odpalanie, problemy z odpalaniem 1,6 CRDi, szarpie gaśnie

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

12 maja 2010 17:44

Wydaję mi się że lalas o tym mówi. Przy takich temperaturach jak teraz dym jest mniejszy dopiero przy ujemnych temperaturach i po dłuższym postoju walnięta świeca daje o sobie znać. Ja miałem dokładnie takie objawy jak ma lalas czyli gdy było ciepło po nocny postoju miałem dymek. W serwisie posprawdzali niby wszystko OK. Dopiero jak przyszły mrozy to świeca dała się we znaki i objawy się pogorszyły. Przy rozgrzanym lub ciepłym silniku problem nie istniał.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

13 maja 2010 11:21

Dzisiaj udało mi się nakręcić mały filmik dymienia z wydechu, samochód odpalany o 10 rano, temperatura otoczenia 15 stopni, oglądajcie i komentujcie :)

http://www.youtube.com/watch?v=fH2xfsdyHj4

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

13 maja 2010 11:51

No, wielka chmura to to nie jest - muszę to sprawdzić u siebie. Mały obłoczek też nie - pewnie jednak te świece.
Jakby co, to mogą ich nie mieć w ASO (w zimie im brakowało). W sklepie - 65 pln sztuka.
CRDI 115 HB 2008/2009-2018,
STONIC 08-2018

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

13 maja 2010 11:58

No dokładnie, nie jest to wielkie, ale spokojnie widoczne po odpaleniu w boczny lusterku, w zależności jak zawieje w prawym lub lewym :D

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

13 maja 2010 12:14

Jak mają internet (teraz przewaznie mają) w ASO to im to pokaż (albo w aparacie).
Powodzenia.
CRDI 115 HB 2008/2009-2018,
STONIC 08-2018

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

13 maja 2010 13:32

U mnie przy tej samej temperaturze dokładnie tak to wyglądało (mam podobny filmik nagrany) więc najprawdopodobniej świeca, jak nie, to pisz, zastanowimy się co to może być jeszcze.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

13 maja 2010 13:39

Ja bym najpierw sprawdził świece a później gdybał. U mnie było tak samo, najpierw mechanicy powiedzieli że na pewno paliwo złe zatankowałem (a tankowałem tylko na 3 stacjach shella i przeważnie v-power diesel), później że olej może jakiś nie taki, ja od razu sugerowałem że to świeca, no ale oni że to nie możliwe bo auto ma tylko 30 tys km i jeszcze nie mieli takiego przypadku. No i w końcu wyszło na moje a przejeździłem może z tą walniętą świecą 15 tys km bo auto normalnie paliło tylko dymka puszczało. Problemy z odpalaniem pojawią się dopiero przy ujemnych temperaturach a chmura rośnie do pokaźnych rozmiarów.

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

13 maja 2010 13:48

A samemu da się te świece wymienić ?

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

17 maja 2010 08:42

http://www.youtube.com/watch?v=fH2xfsdyHj4

Kierowniku mamy widzę ten sam problem - u mnie jest identycznie :)
Ja ASO nawiedziłem jak pisałem - wszystko fajnie naprawione ale
co do tej usterki - :lol: TTTM :lol:
żartuje oczywiście. Nie właśnie tak nie ma - Myślę że to świeca.
Pan z serwisu powiedział że przy 80kkm postarają się i wybadają
co jest grane bo to nie robota na 5 minut - skoro tak mówi niech
tak będzie :)

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

01 cze 2010 13:30

Dzisiaj byłem na wymianie łaczników stabilizatora, znów pytałem o to kopcenie.
Mechanicy stwierdzili, że być może trzeba będzie wyczyścić zawór EGR, oczywiście stwierdzili że to nie podlega gwarancji, koszt takiej operacji między 400 a 500 zł, pytam dlaczego tak drogo a oni bo to i tamto, mogą się szpilki urwać przy kolektorze, trzeba będzie gwintować etc. Dziwi mnie to dlaczego nie podlega to naprawie gwarancyjnej :evil:
Następnie spytałem, czy są w 100% pewni że to zawór EGR, stwierdzili że nie. Być może jeszcze świece są tego powodem lub jeszcze coś innego.
Wydam w takim razie w serwisie prawie 1000 zł, a do końca nie będę pewien czy usterka zostanie wyeliminowana, toż to rozbój w biały dzień :twisted:
Diagnostykę zleciłem w ASO Etrans w Łaziskach, coraz gorsze zdanie mam o tym serwisie, robi się tam normalna "masówa", coraz gorsza jakość świadczonych napraw.
Będę jeszcze interweniował w tej sprawie w EuroKas, zobaczę jak oni podejdą do tematu.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

01 cze 2010 14:20

Stawiam na świece (tak miałem w zimie - kopcił jak......) wymiana świec i dym znikł :oops:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Marcin79
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

10 cze 2010 11:08

lalas napisał(a):Dzisiaj byłem na wymianie łaczników stabilizatora, znów pytałem o to kopcenie.
Mechanicy stwierdzili, że być może trzeba będzie wyczyścić zawór EGR, oczywiście stwierdzili że to nie podlega gwarancji, koszt takiej operacji między 400 a 500 zł, pytam dlaczego tak drogo a oni bo to i tamto, mogą się szpilki urwać przy kolektorze, trzeba będzie gwintować etc. Dziwi mnie to dlaczego nie podlega to naprawie gwarancyjnej :evil:
Następnie spytałem, czy są w 100% pewni że to zawór EGR, stwierdzili że nie. Być może jeszcze świece są tego powodem lub jeszcze coś innego.
Wydam w takim razie w serwisie prawie 1000 zł, a do końca nie będę pewien czy usterka zostanie wyeliminowana, toż to rozbój w biały dzień :twisted:
Diagnostykę zleciłem w ASO Etrans w Łaziskach, coraz gorsze zdanie mam o tym serwisie, robi się tam normalna "masówa", coraz gorsza jakość świadczonych napraw.
Będę jeszcze interweniował w tej sprawie w EuroKas, zobaczę jak oni podejdą do tematu.


Czyszczenie EGRu w ASO Fiata 50,00 Pln , ja bym na Twoim miejscu się zapytał ile kosztuje nowy zawór:)

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

20 wrz 2010 19:35

To ja mam bardziej słuchowe oznaki. Dymek lekki poleci ale po chwili znika ale. jak dziś odpalałem (wczoraj i przed w sumie też) autko popyrkało 2 minutki i ruszyłem bez dodawania gazu. Po dodaniu gazu przy około 1300 rpm silnik wydał dziwny jęk który po przekroczeniu obrotów minął.
Czytałem artykuł o jeżdżeniu dieslem gdzieś na forum ale to wersja przedliftowa i 5 biegowa. Czy ktoś to ma?

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

06 paź 2010 09:41

U mnie podobnie - nie zawsze ale tak raz na 4 dni rano po odpaleniu po calej nocy pusci bąka koloru bialo-siwego i w tym czasie silnik troche nierowno pracuje,ale po kilku sekundach juz jest ok. W serwisie oczywiscie powiedzieli,ze to wina paliwa bo ich komp zadnych bledów nie wychwycil,a tankuje albo na orlenie albo na shellu-zadnych malych tanich stacji. Dodam ze autko kupione w drugiej polowie sierpnia 2010,przebieg 4500km,a dymek sie pojawil juz po ok 300km. Oleju nie bierze,plyn czysty,pod korkiem od oleju zadnego "maślanego" nalotu. Zobaczymy co bedzie w zimie,czyli juz calkiem blisko do duzych mrozow. Na razie odpala od cyku i nie ma z tym problemu.
Dodatkowo po dluzej zamulajacej jezdzie na 6 biegu z predkoscia ok 90-100km/h przy naglym dodaniu gazu zadymi na czarno,ale nie duzo i tylko za pierwszym razem,pozniej juz wciskam i jest ok,nie dymi. Wiec tutaj sie pojawia pytanie,na ktore nie moge znalezc jednoznaczej odpowiedzi-nawet od serwisantow : 1,6 crdi 115km,po lifcie, posiada filtr czastek stalych? Na pytanie o ten filtr glowny serwisant przyjmujacy autko zaczal mi mowic,ze jest filtr paliwa...filtr kabinowy....czyli ze nic nie wie. Jest to nowy dizel,wiec wg norm europejskich powinien juz byc. A jesli juz jest ten filtr to raczej jakiekolwiek kopcenia, poza wypalaniem tego filtra(ale tez niekoniecznie), nie powinno wystepowac?? Ale niestety nie moge sie doszukac specyfikacji co do tego silnika. I w ogole ten silnik jest czyjej produkcji? Jest on przejety od kogos czy jest to konstrukcja kia/hyundai ?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

06 paź 2010 11:33

jeleniak napisał(a):Wiec tutaj sie pojawia pytanie,na ktore nie moge znalezc jednoznaczej odpowiedzi-nawet od serwisantow : 1,6 crdi 115km,po lifcie, posiada filtr czastek stalych? Na pytanie o ten filtr glowny serwisant przyjmujacy autko zaczal mi mowic,ze jest filtr paliwa...filtr kabinowy....czyli ze nic nie wie. Jest to nowy dizel,wiec wg norm europejskich powinien juz byc. A jesli juz jest ten filtr to raczej jakiekolwiek kopcenia, poza wypalaniem tego filtra(ale tez niekoniecznie), nie powinno wystepowac?? Ale niestety nie moge sie doszukac specyfikacji co do tego silnika. I w ogole ten silnik jest czyjej produkcji? Jest on przejety od kogos czy jest to konstrukcja kia/hyundai ?


Silnik ten posiada filtr PDF. Cee'd z tym silnikiem był testowany w auto świecie poszukaj na ich stronie materiałów. Jest to konstrukcja kia/hyundai, natomiast technologia bodajże zakupiona od włochów od ich jtd.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

06 paź 2010 11:46

Nie... Nie koniecznie. DPF jest seryjnie montowany w tym silniku dopiero w roku modelowym '11. Czyli ten może być jeszcze bez. Chyba, że to RM '11... Ale skoro odebrany jest w sierpniu to sądzę, że jest to RM '10 czyli bez DPF.
Wcześniejsze są z DPF i bez. Oficjalnie do polskiej sieci dystrybucji trafiały tylko bez [ze względu na cenę końcową]. Jednak trafiały się pojedyncze sztuki z DPF. Dodatkowo ECOdynamics o ile dobrze pamiętam też go mają.

Dlatego że rok modelowy 2010 spełniał normy emisji spalin Euro 4 i nie był on wymagany, natomiast od 2011 obowiązuje Euro 5.

Dokładnie :)
Ostatnio edytowano 06 paź 2010 12:39 przez ruszok, łącznie edytowano 3 razy
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

06 paź 2010 12:34

Tak racja. Dlatego że rok modelowy 2010 spełniał normy emisji spalin Euro 4 i nie był on wymagany, natomiast od 2011 obowiązuje Euro 5. Sprawdziłem :D
P.S.
Czuj śię szczęściarzem że go nie masz!
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

06 paź 2010 12:42

witia_2005 napisał(a):Czuj śię szczęściarzem że go nie masz!

Czuję. Ale to był świadomy wybór 8-) Jeśli by miał ten filtr to odpadł by z mojej listy. Dodatkowy plus to łańcuch rozrządu...

jeleniak napisał(a):Dodatkowo po dluzej zamulajacej jezdzie na 6 biegu z predkoscia ok 90-100km/h przy naglym dodaniu gazu zadymi na czarno,ale nie duzo i tylko za pierwszym razem,pozniej juz wciskam i jest ok,nie dymi

To jest prawidłowy objaw. Czarny dymek po takiej jeździe jest ok, a nawet wskazany. Znaczy, że kolektory dolotowe i cały układ się przeczyściły. Nie jakaś zasłona dymna, ale lekki bączek jest ok.

jeleniak napisał(a):nie zawsze ale tak raz na 4 dni rano po odpaleniu po calej nocy pusci bąka koloru bialo-siwego i w tym czasie silnik troche nierowno pracuje,ale po kilku sekundach juz jest ok.

Też to miałem. Też byłem w ASo i: TTTM :? No ale po 4500 km już mu przeszło. Nawet teraz po tych zimnych nocach [okolice 0 stopni] nie pierdzi przy odpaleniu. Podejrzewam, że się świece "wyrobiły". Albo teraz układ sterowania świecami lepiej dogrzewa cylindry. W każdym razie już mi się tak nie dzieje.

A co do silnika to miała być ich autorska konstrukcja. Na pewno jest zbudowana na układzie Boscha II generacji. Także jest ok.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

07 paź 2010 08:39

juz kiedys troche poszukalem po roznych forach i artykulach znanych gazet i niestety informacje o filtrze czastek stalych byly nie jasne - ze niby jest,gdzie indziej ze nie ma..generalnie w silniku 2,0 crdi jest to standard a w 1,6crdi miala to byc opcja,ale poki co wszelkie objawy wskazuja ze jednak go nie ma u mnie, co jest na plus. Wiem co jest u kumpla w nowej zafirze 1,9cdti 120km, jak mu sie wlacza to z rury odglos straszy,smród,wszystko strzela,temeparutra wydechu chwilowa ma siegac ponoc 600st. c, spalanie chwilowe 40-50 litrow itd... no i do lekkiego chipowania juz by musial go wycinac,a to juz koszty. Wiec przyjmuje wersje ze poki co, to go nie mamy w 1,6crdi,ale pewnie wprowadza juz do kazdego ropniaka.
Z tym kopceniem porannym to zobaczymy w zimie czy faktycznie swieca jakas nie bedzie robic w minusowych temperaturach problemow z odpalaniem-do przegladu jeszcze duuzo mi zostalo.
btw - robiliscie wymiane oleju zalecana,ale nie gwarancyjna przy 2-3 tys km ?sam chetnie bym go wymienil,ale boje sie ze jesli filtr oleju bedzie jednak troche inny niz maja na serwisie,to bedzie problem z gwarancja... W eurokas w katowicach zaproponowali mi 190zl olej+24zl filtr+robocizna 80zl,a mialem nadzieje ze skoro i tak maja 100% marży na oleju to usluga bedzie promocyjna(gratisowa),w oplu czy renault tak wymieniaja w nowych autkach,tylko koszty oleju i filtra.
I kolejna sprawa- jest juz jakis interfejs do naszych ceedow ?lubie na bierzaco monitowac co sie w kazdym moim autku dzieje,ale do ceeda nie moge nic namierzyc.
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: odpalanie zimnego 1,6 crdi

07 paź 2010 08:44

aha,na papierkach widze ze jest wyprodukowany w czerwcu,odebralem w sieprniu,wiec RM2010 po lifcie
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl