Stukające zawory

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Stukające zawory

19 wrz 2014 22:13

kupiec napisał(a):chcę sam ustawić luzy zaworowe ( no bardziej mój brat to będzie robił niż ja ) i teraz pytanie:
luzy ustawia się na płytkach, więc kupić od razu płytki 0,27 na zawory wydechowe? czy jest to bezsensowne i trza wymieniać szklanki?
czytam te tematy i już się pogubiłem :(
jak to jest? szklanki to co innego a płytki to co innego?

Jeśli się nie mylę to w Ceedzie są szklanki,a nie płytki.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

20 wrz 2014 07:37

Tak, to inne rzeczy. Tutaj trzeba kupić odpowiednie szklanki


Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Stukające zawory

20 wrz 2014 09:11

ok, czyli kupic szklanki
a jak uwazacie, od razu kupic 8 szklanek na wydech czy pierw sprawdzic? zawory slychac jak silnik cieply

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

20 wrz 2014 18:17

Ale musisz najpierw zmierzyć jakie ci są potrzebne... Co z tego, że kupisz jak się okaże, że za małe lub za duże.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Stukające zawory

21 wrz 2014 16:43

chyba mnie to przerośnie :(
jeżeli ktoś mi zapoda jakiś link lub napisze jak się do tego zabrać to sam to wykonam, chodzi mi o to jak się demontuje szklanki
wyczytałem że ktoś tu ustawiał zawory wylotowe na 0,27 i chiałbym wiedzieć jak to zrobił, na serwis to troszkę mnie nie stać a brachol troszkę aut naprawiał ale nigdy kia

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stukające zawory

22 wrz 2014 05:07

To pisz ewentualnie PW do tych co to robili. Bo gdzieś tu kiedyś czytałem o jakichś nakladkach czy podkładkach na szklanki, ale nie mam pojęcia jak to wygląda. Normalnie jest tak, że szklanki wymieniasz na takie jakich trzeba po zmierzeniu luzow. Rozmiarowek jest dość sporo.

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
marco684
 

Re: Stukające zawory

25 paź 2014 17:41

Wie ktos gdzie na Slasku w okolicach rybnika wyreguluja luzy zaworowe i sprawdza w ced 1,4 105 km bo nikt mi sie nie chce tego podjac he a aso jakos mnie nie przekonuje po rozmowie a rano mi stuka na zimnym takze chcialbym to sprawdzic..

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

25 paź 2014 19:19

Po tym pytaniu
kupiec napisał(a):luzy ustawia się na płytkach, więc kupić od razu płytki 0,27 na zawory wydechowe?


wnioskuję, że
kupiec napisał(a):chcę sam ustawić luzy zaworowe ( no bardziej mój brat to będzie robił niż ja )


nie jest najlepszym pomysłem dla Twojego auta.


Daj to zrobić komuś kto WIE co ma zrobić.
W sumie wyjdzie to taniej.

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

25 paź 2014 19:39

najpierw luz się mierzy. Później, jeśli jest poza tolerancją, zdejmuje wałki, mierzy szklanki i wylicza ewentualną wartość nowych szklanek.

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Stukające zawory

25 paź 2014 20:24

Jednak byłem u mechanika, stwierdziłem z bratem ze noe będziemy tego sami robić :)
Szacowany koszt to 200-300 zł. w zależności od ilości. płytek. Po wypłacie oddaje auto do niego :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

25 paź 2014 20:36

kupiec napisał(a):Szacowany koszt to 200-300 zł. w zależności od ilości. płytek.



Brać, kupować, nie marudzić...
Przed rozpoczęciem usługi podpisać papier z ustaleniem ceny. ;)

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

25 paź 2014 20:43

kupiec napisał(a):Jednak byłem u mechanika, stwierdziłem z bratem ze noe będziemy tego sami robić :)
Szacowany koszt to 200-300 zł. w zależności od ilości. płytek. Po wypłacie oddaje auto do niego :)


ten mechanik to filantrop

AUTOR WĄTKU
marco684
 

Re: Stukające zawory

26 paź 2014 09:18

a mozna wiedziec gdzie to robisz polecil bys jakiegos mechanika dobrego co

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Stukające zawory

26 paź 2014 10:01

to jest kolega kolegi mojego brata :) gość mieszka w Kobiórze
nie wiem czy jest dobry bo jeszcze nic przy moich samochodach nie majstrowal więc polecić nie moge

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

26 paź 2014 13:09

ale widać, że nie ma wielkiego pojęcia za co się bierze, niestety. Cała nadzieja dla niego w tym, że zakończy się na kontroli luzów.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

26 paź 2014 15:23

Ignacy napisał(a):Cała nadzieja dla niego w tym, że zakończy się na kontroli luzów.


clapping

A jak otworzy pokrywę to cena za regulację (jeśli będzie konieczna) się zmieni...

AUTOR WĄTKU
kupiec
 

Re: Stukające zawory

26 paź 2014 17:12

dlaczego sie zmieni? powiedzial zebym przyjechal i zostawil auto zeby na zimno pomierzyc, nastepnie odda auto a w tym czasie zamowi potrzebne czesci i przyjade na wymiane
cena bedzie zalezala od ilosci plytek, tak mi powiedzial, zreszta bylem u niego kijanka i dlatego powoedzial ze to nie takie proste z tymi plytkami do kijanek
taka dwu etapowa naprawa :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

26 paź 2014 17:32

Hmmm.
A po pomiarach odda Ci auto złożone na starych czy na nowych uszczelkach?
Bynajmniej się nie czepiam....

AUTOR WĄTKU
Ignacy
 

Re: Stukające zawory

26 paź 2014 17:57

no właśnie chodzi o to jak chce to pomierzyć? Czy zdaje sobie sprawę z tego, że musi zdjąć łańcuch i wałki?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Stukające zawory

26 paź 2014 18:13

Ignacy napisał(a):no właśnie chodzi o to jak chce to pomierzyć? Czy zdaje sobie sprawę z tego, że musi zdjąć łańcuch i wałki?



Nie sądzę. Same luzy sprawdzi bez ściągania rozrządu, ale aby zamówić części trzeba już więcej pracy.
Jeśli chce to poskładać na starym i jeszcze raz rozbierać...to...Syzyf mu na drugie. ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl