pedał sprzegła i dziwny dżwięk

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
McDexter
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 13:02

Mam na fakturze wymienione co zostało zrobione. W systemie serwisu jest wpisane moje zgłoszenie w którym jest mowa o "sprawdzeniu skrzypiącego sprzęgła" i nie ma mowy o wymianie sprzęgła na moje specjalne życzenie.
Stan po naprawie = stan przed naprawą
Czy wobec tego potrzebna mi opinia? Po drugie taką opinię mogę uzyskać z innego serwisu KIA (znowu mogę powiedzieć żeby sprawdzili sprzęgło w ramach gwarancji).. Nie chcę ponosić dodatkowych kosztów.
Poza tym teraz już tak naprawdę nie ma znaczenia czy sprzęgło zostało faktycznie wymienione czy nie. Jeśli nie to tym gorzej dla KIA Nadarzyn, jeśli tak to naprawa nie przyniosła rezultatu. Czuję że wszelkie argumenty są po mojej stronie. Chcę to tylko dobrze rozegrać. Być może napiszę też do UOKiK.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 13:22

Zacznijmy do tego co w serwisie wymienili: tarczę i docisk sprzęgła, łożysko oporowe, łapę sprzęgła, wysprzęglik? Bo z twojego opisu wynika, że tego co skrzypiało niestety nie wymienili.
"Znawcy" w tym serwisie przecież jednoznacznie określili, że przyczyna leży w spalonym sprzęgle i winą obarczyli Ciebie. Natomiast ich wiedza była za mała do tego, żeby ustalić co jest prawdziwą przyczyną usterki.
Podaj co dokładnie wymieniono.

AUTOR WĄTKU
McDexter
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 13:34

Na fakturze wygląda to tak:
1. Wyjęcie/założenie skrzyni biegów
2. Docisk sprzęgła
3. Łożysko oporowe
4. Tarcza sprzęgła
5. Olej
6. Planowanie kola zamachowego
Te czynności miały spowodować, iż skrzypienie przy wciskaniu pedału sprzęgła zniknie. Niestety tak się nie stało.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 14:44

Ja bym się już kontaktował tylko z kierownikiem. Jeśli sytuacja jest taka sama jak przed to nie ma o czym gadać...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 15:13

bez starego sprzęgła już nic nie zrobisz, nie udowodnisz teraz jak zachowywało się auto przed niepotrzebną wymianą sprzęgła, a jak teraz, zrobili Cie w bambuko i jesteś w dupie, tylko czemu mnie to nie dziwi, moje auto samo skręca i też jest ok....
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 15:23

Nie została wymieniona łapa sprzęgła i wysprzęglik a powinno się to również wymienić. Teraz, żeby wymienić łapę to trzeba wyjmować ponownie skrzynię a roboty i rozbierania przy tym jest sporo.
Koszt za ponowne wyjęcie skrzyni też niebagatelny, w serwisie ok. 700 zł i sporo większy od ceny części nie wymienionych. Kto za to ma płacić?
Gdzie tu jest ta fachowość serwisu? Potrafili na oko rozpoznać spalone sprzęgło a nie rozpoznali wadliwej łapy sprzęgła? W autach które miały wymieniane na gwarancji kompletne sprzęgło a nie wymieniono przy tym łapy, dalej było słychać dziwne odgłosy podczas wysprzęglania. Takie same jak przed naprawą. Dopiero ponowny demontaż skrzyni i wymiana wadliwej łapy, załatwiały sprawę. Przy okazji wymienić trzeba było ponownie łożysko oporowe bo po przejechaniu tylko kilkuset km ulegało uszkodzeniu. Mówię o tym na podstawie własnych doświadczeń.
Problemy ze sprzęgłem w ceedach, nie są wcale odosobnione. Najczęściej występują w 1,6 benzyna ale również i 1,6 CRDI nie jest wolne od tej wady.

AUTOR WĄTKU
Roman5
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 18:01

6. Planowanie kola zamachowego
To sa fachowcy :szok To jest serwis autoryzowany :szok Nastepna naprawa powinna byc gratis ze wzgledu na falszywa diagnoze.Przy dobrym ukladzie powinienes dostac zwrot za sprzeglo.Niepotrzebna wymiana. :he

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 18:41

A no właśnie po co serwis planował koło zamachowe? Może wygładzili tylko miejsce styku z tarczą ale tu nasuwa się pytanie co tam było nie prawidłowego? Czyżby tarcza porobiła aż takie spore rowy w kole?
A przebieg masz w sumie niewielki, bo przejechałeś 55 tys w 4 lata. Ponadto po planowaniu, koło zamachowe powinno się wyważyć a całą czynność najlepiej wykonać w wyspecjalizowanym warsztacie. Ten serwis jest takim wyspecjalizowanym warsztatem?
W każdym bądź razie ta cała naprawa nic nie poprawiła a więc diagnoza serwisu oraz wykonanie naprawy jest do kitu. Po kosztownej i odpłatnej naprawie, dalej jest ta sama usterka.
Na razie porozmawiaj z właścicielem stacji, może się dogadacie.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 18:53

[quote="McDexter"... Czuję że wszelkie argumenty są po mojej stronie. Chcę to tylko dobrze rozegrać. Być może napiszę też do UOKiK.[/quote]
Mogę Cię zapewnić, że KMP przyzna rację serwisowi, bo w końcu są sędzią we własnej sprawie. Przerabiałem to właśnie ze sprzęgłem, które wg. Carserwisu i KMP sam sobie spaliłem po 4,5kkm. Co do rzeczoznawcy to możesz coś takiego zrobić ale oni powołają swojego i sobie poodbijacie pisemka. Jak się uprą to tylko sąd może ich zmusić do wywiązania się z gwarancji. Co do UOKiKu to już jedna skarga na temat realizacji gwarancji odnośnie sprzęgła już tam jest, więc pisz im więcej tym większa motywacja dla UOKiKu do działań

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

11 lip 2011 15:45

Od kilku dni, przy zmianie biegu, jak "puszczam" sprzęgło, to autem lekko "szarpie". Czy to początek większego problemu, czy mam się do tego przyzwyczaić?
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

11 lip 2011 17:03

awer napisał(a):Od kilku dni, przy zmianie biegu, jak "puszczam" sprzęgło, to autem lekko "szarpie". Czy to początek większego problemu, czy mam się do tego przyzwyczaić?


A da się do tego przyzwyczaić? Może to być problem ze sprzęgłem.
Najlepiej to odwiedź serwis.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

11 lip 2011 17:11

Może przestawiłeś fotel? Może inaczej puszczasz pedał sprzęgła? Szarpnąć się da w każdym aucie ^^

AUTOR WĄTKU
zadowolony
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

23 lip 2011 05:50

Witam,
u mnie sprzeglo jest aktualnie wymieniane. Padla tarcza a konkretnie tlumik drgan, zglaszalem wibracje predzej na serwisie ale bylo wszystko ok ;). Gwarancji nie uznaja, z moich ustalen wynika ze okladzina i docisk sa w dobrym stanie. Najprawdopodobniej "strzelilem" ze sprzegla i tarcza nie wytrzymala tego wielkiego momentu obrotowego :mrgreen:. Tak uwaza serwis.
pozdrawiam pawel

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

13 lis 2011 20:47

Obrazek a u mnie piszczy to. Zauważyłem to dziś. :/ A już było tak fajnie , rok bez usterki i masz. Przypuszczam , że jest to siłownik + łapa sprzęgła. Pisk następuje w trakcie dociskania i popuszczania pedału sprzęgła na wyłączonym jak i włączonym silniku. Popryskanie WD40 nie pomogło jak przypuszczałem :? Obawiam się , że owo piszczenie może okazać się wielkim problemem. Czyżby czekała mnie wymiana sprzęgła?

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: Piszczący pedał sprzęgła.

13 lis 2011 20:59

EMWU napisał(a):u mnie problem też był - ale dawno i bardzo szybko załatwiony przez serwis ... i to definitywnie.
o ile sobie dobrze przypominam problem nie leżał w zespole sprzęgła lecz w siłowniku. smarowanie nic nie pomoże.
trzeba chyba coś tam odkręcić przestawić i ponownie dokręcić - dokładnie nie pamiętam na czym rozwiązanie polegało - dawno było 8-)
ale wydawało się, że serwis wie dokładnie co trzeba zrobić
EMWU czy możesz napisać mi coś więcej na temat tej naprawy tak bym mógł pokierować
serwis pod kontem tego typu usunięcia usterki? Bo jak znam życie to mi zaraz sprzęgło wymienią i 2000 PLN pójdzie jak marzenie. Napisz proszę coś więcej.
Sugestie innych forumowiczów mile widziane no Ryby4 oczywiście też :ha

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 lis 2011 13:33

żarty żartami, ale moje sprzęgło też mi się przestaje podobać, tylko problem w tym że ja przez 35tys km i 10msc używałem tego pedału jakieś 90% rzadziej niż "statystyczny user" i już coś się dzieje, jak ledwo ledwo się toczę 1-2km/h przy zmianie z 2 na 1 i z 1 na 2 głuche głośne walnięcie.. :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 lis 2011 15:27

No to ja mam też taki efekcik ale tylko przy wrzucaniu z luzu jedyneczki. Nie przejmowałem się tym gdyż jak sądziłem jedyneczka nie ma synchronizatora i z tym wiązałem niejako tę przypadłość. A pro po skrzypiącego elementu sprzęgła to u mnie biegi wchodzą jak trzeba. Żadnych szarpnięć zgrzytów czy takie tam. Sprzęgło więc włącza się płynnie. Aha u mnie przebieg po mimo , że ceeda mam z 2007r to 45 tyś km. Wspomnę jeszcze , że sprzęgło było eksploatowane oszczędnie. Labeo10 zapraszam do dyskusji przypuszczam , że u Ciebie jest to co u mnie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 lis 2011 16:17

Wsteczny nie ma synchronizatora. Reszta ma.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 lis 2011 16:27

A ja mam w globalnie całe sprzęgło w d.........ie. Miałam już wymienione łożysko na gwarancji, zgłaszałam piski. Teraz piski są znowu, do tego przy wciskaniu sprzęgła piszczy jak maluch z demobilu. Mam 57 tys. za 3 tys. przegląd przy którym to zgłoszę, ciekawe co panowie w serwisie powiedzą. Jak powiedzą że trzeba wymienić i zrobią to na gwarancji to OK, jak nie będą chcieli na gwarancji to wtedy kupię sprzęgło, łożysko, łapę, wysprzęglik i pojadę do jakiegoś rysia co mi to za 500 zrobi i nie będę się przepychać z serwisem bo nie mam do tego zdrowia. Słucham głośno radia, pomaga na prawie wszystkie stuki, piski i zgrzytania :) a póki co jeździ :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
outro
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 lis 2011 18:02

Ja się tylko obawiam naprawy jak to już raz miałem w Xsarze. Kolo wymienił mi półoś bo coś stukało przy skręcaniu w lewo. Po wymianie dalej stukało. Kolo bez pardonu odrzekł mi " No cóż to pewnie coś innego" Tak i tu wymienią komplet sprzęgła a to będzie tylko siłownik i wtedy zonk. 2 tysie szlak strzeli. :evil: W Xsarze wymieniłem wieszak tłumika za 20 zł i przestało pukać. Za wymianę półosi wraz z częściami prawie 500 zł. Tak myślę pojechać do ASO i jak to będzie pierdoła to niech robią a jak sprzęgło do wymiany to będę jeździł aż padnie całkiem i wtedy wymienię je u nadwornego mechanika. Oczywiście nie u kolesia od naprawy Xsary :evil: Aha zauważyłem jeszcze , że sprzęgło bierze jednak nieco niżej. Przynajmniej tak mi się wydaje. Teraz nie wiem czy nie uległem auto sugestii po lekturze powyższych postów. :he

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: szymko i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl