Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

28 kwi 2011 14:46

juz to przerabialem;) dokladnie to samo :good ale bylem fest natretny,az przyszedl pan kierownik i uslyszal od razu,powolaj sie na mnie to moze cos pomoze
i postaraj sie byc caly czas z nimi,na hali tez, Pan Sebastian jest ostatnio bardzo pomocny,wiec podaj mu moje numery auta i niech sprawdzi co u mnie zrobili
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

RERO
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 21 paź 2007 13:48
Lokalizacja: SZTUM/Gościszewo
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, comfort+

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

28 kwi 2011 14:54

a może to jednak pompa wody , jak u mnie...
RERO znany również jako REROMEK - 2007 , 1.6 benzyna 122kM C+ choć nie jestem pewny... :wavingyellow:
był - 1.6 crdi 115kM , 2007 , ale to już zamierzchła historia...

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

28 kwi 2011 15:41

No ja nie wiem, ale ręce mi opadają. Paliwa w cholerę zużyli i udają, że nic nie słychać... A już przy mnie to jednak coś. I to w kompletnym szumie aut... Może podjadę jeszcze gdzieś indziej...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

29 kwi 2011 07:24

ruszok nie daj sie,przyjedz do nich przed 08.00 rano,zaparkuj przed wjazdem na hale ale blisko sciany(wtdy jeszcze kierownika nie ma autkiem zastepczym,ktorego dla nas nigdy nie ma wolnego ;)),tak zeby ladnie dzwieki odbijalo i walcz o swoje. Popros o przesmarowanie uszczelniacza pompy wody,cos sie wyjasni,tzn wyeliminujesz to co jest u mnie
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

02 maja 2011 23:02

Wiesz... Te auto stało na hali i z tyłu i NIKT z nich nic nie słyszał. Doszedłem do wniosku, że nie mam zamiaru się z nimi przepychać. Umówię się z kierownikiem serwisu na rozmowę i przedstawię mu swoje argumenty. Bo to nie pierwszy raz... To samo było z amortyzatorami z tyłu. Musiałem 4 razy jechać, żeby w końcu ktoś to usłyszał. Ale to jeżdżenie do nich też kosztuje, a nikt mi za to nie zwraca. Tłumaczenie, że to piszczy tak cicho, że nie jest szkodliwe to jest tzw. "żal.pl". No to tak jakby mi powiedział, że korozja na klapie jest tak mała, że wcale jej nie trzeba przecież malować... Wystarczy dać naklejkę, że 7 lat gwarancji i już nie będzie widać...

Poza tym mam problem, że czasami rano jak odpalam to idzie chmurka dymu. Wydaje mi się, że lekko niebieskiego [siwo-niebieskiego]. Myślę, że to przepalenie oleju. Jak ściągnąłem przepływomierz to widziałem, że z odmy idzie trochę oleju i podejrzewam, że jak auto stoi to parę tych kropelek skapuje do turbo i przy odpalaniu auta zostaje przepalone przez co leci dymek. Oni oczywiście nic nie sprawdzili i powiedzieli, że to diesel. Tylko wcześniej tak nie było to raz, a dwa to martwi mnie ten olej za odmą. Może nie dużo, ale tam powinno być tylko wilgotno, a jest też mokro. Sprawdzał to ktoś z Was? Tak ma być? Bo boję się, że będzie się przylepiał syf do łopatek turbo i wiadomo co może być... No, ale też nie mogę ich zmusić do zajrzenia tam. Musiałbym zażądać chyba rozebrania dolotu, ale co mam powiedzieć, że ściągałem przepływkę?

Ten "bączek" to może być też niedopalone paliwo przy gaszeniu i przed zapłonem, ale czy też macie mocno wilgotno od oleju za odmą?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

03 maja 2011 12:18

bączek poranny czasem tez zaobserwuje i tego oleju sie u mnie tez dopatrzyli szukajac "swistu" turbiny,jest go wiecej niz powinno,wiec wyczyscili i do przegladu mam jezdzic i wtedy znowu sprawdzą, ogolnie mowiac : mam tak samo jak Ty...auto moje a w nim..same wady;)
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

03 maja 2011 14:25

Niebieski dymek z rury wydechowej może być spowodowany przez uszkodzoną świecę żarową. Przynajmniej ja to obstawiam.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

03 maja 2011 14:29

Nie. Świece są ok. Poza tym w takie temperatury ten silnik normalnie odpala bez świec.

I co uznali ten olej za zły objaw? To na bank jest przyczyna tego bączka bo ten olej MUSI zostać wypalony... Tam powinno być wilgotno, ale nie mokro od oleju...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

04 maja 2011 07:55

powiedzieli,ze olej moze byc,no ale jest go jednak troche za duzo,ale zebym do przegladu jezdzil,bo to 4 tys zostaly,i beda wtedy sprawdzac. Nasmarowali mi ponownie pompe,ale juz zaczyna znowu cos swiszczec. Tak czy inaczej,narazie jezdze z tym co mam,bo tak jak pisales,troche szkodu czasu i paliwa na ciagle podjezdzaznie i sluchanie ze tak ma byc,chyba ze jestem juz 4 raz to wtedy zaczynają szukać usterki
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

04 maja 2011 08:03

Wiesz... Ręce mi opadają. Jak mi ktoś może wpierać, że w nowym aucie coś ma piszczeć w silniku, albo ma być mokro od oleju za odmą... Kurde... A jak się potem coś stanie to będzie, że nie umiem jeździć...
Przecież jak tego oleju pójdzie więcej to się silnik może rozbiegać i co wtedy...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

04 maja 2011 08:34

mi mechanik powiedzial,ze oleju jest za duzo,natomiast kierownik,ze to dizel i olej tam bedzie,ale ze jednak troche za duzo,ale ze to nic bardzo niepokojacego nie jest i zeby jezdzic....A co do bączka-powiedzieli,ze nawet nowe auta zjezdzające u nich z lawety przy odpaleniu zakopcą(czy tez mocniejszym wscisnieciu gazu),bo to dizel i tak bedzie. Ale dzisiejsze nowe dizle w innych autkach u znajomych jakos nie kopcą,w sumie starsze tez nie kopca jesli wszystko jest ok. Ale jest to na tyle male ze jeszcze sie tym nie martwie
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

04 maja 2011 11:12

Fajnie, fajnie, ale... Ten olej schodzi do turbo, jeśli w końcu będzie go więcej to silnik się rozbiega i bankowo uznana będzie moja wina. Wilgotno to ja rozumiem - w końcu to odma, ale nie mokro. Tak samo jak kierownice łopatek zajdą syfem załapanym do tłustego oleju to też zostanie uznana moja wina... Poza tym nie obchodzą mnie ich bajko o innych autach. Wcześniej nie puszczał bąków więc teraz nagle tak? I ostatnie parę dni znów jest spokój...
Wszystko, wszystko się tłumaczy: diesel, TTTM, normalka Panie, to jest tak mała/cicha usterka - jeździć. Ale jak przyjdzie co do czego to będzie ból. Cholera mnie już bierze. Karzę im podpisać, że to zgłaszałem bo serio się boję, że się w końcu silnik rozbiega i będzie kino...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

04 maja 2011 11:38

nie podpisza ci nic,ja tez chcialem miec potwierdzenie ze zglaszalem te usterki to ze nie dadza,bo wszystko jest w systemie i zebym sie nie martwil,bo to zawsze jest do wglądu,zaufalem,mam nadzieje ze faktycznie nie bedzie kiedys numeru ze nie ma zadnych wpisow,w koncu sa na rynku jest wiele lat i jakąs renome mają,wiec mam nadzieje ze bedzie ok z historią usterek i przeprowadzonych napraw
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

05 maja 2011 13:04

Ok. Ostatecznie nasmarowano jakiś zimmer w okolicy pompy wody. Tak jak u Ciebie. I jest cisza. Z tym, że na przeglądzie ten zimmer będzie wymieniony bo wiadomo, że nasmarowanie pomoże na krótko.
Co do oleju za odmą. Jest go za dużo. Przy przeglądzie zostanie sprawdzona drożność odmy i samego sitka pod pokrywą zaworów. Z tym, że chyba się wstrzymam z ściąganiem pokrywy. Poproszę sprawdzić drożność, jak będzie ok no to poczekam co będzie na nowym oleju. Jeśli dalej tak będzie to wtedy otworzymy pokrywę zaworów i sprawdzimy sitko odmy.
Także chwilowo auto ucichło - jednak :D
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

05 maja 2011 13:06

my to tam razem powinnismy jezdzic - 2 auta,te same usterki ;) hurtem diagnoza i naprawa :ha
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

06 maja 2011 18:58

Dobra, ja tam wolę, żebyś Ty przecierał szlaki :D
Jedynie co to poszedłem do mojego mechanika i powiedział mi, że smarowanie tego zimmera pomoże na miesiąc, dwa, trzy... Ale znów zacznie piszczeć. I problem zacznie się od nowa. A dla ASO to ciężka sprawa bo ten zimmer nie jest wymienny. Chyba, że producent tych pomp zrobi specjalnie dla nich. Więc będą Nam to smarować do końca gwarancji... Bo tak to by musieli pompę wymienić. A sądzisz, że to zrobią? :D
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

RERO
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 21 paź 2007 13:48
Lokalizacja: SZTUM/Gościszewo
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, comfort+

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

06 maja 2011 19:14

u mnie wymienili całą pompę - nie mówili co w niej piszczało, ja byłem pewien że jakieś łożysko, ale może jednak to co u Ciebie...?
RERO znany również jako REROMEK - 2007 , 1.6 benzyna 122kM C+ choć nie jestem pewny... :wavingyellow:
był - 1.6 crdi 115kM , 2007 , ale to już zamierzchła historia...

AUTOR WĄTKU
Sebeko
 

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

06 maja 2011 21:39

jeleniak napisał(a):my to tam razem powinnismy jezdzic - 2 auta,te same usterki ;) hurtem diagnoza i naprawa :ha

I rabat "flotowy" :ha

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

06 maja 2011 22:50

RERO napisał(a):u mnie wymienili całą pompę - nie mówili co w niej piszczało, ja byłem pewien że jakieś łożysko, ale może jednak to co u Ciebie...?

Od ręki, za pierwszym razem pompę wymienili? U nas się wycwanili smarowaniem :D Ale jeśli powróci to będę się domagał wymiany. Nie ma wyjścia. Jesli powstaje pisk to oznacza, że coś się wypracowuje. W końcu coś szlag trafi... Więc nie mam zamiaru na to czekać.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

RERO
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 21 paź 2007 13:48
Lokalizacja: SZTUM/Gościszewo
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, comfort+

Re: Dziwny pisk (dźwięk) słyszany z komory silnika

07 maja 2011 08:21

ruszok napisał(a):
RERO napisał(a):u mnie wymienili całą pompę - nie mówili co w niej piszczało, ja byłem pewien że jakieś łożysko, ale może jednak to co u Ciebie...?

Od ręki, za pierwszym razem pompę wymienili? U nas się wycwanili smarowaniem :D Ale jeśli powróci to będę się domagał wymiany. Nie ma wyjścia. Jesli powstaje pisk to oznacza, że coś się wypracowuje. W końcu coś szlag trafi... Więc nie mam zamiaru na to czekać.



NIE,NIE! nie od razu, najpierw wymienili pasek wielorowkowy, potem smarowali, ale nie wiem co, a potem wymienili wszystkie rolki napinające pasek, ponieważ nie pomogło to je zdjęli, a na koniec wymienili pompę...
RERO znany również jako REROMEK - 2007 , 1.6 benzyna 122kM C+ choć nie jestem pewny... :wavingyellow:
był - 1.6 crdi 115kM , 2007 , ale to już zamierzchła historia...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 156 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl