Lotos Quazar do Ceeda

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Lotos Quazar do Ceeda

07 gru 2011 09:43

Zaleca bo lotos za to płaci. Skończy się umowa i nagle będą zalecać coś innego. Oleje lotosa nie są złe. Jednak są lepsze oleje za mniejszą kasę więc nie widzę sensu.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Lotos Quazar do Ceeda

07 gru 2011 10:16

mak58 napisał(a):jeżeli Kia zaleca ten olej i sama zalewa silniki tym olejem to nie ma co sobie zawracać głowy.

Zaleca go KMP a nie KIA, a w fabryce to nawet nie chcesz wiedzieć czym zalewają...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Lotos Quazar do Ceeda

07 gru 2011 11:55

mak58 napisał(a):Witam! Co do Lotosa jeżeli Kia zaleca ten olej i sama zalewa silniki tym olejem to nie ma co sobie zawracać głowy. Ja zrobiłem na tym oleju po wymianie 12tyś i żaden film się jeszcze nie urwał. Klasa lepkości jest przy tego typach olejów mniejsza ponieważ są czy mają być to oleje obniżające pewnie przy nim zostanę

Aleś teraz pokazał? Że głowa mała. Kolego a skąd wiesz że zalewają lotosem a nie schell-em czy castrolem a może innym najtańszym? Ogarnij temat dotyczący klasy lepkości a jak nie chcesz sobie zawracać głowy to rób co chcesz. Moim zdaniem właśnie muszą być tacy klienci jak ty by im wlewać cokolewiek a cena? Kto by się tym przejmował...! :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mak58
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

07 gru 2011 12:49

Jak w fabryce nie wiedza to należy stosować się do instrukcji obsługi i stosować ojej o takim oznaczeniu jak tam jest podany i tyle a to wszystko i tak i to samo a jak kto nie ma innych zajęć to niech sobie szuka i powiększa głowę i może zmień na jadalny bo najtańszy. Bo naprawdę nie ma powodu robić tyle szumu o nic. Jeszcze nie słyszałem o takim przypadku że zmieniając olej pochodzący z innej firmy a mający to samo oznaczenie spowodował uszkodzenie silnika.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Lotos Quazar do Ceeda

07 gru 2011 13:51

To poszukaj jak wyglądają silniki po castrolu magnatecu to się dowiesz. Nikt Ci nie karze lać nic innego. Ale też Ty nie zabronisz mi być świadomym tego co chcę wlać.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
andre121
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 07 lis 2010 21:20
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Crdi ON 90KM
2010, Comfort+

Re: Lotos Quazar do Ceeda

07 gru 2011 14:06

mak 58 :!! oni wiedzą czym w fabryce zalewają :!! :!! :ha :lol: nie wdawaj się z nimi w polemiki bo wykończą Cie nerwowo tak jak mnie :( I rób to co w instrukcji pisze i co uważasz za stosowne. Autko jest dobre i nie ucierpi na zmianie jakiejś literki na pojemniku oleju, nie te lata. Ja trzymam na razie gwarancję i mam ich Quazar. Cudo to nie jest. Uważam tak patrząc na na jego czystość i zachowanie silnika po wymianie na przeglądzie. Ale nie jest to sprawa warta takiej dyskusji. Teraz olej nie podrobiony każdej firmy możesz używać spokojnie. No ale po co są fora...można gadać, gadać i to w godzinach pracy :ha
KIA Ceed SW 1.6 CRDi Comfort+ 2010r.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Lotos Quazar do Ceeda

07 gru 2011 14:28

andre121 napisał(a):oni wiedzą czym w fabryce zalewają

Oczywiście możesz się wyśmiewać. Ale tak się składa iż na pierwszy montaż nie idą wcale oleje zalecane w książce. Ma to swój cel oczywiście- szybsze dotarcie/ułożenie silnika. Nie są to pełne syntetyki ani oleje w technologi pełnosyntetycznej. Dlatego warto po tych 2-5 tyś km wymienić olej. Śmiej się, ale to prawda.

andre121 napisał(a):I rób to co w instrukcji pisze i co uważasz za stosowne.

Również to zalecałem.

andre121 napisał(a):Cudo to nie jest. Uważam tak patrząc na na jego czystość i zachowanie silnika po wymianie na przeglądzie.

No więc właśnie. O to mi chodzi. Można poczytać i samemu zdecydować, a nie wpierać że nie ma różnicy itd. Sam widzisz, że jest. Są tacy którym to lata obok... I ok. Ale są tacy co sobie chcą poczytać i zdecydować - nie widzę problemu.

andre121 napisał(a):Autko jest dobre i nie ucierpi na zmianie jakiejś literki na pojemniku oleju, nie te lata.

Tutaj jakby nie wiem o co chodzi ze zmianą literki? W sensie Lotos K czy bez K?

Dodatkowo warto pamiętać, że większość olei dostępnych u nas jest blendowana w Polsce na bazach olejowych Lotosu i Orlenu. Mowa tu m.in. o Castrolu czy Shellu. Co oczywiście nie oznacza, że to jest beee.

[OT]
I weź już daruj te bajki o tym męczeniu i nerwach bo co post to piszesz to samo. Bijesz pianę nie wiadomo o co. Tak jak o to czy ktoś pracuje czy nie. Po pierwsze nic Ci do tego, po drugie można pracować na zmiany, a po trzecie skoro ktoś może to pisze.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Lotos Quazar do Ceeda

08 gru 2011 14:02

mak58 napisał(a):Witam! Co do Lotosa jeżeli Kia zaleca ten olej i sama zalewa silniki tym olejem to nie ma co sobie zawracać głowy. Ja zrobiłem na tym oleju po wymianie 12tyś i żaden film się jeszcze nie urwał. Klasa lepkości jest przy tego typach olejów mniejsza ponieważ są czy mają być to oleje obniżające pewnie przy nim zostanę.

Kia niby zaleca, a leje bardzo różnie. Mnie zalali Castrolem, może akurat w moim ASO nie czytali zaleceń? A dyskusja i zawracanie głowy toczy się także z powodu ceny tego Quazara. Po co płacić więcej, za olej, który niby jest zalecany, ale nie zawsze lany przez ASO, jeśli są oleje lepsze, które kosztują mniej.

ruszok napisał(a):I weź już daruj te bajki o tym męczeniu i nerwach bo co post to piszesz to samo.

Można po prostu nie czytać forum i już. Ale rozumiem, że to taka forma masochizmu i niektórzy straszne psychiczne katusze cierpią, ale uparcie czytają :)
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Lotos Quazar do Ceeda

08 gru 2011 14:32

peepe napisał(a): który niby jest zalecany

Zacznijmy od tego że w momencie podpisania umowy po między KMP a Lotosem został wprowadzony olej Lotos Kia Formula, następnie powstała nowa seria Quazar:
-Lotos Quazar K 5W30, 5W40 zalecany do silników benzynowych i diesla.
Jednak jak to w Polsce serwisy nagminnie stosowały olej K 5W40 bo jest tańszy w zakupie 38zł/litr a sprzedawały za 50 zł w cenie 5W30 który to jest droższy w zakupie a to powoduje że jego sprzedaż była opatrzona niższą marżą.
-Lotos Quazar K/FE 5W30 zalecany do silników benzynowych GDI (informacja przkazana przez Piotra NIEMCA z Lotos) litr kosztuje około 57zł.
Jak się dowiedziałem w jednym z ASO Lotos Quazar K 5W30 został wycofany ze sprzedaży co jest nieprawdą. ASO sprzedaje produkty opatrzone dużą marżą co nie idzie w parze z jakością. Dlatego teraz w ASO są dwa rodzaje oleju Quazar K 5W40 i K/FE 5W30 bo są drogie i więcej na nich zarabiają. Więc nie przesadzajmy bo za nie długo będą się napierać 100zł za litr. Kto chce niech przepłaca. A jak mu sę film nie urwał to niech sobie leje co chce nawt z Biedronki w promocji za 250zł za 4 litry jego sprawa. Jestem takiego samego zdania jak Ruszok.
Ale żeby nie było nudno to muszą być i tacy których się oszukuje a na koniec uścisk dłoni i wszyscy są zadowoleni. Tylko po co się rozpisują na forum ?
Olej ma spełniać parametry techniczne zapisane w instrukcji samochodu. Koniec kropka.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
nilmut
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

10 gru 2011 13:43

Olej ma spełniać parametry techniczne zapisane w instrukcji samochodu. Koniec kropka.


no właśnie dlatego wszystkie omawiane oleje w ostatnich postach są odpowiednie. i nie zgodzę się, że klasa ACEA A5B5 czyli przykładowo Lotos K/Fe czy LM TT 4300 nie są w 100% odpowiednie do nowych silników benzynowych kia ceed. witia_2005 podkreśla, że jest tylko do kia sportage GDI. Kia ceed również zostało zmodernizowane a samochód z czerwca 2010 na pewno. Proszę zobaczyć artykuł:

http://www.paliwa.pl/news/nowe-oleje-silnikowe-dla-najnowszych-modeli-kia-

myślę, że wątpliwości zostają rozwiane. kolega z innego forum również kładł nacisk na A5B5 właśnie dokładnie do tego zmodernizowanego silnika DOHC CVVT. mechanik również potwierdził i był pod wrażeniem nowoczesnego silnika. Także dlaczego nie wlać oleju, który może choć oczywiście nie musi zmniejszyć spalanie i poprawić dynamikę.

Avatar użytkownika
andre121
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 07 lis 2010 21:20
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Crdi ON 90KM
2010, Comfort+

Re: Lotos Quazar do Ceeda

10 gru 2011 13:58

Kolego milmut :!!
A mnie babka mówiła: :"każdy żyd swój towar chwali..." i napewno miała rację :ha ten artykuł który podałeś, to naprawdę szczyt reklamowej współczesnej degrengolady. Naprawdę szkoda oczu by czytać wypociny takich panów. Z poprzednich postów naszych forumowych badaczy, jak i z badań nad nowymi olejami jasno wynika, gdzie Lotos jest. A ceny tego olejku w ASO to już przesada i nowopolska pazerność :!!
pozdrówka :D
KIA Ceed SW 1.6 CRDi Comfort+ 2010r.

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Lotos Quazar do Ceeda

10 gru 2011 17:39

Witam.
W instrukcji doczytałem się, że producent zaleca używanie oleju (dla silników benzynowych) SAE 0W-40, 5W-30 lub 5W-40; API SL, SM; ACEA A3 lub wyżej. Nie wiem, dlaczego wszyscy skupiacie się na oleju 5W-30. Przy pierwszej wymianie (po ok. 3 kkm) w ASO zalali kijanke olejem Quazar 5W-40. Przy pierwszym przeglądzie mam zamiar sam kupić olej - na dzisiaj będzie to Valvoline SynPower 5W-30 (chociaż na stronie Valvoline opcja "dobierz olej" też podaje 5W-30.
Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
nilmut
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

10 gru 2011 20:18

andre121 napisał(a):Kolego milmut :!!
A mnie babka mówiła: :"każdy żyd swój towar chwali..." i napewno miała rację :ha ten artykuł który podałeś, to naprawdę szczyt reklamowej współczesnej degrengolady. Naprawdę szkoda oczu by czytać wypociny takich panów. Z poprzednich postów naszych forumowych badaczy, jak i z badań nad nowymi olejami jasno wynika, gdzie Lotos jest. A ceny tego olejku w ASO to już przesada i nowopolska pazerność :!!
pozdrówka :D


kolego andre121 :)

daleki jestem od reklamowania konkretnego produktu i zachęcania do zakupu, Lotosu czy innego. przytoczony artykuł miał inny cel, co można znaleźć kilkanaście postów wcześniej, gdzie dyskusja toczyła się na temat zmodernizowanego silnika benzynowego kia ceed DOHC CVVT i zgodności ACEA A5/B5. Sam Lotosa bym nie zalał, nie dlatego że jest zły, ponieważ właśnie co mnie dziwi w przeciwieństwie co napisałeś, że QUAZAR akurat taki zły nie jest jeśli chodzi o baze hydro coś tam. sory za takie wyrażenie ale nie będę udawał specjalisty. od niego odstrasza oczywiście cena... Osobiście zamierzam zmienić olej na LM TT 4300, a LQ K/FE to taka baza porównawcza jeśli chodzi o A5B5. Bo parametry ma lepsze LM i w technologii syntetycznej o ile się nie mylę. Natomiast typowo budżetowym rozwiązaniem wydaje się Elf Evolution SXR 5W30 również w klasie A5.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Lotos Quazar do Ceeda

10 gru 2011 20:46

Nikt nie mówi, że lotos jest najgorszy itd. Ale sieć dystrybucji i cena to wielka porażka tego koncernu. Nawet jak się zdecydujesz kupić ten olej to szukaj... Jak masz szczęście to trafisz. Ewentualnie w ASO, ale jest jeszcze droższy mimo że z beczki! Dlatego szukanie czegoś podobnego/lepszego za mniejszą kasę ma sens.
Oczywiście daleki jestem od odradzania tego LM. Tylko co się zmieniło w tym silniku bo nie wiem? To jest ten sam silnik nadal, ta sama gamma. Główne zmiany polegają na różnicach numerków w filtrach z tego co widzę oraz sofcie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Lotos Quazar do Ceeda

06 sty 2012 20:36

CHARAKTERYSTYKA Millers Oils XFD 5W-40:
    · ACEA B3, B4
    · API CH4, CI4
    · Mercedes-Benz 228.3 & 229.1
    · Volkswagen 505.00
    · PSA – PD2
      SAE klasa lepkości: 5W40
      Ciężar właściwy przy 150 oC 0,855
      Lepkość kinematyczna przy 100 oC 13,2 cSt
      Lepkość kinematycza przy 40 oC 85 cSt
      Indeks lepkości 156
      Temperatura krzepnięcia -42 oC
      Temperatura zapłonu 220 oC
      Lepkość na zimno przy -300C 6,440 cP

Wydaje mi się, że indeks lepkości jest słaby. Lepkość kinematyczna też nie porywa. Myślę, że to dość przeciętny olej (czysto parametrowo).
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
andre121
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 07 lis 2010 21:20
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 Crdi ON 90KM
2010, Comfort+

Re: Lotos Quazar do Ceeda

06 sty 2012 21:53

Ciekawe co to jest ten indeks lepkości :?? i jakie to ma znaczenie w eksploatacji :?? ale za to jest to jedyny olej co deklarują API CH4 tak jak ja mam dla swojego ceedka w instrukcji wymagane :good inne znane marki mają niższe API :!! trudno się w tym wyznać. Ale firma z tradycjami, ma renomę na zachodzie. :??
KIA Ceed SW 1.6 CRDi Comfort+ 2010r.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Lotos Quazar do Ceeda

06 sty 2012 22:05

Oczywiście moją opinię opieram o dane z karty! Nie chodzi mi o to, że to zły olej i nie należy go lać. Chodzi tylko o to, że są oleje lepsze parametrowo wg dostępnych danych.
andre121 napisał(a):ale za to jest to jedyny olej co deklarują API CH4 tak jak ja mam dla swojego ceedka w instrukcji wymagane

Masz albo API CH4 ALBO ACEA B4.
Nie muszą być obie naraz albo tylko jedna. Kombinacja jest dowolna - byle jedna z tych norm jest spełniona - a to dlatego, że prezentują podobny poziom ochrony silnika.

andre121 napisał(a):Ale firma z tradycjami, ma renomę na zachodzie.

Ależ oczywiście! Byle czego też nie wypuścili. Silnik od tego nie wybuchnie. Żeby sprawdzić trzeba zalać i "poczuć". Ciekawi mnie wartość TBN wobec zapowiadanych świetnych właściwości czyszczących...

Pamiętajcie też, że dane z kart to jedno, a sprawowanie w eksploatacji to drugie. Nic nie stoi na przeszkodzie w zalewaniu tego oleju. Może się naprawdę dobrze sprawować w tym silniku!
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

miszaw
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 20 cze 2011 21:17
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Lotos Quazar do Ceeda

11 sty 2012 09:32

Zbliża mi się przegląd na 60 tyś w 2.0 crdi - jaki olej byście polecili? W ASO leją LOTOS QUAZAR 5w30 w cenie 50 zł/l - trochę drogo, a do tego w instrukcji wyczytałem, że do 2.0 wchodzi go aż 6,7 l. Jest to mój pierwszy przegląd po zakupie auta - kupiłem z przebiegiem 42 tyś. Przy okazji gdzie polecacie zakupić pozostałe filtry - oleju, powietrza, kabinowy? w KIA Auto Sklep?
Po przeczytaniu wątku myślałem o tym co pisze kolega Ruszok Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40 - tylko chyba raczej bym wolał coś z 5w30 - taki też mam w instrukcji. Co o tym myślicie?
Procek 2.0 CRDI Optimum+ 08'

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

11 sty 2012 21:18

miszaw napisał(a):Po przeczytaniu wątku myślałem o tym co pisze kolega Ruszok Liqui Moly DIESEL SYNTHOIL 5W-40 - tylko chyba raczej bym wolał coś z 5w30 - taki też mam w instrukcji. Co o tym myślicie?

Ja taki ostatnio zalałem tylko że do 1.6 CRDi - olej jak olej ja różnicy nie widzę/czuję ale samopoczucie lepsze :ha Poprzednio latałem już na tym co zalali w fabryce, Elfie Exellium 5W40 (2 razy) i Motulu x-clean 5W40 (2 razy)
PS Ja z kolei zdecydowanie preferuję 5W40 ze względu na turbinę - mam wrażenie że przy wyższych temperaturach to to 5W30 to się "wodą staje"

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Lotos Quazar do Ceeda

29 sty 2012 14:46

Ja od długiego czasu do różnych aut zalewam Lotos Syntetic 5W40. Koszt za 4L to ok 80-90 zł. Zalewałem nim diesle i benzyniaki. Jakoś nigdy kłopotu nie było. Więc jak nie widać różnicy to po co przepłacać.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl