pedał sprzegła i dziwny dżwięk

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Re: Piszczący pedał sprzęgła.

25 wrz 2010 22:18

Gdzie Ci to tak zrobili?

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Piszczący pedał sprzęgła.

26 wrz 2010 10:42

U mnie też piszczy. Było raz przesmarowane i dalej piszczy. Zgłoszę to na przeglądzie pod koniec październik.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Piszczący pedał sprzęgła.

26 wrz 2010 19:05

Ibanezq napisał(a):Gdzie Ci to tak zrobili?


Rzeszów!

AUTOR WĄTKU
gutek1980
 

cos mi sprzegło zawodzi

14 paź 2010 16:51

witam wszystkich jestem świezy na tym forum posiadam kie ceed 2010 rocznik mam taki problem jak wrzucam wsteczny i szybciej odpuszcze pedał to strasznie mi cos skrzypi co to moze byc pozdrawiam gutek1980

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 paź 2010 18:56

gutek1980 napisał(a):witam wszystkich jestem świezy na tym forum posiadam kie ceed 2010 rocznik mam taki problem jak wrzucam wsteczny i szybciej odpuszcze pedał to strasznie mi cos skrzypi co to moze byc pozdrawiam gutek1980


Zwykle najgłośniej skrzypi mokra gumowa podeszwa na pedale sprzęgła. 8-)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

14 paź 2010 21:27

pamietaj ze po zatrzymaniu auta nalezy odczekac 3s przed wrzuceniem wstecznego ;p

AUTOR WĄTKU
witek22
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

17 paź 2010 15:10

Witam.
Z tego co czytam, to problem sprzęgła w Ceed-zie to szerszy temat. W moim 1,6 CRDI 115 problem pojawił się po 50tys. i objawiał się tym, że bieg 3 i 4 ciężko "wchodziły". Serwis coś podregulował przy drążku i "niby się uspokoiło". Przy 80 tys. pedał sprzęgła zaczął mi piszczeć i ciężko chodził. I w tym przypadku panowie z serwisu nasmarowali siłownik i przez chwile było OK. Autko ma w tym momencie 96 tys. i wszystkie objawy powróciły. Na moje pytanie, czy coś da się z tym zrobić, serwisant powiedział, czym mnie zszokował, że sprzęgło się kończy, docisk siada i dlatego te objawy. Wymiana około 1500 zł :cry:
PS.
Jeżdżę samochodem od 3,5 roku, jestem pierwszym właścicielem, użytkuje samochód w 90% na 40-sto km drodze szybkiego ruchu, bez jazdy w korkach i co najważniejsze nie znam pojęcia "jazdy na półsprzęgle". Czy Waszym zdaniem są to warunki w których sprzęgło nowego samochodu zaczyna szwankować po 50 tys. km?? Nie jestem inż. konstruktorem ale chyba coś jest nie tak.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

17 paź 2010 16:59

Pochwal się co to za serwis? Być może kolejny klient znając ich odpowiedź będzie przygotowany na to i nie da się zwieść. :wink:
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
witek22
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

07 lis 2010 15:10

E-trans w Łaziskach Górnych :cry:
http://www.etrans.pl/

AUTOR WĄTKU
witek22
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

07 lis 2010 15:15

Mam pytanko...

Ktoś pisał na jakimś poście związanym ze sprzęgłem, że można złożyć "pozew zbiorowy" w sprawie usterki (wady), która występuje u większej liczby użytkowników a serwis nie chce uznać gwarancji. Jeżeli coś wiecie na ten temat to dajcie znać.

AUTOR WĄTKU
gucio33
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

10 lis 2010 20:11

Temat już jest viewtopic.php?f=38&t=2096 Podobną sytuacje miałem przy przebiegu około 14 tys , na serwisie skończyło się na wymianie docisku ale po roku eksploatacji problem powrócił autko odstawione na trzeci przegląd tym razem do EURO-KAS Sp. z o.o. usterkę usunięto minęło 5m-c i objaw występuje ponownie wraz z wzrostem prędkości obrotowej silnika słychać charakterystyczny szum łożyska . :(

AUTOR WĄTKU
McDexter
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

04 lip 2011 08:29

Też mam problem ze skrzypiącym sprzęgłem. Objawia się to wyraźnie słyszalnym dźwiękiem wychodzącym spod silnika w momencie wciskania pedału sprzęgła (tylko przy wciskaniu; na każdym biegu; przy włączonym i wyłączonym silniku)
W serwisie w Nadarzynie początkowo coś posmarowali ale to nie pomogło i okazało się konieczne rozebranie sprzęgła. Po rozebraniu sprzęgła usłyszałem że moje sprzęgło ma ślady spalenia (przebieg ok 55k w 4 lata). Oczywiście okazało się że gwarancja tego nie obejmuje... Usłyszałem że to z winy korzystającego przez jazdę na pół sprzęgle no więc w#$*!em się bo od początku jeżdżę tym autkiem spokojnie.
Skończyło się wymianą kilku części sprzęgła co z robocizną wyniosło ok 2000 zł.
Ogólnie było to bardzo denerwujące doświadczenie.

ps. po odebraniu auta okazało się że komputer pokładowy jest źle podłączony więc muszę jechać do Nadarzyna jeszcze raz... prawie zawsze mam u nich jakieś tego typu niedoróbki...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

04 lip 2011 09:44

Smarem chcieli naprawić wadliwe sprzęgło?

AUTOR WĄTKU
McDexter
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

04 lip 2011 10:25

zanim odkryli że skrzypienie dochodzi z wewnątrz sprzęgła próbowali coś smarować. można być powiedzieć że przynajmniej próbowali coś zdziałać zanim skasowali mnie na 2k... i tak jestem :/
Ogólnie to skrzynia i sprzęgło działało płynnie i bez zarzutów nawet z tym skrzypieniem.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

04 lip 2011 11:01

Faktycznie profesjonalne podejście do sprawy ;-) posmarować smarem to co skrzypi, czyżby smarowali łapę sprzęgła :?? Domyślam się, że bardzo ważny jest tu czas naprawy, pracochłonność oraz zysk. Smarowanie smarem można zrobić szybko a na wyjęcie skrzyni potrzeba kilka godzin. Oczywiście smar poskutkuje na krótko lub wcale ale może klient nie wróci szybko? A jak taki upierdliwy klient wróci to mechanik nic nie usłyszy. I tak trwa przepychanka, klient -serwis. Na którymś z kolejnych przeglądów okazuje się nagle, że sprzęgło zostało "spalone". Winny jest klient, bo nie umie jeździć i pada jedyna propozycja "wymienimy odpłatnie" :evil: Serwis jest zadowolony bo zarobił, KMP również bo zaoszczędziło na naprawach gwarancyjnych. Tylko klient czuje się oszukany i jest trochę wkurzony :twisted:

AUTOR WĄTKU
McDexter
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

04 lip 2011 12:31

problem w tym ze naprawdę za wiele nie można zrobić (jeśli się nie chce stracić gw)... zażądałem żeby mi wstawili stare części do bagażnika czego tez nie zrobili bo podobno wyrzucają na śmieci i moje uwagi ze g mnie to obchodzi tez były na nic... tym sposobem nie mam możliwości sprawdzić czy to za co zapłaciłem zostało zrobione. mogę tylko pokornie ufać... no grunt ze skrzypienie ostało.. pewnie dopóki znowu nie spale sprzęgła.. bo ja lubię sobie grzać na połsprzęgle...

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

04 lip 2011 12:58

McDexter napisał(a):.. bo ja lubię sobie grzać na połsprzęgle...

Nie jesteś jedyny, który w opinii serwisów KIAAAAAAAAAAAA lubi tak jeździć :D

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

04 lip 2011 15:49

McDexter napisał(a):problem w tym ze naprawdę za wiele nie można zrobić (jeśli się nie chce stracić gw)... zażądałem żeby mi wstawili stare części do bagażnika czego tez nie zrobili bo podobno wyrzucają na śmieci i moje uwagi ze g mnie to obchodzi tez były na nic... tym sposobem nie mam możliwości sprawdzić czy to za co zapłaciłem zostało zrobione. mogę tylko pokornie ufać... no grunt ze skrzypienie ostało.. pewnie dopóki znowu nie spale sprzęgła.. bo ja lubię sobie grzać na połsprzęgle...


Serwis nie zostawił Ci starych części, bo po co miał stwarzać sobie dodatkowe kłopoty. Mając je, klient mógłby zrobić niezależną ekspertyzę i wyszło by szydło z worka, że ocena stanu zużycia części została zrobiona przez ASO na "oko" oraz po tzw. "uważaniu" i nie ma nic wspólnego z prawdą. Bo tak naprawdę to nie klient był winny, tylko zamontowane części miały wadę materiałową, źle zostały zamontowane lub przyczyna przedwczesnego zużycia wynika z wady konstrukcyjnej.
A zarzut, że klient musiał jeździć na półsprzęgle i spalił np.: tarczę i docisk, jest nadużywany przez niektóre ASO. Klient głupieje bo nie może udowodnić, że nie jeździł w ten sposób i w końcu zapłaci z własnej kieszeni za coś co powinno być zrobione na gwarancji. Jest to stary, wypróbowany chwyt ale dość skuteczny. Pokrzywdzony klient popsioczy i zwykle daruje sobie dochodzenie prawdy.
Takie praktyki niestety mają miejsce w niektórych serwisach KIA ale nie są od nich wolne również inne marki.
Serwis, postępując tak kieruje się chyba doraźnym zyskiem ale jest to dość niebezpieczna zabawa w obecnych czasach. Klient przecież nie jest głupi, zagłosuje własnym portfelem i w przyszłości będzie omijał taki nieuczciwy serwis szerokim łukiem. A renomę łatwo stracić, trudniej jest ją odzyskać.

AUTOR WĄTKU
McDexter
 

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 12:01

A więc dziś byłem w serwisie jeszcze raz, po to aby mi naprawili komputer pokładowy (który po wymianie sprzęgła działał nieprawidłowo). Komputer naprawili, przy okazji wymienili za 5zł (koszt 2 lampek) spalone światło postojowe.
Na miejscu wskazałem że sprzęgło nadal wydaje odgłosy skrzypienia po czym usłyszałem, że "ten typ tak ma" (nie jest to cytat ale oddaje sens odpowiedzi).
Gdy wróciłem do mojego garażu to skrzypienie było tak samo wyraźne jak przez wymianą sprzęgła.

Będę pisał skargę na KIA Nadarzyn ponieważ moja sytuacja nosi znamiona oszustwa.

Proszę Was forumowicze o radę jak najlepiej to rozegrać. Planuję wysłać maila do KIA Nadarzyn oraz do centrali KIA z żądaniem wyjaśnienia sytuacji i zwrotów kosztów wymiany sprzęgła (ok 2000zł).

Zależy mi też żeby mój przypadek odbił się echem i był przestrogą dla innych.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: pedał sprzegła i dziwny dżwięk

06 lip 2011 12:57

Zacznij od niezależnego od KMP rzeczoznawcy, który ci wyda opinię w sprawie naprawy (będziesz miał czarno na białym, co zrobiono lub czego nie zrobiono, a kasę zapłaciłeś)y. Bez tej opinii moim zdanie nic nie wskórasz.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 144 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl