Stukające zawory

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Stukające zawory

08 gru 2011 21:25

Słuchajcie ... MOŻNA TO ZAMIEŚCIĆ RÓWNIEŻ W ODPOWIEDNIM DZIALE !!!

Nasze silniczki (przynajmniej benzynowe bo na to mam potwierzenie) są na szklankach i regulacja zaworów odbywa się na grubość podkładek.

A... I koło dwumasowe występuje w silnikach diesla, w benzynie nie ma... Piszę bo gdzieś czytałem, że mieliście wątpliwości ;)

Ta... zła jakość byny... już to przerabiałem i nawet byłem na tyle głupi aby się dać w to wciągnąć... Tankowałem 98 na shellu i bp i cały czas było to samo... W KSIĄŻCE PISZĄ WYRAŹNIE - SILNIK ZOSTAŁ WYKONANY DO JAZDY NA BENZYNIE 95 !
Ostatnio edytowano 09 gru 2011 14:07 przez Poznań, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

08 gru 2011 23:21

Ja to zgłaszam od nowości (brzęczy w okolicach 3krpm zanim się porządnie nie zagrzeje silnik) w moim benzynowym 1.6 :(. W czasie dwóch jazd mechanicy stwierdzili, że faktycznie głośno to chodzi, ale zawsze kończyło się tym, że ten typ tak ma i jest to normalne. Tłumaczyli to tym, że na zimnym silniki jest słabsze smarowanie tych szklanek (czy tego mechanizmy regulacji luzu na zaworach - nie znam się) i dlatego chodzi jak stary klekot :/. Przy przeglądzie na 90kkm jest bodajże pozycja sprawdzania luzu na zaworach, więc po przeglądzie pytam co wyszło i dowiedziałem się tylko, że wszystko w porządku. Teraz wraz ze spadkiem temp. na zewnątrz objawy są bardziej słyszalne. Do tego w moim przypadku po ok. 70kkm doszedł problem z ubytkami oleju. Ubywa ok. połowy na miarce między min. a max. po przejechaniu 5kkm. Za pierwszym razem zrobili analizę spalin - ok, silnik suchy - więc niemożliwe, odesłali mnie z kwitkiem. Za drugim razem robili jakieś testy zużycia oleju i niby wymienili uszczelniacze (ale nie mam potwierdzenia, do wszystkich innych zleceń brałem kopię zlecenia + opis tego co wymienili/zrobili) - więc głowy nie dam, że wymienili - miało być już ok i w ogóle to nie możliwe, żeby brał olej. A właśnie jestem ~5kkm po przeglądzie 90kkm i znowu mam oleju poniżej połowy,a był zalany na maxa :(. Do tego coś mi trzeszczy w tylnym zawieszeniu (jak buja autem, nawet na postoju jak pobujam czy wsiadam do auta to trzeszczy jak stara kanapa). Jak to zgłosiłem wiosną to stwierdzili że skończyły się klocki i trą o tarcze. Wymienili, ale dalej lekko trzeszczało, przez lato był w miarę spokój. Teraz się ochłodziło i znowu tył trzeszczy jak stara kanapa :/. Nie mam już siły powoli do walki z ASO (to już 5 lat). Sprzedałbym Ceed'a, ale z takim żlopiącym olej silnikiem mogę mieć potem problemy z kupującym, a mam to kilka razy wpisywane na zleceniach w ASO (tak samo brzęczenie "chyba" zaworów, trzeszczenie zawieszenie itd.). Aaaa, i jeszcze po ~80kkm wymienili mi sprzęgło - chodzi teraz fatalnie, 1 i 2 się zacina i wchodzi ciężko, przy puszczaniu sprzęgła odczuwam na pedale jakby bicie. Przy ruszaniu często gaśnie. Ale mechanik w ASO stwierdził, że sprzęgło chodzi ok :(. BTW, ma ktoś dostęp do bazy KIA, gdzie po VIN'ie można by sprawdzić co było w aucie zrobione/wymienione itd.?
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Stukające zawory

09 gru 2011 14:39

Nom... Masz już trochę przejechane tą kijanką także jak narazie nie boję się o silnik u mnie... Ale... aby tyle oleju łykał... TRAGEDIA.

Co do bazy VIN'ów to Kia ma coś takiego ? Czy tylko na naszych książkach możemy polegać ? ;)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Stukające zawory

09 gru 2011 17:35

Poznań napisał(a):Nasze silniczki (przynajmniej benzynowe bo na to mam potwierzenie) są na szklankach i regulacja zaworów odbywa się na grubość podkładek.


A nie przypadkiem zmienia sie grubość szklanek?

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Stukające zawory

10 gru 2011 11:21

Stronę wcześniej masz na focie wszystko zamieszczone przez Kolegę ruszoka ;)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stukające zawory

10 gru 2011 11:42

Może trzeszczenie/skrzypienie to tylko zaciągnięty/zacięty ręczny? Jak się go na pochyłym terenie zaciągnie i puści roboczy hamulec to wyraźnie słychać taki specyficzny dźwięk. Czytam wypowiedź abes'a i z ulgą stwierdzam, że u mnie poziom oleju od przeglądu do przeglądu stoi w miejscu. Może katowałeś autko na zimnym? Może złym olejem traktowałeś? Spróbuj zalać inny, może będzie różnica.

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

10 gru 2011 14:32

Ręczny niestety w porządku :( Trzeszczy w czasie jazdy na nierównościach (szczególnie np. zjazd z krawężnika), trzeszczy nawet w czasie wsiadania do auta i jak pobujam stojące auto to też trzeszczy :(. Co do oleju to ASO od nowości lało Catrol Professionla SLX 5W30, przy 75kkm zalałem Valvoline Synpower 5W40, a przy 90kkm LiqyMoli 4100 5W40 (5W40 miał niby trochę pomóc na ta stukanie zaworów, i w sumie na LM jest trochę ciszej). Autko nie katowane, od nowości u nas - masakra z tym olejem, a ASO tylko uparcie twierdzi: analiza spalin ok, silnik suchy - nie ma możliwości żeby ubywało - niech pan przyjedzie jak ubędzie oleju, jak przyjeżdżam z ubytkiem - sprawdzają to samo i dalej twierdzą, że niemożliwe. Normalnie się czuję jakbym sam sobie strzykawką olej wyciągał z silnika i im tylko głowę zawracał :/...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stukające zawory

10 gru 2011 15:57

Tak niestety traktuje serwis klientów. Co do trzeszczenia to teraz załapałem o co chodzi. Mam to samo w procku. Buda nie jest wystarczająco sztywna i się wygina przy różnych nierównościach. Też to mam i mnie to cholernie denerwuje - u mnie słychać to z lewej strony zza fotela kierowcy. Nie aż tak, żeby przy bujaniu autem, ale na krawężnikach lub dużych nierównościach.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Stukające zawory

10 gru 2011 19:56

Poznań napisał(a):Stronę wcześniej masz na focie wszystko zamieszczone przez Kolegę ruszoka


O ile dobrze widzę i czytam to stronę wcześniej jest silnik Alfy.....

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

10 gru 2011 20:08

Zaznaczyłem wyraźnie, że to silnik alfy (romeo) - nie taki sam jak Wasz. To miało poglądowo wyjaśnić temat szklanek. Z resztą wy chyba macie 2 wałki rozrządu jak sądzę? No bo to 16V jest to zazwyczaj na 2 wałkach. Tym bardziej regulacja trudniejsza.

Nie wiem czy kupisz szklanki pod wymiar. Wydaje mi się że wymiar reguluje się podkładkami - tak samo jak tam. No bo nie wyobrażam sobie produkcji szklanek w kilkunastu (?) rodzajach rozmiarowych. Ale może się mylę.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

10 gru 2011 20:59

W sumie mały offtopic, ale jeśli chodzi o trzeszczenie to wygląda to mniej więcej tak (YouTube) (sorry za jakość i brudne auto ;)). Zaś wracając do głównego wątku, czyli stukających zaworów to zrobiłem na szybko taki filmik (YouTube) - jakość marna i trzeba mocno dźwięk podgłośnić, ale ok. 5sek. słychać o co mi chodzi, od ok. 25sek ciszej, ale też można się wsłuchać...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Stukające zawory

10 gru 2011 22:43

To nie, zdecydowanie inne skrzypienie mam :D Duuuuuużo cichsze :D

AUTOR WĄTKU
DECHA
 

Re: Stukające zawory

12 gru 2011 19:06

Nawiedziłem dziś serwis Ballaun w sprawie "stukających zaworów". Praca mojego silnika zrobiła się wyraźnie głośniejsza na przestrzeni kilku ostatnich dni.
No i oczywiście problem znają. A co robić? "Jeździć" pada odpowiedź. Pan w serwisie w końcu przyznał, że nie mają silniki benzynowe 1,6 hydraulicznej regulacji luzu zaworowego, tylko płytki. Ale cóż, ten sam pan rok temu przekonywał mnie, że moje auto nie może mieć funkcji auto w szybach elektrycznie sterowanych, a już tym bardziej w tylnych (oczywiście elektryczne mam wszystkie i wszystkie z funkcją auto- zarówno up i down). No i jeszcze gdy ja mówiłem o systemie HAC (wspomaganie podjazdu pod wzniesienia- gdyby ktoś nie wiedział ;) ), to on mi na to - "ale to auto nie ma mechanizmu różnicowego i blokady dyferencjału"..... A to chyba taki "najgłówniejszy" pan, który pracuje w serwisie.

AUTOR WĄTKU
Poznań
 

Re: Stukające zawory

14 gru 2011 10:06

Hmm... Może powinniśmy się poniekąd cieszyć z tkaiej nieznajomości tematu ??? Wskazywało by to na fakt, że nigdy nie rozkręcali silnika co znaczyłoby o jego niezawodności - braku konieczności ściągania wałków rozrządu aby dostać się do szklanek i podkładek... ???? :D

AUTOR WĄTKU
DECHA
 

Re: Stukające zawory

14 gru 2011 21:37

Chciałbym by w tym szaleństwie była metoda ;)

AUTOR WĄTKU
sebekbwp15
 

Re: Stukające zawory

13 mar 2012 19:44

Witam przeczytałem już chyba wszystkie wątki związane ze stukami w silniku i nie znalazłem odpowiedzi.
Posiadam kia ceed 1.4 109km
Sprawa wygląda tak że na zimnym silniku nic nie słychać, na obrotach podczas jazdy także nic, ale zato na postoju słychać klekot jak w dieslu, tylko może troszkę ciszej.
Macie jakieś sugestie? Będe wdzięczny.

AUTOR WĄTKU
arrthuro
 

Re: Stukające zawory

10 kwi 2012 13:11

1.6 Pb , u mnie też klekoczą jak w dieslu tylko troszkę ciszej. Byłem w serwisie , koleś(mechanik) zrobił rundę i mówi jeździć . Do gazu pytam czy się nada :) on na to że się nada :) - Tylko się cieszyć . Podobno wymiana/regulacja 200 robocizna i 20 zł za szt ta płytka , szklanka czy jak to się tam nazywa - w stosunku do diesla koszty śmieszne . Jutro gazuje Kijanę.
Robił ktokolwiek wymianę tych szklanek/płytek ? Jaki był efekt ?
Pzdr.

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

10 kwi 2012 13:30

To czekam na wieści, może się w końcu też przekonam :good
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Stukające zawory

18 kwi 2012 17:42

abes -moja propozycja jedz na myjnię automat i zainwestuj w najdroższy pakiet z MYCIEM PODWOZIA - może pomoże?
podobny temat znany mi jest z civica - jakies gumy miał lużne i zachodziły piachem co przegląd czyścili i na jakis czas był spokój
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

18 kwi 2012 18:04

sensor napisał(a):abes -moja propozycja jedz na myjnię automat i zainwestuj w najdroższy pakiet z MYCIEM PODWOZIA - może pomoże?
podobny temat znany mi jest z civica - jakies gumy miał lużne i zachodziły piachem co przegląd czyścili i na jakis czas był spokój

Problem już po raz drugi zniknął samoistnie, więc pewnie masz rację. Miałem tak na wiosnę w zeszłym roku i na początku zimy. Po kilku tygodniach wyciszyło się, aż całkiem przestało. Oglądali mi zawieszenie na stacji diagnostycznej i stwierdzili, że to najprawdopodobniej tuleja do wymiany (ta dolna) - ale że ustało, to nic nie robiłem ;)...

Za to z tymi zaworami to cały czas mi brzęczy, raz głośniej, raz ciszej :(. ASO uparcie twierdzi, że w Cee'dzie 1,6CVVT nie robi się regulacji zaworów, bo jest hydrauliczna. Więc już sam nie wiem, co z tym fantem zrobić. Na forum są informacje, że reguluje się szklankami. Ale ciężko mi znaleźć jakieś potwierdzone informacje w necie, szukałem nawet tych szklanek w sklepach internetowych - i nic. A może ktoś ma jakiś schemat czy instrukcję z KIA, że te zawory się reguluje?
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 144 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl