Rozrząd / łańcuch rozrządu

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: b0gdan, polut85
Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Wymiana Rozrządu

09 gru 2016 10:13

outlander38 napisał(a):Coś Ty sie tak przyczepił tego rozrządu? Moj ma 165000 i rozbierałem bo musiałem wymienić pompę oleju i rozrząd jest idealny . To nie vw ani opel czy fiat. Daj sobie spokój. Chyba ze naprawdę jesteś aż tak przezorny .


Mam Opla z przebiegiem 325 tyś i łańcuch jest praktycznie jak nowy, proszę nie obrażać xD
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

09 gru 2016 11:04

A ja przez Ceedem miałem Signuma z ~230kkm i łańcuch był daleki od ideału :) Zresztą m.in. z tego powodu go sprzedałem (rozrząd z podwójnym łańcuchem, cena 4k + robocizna).
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mariusz11g
 

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

09 gru 2016 11:19

Czy u was rano jak odpalicie auto, to słychać dosyć głośno rozrząd? To jest moje pierwsze auto z łańcuchem i nie wiem czy to jest normalne, że jak jest np. silnik już rozgrzany to słychać wyraźny szum po stronie rozrządu. W ogóle ostatnio jak jadę, rozpędzę się i puszczę gaz to słychać takie grzechotanie i zaczynam mieć obawy czy to rozrząd nie daje o sobie znać. A patrząc na moje szczęście do tego auta to pewnie tak :grin:

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

09 gru 2016 11:25

Proszę mój silniczek to jest: na filmie lałem jeszcze benzynę 95, od dwóch tankowań leje tylko BP 98 i czuć oraz słychać wyraźna poprawę, a to że mocniej ci z samego rana grzechotnie jak odpalasz przy -7 to normalne, ogólnie te 1.6 chodzą dziwacznie jak na silniki benzynowe. Może rolka ci jakaś szumi, coś klepie, stetoskop i jedziesz.

https://www.youtube.com/watch?v=NlblVtMXTno
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
mariusz11g
 

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

09 gru 2016 12:53

Akurat jak lałem wcześniej Lotosa 95 to silnik mocno drgał i wydawał się głośniejszy, teraz leje VPowera 95 na Shellu i silnik jest bardziej cichy i nie drga tak bardzo, ale lekki klekot się utrzymuje, ale może faktycznie ten typ tak ma, a ja jestem za bardzo przewrażliwiony na punkcie jakiś dziwnych odgłosów, które z czasem mogą być normalne.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

09 gru 2016 12:56

mariusz11g napisał(a):Akurat jak lałem wcześniej Lotosa 95 to silnik mocno drgał i wydawał się głośniejszy, teraz leje VPowera 95 na Shellu i silnik jest bardziej cichy i nie drga tak bardzo, ale lekki klekot się utrzymuje, ale może faktycznie ten typ tak ma, a ja jestem za bardzo przewrażliwiony na punkcie jakiś dziwnych odgłosów, które z czasem mogą być normalne.



Zawsze możesz podjechać do mechanika, żeby osłuchał silnik i tyle
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

09 gru 2016 14:25

mariusz11g napisał(a):Czy u was rano jak odpalicie auto, to słychać dosyć głośno rozrząd? To jest moje pierwsze auto z łańcuchem i nie wiem czy to jest normalne, że jak jest np. silnik już rozgrzany to słychać wyraźny szum po stronie rozrządu. W ogóle ostatnio jak jadę, rozpędzę się i puszczę gaz to słychać takie grzechotanie i zaczynam mieć obawy czy to rozrząd nie daje o sobie znać. A patrząc na moje szczęście do tego auta to pewnie tak :grin:


Ja bym zdemontował pasek wieloklinowy i posłucham bez osprzętu , jeśli nadal słyszysz to albo kiepskie smarowanie silnika i nie reguluje napinacza . Albo slizgi juz sie skończyły . Ale zacznij od paska.

AUTOR WĄTKU
Monty
 

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

09 gru 2016 18:14

Jak masz stetoskop to osłuchaj listwę wtryskową i wtryskiwacze... a potem mi powiedz co tam tak hałasuje (stuka/terkocze). Jakość paliwa? Za duże ciśnienie paliwa? Zużyte wtryskiwacze? Rezonans z cylindrów?

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

14 gru 2017 18:08

dla kogoś może to będzie ważne info
trzeszczenie z okolic paska jakby rolka prowadząca, stukanie rytmiczne, od czasu do czasu grzechotnięcie i czasami od dolnych obrotów suchy klekot jakby na sucho pracował
wymiana łańcuchów rozrządu w moim przypadku przy 260kkm
dolny łańcuch spory luz napinacze wywalone!
ponoć wymienili wszystko tzn. według faktury :
koła ślizgi napinacze uszczelka wału uszczelka pokrywy (hmm150zł?) podkładki pod wtryski
jak odbiorę auto spr czy coś jeszcze bo fizycznie jeszcze nie mam faktury

niestety uszkodzili pokrywe podstawy filtra oleju więc czekam na nią do soboty(zamówiona)
auto wstawiłem we wtorek w czwartek rano byłoby do odbioru gdyby nie ta pokrywka.

koszt UWAGA! 2500zł

od tego należy odliczyć dwa sworznie i drążek kierowniczy
w każdym razie za robotę 900zł

do tego pojechałem kupiłem używaną pokrywkę(30zł) bo potrzebowałem auta na weeken niestety nie pasuje, plus mój olej shella bo tylko taki leje 120zł
mój bo w serwisie 150zł taki shell
serwis nie ASO, ale też nie u mietka w garażu

odbiorę auto, fakturę to edytuje wpis
łącznie wyniesie mnie 2800zł z tymi sworzniami i drążkiem
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
cjcargo
 

pasek czy łańcuch

28 sty 2018 22:31

DOBRY WIECZÓR PANOWIE

mam pytanko odnośnie mojej kijanki a mianowicie:

Posiadam Kijanke model 2009 ED SW, 1.6 benzyna, silniczek 16V DOHC , Generacja I, czy te samochody posiadają łańcuch czy pasek rozrządu ponieważ sprzedający mówił że łańcuch a nie jestem w 100 % jego zapewnień pytam na forum bo usłyszałem ze łańcuch się wymienia w tych modelach ale nie powiedział co ile powinienem go wymienić i czy tak naprawdę jest. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi . Pozdrawiam :thankyouyellow:

PiotrekLDZ
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 lut 2017 15:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 PRO, 1.4 Pb 109KM
2009, M

Re: pasek czy łańcuch

28 sty 2018 22:50

Łańcuch, teoretycznie nie przewiduje się wymiany tylko kontrolę jego napięcia.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: pasek czy łańcuch

29 sty 2018 14:22

do 150 tyś jest wymiana, przynajmniej taką diagnozę dał mi mój mechanik bo już parę Kijanek robił. Ja obecnie mam ok 123 tyś i już mam luz na rozrządzie i będę go robić na wiosnę
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

Re: pasek czy łańcuch

29 sty 2018 15:33

Hmm, w takim razie łancuch chyba nie ma praktycznych zalet nad paskiem...
Tz. przebieg do wymiany jest dłuższy ale kultura pracy silnika z łańcuchem jest chyba niższa?

kosmos2011
Asystent Kierownika
 
Posty: 202
Dołączył(a): 13 sie 2017 13:54
Lokalizacja: GDAŃSK
Grupa: Trójmiasto
Marka i model samochodu: Hyundai Accent LC 2000r 1,3 G4EA

Re: pasek czy łańcuch

29 sty 2018 19:17

Cjcargo kilka tematów niżej masz viewtopic.php?f=36&t=349&start=120 więc po jakiego prawdziwka zakładasz nowy?

Spójrz do góry z lewej strony wielka "szukajka" tylko czeka .

Kolejna dyskusja łańcuch wymieniać czy nie, przecież wiadomo że łańcuchy z początku produkcji miały konstrukcję która powodowała przedwczesne wydłużenie więc skąd poraz kolejny wątpliwości.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: pasek czy łańcuch

30 sty 2018 00:34

Kosmos dobrze prawi : )
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

polut85
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lut 2018 12:00
Lokalizacja: łódź
Grupa: Łódzka

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

11 lut 2018 12:08

Mam pytanie. Wczoraj byłem na serwisie, i pan mechanik powiedział mi aby przysłuchiwać się jak pracuje rozrząd bo jest trochę głośniej niż powinien ale jeszcze nie trzeba go wymieniać, w jaki sposób mam to kontrolować ??
Czy na to jest jakaś gwarancja ?? Jaki jest koszt wymiany ?? auto jest z 2015 i ma najechane 45tyś.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

11 lut 2018 20:28

Też Cię gorrrrąco witamy!
:welcome:
Rozumiem, że mówimy o 5,0 V10 TDI ? :scratch_one-s_head: W takim wypadku powinieneś mieć już 2 wymiany rozrządu za sobą!
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

11 lut 2018 21:48

polut85 napisał(a):Mam pytanie. Wczoraj byłem na serwisie, i pan mechanik powiedział mi aby przysłuchiwać się jak pracuje rozrząd bo jest trochę głośniej niż powinien ale jeszcze nie trzeba go wymieniać, w jaki sposób mam to kontrolować ??
Czy na to jest jakaś gwarancja ?? Jaki jest koszt wymiany ?? auto jest z 2015 i ma najechane 45tyś.

Przy takim przebiegu rozrząd ? Nie może być :P Skoro masz takie nowe auto to jakąś gwarancję powinieneś mieć. ;-)
Obrazek

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

24 lut 2018 06:24

Panowie, powoli się zbliża czas zweryfikowania stanu mojego rozrządu i powoli się rozglądam za częściami - co powiedzie o tym komplecie ? w hurtowni rozrząd (cały komplet: 2 slizgi, łańcuch, napinacz i dwa koła) producent DOKUJI - i to jest zamiennik według katalogu wkladany rowniez na pierwszy montaż - Cena 700 zł - co myślicie o nim ?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Lukaszemko
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 07 lut 2018 22:40
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 117KM
2010, Ni niewm

Re: Rozrząd / łańcuch rozrządu

01 mar 2018 20:22

Co wy macie ja zmieniłem Łańcuch napinacz oraz 2 szlizgi po rabatach za części OEM dałem 600zł i mam spokój pewnie na 200 tys
A sam go wymieniłem zajmuje to koło 3H

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl