Stukające zawory

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: sirmike
AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

26 paź 2014 18:20

szczur75 napisał(a):
Ignacy napisał(a):no właśnie chodzi o to jak chce to pomierzyć? Czy zdaje sobie sprawę z tego, że musi zdjąć łańcuch i wałki?



Nie sądzę. Same luzy sprawdzi bez ściągania rozrządu, ale aby zamówić części trzeba już więcej pracy.
Jeśli chce to poskładać na starym i jeszcze raz rozbierać...to...Syzyf mu na drugie. ;)


no piszę o sytuacji o której kolega raczył stwierdzić "pomierzy i zamówi potrzebne części". Nie zamówi bez rozebrania i zmierzenia płytek regulacyjnych. Ale może rzeczywiście to syzyf albo ma zdolności teleportacji.

AUTOR WĄTKU
marco684
 

Re: Stukające zawory

27 paź 2014 06:44

mi w aso powiedzieli ze jak luz jest maly to da sie zrobic a jak duzy to trza wszystkie szklanki zmienic z robocizna 1700zł....

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

27 paź 2014 07:11

marco684 napisał(a):mi w aso powiedzieli ze jak luz jest maly to da sie zrobic a jak duzy to trza wszystkie szklanki zmienic z robocizna 1700zł....



ja mam nadzieję (szczerze), że to Ty cos pokręciłeś bo jeśli wypowiada się w tym stylu ktoś z ASO to znaczy, że pitoli i nie powinien tam pracować. Nie ma znaczenia, że luz jest mały czy duży, luz ma się mieścić w tolerancji dla danego silnika podanego przez producenta. Jeśli odbiega od tych wartości procedura poprawienia tego stanu rzeczy jest taka sama. Wymienia się płytki regulacyjne albo szklanki regulacyjne zależnie od tego co jest elementem regulacyjnym, akurat robocizna w taki przypadku jest identyczna. Chyba, że mamy do czynienia ze starszymi konstrukcjami gdzie płytka leżała na wierzchu szklanki i można było ją wymienić bez demontażu wałków rozrządu. Ale to se ne vrati Pane Havranek.

AUTOR WĄTKU
adambaal
 

Re: Stukające zawory

29 paź 2014 19:54

Witam Wszystkich,
Jestem szczęśliwym posiadaczem autka Kia Pro Ceed 1,4 105KM 2009rok (ktoś mówił ze ma 109KM ale w dowodzie jest 77kW) no czy tak na pewno szczęśliwym ?? Szczerze mówiąc to już po przeczytaniu 4-5 stron postów nic nie wiem... to tak po skrócie moja historia: auto kupiłem 4 dni temu przyjechałem do domu było wszystko ok żadnych stuków/puków klekotania itp. jak każdy user wymieniłem olej, filtry itp.. zalany olejem Castrol Magnatec 5W30 A3/B4 (auto ma przejechane 136.000km) no i dziś się zaczęło (dodam iż po wymianie oleju przejechałem trasę około 100km i auto odstawiłem na parking) odpalam furę po 4 dniach nie-odpalania i co słyszę - klekotanie myślę zawory/rozrząd?? choler...wie ruskie krazy tak nie klekoczą nawet, więc czytam i HELP wtf?? nadmienię iż po trasie zatankowałem na full (pół zbiornika bo wcześniej już było paliwo, które dostałem w prezencie od sprzedającego) na 1 lepszej stacji PB95, dodam że pogoniłem auto dziś troszkę aby się rozgrzało no niby klekotanie trochę ucichło ale nadal słychać; oczywiście na jałowym biegu jak dodaję gazu od 900 - 2500 i w tm zakresie jak spada z obrotów, natomiast przy obciążeniu przyśpieszaniu tj od 900 - 2500 słychać a potem już nie...bo pewnie jest zagłuszane przez inne dźwięki?!?! Będę wdzięczny za konkretne info.
Pozdrawiam Adam. gg 5817455
(PS auto jest z zagranicy PL jak się ma GW na Polskę?)

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

29 paź 2014 21:30

no wiesz, ale jakiej konkretnej informacji oczekujesz? Może jakbyś dał mi tego posłuchać, to mógłbyś oczekiwać konkretów. Z opisów to można próbować dowiedzieć się czegoś od wróżki.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

29 paź 2014 21:40

adambaal napisał(a):więc czytam i HELP


Skończ czytać i wybierz się do serwisu.


My możemy tylko gdybać. Jeśli kupiłeś od handlarza to jest szansa, że do oleju było wlane jakieś ustrojstwo wyciszające hałasy, które teraz słyszysz. Ale to tylko gdybanie.

Jak wymieniałeś olej to oglądałeś co zleciało?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Stukające zawory

30 paź 2014 00:45

szczur75 napisał(a):Jeśli kupiłeś od handlarza to jest szansa, że do oleju było wlane jakieś ustrojstwo wyciszające hałasy, które teraz słyszysz.

Od razu o tym samym pomyślałem, dziadek helmut "na wszelki wypadek" zrobił w misce olejowej mieszankę 50:50 oleju z motodoktorem, a jak wymieniłeś olej i magicznego środka już nie było to wyszedł prawdziwy stan silnika..
Tylko się jeszcze nie zdziw jak znajdziesz piankę montażową i silikon w amortyzatorach :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Stukające zawory

30 paź 2014 10:59

oby Ryba nie był tutaj prorokiem
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
marco684
 

Re: Stukające zawory

31 paź 2014 18:49

ADAMBAAL ja mam to samo auto i ten sam problem identycznie po weekendzie daje go mechanikowi na pomiar i ewentualna regulacje luzu zaworowego i przy okazji niech mi sprawdzi caly roarzad i zobaczymy.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

31 paź 2014 20:15

Życzę Wam aby to stukotały zawory albo rozrząd/CVVT.
Gorzej jeśli to stukają sworznie tłokowe...

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 12:58

Witam wszystkich. Co prawda mam Hyundaia I 30 , ale silnik ten sam 1.4 109 KM. Mam pytanie do Was, czy takie odgłosy przy obr 2.5 tys obr mogą być powiązane z zaworami?
http://www.youtube.com/watch?v=Wfhyn41_94w
Samochód ma przejechane 84 tys. były już wymieniane pierścienie, cały rozrząd i głowica. W ASO mówią, że wszystko OK, ale takie odgłosy są cały czas. Może ktoś z Was ma podobne dźwięki i może już coś ustalił? Czy wiecie jakie powinny być luzy zaworowe i czy stosuje się tam płytki , czy trzeba wymieniać całe szklanki?

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 13:16

są płytki regulacyjne, A co odgłosów to przez komputer sie nie da.

AUTOR WĄTKU
Azuks
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 14:06

Ignacy napisał(a):są płytki regulacyjne.

Czy te płytki można gdzieś dostać, czy tylko w ASO. Szukałem po sklepach i nigdzie nie mają.
Ignacy napisał(a):A co odgłosów to przez komputer sie nie da.

Wiem, że się nie da, ale może ktoś słyszał podobne dźwięki. ten samochód naprawiają mi już od 2 lat , cały silnik prawie wymieniony, a odgłosy jak były tak są. Może nie umieją czegoś wyregulować. Jakie powinny być luzy na zaworach? U mnie są ssący od 0,25- 0,27 i wydechowy 0,35- 0,38, w ASO twierdzą, że są dobre, ale ja już im nie wierzę.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 16:19

Pierwsze słyszę, ze są płytki do tych silników. Chyba, ze się coś zmieniło?

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 16:23

Azuks napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=Wfhyn41_94w


Dźwięk zbliżony do stukających sworzni tłokowych.
A potwierdzić można po osłuchaniu na żywo a na pewno po rozebraniu silnika.

Na jakim oleju jeździsz?

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 18:06

ruszok napisał(a):Pierwsze słyszę, ze są płytki do tych silników. Chyba, ze się coś zmieniło?

Tapatalk


a co widzisz na zdjęciach?

http://www.lpgforum.de/erste-erfahrunge ... len-8.html

z tego tematu nawet

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 18:24

Ignacy napisał(a):
ruszok napisał(a):Pierwsze słyszę, ze są płytki do tych silników. Chyba, ze się coś zmieniło?

Tapatalk


a co widzisz na zdjęciach?

http://www.lpgforum.de/erste-erfahrunge ... len-8.html

z tego tematu nawet



Na zdjęciach są szklanki.

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 18:35

a co jest pod szklanką?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 19:12

Ignacy napisał(a):a co jest pod szklanką?



Jakieś płótno.

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

03 lis 2014 19:41

szczur75 napisał(a):
Ignacy napisał(a):a co jest pod szklanką?



Jakieś płótno.


niezwykłe, a ta płytka co jest umieszczona od spodu szklanki i ta co leży na tym płótnie to już jej nie widzisz?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl