Stuki w układzie napędowym

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Sylvio
Przedszkolak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 lut 2009 16:59
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Stuki w układzie napędowym

08 kwi 2009 19:58

Od pewnego czasu zauważyłem że podczas jazdy przy odejmowniu i ponownym dodaniu gazu pojawił sie stuk tak jakby ze skrzyni biegów ,z mechanizmy różnicowego , słysze ten stuk również przy zmianie biegów, nawet delikatnej , Pro ceed 1,6 crdi .

Zemin
 

09 kwi 2009 14:37

dokładnie kilka dni temu zaobserwowałem to samo. Po zmianie na twardsze opony letnie. Wydaje mi sie jednak ,że to stuk iz przedniego zawieszenia lub z układu przeniesienia napędu, poniewaz zrobilem kilka testów ze skrzynią i raczej skrzynia to nie jest. Przy podjeżdzaniu pod krawężnik (troche szybszym niz normalnie ewidentni slychac ten stuk.
Nie ukrywam ze po 24 000 przebiegu to mnie bardzo martwi!!!

falco83
 

Re: Stuki w układzie napędowym

09 kwi 2009 16:37

Sylvio napisał(a):Od pewnego czasu zauważyłem że podczas jazdy przy odejmowniu i ponownym dodaniu gazu pojawił sie stuk tak jakby ze skrzyni biegów ,z mechanizmy różnicowego , słysze ten stuk również przy zmianie biegów, nawet delikatnej , Pro ceed 1,6 crdi .


no mam ten sam model i powiem szczerze, że zauważyłem to samo... chciałem nawet podjąć ten temat ale czekam co dalej... jestem przekonany, że to ze skrzyni biegów tak jakby te cięgna... jak robiłem skrzynie w lagunie jedynce i jak byłem na podnośniku i facet mi ustawiał skrzynie to słyszałem taki stukot... może to kwestia ustawienia skrzyni... nie mam pojęcia, ale ten temat będe bacznie obserwował...
Ps. daj znać jak się dowiesz co to jest

e2rdo
 

09 kwi 2009 19:42

żeby nie było że się czepiam, wymyślam, bądź stosuje autosugestie...
W moim bolidzie, chodź benzyna, też dobiega dziwny odgłos walnięcia.
Pojawia się przeważnie w chwili wciśnięcia sprzęgła i wyrzuceniu z biegu. Odgłos to takie głuche ŁUP i tyle. Pojawia się przeważnie gdy już stoję bądź w czasie jazdy przy niskich prędkościach. Pojawiło się to od niedawna, wiec narazie nasłuchuje i nie jestem pewien jeszcze co to tak dokładnie jest, a że do przeglądu niedaleko więc jak będzie się nasilać to poproszę serwis aby zobaczyli co to, gdyż wcześniej tego nie było...

Puhaal
 

09 kwi 2009 22:22

e2rdo napisał(a):W moim bolidzie, chodź benzyna, też dobiega dziwny odgłos walnięcia.Pojawia się przeważnie w chwili wciśnięcia sprzęgła i wyrzuceniu z biegu. Odgłos to takie głuche ŁUP i tyle


U mnie to samo - diagnoza to albo poduszki silnika albo dwumasa.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

10 kwi 2009 00:08

<span>Puhaal</span> napisał(a): albo poduszki silnika albo dwumasa

Ale dwumasa występuje tylko w 2,0 CRDi, a u e2rdo w 1,4 standard, więc raczej to nie wina sprzęgła.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

falco83
 

10 kwi 2009 03:20

e2rdo napisał(a): a że do przeglądu niedaleko więc jak będzie się nasilać to poproszę serwis aby zobaczyli co to, gdyż wcześniej tego nie było...


myślę, że się podzilisz informacjami po przeglądzie? :wink:

Lord Boss
 

10 kwi 2009 08:27

<span>e2rdo</span> napisał(a):Odgłos to takie głuche ŁUP i tyle.

może to docisk sprzęgła ?
co do poduch pod silnikiem to raczej nie te objawy , bardziej solidne drgania przenoszone na auto

jumko
 

10 kwi 2009 10:47

Drodzy forumowicze,
przyczyną waszych problemów jest zła eksploatacja samochodu przez Was, wasze bolidy nie stukają to wy stukacie źle ich używając:)

Tak zapewne orzekną ASO i KMP
Życzę fajnych Świąt! :-)

AdamB
 

10 kwi 2009 11:13

Panowie a czy przypadkiem nie uderza pedał sprzęgła o jakiś odbojnik przy pedałach. W Hondzie Civic zaobserwowałem taki zjawisko przy puszczeniu pedału sprzęgła.

falco83
 

16 kwi 2009 07:52

e2rdo wiesz już coś więcej na ten temat... ja będąc przypadkiem w ASO w olsztynie zapytałem co to może być i Pan powiedział, że się w ceedku jeszcze z takim czymś nie spotkał ale kiedyś w carensie miał coś takiego i mówił, że to jakieś linki czy cięgna wychodzą co do sprzęgła idą... powtarzam co mi powiedział ja się na tym nie znam.... :wink:

e2rdo
 

16 kwi 2009 08:38

nie, dopiero na początku maja robię przegląd, wcześniej nie mam kiedy jechać.

macur
 

Re: Stuki w układzie napędowym

16 kwi 2009 12:04

Sylvio napisał(a):Od pewnego czasu zauważyłem że podczas jazdy przy odejmowniu i ponownym dodaniu gazu pojawił sie stuk tak jakby ze skrzyni biegów ,z mechanizmy różnicowego , słysze ten stuk również przy zmianie biegów, nawet delikatnej , Pro ceed 1,6 crdi .



tez to mam.. tez zastanawiam sie skad to sie bierze, takze tez tak mialem w poprzednim samochodzie, konczylo sie na wymianie drazkow kierowniczych, wiem, ze w niektorych modelach nie trzeba wymieniac calych drazkow, wystarczy tylko gumki, ale nie zawsze sa dostepne same gumki.. zastanawia mnie tylko jedno, czy 18 tys to troche nie za szybko na wymiane drazkow?! z tego co pamietam, to nie jezdze po wybojach, zwykle polskie drogi mam pod kolami:)
ale... 20tys zbliza sie, wiec zapytam w serwisie, na pewno z usmiechem wymienia mi na nowe.. i w ramach gwarancji (odplatnej) :D

pozdro
m.

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

16 kwi 2009 15:21

ja z kolei przy rozgrzanym silniku na postoju (na światłach, po wjeździe do garażu) słyszę jakby niejednostajnego metalicznego "świerszcza" dochodzącego spod maski silnika... nie wiem czy to typowe dla diesla w naszych kijankach czy jest cos nie tak?

Zemin
 

Re: Stuki w układzie napędowym

16 kwi 2009 16:02

macur napisał(a):
Sylvio napisał(a):Od pewnego czasu zauważyłem że podczas jazdy przy odejmowniu i ponownym dodaniu gazu pojawił sie stuk tak jakby ze skrzyni biegów ,z mechanizmy różnicowego , słysze ten stuk również przy zmianie biegów, nawet delikatnej , Pro ceed 1,6 crdi .



tez to mam.. tez zastanawiam sie skad to sie bierze, takze tez tak mialem w poprzednim samochodzie, konczylo sie na wymianie drazkow kierowniczych, wiem, ze w niektorych modelach nie trzeba wymieniac calych drazkow, wystarczy tylko gumki, ale nie zawsze sa dostepne same gumki.. zastanawia mnie tylko jedno, czy 18 tys to troche nie za szybko na wymiane drazkow?! z tego co pamietam, to nie jezdze po wybojach, zwykle polskie drogi mam pod kolami:)
ale... 20tys zbliza sie, wiec zapytam w serwisie, na pewno z usmiechem wymienia mi na nowe.. i w ramach gwarancji (odplatnej) :D

pozdro
m.



Ja bym sie tym za bardzo nie przejmowal narazie poniewaz jeździelm kiedys focusem w dieslu i bylo to samo. Jesli nei slychac stukow podczas zmiany biegow, takich ewidentnych to po prostu chyba tak jest

falco83
 

Re: Stuki w układzie napędowym

16 kwi 2009 17:27

Zemin napisał(a):Ja bym sie tym za bardzo nie przejmowal narazie poniewaz jeździelm kiedys focusem w dieslu i bylo to samo. Jesli nei slychac stukow podczas zmiany biegow, takich ewidentnych to po prostu chyba tak jest


no właśnie chodzi o to kolego, że słychać podczas jazdy a moje ucho na "skrzynie" jest uczulone bo w poprzednim aucie ja słyszałem nikt inny nie słyszał i zajechałem ją doszczętnie i 2500 do tyłu...

Zemin
 

Re: Stuki w układzie napędowym

16 kwi 2009 18:15

falco83 napisał(a):
Zemin napisał(a):Ja bym sie tym za bardzo nie przejmowal narazie poniewaz jeździelm kiedys focusem w dieslu i bylo to samo. Jesli nei slychac stukow podczas zmiany biegow, takich ewidentnych to po prostu chyba tak jest


no właśnie chodzi o to kolego, że słychać podczas jazdy a moje ucho na "skrzynie" jest uczulone bo w poprzednim aucie ja słyszałem nikt inny nie słyszał i zajechałem ją doszczętnie i 2500 do tyłu...


No widzisz kolego, slysze to samo:) poniewaz w poprzednim aucie zajechana skrzynia to koszt 2000 :)

Dzis bylem w serwisei, podczas pzrejeżdżania przez "leżących policjantów" a takze przez niewielkie nierówności słychać stuk w prawym kole. Zawsze jest to stuk pojedynczy. Mechanicy wzieli auto na szarpak i nic, łącznik stabilizatora ni wykazuje luzów...dziwne ponieważ później wszystko sie nasililo!!! Dziwne jest to, że wjeżdżając w dziurę (niewielką) lub przejeżdżając przez "leżącego policjanta" z wciśniętym lekko hamulcem (max do połowy) nie słychaćtego stuku. Nadmienię iż stuk ten wydobywa sięzarówn przy zapiętym biegu jak równieżna luzie, w związku z tym chyba można wykluczyć skrzynię. Przegłub napędowy...nie powinien dawac oznak na luzie

Serwis powiedział: JEŹDZIC DALEJ!!!

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

17 kwi 2009 11:07

<span>Zemin</span> napisał(a):Mechanicy wzieli auto na szarpak i nic, łącznik stabilizatora ni wykazuje luzów

Kilka dni temu pojechałem służbowym Vito na warsztat z objawami stuków w przednim zawieszeniu. Na szarpakach nic nie znaleźli i kazali jeździć dalej. Wtedy podszedł szef warsztatu i zapytał co się zepsuło. Gdy usłyszał, że może łącznik stabilizatora to kazał auto pobujać bez podnoszenia. Natychmiast było słychać, że łącznik stuka. Gościu powiedział, że to sprawdzony sposób.
I faktycznie, naprawiono i nie stuka. :mrgreen:
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

qzim
 

17 kwi 2009 11:19

czasami sie zastanawiam czy nie jestesmy przewrazliwieni...ostatnio jechalem ze znajomą, która na codzien jezdzi thalią. Ja podczas jazdy ciagle gdzies cos tam slysze i staram sie ignorowac, a ona w pewnym momencie mowi: jaki ten samochod cichy ,wogole nic nie slychac jak sie jedzie...

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: Stuki w układzie napędowym

17 kwi 2009 14:44

Zemin napisał(a):Dzis bylem w serwisei, podczas pzrejeżdżania przez "leżących policjantów" a takze przez niewielkie nierówności słychać stuk w prawym kole. Zawsze jest to stuk pojedynczy. Mechanicy wzieli auto na szarpak i nic, łącznik stabilizatora ni wykazuje luzów...dziwne ponieważ później wszystko sie nasililo!!! Dziwne jest to, że wjeżdżając w dziurę (niewielką) lub przejeżdżając przez "leżącego policjanta" z wciśniętym lekko hamulcem (max do połowy) nie słychaćtego stuku. Nadmienię iż stuk ten wydobywa sięzarówn przy zapiętym biegu jak równieżna luzie, w związku z tym chyba można wykluczyć skrzynię...

No bo to mogą być właśnie hamulce!
Przynajmniej u mnie tak było w Astrze kiedyś.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl