PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
groz3
 

PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

25 sty 2011 17:27

kupiłem miesiąc temu nowa kia pro ceed z salonu w nowy Sączu i zrobiłem nią zarazie 1100 km .Czy mieliście takie odczucie ze po każdym pokonaniu 100 km silnik był mocniejszy tak jak by komputer odblokowywał moc ,dodam jeszcze ze jest to silnik 1.4 dohc 90 km .z początku wydawało mi się ze jest mniej dynamiczny od drugiego mojego auta skody octavi kombi z silnikiem 1.4 16v 75km .
Ostatnio edytowano 25 sty 2011 19:29 przez groz3, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: CO 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

25 sty 2011 18:37

groz3 napisał(a):kupiłem miesiąc temu nowa kia pro ceed z salonu w nowy Sączu

Witam Ziomala i cieszę się że jesteś tak zainspirowany tym modelem. Każdy ma inne odczucia, ja uważam że po wymianie oleju motor fajniej pracuje. Ale to takie tam... :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: CO 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

25 sty 2011 19:16

post do usunięcia - dziekuję
Ostatnio edytowano 26 sty 2011 20:03 przez c22, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 Km WIEKSZA MOC SILNIKA

25 sty 2011 19:52

groz3 napisał(a):kupiłem miesiąc temu nowa kia pro ceed z salonu w nowy Sączu i zrobiłem nią zarazie 1100 km .Czy mieliście takie odczucie ze po każdym pokonaniu 100 km silnik był mocniejszy tak jak by komputer odblokowywał moc ,dodam jeszcze ze jest to silnik 1.4 dohc 90 km .z początku wydawało mi się ze jest mniej dynamiczny od drugiego mojego auta skody octavi kombi z silnikiem 1.4 16v 75km .

Tak się właśnie programuje komputery sterujące silnikami, żeby się stopniowo odblokowywały. Chodzi o to, aby ludzie nie zarzynali silników od razu po wyjechaniu z salonu. Kia do tej pory miała tak tylko w dieslach, ale mówisz, że teraz w benzynie też to wprowadzili?
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 Km WIEKSZA MOC SILNIKA

25 sty 2011 22:36

jerry napisał(a):Tak się właśnie programuje komputery sterujące silnikami, żeby się stopniowo odblokowywały.

powaga?? :szok
mod napisał(a):Nic nie robisz tylko się czepiasz.Ciebie się czepiali więc przestań robić to samo.
:lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
groz3
 

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

26 sty 2011 18:11

takie miałem odczucie a nie wicie po ilu przejechanych kilometrach się całkiem odblokowuje.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

26 sty 2011 19:01

groz3 napisał(a):takie miałem odczucie a nie wicie po ilu przejechanych kilometrach się całkiem odblokowuje.

Algorytm jest zmienny i zależy od stylu jazdy - mówiąc najogólniej, w pamięci komputera jest mapa pracy silnika i musi się ona "zapełnić", tzn. sinik musi określoną ilość czasu przepracować w każdych warunkach (prędkość/obroty/obciążenie - poszukaj w necie jak wygląda np. "mapa zapłonu", to załapiesz od razu o co chodzi). W praktyce jest to 3 do 5 tys. km.
Jeśli będziesz na jakimś krakowskim spocie, mogę wziąć kompa i zmierzymy Ci moc.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

26 sty 2011 19:14

jerry czyli jesli bedziemy mieli 2 takie same auta i 1 bedzie jezdzil ktos spokojnie, a drugim ktos kto lubi dynamiczna jazde to dojdzie to takiej sytuacji, ze przy takim samym przebiegu np 25000km, gdy nagle ten 1 zechce agresywniej pojechac to uzyska mniejsza moc niz ten z 2 przypadku? Czy jak mam to rozumiec? ^^ W kazdym ceedzie i innych autach mapa jest tworzona na podstawie tego jak kto danym autem jezdzi?

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

26 sty 2011 19:25

hacker napisał(a):jerry czyli jesli bedziemy mieli 2 takie same auta i 1 bedzie jezdzil ktos spokojnie, a drugim ktos kto lubi dynamiczna jazde to dojdzie to takiej sytuacji, ze przy takim samym przebiegu np 25000km, gdy nagle ten 1 zechce agresywniej pojechac to uzyska mniejsza moc niz ten z 2 przypadku? Czy jak mam to rozumiec? ^^ W kazdym ceedzie i innych autach mapa jest tworzona na podstawie tego jak kto danym autem jezdzi?

A myślisz, że z czego wynikają sytuacje, gdy ktoś wsiada do czyjegoś auta, niby takie samo, taki sam silnik, etc. i ze zdumieniem stwierdza, że jednak nie zbierają się jednakowo?
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

26 sty 2011 19:31

Może być wiele przyczyn, ale teraz doszła do mojej listy jeszcze jedna ^^ Ta mapa jest cały czas aktualizowana przy kolejnych przejechanych km, tak? Czyli jak osoba z 1 przypadku zacznie jeździć dynamiczniej to po jakiś czasie auto zacznie jeździć równie dobrze jak w 2 przypadku?

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

26 sty 2011 20:13

hacker napisał(a):Może być wiele przyczyn, ale teraz doszła do mojej listy jeszcze jedna ^^ Ta mapa jest cały czas aktualizowana przy kolejnych przejechanych km, tak? Czyli jak osoba z 1 przypadku zacznie jeździć dynamiczniej to po jakiś czasie auto zacznie jeździć równie dobrze jak w 2 przypadku?

To oczywiste. Cały obszar mapy to zarówno niskie obroty i niskie obciążenia jak i te wyższe wartości. Jeśli ktoś od nowości jeździ tylko i wyłącznie spokojnie, to silnik nigdy nie ustabilizuje się na wysokich obrotach obciążeniach. I odwrotnie, jeśli ktoś żyłuje na okrągło, to potem źle się takim autem jedzie choćby w korku - lekki ruch pedałem gazu i od razu nieprzyjemne szarpanie. Nie spotkałeś się z tym?
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

26 sty 2011 23:18

jerry napisał(a):Jeśli będziesz na jakimś krakowskim spocie, mogę wziąć kompa i zmierzymy Ci moc.


Jerry Ty niedługo dla mnie tu będziesz bogiem :ok Ja bym się an to pisał, właśnie też ma takie odczucia że autko jest bardziej dynamiczne niż powinno, ma 3tys a przy docierce właśnie nie jeździłem mułowato tylko w szerokim zakresie obortów, no może bez jakiejś przesady.. Ale w każdym bądź razie fajnie reaguje na gaz, jak na 1,4 oczywiście :)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

27 sty 2011 06:35

jerry napisał(a):To oczywiste. Cały obszar mapy to zarówno niskie obroty i niskie obciążenia jak i te wyższe wartości.


Jerry, to nie 1 kwietnia, można raz kogoś wypuścić na koniec mrugając okiem ale generalnie forum służy do wymiany informacji i opinii pomiędzy forumowiczami a nie jazdy z nimi i robienia tak zwanego - jak to powiedzieli we scenie z Harlem Globtrotters w Misiu - tata wariata.

A co do odczucia, że auto jeździ inaczej w różnym czasie - no cóż, przede wszystkim to my się układamy do auta, inaczej reagujemy każdego dnia na bodźce, są inne warunki atmosferyczne. Ja np. jak jadę w piękny, słoneczny dzień po długim okresie szarzyzny i byleczegości to zawsze mam odczucie, jakby autko nabierało z 1/3 mocy więcej, a było tak lekkie, że jadąc właściwie unoszę się leciutko nad drogą. Ale wystarczy nawet jak są doskonałe warunki jechać po niemieckim autobahnie w okolicy Monachium by mieć uczucie, że moc spadła o połowę i zaraz zaczną mnie wyprzedzać rolkarze i cykliści (choć prędkościomierz wskazuje 150-160 muszę jechać prawym pasem aby nie blokować ruchu :ha )
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

27 sty 2011 07:33

pioter napisał(a):Jerry, to nie 1 kwietnia, można raz kogoś wypuścić na koniec mrugając okiem ale generalnie forum służy do wymiany informacji i opinii pomiędzy forumowiczami a nie jazdy z nimi i robienia tak zwanego - jak to powiedzieli we scenie z Harlem Globtrotters w Misiu - tata wariata.


piotrer - znajdź mi chociaż jeden post w którym jerry kogoś wypuszcza? Sporo czytam forum i w dużej mierze posty jerrego są obiektywne i merytoryczne. Proszę nie doszukuj się drugiego dna w jego wypowiedziach bo powód bardziej dynamicznego auta po pokonaniu klilku małych tysiów nie bierze sięz nikąd :good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

27 sty 2011 15:23

ostatnie posty ktore byly odpowiedzia na moje pytania moga byc podpucha ^^ mam watpliwosci czy cos takiego faktycznie dziala w ceedzie i benzynie(jerry wie dlaczego mam watpliwosci) ale w dobrych instalacjach LPG jest taka opcja ;p

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

29 sty 2011 16:31

może jerry ma walizkową hamownię?? :cool: :ok
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

30 sty 2011 00:24

Ryba4 napisał(a):może jerry ma walizkową hamownię?? :cool: :ok

PCMSCAN Pro + T 16. Poszukaj, poczytaj, dowiedz się co to jest, jak działa i co tym można sprawdzić, a potem zmodyfikuj swoją uwagę o walizkowej hamowni :smile:
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

30 sty 2011 11:44

Ale przecież nie "złość" się na mnie bo ja tu staram się ratować twarz, że niby dałem się wypuścić :cool: A co Ty wiesz i co potrafisz to ja po przeglądnięciu forum podejrzewam :good

A przecież jest coś takiego jak "walizkowa hamownia" - http://www.dieselservice.win.pl/h/h_przen.htm
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: PO KAŻDYM PRZEJECHANYM 100 KM WIEKSZA MOC SILNIKA

01 lut 2011 16:37

oooooo muszę poczytac o tej walizkowej hamowni - szczerze 1 słysze

na pewno racja jest w tym że mampy auta układają się do stylu jazdy - i warto zamulone auto co jakiś czas ostrzej przegonić a przy okazji KATA dopalic i inne
elpidzi miałem SGI to co jakiś czas tez mi chłopaki kazali na benzynce trochę kompa poprzepalać
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl