Lotos Quazar do Ceeda

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Sylvio
Przedszkolak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 lut 2009 16:59
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Lotos Quazar do Ceeda

04 lut 2012 13:27

cześć, ja stosuje Lotos wczesniej Lotos Kia Formula 5w40 potem jak pojawił się Quazar to Lotos Quazar 5w40, potem Lotos Quazar K 5w40 - do chwili obecnej. Teraz na liczniku mam 170 tys km, Serwis wykonuję co 20 tys i nie uzupełniam oleju pomiędzy wymianami, jak jadę na kolejny serwis poziom jest w okolicy 1/3 do min. Silnik sprawuję się bezproblemów,turbinka oryginalna. Postaram się wykonać jakiś raport z ekspoloatacji po przeglądzie 180 tys.
Pro Ceed 1.6 crdi

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

10 lut 2012 20:56

Tak sobie czytam i myślę ,że zaleje olejem General Motors 5w30 dexos 2 z 5 litrów zapłacę 103 zł.Po co przepłacać GM ma fantasyczne parametry oleju syntetycznego,niczym się nie różni od quazara.W ASO są cwane misie oni nie polecają Lotosa i zalewają Castrolem Mobilem.Ale jak chcesz własny olej przynieść to ci w gwarancje wpiszą ,że nie Lotosa wlewasz ASO to banda złodziei i cwaniaczków która bazuje na ludzkiej niewiedzy.Jaka jest wasza opinia o olejach General Motors?

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Lotos Quazar do Ceeda

10 lut 2012 23:34

Vader napisał(a):W ASO są cwane misie oni nie polecają Lotosa i zalewają Castrolem Mobilem.Ale jak chcesz własny olej przynieść to ci w gwarancje wpiszą ,że nie Lotosa wlewasz ASO to banda złodziei i cwaniaczków która bazuje na ludzkiej niewiedzy


Co Ty za teorie spiskowe tworzysz ;), w ASO wlewają to co używają czyli z kim akurat mają umowę nikt nie mówi, że musi być to Lotos, a do książki wpisują tylko informacje, że przyniosłeś swoje części lub olej. I jest to tylko po to, że jak ten twój olej okaże się, olejem po frytkach kupionym w butelce np: GM, to jak silnik Ci się rozsypie, żebyś nie leciał do nich z krzykiem aby Ci to na gwarancji zrobili :ha

A tak mają wpis, że na przeglądzie miałeś swój olej taki i taki z takimi parametrami i nie ma w tym nic dziwnego. Wiec jak kupisz sprawdzony olej z pewnego źródła, który spełnia wymogi producenta, to nikt Ci się nie doczepi i nie narusza to gwarancji.

Co do General Motors 5w30 dexos 2 to parametry raczej są spełnione, ale od oleju to tu Ruszok jest maniakiem :D
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Eliot
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

11 lut 2012 10:27

Wlałem do 1.6 crdi LM synthoil high tech 5w40, przywieziony z D. przez znajomego.
Lał to ktoś może? silnik przeżyje? narazie po zalaniu chodzi ok.

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

11 lut 2012 12:20

Vader napisał(a):Tak sobie czytam i myślę ,że zaleje olejem General Motors 5w30 dexos 2 z 5 litrów zapłacę 103 zł.Po co przepłacać GM ma fantasyczne parametry oleju syntetycznego,niczym się nie różni od quazara.W ASO są cwane misie oni nie polecają Lotosa i zalewają Castrolem Mobilem.Ale jak chcesz własny olej przynieść to ci w gwarancje wpiszą ,że nie Lotosa wlewasz ASO to banda złodziei i cwaniaczków która bazuje na ludzkiej niewiedzy.Jaka jest wasza opinia o olejach General Motors?


U mnie z Lotosem Kia Formula po miesiącu było już coś nie tak. Chodził głóśniej niż Castrol, a cena... sami wiecie. przez 30kkkm (od 30000 do 60000)dolałem mniej niż Castrola bo tylko 0,5 l Odstawiłem Lotosa i Castrol EDGE 5w30 własnoręcznie kupiony. Wyszło taniej ale serwis i tak zarobi swoje, nie pasował filtr oleju i spalone żarówki się nagle znalazły.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

11 lut 2012 21:38

Eliot napisał(a):Wlałem do 1.6 crdi LM synthoil high tech 5w40, przywieziony z D. przez znajomego.
Lał to ktoś może? silnik przeżyje? narazie po zalaniu chodzi ok.

Ja ma od ca. 4 tys. kmów i wsio OK. Olej jak olej choć podobno dobry

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

12 lut 2012 05:34

Osobiście z castrola nie jestem zadowolony bo przez 30 tys dolałem 2 litry ,chcę go zmienić na inny.Wacham się pomiędzy Shell Hellix Ultra 5W30,a wspomnianym GM z tymże GM jest mniej znany a shell polecany na Europe więc jak coś się stanie to mam większe szanse walki w sądzie,bo na życzliwość tych z ASO nie licze.

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

12 lut 2012 16:16

W serwisie rozmawiałem o olejach ,ich stanowisko jest takie,że tylko lotos i nic innego.Jak przyniesiesz swój wleją ale jak coś się stanie to już mają haka,tak można było wywnioskować.Zawsze mogą powiedzieć ,że przyniosłeś olej z beczki w butelce itd.adnotacja jest.Chciałbym przynieść swój olej ale się boje.Na forum Nissana oraz Hondy chwalą Shell Helix ,ponoć nasze Ceed,to technologia Mazdy 3,więć prawie japońskie podobna myśl techniczna.Czy olej Shell Helix Ultra 5W40,jest dobry i zgodny ze specyfikacją KIA? Lepiej dać 5W40 choć oni w serwisie leją 5W30,jak dam im 5W40 to nie stracę gwarancji?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

12 lut 2012 17:25

Może przeczytaj cały temat zamiast zadawać wałkowane już wiele razy pytanie? W instrukcji masz jak byk napisane jakie oleje są zalecane do Twojego auta i nie ma z tym żadnych problemów. Po prostu w książce gwarancyjnej będzie wpis o oleju.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Lotos Quazar do Ceeda

12 lut 2012 21:08

Vader napisał(a):W serwisie rozmawiałem o olejach ,ich stanowisko jest takie,że tylko lotos i nic innego.Jak przyniesiesz swój wleją ale jak coś się stanie to już mają haka,tak można było wywnioskować.Zawsze mogą powiedzieć ,że przyniosłeś olej z beczki w butelce itd.adnotacja jest.


To jak Ci takie pierdoły opowiadają, to zmień ASO :fiu
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

13 lut 2012 03:18

Już jedno zmieniłem,ASO KIA jest naprawdę na dennym poziomie ,w porównaniu z BMW.A co do oleju to nie jest jasne przynajmniej dla mnie co znaczy API CH-4 lub wyzej,ACEA B4 co to znaczy?PO za tym nasze samochody nie mają filtrów cząsteczek stałych więc po jaką cholerę zalewają je olejem ACEA C3 ,charakterystyka dla PDF oleje niskopopiołowe,wie kto? A co do tej adnotacji w książce,to po coś jest wyślą do KIA i nie wiadomo jaka będzie decyzja w razie poważnej naprawy,po coś to robią,gromadzą haki,inaczej by tego nie robili.Ale skoro wy koledzy przynosicie swój olej i jest dobrze to i ja tak postąpię ,mam nadzieję ,że wszystko będzie git.W razie czego napisze do Auto Światu wtedy od razu wszystko mi zrobią i jeszcze przeproszą :ha

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Lotos Quazar do Ceeda

13 lut 2012 08:52

Vader napisał(a):Jak przyniesiesz swój wleją ale jak coś się stanie to już mają haka,tak można było wywnioskować.Zawsze mogą powiedzieć ,że przyniosłeś olej z beczki w butelce itd.adnotacja jest


Ja przynoszę olej w fabrycznym opakowaniu Castrola z ich naklejką-plombą. Olej spełnia wymagania producenta, poza tym ASO wlewając nie stwierdza wpisem, że według nich coś było nie tak z olejem i wlali go tylko i wyłącznie na żądanie i odpwiedzialność klienta - więc w razie czego nie ma podstaw do uznania, że olej popsuł silnik. Na stosowanie części i materiałów własnych zezwala unijna dyrektywa GVO pod warunkiem, że owe części i materiały spełniają wymagania określone przez producenta - np. zauważ, że w instrukcji obsługi nie masz wpisane w tabeli "Materiały eksploatacyjne" np. pozycji olej "Lotos Quazar 5w30" tylko "olej o klasie lepkościowej...etc.etc." - to jasna wskazówka, ze możesz stosować olej jakiego chcesz producenta, musi tylko spełniać określone parametry jakościowe.
MImo to oczywiście ASO może użyć faktu dostarczenia własnego oleju jako haka, ale aby odmówic ostatecznie gwarancji musieliby mi udowodnić (np. badaniami laboratoryjnymi), że wina leży po stronie oleju.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Lotos Quazar do Ceeda

13 lut 2012 11:26

Dokładnie, olej ma naklejkę z opisanymi normami i plombę. Jeśli normy się nie zgadzają lub plomba jest zerwana to nie zaleją oleju!

Co do norm to masz internet możesz poczytać. Ale wnioskując po tej dyskusji słabo czytasz ponieważ w instrukcji jest napisane, że C3 mają spełniać oleje dla silników z DPF. Bez DPFa ma być ACEA B4 (albo wyżej) lub API-CH4. Sprawdź to sobie dokładnie w książce. Ewentualnie masz błąd w książce dla MR2010 w której zapomniano "lub".
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

14 lut 2012 02:20

Tak tam jest napisane lub ale czy Ceed 1,6 disel 90 konny,2009 rok ma DPF? Bo ja tego nie wiem,w ASO się pytałem to powiedzieli ,że chyba nie ma ale muszą się spytać.Ręce opadają jacy ludzie tam pracują.Na szczęście większość syntetyków spełnia obydwie normy,czyli B4 oraz C3.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Lotos Quazar do Ceeda

14 lut 2012 06:56

Raczej nie ma. Wyślij mi na PW (ucp.php?i=pm&mode=compose&action=quotepost&p=117084)VIN to Ci potwierdzę w 100%. Szczerze, jak może być olej bez C3 to lepiej niech jest bez. Bo tam postawiono na ekologię, a nie koniecznie na większą ochronę silnika.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

16 lut 2012 03:37

Dobrze dziękuje wysyłam. Co do olejów to czytałem w auto świecie ,że c1,c2,c3 są to oleje niskopopiołowe co oznacza ,że ułatwiają oczyszczanie się DPF.Z tym ,że większość syntetyków posiada taką specyfikacje dlatego ponieważ większość nowoczesnych TDI posiada DPF.
Ostatnio edytowano 17 lut 2012 00:33 przez Vader, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

16 lut 2012 04:02

Mam nadzieję, że mój nie posiada DPF :good .

Filtr cząstek stałych to DPF (diesel particulate filter), PDF to m.in. format pliku opracowany przez Adobe - pioter
Ostatnio edytowano 17 lut 2012 00:34 przez Vader, łącznie edytowano 1 raz

hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Lotos Quazar do Ceeda

16 lut 2012 09:04

A jak zaleję olej C3 do samochodu który nie ma DPF to co się w tedy dzieje? Jak to wpłynie na silnik?
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

17 lut 2012 00:42

hapol napisał(a):A jak zaleję olej C3 do samochodu który nie ma DPF to co się w tedy dzieje? Jak to wpłynie na silnik?


Nic się nie stanie luzik tak naprawdę chodzi o to by był full syntetyk 5w30 lub 5w40 , np.EGGY oraz SLX Castrol ma C3 ,ale też i B4.Tak samo shell helix ultra.

hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Lotos Quazar do Ceeda

17 lut 2012 08:03

Bo kupiłem Castrola Turbo Disel 5W40, który właśnie ma normę C3 i zaraz na przegląd jadę :)
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl