyundaia. Zasilana jest wtryskiem common rail II generacji. Posiada 16-zaworową głowicę z dwoma wałkami rozrządu dohc.
Nieźle jeździ ;p.
Ostatnio edytowano 24 mar 2012 01:36 przez Eliot, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Eliot
 

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

24 mar 2012 00:35

Dodam jeszcze dla laików że silnik posiada turbosprężarkę ze zmienną geometrią łopatek VGT (Variable Geometry Turbine).
Można powiedzieć że mimo upływu kilku lat od projektu jest to jeden z najlepszych silników diesla.
I jest solidnie wykonany.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

24 mar 2012 16:42

Eliot napisał(a):Dodam jeszcze dla laików że silnik posiada turbosprężarkę ze zmienną geometrią łopatek VGT (Variable Geometry Turbine).

Oj nie wszystkie. Posiadają ją wszytski o mocach 115 i 128 KM, a te 90 KM tylko wersje przedliftowe

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

24 mar 2012 18:51

Eliot napisał(a):Można powiedzieć że mimo upływu kilku lat od projektu jest to jeden z najlepszych silników diesla.

Nie popadajmy w euforię. Ja uważam, że jest przeciętny na tle konkurencji, biorąc pod uwagę wszystkie jego cechy, konstrukcyjne i eksploatacyjne.

AUTOR WĄTKU
Eliot
 

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

24 mar 2012 21:04

maestro napisał(a): Nie popadajmy w euforię. Ja uważam, że jest przeciętny na tle konkurencji, biorąc pod uwagę wszystkie jego cechy, konstrukcyjne i eksploatacyjne.

W euforię nie popadam, jednak mówimy tu o segmencie tanich samochodów, wymień jeden tańszy i lepszy.

RERO
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 21 paź 2007 13:48
Lokalizacja: SZTUM/Gościszewo
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, comfort+

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

24 mar 2012 22:28

a z czyją konstrukcją go porównać? nikt nie miał równie udanego motoru w 2006 roku, dopiero w zeszłym roku wyszedł 1.6 dla forda, mazdy i psa który może z naszym konkurować, ale czy może wygrać... :??
RERO znany również jako REROMEK - 2007 , 1.6 benzyna 122kM C+ choć nie jestem pewny... :wavingyellow:
był - 1.6 crdi 115kM , 2007 , ale to już zamierzchła historia...

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

25 mar 2012 07:23

Eliot napisał(a):
maestro napisał(a): Nie popadajmy w euforię. Ja uważam, że jest przeciętny na tle konkurencji, biorąc pod uwagę wszystkie jego cechy, konstrukcyjne i eksploatacyjne.

W euforię nie popadam, jednak mówimy tu o segmencie tanich samochodów, wymień jeden tańszy i lepszy.


W poprzednim poście napisałeś, że pomimo upływu lat to wciąż jeden z najlepszych silników diesla. Sprostowałem tylko to. Gdybyś napisał, że to jeden z lepszych silników diesla oferowanych w autach tańszych pokroju ceeda to pewnie byłbym skłonny przyznać rację ;)

RERO napisał(a):a z czyją konstrukcją go porównać? nikt nie miał równie udanego motoru w 2006 roku, dopiero w zeszłym roku wyszedł 1.6 dla forda, mazdy i psa który może z naszym konkurować, ale czy może wygrać...


Niekoniecznie musimy porównywać auta tej samej pojemności. Pozatym, konstrukcyjnie w 2006 r. nie był to silnik w żaden sposób innowacyjny. Poprostu poprawnie skonstruowany silnik wykorzystujący sprawdzone technologie. Ale rozumiem, że każdy chwali to co ma. Ja jednak mam w swoim pro 1.6 DOHC i uważam, że to bardzo przeciętny silnik :) Rzeczywiście w kontekście dyskusjji więcej atutów ma CRDi na tle konkurencji dieslowskiej niż mój silnik na tle silników benzynowych u kokurencji. Oczywiście to tylko moje zdanie.

AUTOR WĄTKU
Eliot
 

Re: 1,6crdi - czyja konstrukcja?

25 mar 2012 15:41

Każdy ma prawo do swojego zdania.
Kup sobie np. clio z 1.5 dci to wtedy docenisz dobry silnik.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 125 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl