KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

11 lis 2010 09:26

Czy ktos moze mi usystematyzowac silniki jakie montuje KIA/Hyundai?

1.6CRDI 90/115
1.6 CRDI 128 np Soul i teraz chyba ceed.
1.7 CRDI 115 Sportage co to jest? Po prostu rozwiercony?
2.0 CRDI 136? Sportage
2.0 150KM to ten wloski Andori ale chyba juz nie montuja

Kosiarki 1.1 i 1.4 :P to juz zupelnie nie wiem o wiekszych tez nic nie wiem. W nowej Magentis bedzie 1.6 CRDI 160 chyba :?:

Juz mowie dlaczego pytam, nastepca ceeda chyba bedzie Sportage i troche sie w tym wszystkim pobubilem. Chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie 1.7CRDi + chip na jakeis 140KM. Tylko mi tu z gwarancja nie wyjezdzac bo matoly z ASO nawet sie nie zorientuja :mrgreen:
Ostatnio edytowano 11 lis 2010 09:38 przez wujekcybul, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

11 lis 2010 09:38

Jak już chcesz z tego koncernu to zastanów się nad ix35, ma mocny silnik w ofercie.
Wg mnie Sportage cenowo/silnikowo to marna oferta (abstrahując od reszty). I tutaj i w paru testach pisali że nawet 2.0 diesel się słabo odpycha, a chcesz jeszcze słabszy motorek?

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

11 lis 2010 09:40

novee napisał(a):Jak już chcesz z tego koncernu to zastanów się nad ix35, ma mocny silnik w ofercie.
Wg mnie Sportage cenowo/silnikowo to marna oferta (abstrahując od reszty). I tutaj i w paru testach pisali że nawet 2.0 diesel się słabo odpycha, a chcesz jeszcze słabszy motorek?


Ceny pojda w dol narazie to jest nowosc a ceed jeszcze troche pojezdzi. Jest jeszcze opcja sprowadzenia z USA z silnikiem 2.4 + gaz. Juz za rok ceny beda odpoweidznio niski IMO ok $10K. Nowka za $17K

Ja chce 140KM tyle ebdzie po chipie.

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

11 lis 2010 09:56

No też Ci piszę, że 2.0 136 KM jest słabowity w tym aucie, a Ty będziesz mieć tyle po chipie.
Minimum to IMHO 2.0 i do tego chipa, no chyba że tylko się turlasz po mieście.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

11 lis 2010 10:00

novee napisał(a):No też Ci piszę, że 2.0 136 KM jest słabowity w tym aucie, a Ty będziesz mieć tyle po chipie.
Minimum to IMHO 2.0 i do tego chipa, no chyba że tylko się turlasz po mieście.


No to lipa bo 100tys za kia to nie zaplace. To juz jest poziom Forda Kuga albo Hondy HRV.

Hundai ma takie same :?:

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

11 lis 2010 10:10

Takie same, ale ma też 2.0 diesla 184 KM i wtedy to jakoś jeździ. Z cenami pewnie będzie porównywalnie, już się paru przekonało, że Hyundai daje większe zniżki przy zakupie i wychodzi na to samo.

No to lipa bo 100tys za kia to nie zaplace. To juz jest poziom Forda Kuga albo Hondy HRV.

No, zaczynasz trzeźwo myśleć :) :) Święte słowa - to tak jak mi wyliczyli nową Sorento w salonie - bez 150 tys. peelenów nie podchodź :twisted:
BTW. HRV już parę lat nie robia, CRV się ostało, teraz w promocji jest.

PS. Kia za żadne skarby więcej nie kupię, wymieniam właśnie pisma z KMP - jeszcze trochę i moja cierpliwość się skończy i zamieszczę skany tutaj i poślę do AutoŚwiata (do prawnika swoją drogą). Teksty w pismach od KMP to jest kuriozum + robienie z użytkownika idioty.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

11 lis 2010 10:25

novee napisał(a):Takie same, ale ma też 2.0 diesla 184 KM i wtedy to jakoś jeździ. Z cenami pewnie będzie porównywalnie, już się paru przekonało, że Hyundai daje większe zniżki przy zakupie i wychodzi na to samo.

No, zaczynasz trzeźwo myśleć :) :) Święte słowa - to tak jak mi wyliczyli nową Sorento w salonie - bez 150 tys. peelenów nie podchodź :twisted:
BTW. HRV już parę lat nie robia, CRV się ostało, teraz w promocji jest.

PS. Kia za żadne skarby więcej nie kupię, wymieniam właśnie pisma z KMP - jeszcze trochę i moja cierpliwość się skończy i zamieszczę skany tutaj i poślę do AutoŚwiata (do prawnika swoją drogą). Teksty w pismach od KMP to jest kuriozum + robienie z użytkownika idioty.


Ja jestem zadowolony ale zaplacilem 55 tys a nie 100 :o

AUTOR WĄTKU
evolution
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

11 lis 2010 17:54

kia wprowadzi niebawem 2.0 gdi turbo w mocy okolo 240 ps w serii, czyli zaczyna sie nowa era silnikowa, mocniejsza i bardziej kosztowna...(awaryjna)

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

11 lis 2010 18:57

novee napisał(a):... Teksty w pismach od KMP to jest kuriozum + robienie z użytkownika idioty.

:D Witaj w klubie :D

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

12 lis 2010 08:28

evolution napisał(a):kia wprowadzi niebawem 2.0 gdi turbo w mocy okolo 240 ps w serii, czyli zaczyna sie nowa era silnikowa, mocniejsza i bardziej kosztowna...(awaryjna)


Uwielbiam takie posty :? :o wtf clapping Mozesz mi wytlumaczyc co to wnioslo do moejgo watku? I czemu nowy silnik bedzie awaryjny? I tych 24K0M w PL raczej nei zobaczysz hii

AUTOR WĄTKU
evolution
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

12 lis 2010 20:00

mialem okazje miec jego graty w rekach, dokladnie poznac budowe jak i podzespoly osprzetu , znam tez bolaczki silnikow gdi niekoniecznie marki kia, oraz jak sobie poradzila z tym konkurencja przy taktyce kia/hyundai iz nie ma klopotu... bedzie wesolo tym bardziej ze podniesli stopien sprezania na tyle wysoko jak nikt inny z konkurentow by... silnik malo palil...

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

15 lis 2010 09:17

evolution napisał(a):mialem okazje miec jego graty w rekach, dokladnie poznac budowe jak i podzespoly osprzetu , znam tez bolaczki silnikow gdi niekoniecznie marki kia, oraz jak sobie poradzila z tym konkurencja przy taktyce kia/hyundai iz nie ma klopotu... bedzie wesolo tym bardziej ze podniesli stopien sprezania na tyle wysoko jak nikt inny z konkurentow by... silnik malo palil...


Ale ja pytalem o obecne silniki diesela.

Czyli, ze wiesz lepiej od inzynierow?

AUTOR WĄTKU
evolution
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

17 lis 2010 19:45

wiem lepiej od ksera ktorego uzywaja podczas projektowania :D na powaznie auto ma byc tanie w produkcji i jakos wytrzymac gwarancje wiec maja w du.. czy sa wady czy nie bo i tak beda to odplatne naprawy z powodu jakosci paliwa... a wad jest sporo tylko trzeba pracowac z autami na rynku nie w fabryce by je dostrzec tym bardziej ze system gdi jest stary wrecz jak wegiel

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

18 lis 2010 13:45

A o dieselach cos powiesz?

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

18 lis 2010 14:44

Że to samo, silnik/napęd ma wytrzymać gwarancję. U mnie nawet tyle nie wytrzymało, od 110 tys. km zaczęła się czarna seria i 3 razy laweta. I ku..a pismo z KMP - że z dokumentów im wynika że ta kijanka nie jest ponadprzeciętnie awaryjna diabloo

AUTOR WĄTKU
evolution
 

Re: KIA/Hyundai rodzaje silnikow diesela

21 lis 2010 11:13

wujekcybul napisał(a):A o dieselach cos powiesz?
Nowy egr (przepustnicowy, nie tloczkowy jak dotychczas), nowe sterowniki, wieksza i dokladniejsza recylkulacja spalin w kazdy filtr czastek stalych, generalnie wszystko idzie w kierunku pozornej ochrony srodowiska by CHWILOWO, co jest niezmiernie ciekawe, spelniac normy euro6. Skonczy sie jak zwykle, wskoczy nowa norma, czesci pracujace w ciezszych warunkach czesciej beda ulegac awariom, a bilans zawsze wyjdzie ten sam. Z filtra co jakis czas trzeba uwolnic czastki, cudownie sie nie zdematerializuja.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl