Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

28 mar 2011 18:54

socho napisał(a):Szkoda, pozostało tylko wspomnienie o elastycznym i zwinnym silniku.


Ciekawe, ja tego tak nie odczuwam. W weekend pokulałem ponad 100 km w trasie i brałem powolniaków bez mieszania wajchą.
Pod tym względem wszystko OK.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
socho
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

29 mar 2011 05:43

George.
Spróbuj jechać na 5 ok 70km/h i wyprzedzaj bez wajchowania.Kedyś wystarczyło lekko dotknąc pedał gazu, teraz podłoga .

AUTOR WĄTKU
esliwinski
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

29 mar 2011 06:49

Parę dni temu byłem na przeglądzie w Łowiczu i też wgrali mi nowy program.
Ja pozytywnie odczuwam zmianę. Większość czasu spędzam w mieście i wydaje mi się że teraz jazda jest płynniejsza, nie ma tych nagle pojawiających się przyrostów przy lekko wciśniętym gazie. Mam wrażenie że mniej odczuwa się "turbo dziurę". Ciągnie równo od dołu do samego końca, wcześniej na początku nic, potem strzał w placy i słabnięcie powyżej 4000 rpm. Na trasie spadku dynamiki nie zauważyłem. Spalania nie sprawdzałem.

AUTOR WĄTKU
socho
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

29 mar 2011 07:09

W piątek jechałem z W- wy po trasie i kilka razy chciałem wyprzedzić. Trzba redukowac do 4, na piatym biegu nie mozliwe jest wyprzedzanie z przyspieszeniem.
Tylko czwórka i gaz do dechy.
Jeśli chodzi o turbodziurę w sprężarce to wgrywali soft w 2008 r i wtedy ten problem zniknął.
Znam kilka osób ktore mają ceda i na co dzień z nimi rozmawiam, więc nasze odczucia po wgraniu nowego softu były podobne.
Została wykastrowana z wigoru i radości z bezpiecznego przyspieszenia .

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

29 mar 2011 08:40

socho napisał(a):George.
Spróbuj jechać na 5 ok 70km/h i wyprzedzaj bez wajchowania.Kedyś wystarczyło lekko dotknąc pedał gazu, teraz podłoga .


Nawet na starym sofcie bym się nie odważył.
W weekend brałem kilka samochodów z zapiętą 5-ką, ale przy prędkości ok.90 km/h. Pykałem ich bez strachu ( 2 osoby + bagaż 40 kg )
5 bieg nie służy moim zdaniem do wyprzedzania przy prędkości mniejszej od 80 km/h.
Każdy odczuwa zmianę inaczej - ja jako pozytyw. Mam zamiar użytkować ceeda jeszcze przez jakiś czas i jeśli ta zmiana ma przedłużyć żywotność turbiny, to jestem ZA.
Bardzo sceptycznie podchodziłem do nowego softu czytając posty o pogorszeniu dynamiki. Teraz jestem spokojny, bo obawiałem się czegoś znacznie gorszego.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

29 mar 2011 09:50

George napisał(a):
socho napisał(a):George.
Spróbuj jechać na 5 ok 70km/h i wyprzedzaj bez wajchowania.Kedyś wystarczyło lekko dotknąc pedał gazu, teraz podłoga .


Nawet na starym sofcie bym się nie odważył.
W weekend brałem kilka samochodów z zapiętą 5-ką, ale przy prędkości ok.90 km/h. Pykałem ich bez strachu ( 2 osoby + bagaż 40 kg )
5 bieg nie służy moim zdaniem do wyprzedzania przy prędkości mniejszej od 80 km/h.
Każdy odczuwa zmianę inaczej - ja jako pozytyw. Mam zamiar użytkować ceeda jeszcze przez jakiś czas i jeśli ta zmiana ma przedłużyć żywotność turbiny, to jestem ZA.
Bardzo sceptycznie podchodziłem do nowego softu czytając posty o pogorszeniu dynamiki. Teraz jestem spokojny, bo obawiałem się czegoś znacznie gorszego.


Wreszcie glos rozsadku. :ha Ja od zawsze w ceedzie wyprzedzalem na 5 od 90-100 na godzine. NOWY SOFT jest ok. Jak sie komus nie podoba to niech sprzeda i kupi mercedesa.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

29 mar 2011 10:32

wujekcybul napisał(a):George napisał(a):
socho napisał(a):
George.
Spróbuj jechać na 5 ok 70km/h i wyprzedzaj bez wajchowania.Kedyś wystarczyło lekko dotknąc pedał gazu, teraz podłoga .

Nawet na starym sofcie bym się nie odważył.
W weekend brałem kilka samochodów z zapiętą 5-ką, ale przy prędkości ok.90 km/h. Pykałem ich bez strachu ( 2 osoby + bagaż 40 kg )
5 bieg nie służy moim zdaniem do wyprzedzania przy prędkości mniejszej od 80 km/h.
Każdy odczuwa zmianę inaczej - ja jako pozytyw. Mam zamiar użytkować ceeda jeszcze przez jakiś czas i jeśli ta zmiana ma przedłużyć żywotność turbiny, to jestem ZA.
Bardzo sceptycznie podchodziłem do nowego softu czytając posty o pogorszeniu dynamiki. Teraz jestem spokojny, bo obawiałem się czegoś znacznie gorszego.

Wreszcie glos rozsadku. Ja od zawsze w ceedzie wyprzedzalem na 5 od 90-100 na godzine. NOWY SOFT jest ok. Jak sie komus nie podoba to niech sprzeda i kupi mercedesa.


Lub automat :) Nie trzeba zmieniać biegów :!!
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
socho
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

29 mar 2011 11:53

Witam wujekcybul.
Tak zamierzam zrobić, gdyż oprócz muła w silniku, mam jeszcze purchle na tylnych drzwiach i przy dodatkowym swietle stopu.
Muszę wyegzekwować naprawę blachy, bo za rok będzie strach wsiąźć żeby nie wypaść przez kolejną dziurę.

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

29 mar 2011 18:58

wujekcybul napisał(a):
George napisał(a):
socho napisał(a):George.
Spróbuj jechać na 5 ok 70km/h i wyprzedzaj bez wajchowania.Kedyś wystarczyło lekko dotknąc pedał gazu, teraz podłoga .


Nawet na starym sofcie bym się nie odważył.
W weekend brałem kilka samochodów z zapiętą 5-ką, ale przy prędkości ok.90 km/h. Pykałem ich bez strachu ( 2 osoby + bagaż 40 kg )
5 bieg nie służy moim zdaniem do wyprzedzania przy prędkości mniejszej od 80 km/h.
Każdy odczuwa zmianę inaczej - ja jako pozytyw. Mam zamiar użytkować ceeda jeszcze przez jakiś czas i jeśli ta zmiana ma przedłużyć żywotność turbiny, to jestem ZA.
Bardzo sceptycznie podchodziłem do nowego softu czytając posty o pogorszeniu dynamiki. Teraz jestem spokojny, bo obawiałem się czegoś znacznie gorszego.


Wreszcie glos rozsadku. :ha Ja od zawsze w ceedzie wyprzedzalem na 5 od 90-100 na godzine. NOWY SOFT jest ok. Jak sie komus nie podoba to niech sprzeda i kupi mercedesa.

Dla mnie tez jest OK.
Z małym dzieckiem jeżdżę Ceed-kiem i nie świruje.
Inne mam zabawki co dużo mocniej podkręcają mi adrenalinę.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
socho
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

30 mar 2011 05:38

Akurat nie chodzi o adrenalinę, bo uprawiam alpinizm, ale o zwykłą pewność przy manewrach wyprzedzania, kiedy trzeba trochę przyspieszyć bez obawy o rozjechanie .

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

30 mar 2011 06:47

przesadzasz socho ..... owszem motor stracił nieco nerwa i jest mniej zadziorny ..... owszem ale różnica nie jest tak ogromna i moim zdaniem na 5 i 70km/h to nigdy nie przyspieszał z ochotą mam ten samochód od 4 lat i wiem co mówię .... ale spalanie 100% pół literka na 100 w Warszawie teraz spalanie 6,5 w Warszawie nie jest problemem i to nie bardziej cieszy niż szarpanie mocy przy 2000 obrotach teraz jest gładko .... owszem troszkę brakuje mi tego ale coraz mniej prowadzę sam bez pasażerów a z pasazerami to raczej robi się nieprzyjemnie z ich strony przy tym zrywie :)

AUTOR WĄTKU
socho
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

30 mar 2011 08:31

Kończąc wywody- kupując auto w pewnej specyfikacji, płaci się za określony wyrób, o określonej jakości.
Jeśli w trakcie zmienia sie specyfikację, to nie jest już ten sam wyrób. Pomijając odczucia osobiste wytwórca bierze na siebie odpowiedzialność za jakość wyrobu dostarczanego do klienta. Ponosi też wszelkie konsekwencje wynikłe z własnych błędów i nie może przerzucać tego na klienta.
Tutaj wyraźnie KIA zamiata problem pod dywan, usiłując ustami (niby użytkowników ) którzy na forum wyrażają jedynie słuszne poglądy zniwelować własne błędy.
Miałem 4 nowe samochody i po raz pierwszy i ostatni dałem się nabrać.
Dochodzą do tego problemy z komputerem, na który stał w serwisie 1,5 miesiąca, purchle na drzwiach tylnych, blkoujące sie hamulce przednie - ogólnie duża usterkowość i słaba jakość wykonania. NIe polecam.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

30 mar 2011 09:25

socho napisał(a):Jeśli w trakcie zmienia sie specyfikację, to nie jest już ten sam wyrób. Pomijając odczucia osobiste wytwórca bierze na siebie odpowiedzialność za jakość wyrobu dostarczanego do klienta. Ponosi też wszelkie konsekwencje wynikłe z własnych błędów i nie może przerzucać tego na klienta.

Masz rację, ale:

przerabiamy ten temat od dawna.
I tak, w momencie kiedy się pojawił byłem bardzo nabuzowany argue
Jeśli dobrze pamiętam, pierwsza aktualizacja była dosyć tragiczna (sam jej nie doświadczyłem ), ale po opini można się było o tym przekonać.
Ta którą mi wgrano jest kolejną i w moim odczuciu do zaakceptowania.

socho - przyjmując że mamy ten sam silnik CRDi 1,6 i wgrany ten sam soft (najnowszy), Twoja opinia w temacie :
socho napisał(a):Została wykastrowana z wigoru i radości z bezpiecznego przyspieszenia .

jest z kosmosu niestety.
każdy ma prawo do swojej opinii, a moja jest taka właśnie :)

Co do usterek - mogę Ci tylko współczuć. Gdyby mnie spotkały (np. blokujące hamulce ...) nie byłbym zadowolony.

socho napisał(a):słaba jakość wykonania. NIe polecam

Ja polecam, a jestem dosyć wymagający.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

08 kwi 2011 01:15

a ma ktos nowy soft w crdi 90HP VGT (rocznik 2007) ? Coś się zmieniło ?

AUTOR WĄTKU
Esiek
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

17 kwi 2011 09:58

Przy okazji zmiany opon u znajomego, ktory otworzyl warsztat samochodowy i zajmuje sie rowniez tuningiem w Słupsku, "shamowalem" swoja kianke.Wykres w pdf. Jak widac na wykresie niestety z 255 Nm od 1900 obrotow to mozna sobie pomarzyc. Pojade do serwisu, bo tez mi wyszly na lakierze purchle przy tylnym swietle stopu, i zapytam co maja zamiar z tym zrobic, bo jest niezgodne ze specyfikacja, zgodnie z ktora kupowalem auto 2 lata temu.
Przy okazji kolega pokazal mi kilka wykresow kijanek "przed" i "po" oraz z i30. Wszystkie wygladaly podobnie i mialy zafalowanie przy 2000 rpm. Byly to softy od 2007 roku. Twierdzi, ze jest to klasyczny zabieg producenta, bo w tzw. seriach wiekszosc aut tak wlasnie wyglada. Na podstawie wykresow nie moge sie z nim nie zgodzic. Niestety komp nie chcial gadac przez zlacze w aucie, ale skory jestem dac sie naciagnac na wirusa...

P.S. TO jest nowy soft wgrany na przegladze w okolicach 10 lutego 2011

AUTOR WĄTKU
adam
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 maja 2011 18:09

Wracam do tematy po chwili przerwy. Trochę potestowałem nowy soft i moje odczucia sa jednak negatywne.
Faktycznie teraz nie ma kopnięcia przy włączeniu tyrbiny ale potwierdza się wieksze spalanie.
Tak jak pisałem wartości chwilowe są czasmi powlające (udało mi sie osiągnąć przy przyspieszaniu 50 litrów)
Dałem sobie jednak trochę czasu i potestowałem jazde w mieście (około 1000 km) i średnie spalanie wzrosło mi o około 0,5 litra niestety przy jeździe jak emeryt (a jeżdzę tak bo kłuja mnie w oczy wartości chwilowe 15 litrów/100 km)
Średnie spalanie w trasie jest wyższe także o około 0,5 litra (tutaj jazda normalna bez stylu emeryta)

To co jeszcze zauważyłem to jakaś dziura ponad 2000 obrótów przy delikatnym przyspieszaniu.
Czasami mam taką sytuacje, że mam obroty 2000 i chcę przyspieszyć np przy wyprzedzaniu lub chcę zwiększyć prędkość i niestety kiedyś wystarczyło lekko wcisnąc pedał gazu i samochód przyspieszał. Obecnie jest tak, że wciskam gaz i nic się nie dzieje a nawet mam wrażenie że samochó jakby zwalniał (kiedys w poprzednim samochodzi miałem taki objaw jak mi się gaźnik "dusił").
Wracając do próby przyspieszania to wciskam dalej pedał gazu spalanie rośnie do kilkunastu litrów obroty zwiekszają się powoli do 2200 - 2300 i dopiero wtedy czuje że samochód zaczyna reagować na pedął gazu. W zakresie 2000 - 2300 mogę wciskać lekko gaz jak imoge wcisnąć do oporu przyspieszenie jest bardzo wolne aż silnik nie osiągnie więcej nić 2300 obrotów.
Taka sytuacja już zdażyła mi się wielokrotnie (w tym trzy razy przy wyprzedzaniu i byłem zmuszony zredukować bieg)

Czasami myslę, że może mam nieodpowiedni styl jazdy do nowej charakterystyki ale niestety przyzwyczaiłem się, że poprzednio operowałem obrotami w okolicach 1900 - 2500 (optymalnie było jak utrzymywałem obroty 2000 - 2100) i przy starym sofcie samochód był bardzo dynamiczny i oszczędny.
Przy nowym sofcie trzymanie się okolić 2000 obrotów w moim przypadku daje dosyć fatalne rezultaty (jakaś dziura i spore spalanie)

Jeszcze jeden objaw jaki zauwazyłem to niemalejące spalanie. Chodzi mi o cos takiego, że gdy przyspieszam to poprzednio ruszając iwciskając gaz na jakimś biegu (np 3) i trzymając go w jednej pozycji samochód przyspieszał aż do pewnej prędkości a jednocześnie komputer, wraz ze wzrostem prędkości, pokazywał coraż mniejsze zuzycie chwilowe paliwa.
Obecnie jest tak, że jak trzymam w jednej pozycji pedał gazu i np spalanie pokazuje 12 litrów to samochód przyspiesza do pewnej prędkości gdy ją osiągnie to cały czas mam spalanie 12 litrów. By zejśc do mniejszej wartości musze puścić trochę gaz i delikatnie go do cisnąc tak by utrzymac prędkość. gdybym tego nie zrobił to nawet po osiągnięciu prędkości np 70 kom przy 4 biegu i tak bym miał kilkanaście litrów zużycia chwilowego na komputerze.


Do tej pory nie myslałem o "wirusowaniu" komputera ale teraz zaczynam się przychylać i chyba sprawie sobie box-a
Tytaj mam pytanie do G-cs na temat RedBox-ów czy po zamontowaniu w szereg takiego ustrojstwa komputer poprawnie pokazuje spalanie?
Pytam bo doczytałem, że box oszukuje komputer i w takiej konfiguracji pokazuje on nieprawidłowe wartości.

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 maja 2011 18:24

Witam.
Ja zamontowałem sobie Boxa. Nie byłem na hamowni ponieważ kupowałem na Allegro z Łodzi ale jak bede przejeżdzał to moge wpaść i shamować kijanke.
Wzrost mocy odczuwalny. Spokojnie na 5 można wyprzedzać. Co do spalania komputer w trasie po Polsce pokazał mi 4,7 litra a spalanie wyliczone 5,3 litra. Po nalaniu paliwka po grzechotke zrobiłem 1067 km. Także wydaje mi sie że po Boxie spalanie u mnie spadło.
Ostatnio edytowano 02 maja 2011 19:24 przez klamer75, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
G-cs
Kierownik zmiany
 
Posty: 125
Dołączył(a): 03 cze 2010 20:48
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Marka i model samochodu: Focus 3 RS 2.3EB 350+

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 maja 2011 18:30

...na dobrze dostrojonym boxie spalanie na 100% spadnie, a dane z komputera będą troszką zaniżone..więc pomijając wskazania kompa...rzeczywiste spalanie spada, wraz ze wzrostem dynamiki :ha

AUTOR WĄTKU
skalin
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

02 lip 2011 21:10

Mam niestety bardzo podobne obserwacje jak adam. Też miałem zmulenia w trakcie przyspieszania/rozpędzania myślałem że to wina kiepskiego paliwa. Jak widzę nie jestem w tym osamotniony. PALI TEŻ WIĘCEJ. nie mogę teraz zejść poniżej 6,3-6,5 a dawniej (przed przeglądem i wgraniem softu) normą było 5,8-6,0 co pewnie widać w podpisie :). klamer75 - podaj namiar na tego sprzedawcę boxa z Łodzi -zaczynam nabierać na niego apetytu.... Pozdrawiam wszystkich zamulonych i wnerwionych kijankowców.

AUTOR WĄTKU
klamer75
 

Re: Nowy program sterujący silnikiem (turbina)

04 lip 2011 22:03

Podaje namiary do aukcji na allegro.
http://moto.allegro.pl/chiptuning-digit ... 89427.html
Ja jak najbardziej polecam.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 149 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl