Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kotliks
 

Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

01 cze 2009 14:05

Słuchajcie 20 kkm przejechane i od jakis 12 tys slyszalny jest dziwny dzwiek(przy zimnym silniku) moje ASO za kazdym razem wymienialo rolke napinajaca jakis pasek ...chyba od alternatora ...ale tak naprawde po wyjezdzie znow zaczynalo piszczec ... po prawie pol roku wojny o to piszczenie znalezlismy to co piszczy ...sluchajcie jest to zawor zwrotny(odprowadza nadmiar paliwa z szyny) od paliwa (przewod) od szyny common rail (miesci sie pod czarna oslona silnika) piszczenie mozna skasowac i wywolac lekkim wciskaniem pedalu gazu ...najbardziej slyszalne jest zaraz po uruchomieniu silnika i powiedzmy tak do 15do 20km podczas stania na swiatlach czy tez w korku jak mamy silnik na luzie ... i teraz moje pytanie czy i jak mozna to naprawic ? bo moje ASO stwierdzilo ze tak musi byc bo ta czesc nie podlega wymianie i ze moze tak sie dziac w silniku ktory ma chipa ...(wieksze cisnienia itd itp)...poprostu masakra znowuz ten typ tak ma i ze najprawdopodobniej po ok 60 tys km przestanie bo podobnie bylo w policyjnym 2.0 crdi i tam juz nie piszczy ... pomożcie ;) to piszczenie niby nic ale tak mnie wk..wia ze szok :cry:

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

01 cze 2009 16:30

sciągnij program i sprawdz czy piszczy :twisted:

I nie miej pretensji ze ten typ tak ma - masz modyfikowany silnik, a tu juz wszystko sie moze dziac :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

02 cze 2009 07:24

hmmm..... skoro seryjne 2.0 CRDI nie piszczą a Kotliks ma virusowany silnik i piszczy, co tez się zdarza w Policyjnych Kijankach, to wniosek dla mnie taki że Policyjne maja virusowane silniki :twisted:

AUTOR WĄTKU
kotliks
 

02 cze 2009 09:41

ejj...temat jest troszke inny jesli ktos cos wie to niech pisze na temat, a nie czy policja ma wirusy czy nie ...ja wiem ze kilka w lodzi ma ;) czekam na info o piszczeniu czy u kogos tak piszczy gdy ma zimny silnik dotyczy 2.0 crdi

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

02 cze 2009 14:47

na zimno mi nie piszczy

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
dlugi
 

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

21 sie 2009 21:26

Witajcie. Ja mam prawie ten sam problem. Jeżdżę KIA PRO CEE'D 2.0 CRDI, ale mi piszczy tak przy 160 km 180 km.
Nie wiem co to jest, czasem piszczy, czasem nie. Wydaje mi się, że to z komory silnika. Zna może ktoś ten temat ? Pomóżcie uzyskać odp. :?:



EDIT
Przetłumaczyłem na polski
Cdr

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

05 mar 2010 15:42

dlugi napisał(a):Witajcie. Ja mam prawie ten sam problem. Jeżdżę KIA PRO CEE'D 2.0 CRDI, ale mi piszczy tak przy 160 km 180 km.


Przy 180 km/h to piszczy anioł stróż, bo już nie nadąża ;-)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

05 mar 2010 17:51

A światła Ci nie gasną?? bo może przekraczasz prędkość światła :D sorki za ten dowcip jale jakoś mi się tak skojarzyło z tym aniołem stróżem 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

05 mar 2010 21:29

A mnie popiskuje na zimnym albo jak jest zimno i mokro. Wcześniej głośno - wymienili mi pasek od osprzętu i rolki przy ok. 100 kkm, teraz przy 108 kkm drugi raz, bo rolka się zacinała i darła pasek i... dalej popiskuje czasem, ale teraz to cichutko w porównaniu z tym co było.

Silnik seria, bez cipów, chociaż podobno tak ładnie chodzi że się w serwisie dziwią. Silnik, turbina, dwumas, wtryski lux od nowości, aż za dobrze - za to co trochę coś - 2 razy odważnik od dźwigni zmiany biegów, teraz pasek 2 razy, ciągle coś stuka w zawieszeniu, dudniący hałas - w końcu potwierdzony przez ASO, itd. itp. neverending story :P mybomb

AUTOR WĄTKU
dlugi
 

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

20 mar 2010 11:14

Jak byłem w serwisie i zgłosiłem ten problem, to od razu zaczęli grzebać. Co się okazało, miałem kawałek liścia w uszczelce koło szyby i to była przyczyna. Ale drugie pytanie: dlaczego rano, jak uprzednio jest mgła lub rosa, przy odpaleniu lekko piszczy jakiś pasek ale gdy wcisnę sprzęgło - zaraz przestaje i jest oki :?
Ostatnio edytowano 20 mar 2010 12:10 przez CEEDEEROM, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiłem 17 błędów

AUTOR WĄTKU
krzysiek.kpk
 

Re:

24 maja 2010 06:39

kotliks napisał(a):... czekam na info o piszczeniu czy u kogos tak piszczy gdy ma zimny silnik dotyczy 2.0 crdi

Witam,
mam ten sam problem, zgłosiłem to teraz przy przeglądzie. Serwis zamówił rolkę napinacza paska od osprzętu i jeszcze jedną rolkę, ale teraz nie pamiętam co to było, jestem umówiony na wymianę jak wszystkie części przyjdą, zobaczymy co będzie się działo po wymianie,
Pozdrawiam
KPK

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

24 maja 2010 07:29

Jak już mają wymieniać, to chyba komplet, pasek z rolkami od razu... :?

AUTOR WĄTKU
kamil.krasnik
 

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

25 maja 2010 16:27

U mnie występuję dźwięk, który trudno opisać. Użyję określeń jęczenie, świerszczenie, popiskiwanie.
Sprawa jest powtarzalna i występuje niezależnie od rozgrzania silnika przy obrotach na poziomie 1050-1100 rpm.
Nie ma znaczenia też czy jest na biegu czy też nie.

Najbardziej denerwuje w korkowej jeżdzie miejskiej. Ruszam, wrzucam dwójkę, przspieszam do 2000 rpm po czym hamuję silnikiem by zatrzymać się przed samochodem przede mną. W granicach 1200 rpm zaczyna pojękiwać a maksimum osiąga jakies 100 rmpów niżej.

Przy ok 30k przebiegu wymieniony został napinacz. Niedawno (40k) w serwisie w Nadarzynie panowie stwierdzili, że kolejna wymiana nic nie pomoże i tak ma być :/

Chętnie spotkałbym się z innymi posiadaczmi 2.0 CRDI z okolic Warszawy w celu porównania odgłosów pracy silnika pod kątem tego świerszczenia.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

24 sty 2011 10:17

u mnie rolka piszczy tylko na ciepłym,wymienili juz jedna,problem zostal,czekam na wymiane drugiej
Ostatnio edytowano 10 lut 2011 13:00 przez jeleniak, łącznie edytowano 1 raz
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
kotliks
 

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

24 sty 2011 11:03

Witam...z tego co mi wiadowo to nie jest piszczenie rolki..lecz przy szynie common rail jest taki wężyk gdzie paliwo wraca"gdzieś" i ten dzwięk piszczenie..przynajmniej u mnie..jest wywołane własnie w tym wężyku..on poprostu wpada w jakieś dziwne wibracje.. nie są to żadne rolki ani napinacze..sprawdzone wielokrotnie..wężyk pojawia sie jak odkręcimy nakładkę plastikową z silnika..zweryfikujcie to u siebie i zobaczcie czy u was też tak jest..u mnie powiedzieli ze tam ma być..co oczywiście nie jest prawdą bo kiedyś tego dziwnego dzwięku po-prostu nie było..jak piszczy drga..dotkniesz w powinno przestać..;)

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

24 sty 2011 12:15

u mnie wystarczy otworzyc maskę na kilka minut i jak sie schlodzi to odrazu popiskiwanie ustaje,ale dodajac obrotow swiszczy metalicznie. Problem zglaszalem przy wymianie tarczy sprzegła - odpalili go na zimno,byla cisza,wiec uznali temat za zamkniety. Pozniej byly ladne mrozy,wiec problem nie wystepowal,ale juz na -5 po rozgrzaniu jest caly czas
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
kotliks
 

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

24 sty 2011 13:22

zobacz to co opisalem... u mnie tez na poczatku wszystkie rolki napinacze zmieniali i nic...sprawdz ten weżyk..on naprwde taki dzwiek wydaje ;)

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

24 sty 2011 14:27

zeby to zrobic,to musze sie "móc" ubrudzic;) czyli dopiero sobota bedzie mozliwa,dzieki
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk(dzwiek) słyszany z komory silnika

10 lut 2011 10:53

mozesz mniej wiecej opisac ktory to ma być wężyk? jestem po wymianie wszystkich rolek z napinaczem i bez mian :pałka
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
kotliks
 

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

10 lut 2011 11:44

jak zdejmiesz pokrywe silnika..to do szyny common rail dochodzi taki przewod z paliwem i jak dobrze pamietam jest tez taki drugi..obok..on sie podobno nazywa zwrotny..jak masz za duzo paliwa to tamtedy wraca..i to on..jest jak dobrze pamietam taki wygiety jak piszczy to on strasznie mocno wibruje..jak dotkniesz to przestaje wibrowac i ne piszczy wiec to musi byc on.. jak beda problemy to pisz moze uda mi sie zrobic zdjecie i wkleje...

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl