Stukające zawory

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Stukające zawory

23 lis 2011 21:50

serart napisał(a):Byłem jakiś czas temu w serwisie z tym dzwonieniem.

A no to dobrze zrobiłeś.
serart napisał(a):Faktem jest że tego typu hałas nigdy nie dochodzi jeśli mam zatankowaną benzynę pb98

Powiedziałeś to Panu mechanikowi? Czy tylko nam w sekrecie?
serart napisał(a):Stwierdził jednoznacznie że jest to spowodowane słabą jakością zatankowanego paliwa

Może ma racje?
serart napisał(a):Podpowiedział abym tankował paliwo w firmowych stacjach :-) jakbym tego nie robił od samego początku. stwierdził


Opisałeś się bardzo ale to bardzo wnikliwie ale bez polotu. Brakuje mi detali. (...) edit - pioter
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
serart
 

Re: Stukające zawory

24 lis 2011 12:03

Witam serdecznie ale wita 2005 gdybyś tak długo męczył sie z ASO sądze że z polotu niewiele by zostało ponieważ walka z nimi wcale mnie nie bawi znam przyjemniejsze zajęcia :) oczywiście o wszystkim co piszesz poinformowałem szanowanego mechanika. I co i nic.
jeśli to jest spowodowane słaba jakościa paliwa to ja mam tylko jedno pytanie jak długo silnik wytrzyma przy tak zdecydowanie grających zaworach - 3 lata, 4 , a może krócej i będzie do remontu.
ja w swojej instrukcji nie mam podanego paliwa pb 98 jako zalecanego do mojego autka tylko pb95. więc chociazby w tym widze problem.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Stukające zawory

24 lis 2011 12:46

serart napisał(a): gdybyś tak długo męczył sie z ASO sądze że z polotu niewiele by zostało

Nie myśl że jesteśmy z innej planety.
serart napisał(a):ponieważ walka z nimi wcale mnie nie bawi

To zmień ASO to niejednokrotnie pomaga :!!
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

24 lis 2011 13:20

A nie można by po prostu pojechać gdzieś i za te ok 100 zł wyregulować te zawory?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stukające zawory

24 lis 2011 14:26

Serart uważaj, bo na tym forum jak ktoś tankuje 98 to go po łbie biją. W instrukcji nie jest zalecane 95 oktanowe tylko podane jako minimum, mam rację?:D

AUTOR WĄTKU
serart
 

Re: Stukające zawory

24 lis 2011 16:57

ruszok napisał(a):A nie można by po prostu pojechać gdzieś i za te ok 100 zł wyregulować te zawory?


Pewnie tak zrobię tylko auto jest jeszcze na gwarancji i trochę smutno, że do niczego sie ona nie przydaje a po drugie nie wiem na ile nasi domorośli mechanicy będą umieli to w hultaju zrobić gdyż większość z nich "specjalizuje się" w markach uznawanych za "lepsze".

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

24 lis 2011 17:14

Zawsze można zagrać tak, że dajesz do ASO pismo z opisem usterki i jeśli nie widzą problemu to mają na odwrocie opisać czemu wg nich jest ok i skwitować z pieczątką. Wtedy pojechać do warsztatu który robi takie rzeczy [widziałem nawet w tym wątku takowe] i poprosić że jeśli będą luzy to niech to napiszą i skwitują pieczątką + faktura vat. Grzecznie zapłacić. Wtedy wysłać całość do KMP z oczekiwaniem zwrotu kosztów w związku z tym, ze jest to na gwarancji. No bo tak to sobie możesz walczyć coś tak czuję...
W razie czego jak ci nie będą chcieli w ASO napisać to poproś o rozmowę z kierownikiem.

Stratny będziesz jeśli to nie luzy na zaworach...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
serart
 

Re: Stukające zawory

25 lis 2011 10:03

ruszok napisał(a):Zawsze można zagrać tak, że dajesz do ASO pismo z opisem usterki i jeśli nie widzą problemu to mają na odwrocie opisać czemu wg nich jest ok i skwitować z pieczątką.


Masz rację tylko wiem również z doświadczenia moim poprzednim samochodem Renault, że do stworzenia czegokolwiek na piśmie bardzo trudno zmusić ASO oni też mają swiadomość, iż jeśli coś będzie na papierze to trudno im potem z tym dyskutować i zmieniać wersję wydarzeń, dlatego już kiedyś bardzo renault wzbraniało się - myślę o ASO z wystawieniem jakiegokolwiek papierka. Jdnak pomysł Twój jest wart wypróbowania, może się uda. Może Hyundai jest bardziej uczynny :D

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

25 lis 2011 10:29

No to poproś o kopię zgłoszenia to ci muszą dać. A tam mechanik opisuje dokładnie dlaczego nie. Na jedno wyjdzie...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Stukające zawory

05 gru 2011 20:44

artur_niz napisał(a):Witam,
Zauważyłem u siebie ( dotyczy 1.4 benzyna 109 koników) stukanie zaworów. Co ciekawe zawory stukają tylko w określonej sytuacji:
Spokojna ustabilizowana jazda (bez przyspieszania lub zwalniania) na 3, 4 lub 5 biegu w zakresie obrotów 2100-2200. Tylko w tej sytuacji. Szczególnie wyraźnie słuchać je przy dodatkowym obciążeniu silnika jakim jest włączona klimatyzacja.
Byłem na bardzo wstępnym rozpoznaniu w ASO i umówiony jestem na konkretne zbadanie problemu, ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was też takie zjawisko kiedyś zaobserwował?


Słuchajcie... Opisywałem to już gdzieś i praktycznie dokładnie jak kolega... Czy potwierdzacie w silniku 1.4 dzwonienie w takich sytuacjach zaworów???

No i pytanie zasadnicze... Jak z regulacją... Mi powiedzieli, że mam zmienić paliwo i lałem Shela i BP i było oczywiście to samo. MÓWILI MI COŚ ŻE ZAWORY SĄ NA SZKLANKACH. Jeśli na szklankach to kurna nie można ich regulować ??? A może to nie zawory dzwonią??? Z tego co czytałem na forum to może to być też coś w sprzęgle ??? Ale jak dla mnie zawory... CO MYŚLICIE ???

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

05 gru 2011 22:31

Zawory są mechaniczne i reguluje się je (ok. 150 zł poza aso). Ktoś tutaj pisał, że efekt ustaje na benzynie 98 - można by sprawdzić?

Na forum alfy nawet piszą jak to samemu zrobić, no ale dla Nas to raczej nie wykonalne:
1:
Obrazek
    1. Szklanki zaworów dolotowych.
    2. Szklanki zaworów wydechowych.
    3. regulacja zaworów wydechowych.

2:
Obrazek

3:
Obrazek

Pierwsze co powinno się zrobić przy regulacji zaworów dolotowych to zmierzenie luzów na w/w zaworach, następnie demontujemy rozrząd (nie ma takiej potrzeby jeżeli posiadamy blokady do rozrządu) wyjmujemy wałki rozrządu i ukazują na się szklanki zaworów dolotowych.
Wyjmujemy je i patrzymy pod spód szklanki (fot. 2) zazwyczaj się tam przyklejają płytki, wyciągamy je również i mierzymy. Znając luz zaworowy i grubość płytki wiemy ile grubszą płytkę musimy zakupić, według mnie najlepiej mikrometrem je mierzyć gdyż ta płytka to po prostu mini szklanka (fot. 3 po lewej szklanka po prawej płytka)
Powodzenia...

edit:
Luzy zaworów dolotowych: 0.475 - 0.500
Luzy zaworów wydechowych: 0.275 - 0.300

Żródło: http://forum.alfaclub.pl/viewtopic.php? ... 1d00e5f402
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Stukające zawory

06 gru 2011 08:58

Hmmm... Dzieki ruszok za tak rzeczowe podejście do sprawy... Kurczę, czyli widzę, że głupia regulacja to rozmontowanie całego rozrządu :/ No ale ten dzwięk bardzo mi nie pasuje w czasie jazdy. I już nie chodzi mi o estetykę. Martwię się, że ta usterka się pogłębi i będzie mnie w przyszłości sporo kosztować... Gdyby sobie to dzwoniło bez konsekwencji to niech sobie dzwoni... Ale wiem, że raczej tak nie będzie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

06 gru 2011 09:11

Może faktycznie sprawdź tę 98? Wiem, że droga, ale to wyjeździj bak do dość głębokiej rezerwy i zalej może z 10l. Wtedy będzie można coś powiedzieć. Jakby to były zawory to by musiały dalej stukać no bo niby jak by miał się luz skasować?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Stukające zawory

06 gru 2011 09:26

Wiesz... Tylko ja już to robiłem... Mogę jeszcze raz sprawdzić ale coś mi się nie wydaje... Tym bardziej, że producent stwierdza, że silnik został przystosowany do benzyny 95 i stosowanie innej nie jest zalecane ;p

Co więcej... Ten sam problem co u mnie zaobserwowałem w Soul'u w silniku diesla znajomej!!! U niej również pojawia sie to dzwonienie w zakresie obrotowym tak jak u mnie, tj. ok. 2000 obr. przy jeździe na neutralnym gazie i przy lekkim jego dodaniu oraz słabo przy mocniejszym przygazowaniu...

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Stukające zawory

06 gru 2011 14:28

Jak ktoś zna niemiecki to tu http://www.lpgforum.de/erste-erfahrungen-mit-autogas/7285-kia-ceed-ventile-einstellen-8.html jest rozwiązanie zaworów w naszych autkach. Może ktoś przetłumaczy...

Szklanka w sklepie to koszt 50-60 zł ale nie wiem czy przy regulacji trzeba szklanki wymieniać czy tylko te płytki w środku.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Stukające zawory

06 gru 2011 15:33

Nic dziwnego, że zawory hałasują jak w Polsce można trafić na trefne paliwo:
http://wyborcza.pl/1,75248,10759578,Maf ... dowym.html

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Stukające zawory

06 gru 2011 17:21

No, ja generalnie nie tankuję na jednej stacji także problem musiałby dotyczyć 40% poznańskich stacji ;p Mowa jest o oleju napędowym, ja mam benzynę... Cholera nie wiem... chciałbym sobie tłumaczyć to dzwonienie, że "ten typ tak ma" ale się nie da... Już mnie to wkurza... :pałka

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Stukające zawory

08 gru 2011 17:27

Dobra. Dzisiaj byłem w ASO Lee...
Nie mam na głowę, potwierdzili dzwonienie w silniku (zresztą po raz drugi) tylko tym razem przyznali, że ludzie się zgłaszają.
Podobno mają maila od Kia, że to dzwonienie w okolicach 2 tys. obrotów to normalna rzecz, i że nie mają przyjmować na to reklamacji i naprawiać tego.

Oględziny auta wykonywał Pan Marcin (pozdrawiam). Na jeździe ze mną po raz drugi potwierdził dzwonienie. Jednak w opisie pooględzinowym pomimo mojej prośby nie zostało zawarte nawet słowo na temat dzwonienia, ponieważ bali się, że jak tak napiszą to ja zaraz przyjadę z powtrotem i będę ich dręczył usuwaniem "usterki" a to jest przecież normalna praca silnika...
Przyjęcie i odbiór auta miałem przez Pana Artura. Za nic w świecie nie chcieli napisać, że słyszą dzwonienie. Za to uzyskałem ksero zlecenia gdzie jest zawarty mój opis usterki. Jednak komentarz mechanika na koniec jest "Podczas jazdy z klientem auto zachowywało się prawidłowo praca silnika i skrzyni prawidłowa..." W związku z tym moje zdanie nie zostało uwzględnione i raczej w razie problemów w przyszłości z zaworami na nic mi się zda ten kawałek papieru.

Samochód zabrali o godz. 8:30, czekałem do godz. 13:30. Zapytałem się co tak długo po czym po 5 min zawołali mnie do auta.
Pan Marcin porozmawiał ze mną mówiąc, że patrzył i na skrzynię i silnik, słuchał, dociskał łapę sprzęgła, zero luzów. Rzeczowe i konkretne podejście do sprawy.
Wkurza mnie to, iż pomimo tego, że słyszą dzwoniene nie chcą tego nigdzie napisać... Ale przecież patrzenie nie zabrało 5 godzin!

Jestem zadowolony z tego, że mnie nie skasowali za "popatrzenie" i jazdę z mechanikiem (coś czasu musieli dla mnie poświęcić).

AUTOR WĄTKU
DECHA
 

Re: Stukające zawory

08 gru 2011 19:44

Witam,

ja mam też to dzwonienie w 1,6 benz. Szczególnie ostatnio się nasiliło. I to właśnie jak ostatnio lałem benz. 98 na Bliskiej. W serwisie Ballaun na pytanie dot. ew regulacji zaworów powiedzieli, że tam jest hydrauliczna regulacja, że nigdy jeszcze nikomu nie regulowali i pewnie paliwo złej jakości. No dramat.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

08 gru 2011 20:16

Jak w każdym ASO nawet nie znają budowy silnika. Są tutaj zdjęcia potwierdzające, że są szklanki a nie popychacze hydrauliczne.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 117 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl