Stukające zawory

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Stukające zawory

18 kwi 2012 19:22

Nie żartuj? To widzę że takie same mózgi jak i Inter Auto Kraków..

http://i30.hyundai.pl/public/pdf/dane_t ... 0-nowy.pdf
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

18 kwi 2012 19:59

Znając życie, stwierdzą że to dotyczy i30, nowego modelu i w ogóle to jest całkiem inny silnik :twisted:. W książce gwarancyjnej przy przeglądzie 90kkm jest nawet pozycja - regulacja zaworów. No to po przeglądzie się pytam, jak tam regulacja zaworów. Odpowiedź: "Jaka regulacja? Aaa, wszystko w porządku jest, sprawdziliśmy i jest ok". Ręce opadają, chyba poszukam jakiegoś normalnego mechanika który mi to zrobi. Polecacie kogoś na śląsku? Najchętniej od Katowic na południe, bo w sumie to przy czeskiej granicy mieszkam ;)...

Jeszcze mi się przypomniało, że jak wymieniali uszczelniacze (choć dalej żlopie olej jak wcześniej), to niby sprawdzili i też im wyszło, że wszystko ok. Jest jakaś ogólna baza w KIA, gdzie można by podejrzeć historię serwisowania swojego auta? A jeśli jest, to ma ktoś do niej dostęp?..
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Stukające zawory

18 kwi 2012 22:23

abes99 napisał(a):No to po przeglądzie się pytam, jak tam regulacja zaworów. Odpowiedź: "Jaka regulacja? Aaa, wszystko w porządku jest, sprawdziliśmy i jest ok".


art. 286 k.k.
Oszustwo - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

18 kwi 2012 22:46

Niestety, takie nasze polskie realia w ASO. Trzeba by po każdym przeglądzie rzeczoznawcę brać i badać czy faktycznie sprawdzili to co mieli. Raz na przeglądzie miałem taką sytuację. Siedzę sobie i czekam, aż skończą z moim. W międzyczasie inny gostek odbiera swoją Kijankę po przeglądzie, obsługa wydaje kartę przeglądową i kazanie, że ciśnienie w oponach zbyt niskie i żeby sprawdzać itd. No nic myślę, dobrze że akurat rano byłem dopompować u znajomego wulkanizatora. Odbieram swojego, a tam w karcie wpisane ciśnienie jakoś od 1,6 do 1,8 we wszystkich kołach i słyszę kazanie :twisted:. Posłuchałem spokojnie, powiedziałem że trochę to dziwne, bo rano sprawdzałem i było 2,2. Odpowiedź: widocznie pan sprawdzał na jakimś felernym ciśnieniomierzu, teraz jest na pewno wszystko w porządku. Niestety, strasznie ze mnie spokojny i opanowany człowiek, a że mi się spieszyło to pojechałem w siną dal...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

21 kwi 2012 17:25

abes99 podaj mi VIN na PW. W wolnym czasie poszukam Ci szklanek w katalogu pod Twój silnik. Wydrukujesz obrazek (jak znajdę) i im pokażesz...

W wolnej chwili Ci tego poszukam. A na już to zobacz sobie katalog hyundaia i 1.6 Gamma - pozycja regulacja zaworów...
http://i30.hyundai.pl/public/pdf/dane_techniczne_i30-nowy.pdf
Z resztą Rybson Ci to już podesłał jak teraz zauważyłem...

Myślę, że to odpowiada na Twoje zapotrzebowanie na niezbity dowód :D

Oj... Długo to nie trwało. Ciekawe jak to wytłumaczą koledzy ASOpartacze:
Obrazek
Idioci... Hydrauliczne popychacze - jasne...

Zapytaj ich o ten numer 22226C i co to "coś" robi w Twoim silniku?! Jak widzisz są różne rozmiary - właśnie do regulacji luzu... Ja to umiem znaleźć, a oni?!

To samo jest w 1.4 Gamma! Nie ma żadnych hydraulicznych popychaczy tylko są szklanki. Co więcej w ASO jak podacie numer 22226C (bo sami to pewnie nie znajdą) to możecie kupić odpowiedniej grubości szklanki - od T=3.000 do T=3.600. Więc możliwość regulacji w razie czego jest.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

21 kwi 2012 18:00

Wielkie dzięki :ok, ciekawe co teraz wymyślą w ASO, ale przynajmniej mam co im pokazać :pałka :pałka :pałka...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

21 kwi 2012 18:03

To jest informacja 1000% pewna. To jest z oficjalnego katalogu KIA, oni mają taki sam!

Może się okaże, ze to są szklanki hydrauliczne :D
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Stukające zawory

24 kwi 2012 15:14

A ja bym pokazał palcem i się zapytał "a co to kutfa jest? Kufle hydrauliczne :?? :!! " Jezus co za dziadostwo w tych ASO Kia... :evil: :evil: :evil: :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

24 kwi 2012 15:26

Byłem w ASO, bo po bodajże trzeciej naprawie dalej znika mi olej (po 3kkm ubyło ok. 3mm na bagnecie, przed poprzednią "naprawą" po 8kkm zeszło z max do min). Mam umówiony termin, będą rozbierać silnik (dotychczas niby tylko dokręcali, bo gdzieś jakiś lekki wyciek znaleźli, a wcześniej ponoć wymienili uszczelniacze). Zaznaczyłem, że chcę być przy naprawie, to zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że w końcu się skończą moje problemy z tym silnikiem. Zawory przy okazji też zobaczą i prawdopodobnie wymienią te szklanki...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Stukające zawory

24 kwi 2012 16:51

abes99 napisał(a):prawdopodobnie wymienią te szklanki...

Chcą wymieniać coś czego nie ma? :ha :good
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

24 kwi 2012 22:49

Wymieniać to sobie mogą... Niech je odpowiednio dobiorą - bo dalej będzie dzwonienie...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Stukające zawory

07 lut 2013 12:06

Czy wszyscy doszli do wniosku, że regulacja odbywa się jednak przez wymianę szklanek - czy dobrze rozumiem?

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

07 lut 2013 12:25

Powiem Ci, że dalej nie wiem :D. Mój Cee'd miał rozbierany silnik z powodu ubytków oleju. Okazało się, że pierścienie mają spory luz na tłokach (czy jakoś tak), wymienili pierścienie, napinacz łańcucha + regeneracja głowicy. Od tego czasu oleju nie bierze (przejechałem jakieś 10kkm, auto sprzedałem w zeszłym tygodniu). Co do tego lekkiego dzwonienia przy 3k rpm - chyba nic z tym nie zrobili, bo dalej na zimnym silniku było to słychać, a skoro już mieli rozebrany silnik to chyba powinni (przynajmniej w papierach nie mam nic o wymianie szklanek itd.)...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

07 lut 2013 13:01

Załączony wyżej rysunek mówi sam za siebie. Masz tam szklanki w różnych wymiarach.
Rysunek pochodzi z katalogu części KIA...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Stukające zawory

07 lut 2013 14:17

ruszok napisał(a):Załączony wyżej rysunek mówi sam za siebie. Masz tam szklanki w różnych wymiarach.
Rysunek pochodzi z katalogu części KIA...


Zgadzam się z Tobą. Ja od dawna właśnie tak podejrzewałem ale miałem jeszcze nadzieje, że są w szklankach płytki które się wymienia...szklanka jednak kosztuje.

AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Stukające zawory

06 kwi 2013 13:54

abes99 napisał(a):Powiem Ci, że dalej nie wiem :D. Mój Cee'd miał rozbierany silnik z powodu ubytków oleju. Okazało się, że pierścienie mają spory luz na tłokach (czy jakoś tak), wymienili pierścienie, napinacz łańcucha + regeneracja głowicy. Od tego czasu oleju nie bierze (przejechałem jakieś 10kkm, auto sprzedałem w zeszłym tygodniu). Co do tego lekkiego dzwonienia przy 3k rpm - chyba nic z tym nie zrobili, bo dalej na zimnym silniku było to słychać, a skoro już mieli rozebrany silnik to chyba powinni (przynajmniej w papierach nie mam nic o wymianie szklanek itd.)...



a pamięta kolega czy mu dymił na niebiesko, bo jeśli gdzieś olej by uciekał powinien dymić na niebiesko. jak odpalałeś mógł zadymić przy mocniejszym przyspieszaniu. To by świadczyło o zużytych pierścieniach. Generalnie jak faktycznie była regenerowana głowica to luz powinien być ustawiony(wątpię że regenerowali pewnie tylko wymienili uszczelniacze i na tym się skończyło+planowanie).

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Stukające zawory

07 kwi 2013 13:01

Nie dymił, ASO dwa razy robiło analizę spalin i wyszła ok. Nie było też żadnych wycieków z bloku silnika. Czeski film - nikt nie wie gdzie się olej podział ;)...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Stukające zawory

07 kwi 2013 22:05

A tak w ogóle to dziwna sprawa z regulacją. Jak już regulację chciał konstruktor robić to czemu n ie zrobił za pomocą płytek tylko żeby szklanki wymieniać nad wymiar. Naprawdę dziwne rozwiązanie to po jakiego grzyba robił rozrząd na łańcuchu. Jeśli i tak przy regulacji luzu trzeba wszytko zdemontować. Czegoś Tu nie czaje. Równie dobrze trzeba było zrobić na pasku i napisać przy każdej wymianie rozrządu regulacja luzu. Praktycznie ta sama robota. W ogóle coś mi tu nie gra bo zazwyczaj(jak już jest regulacja) to jest przez płytki, które są ryzykowane przy wysokoobrotowych silnikach bo po prostu płytki mogą zacząć sobie fruwać(szczegół). Napisałem do paru sklepów w internecie z zapytaniem czy mają coś takiego na sprzedaż.(wiem że kolega "ruszok" sprawdzał w katalogu). Jednak po tym co się dzieje w serwisach to już mnie nic nie dziwi w tym samochodzie. A następne pytanie mi się nasuwa to po co by pisali w książce że regulacja co 90tys.km? A może ktoś wie czy ten silnik to jest nowa konstrukcja czy modernizacja jakiegoś starego silnika??

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Stukające zawory

09 kwi 2013 14:54

po 90 nie regulacja TYLKO SPRAWDZENIE i ewentualna regulacja
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
kriss73
 

Re: Stukające zawory

16 cze 2013 18:22

[quote="labeo10"]A tak w ogóle to dziwna sprawa z regulacją. Jak już regulację chciał konstruktor robić to czemu n ie zrobił za pomocą płytek tylko żeby szklanki wymieniać nad wymiar. Naprawdę dziwne rozwiązanie to po jakiego grzyba robił rozrząd na łańcuchu. Jeśli i tak przy regulacji luzu trzeba wszytko zdemontować. Czegoś Tu nie czaje. ...

Ja też tego nie rozumiem. Jak weźmiecie sobie schemat typowego układu z hydrauliczną kasacją luzu zaworowego to tam elementem zewnętrznym jest szklanka! W tej szklance osadzony jest malutki cylinderek z malutkim tłoczkiem i zaworkiem kulowym. Trudno wyobrazić sobie, że w silniku 1.6 GDI produkowanym w XXI wieku luz reguluje się jak w starym maluchu...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl