poślizg sprzęgła?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
cybich
 

poślizg sprzęgła?

26 lis 2009 10:12

Witam wszystkich,
Jeżdżę Kia Ceed SW 2,0 CRDi od 1,5 roku. W zeszłą zimę i także teraz gdy temperatura zaczęła spadać zaobserwowałem następującą rzecz: podczas przyspieszania z obrotów poniżej 2000 (pedał do podłogi) występuje wahnięcie obrotów silnika przy około 2300-2800 obr, zależy od biegu. Obroty wzrastają w sekundę o około 200-300 obrotów - wahnięcie widoczne jest to na obrotomierzu i słychać również po dźwięku silnika. Po chwili jakby sprzęgło załapywało, obroty spadają o 100 obr/min lub zatrzymują się na chwilę (pedał cały czas w podłodze) i potem już silnik ciągnie normalnie. Jak dla mnie zjawisko można porówna z sytuacją gdy ruszamy z miejsca na zbytnio zwiększonych obrotach i potem puszczamy sprzęgło - częsty błąd początkujących kierowców, za dużo gazu przy ruszaniu. Szczególnie widoczne jest to na 3 i 4 biegu, ale równie na 5 i 6. Początkowo myślałem, że może przy wzroście momentu na chwilę koła tracą przyczepność z podłożem i następuje poślizg, ale na suchej nawierzchni na biegach 3,4,5,6 nawet przy silniku 2,0 nie jest to raczej możliwe. Ostatnio zauważyłem również, że zjawisku towarzyszy lekkie szarpanie. Zgłosiłem problem podczas pierwszego przeglądu. W komputerze nie ma żadnych błędów i serwis nie bardzo się potrafił wypowiedzieć co to jest. Może ktoś miał podobne objawy. Piszcie.

pozdrawiam

Bartek

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 159 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl