Rozrząd / łańcuch rozrządu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

11 wrz 2008 08:18

1,4 i wszytkie silniki oprócz 2,0 diesel mają łacuch :)
Kiedyś pytałem sie czemu tak jest ze w mocniejszym silniku nie ma łańcucha tylko jest pasek odpowiedz : "musimy na czymś zarabiać " :D :)

AUTOR WĄTKU
Daru
 

11 wrz 2008 08:34

Łańcucha nie ma 2.0 CRDi bo to starsza konstrukcja niż 1.6 CRDi a wtedy była moda na pasek. Ja uważam że łańcuch to zdecydowanie lepsze i trwalsze rozwiązanie od paska. Zobaczymy z czasem jak te nasze łańcuchy są trwałe.

AUTOR WĄTKU
Dynamic
 

11 wrz 2008 10:32

Pasek czy łańcuch, hmm, i jedno dobre i drugie, w sumie na pasku chyba cała grupa volkswagena jeżdzi więc już nie przesadzajmy z tym pękaniem.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

11 wrz 2008 10:34

<span>Dynamic</span> napisał(a):Pasek czy łańcuch, hmm, i jedno dobre i drugie, w sumie na pasku chyba cała grupa volkswagena jeżdzi więc już nie przesadzajmy z tym pękaniem.


Jeżdzi vag jeżdzi ale jest to przedpotopowa konstrukcja w mocnych silnikach powinien być łańcuch :) jest mocniejszy i pewniejszy.

AUTOR WĄTKU
potok
 

11 wrz 2008 10:42

Grzech napisał(a):
<span>Dynamic</span> napisał(a):Pasek czy łańcuch, hmm, i jedno dobre i drugie, w sumie na pasku chyba cała grupa volkswagena jeżdzi więc już nie przesadzajmy z tym pękaniem.


Jeżdzi vag jeżdzi ale jest to przedpotopowa konstrukcja w mocnych silnikach powinien być łańcuch :) jest mocniejszy i pewniejszy.


No tia, ratlerek w obroży skórkowej a bullterier w łańcuchowej - najlepiej kolczatce :D Zważ tylko, że w kijankach jest odwrotnie :wink:

AUTOR WĄTKU
Krajc
 

11 wrz 2008 20:51

Grzech napisał(a):1,4 i wszytkie silniki oprócz 2,0 diesel mają łacuch :)
Kiedyś pytałem sie czemu tak jest ze w mocniejszym silniku nie ma łańcucha tylko jest pasek odpowiedz : "musimy na czymś zarabiać " :D :)

uważasz, że silnik 2.0 benzyna ma pasek?
chyba nie.

AUTOR WĄTKU
potok
 

11 wrz 2008 21:37

Krajc napisał(a):
Grzech napisał(a):1,4 i wszytkie silniki oprócz 2,0 diesel mają łacuch :)
Kiedyś pytałem sie czemu tak jest ze w mocniejszym silniku nie ma łańcucha tylko jest pasek odpowiedz : "musimy na czymś zarabiać " :D :)

uważasz, że silnik 2.0 benzyna ma pasek?
chyba nie.


Parę postów wyżej pisałeś:

wszystkie silniki 2.0 zarówno benzynowe i diesle mają pasek. reszta (1.4, 1.6) łańcuch rozrządu. Sprawdza się naciąg łańcucha przy 90 tys. km. Nie ma potrzeby wymiany jeżeli jest dobry.[i]

:?: :?: :?:

AUTOR WĄTKU
Krajc
 

12 wrz 2008 10:07

potok napisał(a):
Krajc napisał(a):
Grzech napisał(a):1,4 i wszytkie silniki oprócz 2,0 diesel mają łacuch :)
Kiedyś pytałem sie czemu tak jest ze w mocniejszym silniku nie ma łańcucha tylko jest pasek odpowiedz : "musimy na czymś zarabiać " :D :)

uważasz, że silnik 2.0 benzyna ma pasek?
chyba nie.


Parę postów wyżej pisałeś:

wszystkie silniki 2.0 zarówno benzynowe i diesle mają pasek. reszta (1.4, 1.6) łańcuch rozrządu. Sprawdza się naciąg łańcucha przy 90 tys. km. Nie ma potrzeby wymiany jeżeli jest dobry.[i]

:?: :?: :?:

tak faktycznie pisałem ale Ty Pisałeś
"1,4 i wszytkie silniki oprócz 2,0 diesel mają łacuch :) "

AUTOR WĄTKU
potok
 

12 wrz 2008 11:21

Chyba masz słaby dzień i nie jarzysz :(

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

12 wrz 2008 11:23

nie jestem pewiem czy 2,90 benzyna ma łańcuc ale 2,0 diesel na bank ma pasek :) i to czego byłem pewien napisałem :) nie bede spekulował :)
Ale chyba jest ktoś na forum z silniiem 2,0 benzyna moze sie wypowie czy ma łańcuch czy pasek ale podejżewam ze łańcuch :) Benzynka jest bardzej obciązona niż diesel wyższe obroty i ładowanie tam paska było by naprawde bezsensowne w sumie bezsensem jest takze ładowanie go do dieselka ale ...

AUTOR WĄTKU
potok
 

12 wrz 2008 13:39

Powinieneś zostać konstruktorem silników spalinowych clapping

AUTOR WĄTKU
Krajc
 

12 wrz 2008 14:50

potok napisał(a):Chyba masz słaby dzień i nie jarzysz :(


chyba faktycznie nie jarzę.

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Nie mogę znaleźć ...

08 sie 2010 07:24

Ahoj!
Co prawda Dobra Dusza już mi podpowiedziała, ale chciałbym mieć 100% pewność. Czy silnik DOHC 1.6 ma pasek czy łańcuch?
W książce serwisowej nie mogę tego znaleźć ...
Borys

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Nie mogę znaleźć ...

08 sie 2010 07:34

łańcuch na 100% kolo w salonie mi mówił

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Łańcuch rozrządu

08 sie 2010 07:51

Ahoj!
Dziękuję za przeniesienie :)
Borys



A proszę bardzo :)
Ceedeerom

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Łańcuch rozrządu

08 sie 2010 09:34

Obie 2-litrówki mają paski.

AUTOR WĄTKU
ceed06
 

rozrzad kia ceed 2006

27 mar 2014 08:41

Witam..... mam pytanie odnosnie rozrzadu jakie sa pierwsze " niepokojace objawy" ze cos sie dzieje nie tak z silnikiem i ze rozrzad nadaje sie do wymiany...będę wdzieczny za pomoc

AUTOR WĄTKU
nisiia
 

Re: rozrzad kia ceed 2006

27 mar 2014 10:07

A kiedy ostatnio zmieniałeś rozrząd? Generalnie powinno się co 5 lat i chyba co 120150tys km, z tego co wiem.
Na swoim aucie przeżyłam mechanika, który źle ustawił pasek i miałam spotkanie tłoków z zaworami - nie polecam...

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: rozrzad kia ceed 2006

27 mar 2014 14:32

Rozrząd w Kia ceed 1,4 oraz 1,6 benzyna jest na łańcuchu rozrządu. Nie ma określonego czasu lub przebiegu, do wymiany łańcucha i napinaczy rozrządu.

AUTOR WĄTKU
ceed06
 

Re: rozrzad kia ceed 2006

27 mar 2014 20:10

Wiem ze nie ma określonego czasu czy przebiegu do wymiany rozrządu ale interesuje mnie czy sa jakies niepokojące objawy ze cos sie moze dziac w silniku nie tak, ze rozrząd sie konczy itd.... moze juz ktos "przeżył" cos takiego .... :ok

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 139 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl