Stuki w układzie napędowym

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Stuki w układzie napędowym

21 lut 2011 12:53

No właśnie, może dlatego powinno się dłużej wysprzęglać?? Być może to jest złoty środek:)
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stuki w układzie napędowym

21 lut 2011 13:03

Ja jeżdżę raczej spokojnie. U mnie na początku sprzęgłem tak trochę szarpałem, że wyczuwałem szarpnięcie. Teraz nauczyłem i siebie i młodą prawidłowej obsługi tego sprzęgła. Bez szarpnięć i bez ślizgania.
Ale co najmniej raz w tygodniu urządzam "oddymianie" a w zasadzie "odsadzanie" dolotów, układu wydechowego itd. Wtedy daję mu kopa. Jeżdżę dość agresywnie i szybko [a w ręcz bardzo szybko] zmieniam biegi. Nie ma wtedy tego pukania o którym piszecie, ani żadnego szarpania.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Stuki w układzie napędowym

21 lut 2011 14:14

Zdecydowałem się napisać bo myślałem że tak ma być, ale zaczyna mnie to denerwować już:
Sytuacja taka: stoimy na luzie, wciskamy sprzęgło, wrzucamy jedynkę i ze skrzyni słychać dość dobitne "Puk", jakby ten bieg był jakimś klinem wbitym młotkiem. Słychać to tylko i wyłącznie w takiej sytuacji, bo już np gdy stoimy na sprzęgle to możemy sobie machać luz-1-luz-1 i nie "stuknie" ale gdy wysprzęglimy, na nowo wciśniemy pedał sprzęgła i wrzucimy 1 to puka. Żeby być bardziej precyzyjnym :ha to w momencie gdy dajemy drążek w lewo i w początkowej fazie pchania drążka do góry/do przodu, nie pod koniec gdy bieg "siedzi". :cool: Fajnie by było gdyby na zlocie ktoś się wypowiedział.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stuki w układzie napędowym

21 lut 2011 15:54

Synchronizator.
Możliwe, że jeszcze się "dociera". Albo, że już go szlag trafia.

Ja miałem tak przy redukcji do 1 np na progach - bo nie lubię auta męczyć od prawie zerowej prędkości... To mi powiedziano, że 1 jest od ruszania, a nie jeżdżenia. Ale inny mechanik twierdził, że być może synchronizator musi jeszcze troszku popracować. I chyba mia rację bo końcu się uspokoiło.

Wiem, że u Ciebie trochę inny przypadek, ale taka ot taka moja sugestia. :cool:
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

carserwis
 

Re: Stuki w układzie napędowym

18 maja 2011 20:14

tragedia z tym samochodem tj. ceed 1.6 115 km 2009/fl wali ,stuka , puka układ napędowy przebieg 38000km przy dodawaniu gazu oraz przy wkładaniu biegu serwisy ostro walą w h..a twierdząc ze to tak musi być prawie kończy się gwarancja i nie podejmując żadnej reakcji ze swojej strony co kol wiek naprawić lub wymienić a ty chłopku zostajesz sam z sobą. :evil: objechałem wszystkie warszawskie serwisy i prawie to samo samochód dobrze nie wysprzęgla to czuć przy wkładaniu biegu czasami stuknie a czasami bieg zazgrzyta ale dla nich to jest normalne............ :pałka zadzwoniłem do centrali na puławskiej oznajmiając o reakcjach serwisów co ku mojemu zaskoczeniu zaprosili mnie do siebie na konsultacje podobno wydadzą jakieś dyspozycje do serwisów na rozwiązanie tego problemu zobaczymy co z tego wyjdzie. najbardziej mnie rozśmiesza carserwis w warszawie u nich to wszystkie typy samochodów jak sie psują na gwarancji tak mają i każą jeździć :mrgreen: jak sie do końca r........li więc będzie kasa dla nich

piotrek_r
 

Re: Stuki w układzie napędowym

18 maja 2011 20:57

W Łodzi to samo, oba ASO (Pokorski i Marvel) twierdzą, ze tak powinno być i jak upieram się, ze tak nie było i w innych egzemplarzach też tego nie słychać to wymownie milczą i rozkładają ręce. Również mam 1.6 115KM diesel - może tak maja wszystkie...

Przyznam, ze przyzwyczaiłem się do olewczego podejścia ASO - kilka tygodni temu pojechałem ze stukami w lewym przednim zawieszeniu. Skonczylo sie dokręceniem śrub amortyzatora, wymianą gum stabilizatora (przód i tył). Na deser jeszcze znalazł się do wymiany prawy przedni łącznik - jakoś zawsze je chcą wymieniać... Oczywiscie nic to nie dało - stuki jak były tak są nadal. Dodatkowo znaleźli jakis niby wyciek pod pokrywą zaworów - przy okazji umyli mi silnik przy PODŁĄCZONYM akumulatorze... skończyło sie uszkodzeniem syrenki alarmu (dzięki bogu ze tylko tyle) ale syrenki wymienic nie chcieli mimo ze przyjechałem ze sprawną. Dopiero mój zdecydowany upór i groźby poskutkowały.

A wracajac do tematu - według ASO to normalne wysprzęglanie i o co mi chodzi. Również często mi cos zgrzyta w skrzyni czy bieg nie wejdzie - ale styl jazdy Panów z serwisu jest juz wypracowany tak by nawet nie dało im sie pokazac problemów.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Stuki w układzie napędowym

18 maja 2011 20:59

carserwis napisał(a):najbardziej mnie rozśmiesza carserwis w warszawie

Rozumiem ,że Twój nick to na przekór serwisowi :?? :ha :ha :ha ..a po 2ie witaj na forum hii
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stuki w układzie napędowym

19 maja 2011 14:43

piotrek_r napisał(a):może tak maja wszystkie...

NIE! Już kilka razy pisałem... U mnie tego nie ma. Nie puka sprzęgło, ani nie haczą biegi. Co prawda sprzęgło jest dość specyficzne, ale moja kobieta je idealnie opanowała więc...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Stuki w układzie napędowym

21 maja 2011 22:30

Czy ktoś potrafi w końcu "rozkminić" ten problem? :/

Flaszka dla niego...
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stuki w układzie napędowym

21 maja 2011 22:34

Musiałbym się przejechać Twoim a Ty moim... Wtedy może byśmy do czegoś doszli. Tak to ciężko to widzę...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

piotrek_r
 

Re: Stuki w układzie napędowym

01 cze 2011 15:13

Apropos zgrzytania itp. dodam, że u mnie dość dobrze słyszalne jest wrzucanie trójki przy dość małych obrotach i prędkości. Oczywiście taka zmiana biegu nie ma żadnego sensu ale dla samego usłyszenia problemu nadaje się jak znalazł ;) Wystarczy rozpędzić się do ok 30-40km/h, wcisnąć sprzęgło, odczekać aż spadną obroty < 1000-1200 i wrzucić trójkę. Można tez na zmianę wrzucać dwójkę i trójkę - przy każdej takiej operacji trójka generuje mi dwa stuki w skrzyni. Jest to zawsze powtarzalne - im nizsze obroty tym lepiej to słychać - ciekawy jestem czy podobnie wygląda to u Was?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Stuki w układzie napędowym

01 cze 2011 15:50

No to akurat się nie dziwię, że puknie. Same prędkości obrotowe tych elementów spowodują takie coś... Jeśli to jest taki sam dźwięk no to albo tarcza jest za twarda albo problemy z dostosowaniem się do takiego a nie innego sprzęgła i stylu jazdy tym autem.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

jozefsuchora
 

Re: Stuki w układzie napędowym

12 lip 2011 19:04

slyszalem ze ceed-y maja gowniane skrzynie biegow.Zawsze jak jestem na poludniu europy,zwlaszcza w gorach to po kilku minutach jazdy wystepuja stuki po zmianie biegow.Jak sie motor nagrzeje to tragedia.We wloszech powiedzieli,ze to skrzynia biegow i nalezy ja szybko wymienic.Nasi geniusze z ASO sa najmadrzejsi na swiecie i nic nie slysza i nic nie widza.Ostatnio w Elblagu powiedzieli, ze jak sie rozleci to sie zrobi.Tylko jak to nastapi za granica to co wtedy.Teraz oczy mi sie otwieraja,ze to problem na wieksza skale.Zapewne producent jak i ASO dobrze o tym wiedza ale probuja sie na kazdy sposob wykrecac.Mysle,ze sprawie trzeba nadac wlasciwy tok prawny i rozglos.Mamy takie same problemy z autem,wiec mozna sie domyslec,ze jest cos nie tak z tymi skrzyniami biegow.Sadzilem, ze jest to auto dopracowane ale jednak przestrzegam przed kupnem.Wychodzi, ze kia to jeszcze kiepska firma.Musza sie jeszcze troche nauczyc.Osobiscie bede informowal centrale o wadzie w aucie,tylko czy bedzie odddzwiek-zobaczymy.Na obecna chwile szkoda kasy na to auto.

jacekw
 

Re: Stuki w układzie napędowym

10 sie 2011 14:24

Witam Panie Józefie,

W mojej Kia Ceed 1,6 115 km również występuje taki problem. Chciałem się dowiedzieć czy poczynił już Pan jakieś kroki by dowiedzieć się co jest przyczyną tych nieszczęsnych stuków czy KMP wie już o tej wadzie auta ?

Pozdrawiam

piotrek_r
 

Re: Stuki w układzie napędowym

10 sie 2011 14:34

Ja u siebie chwilowo odpuściłem - byłem w Feuvert w serwisie z hamulcami i przy okazji tam pytałem czy to normalne - stwierdzili, ze widocznie ten typ tak ma i nie ma co się przejmować. Ale pojechałem w trasę i znowu dało mi się we znaki. Jak silnik dobrze się rozgrzeje to słychać wyraźniej, nie tylko po dodaniu gazu ale nawet przy zwalnianiu i wrzucaniu nowego biegu są zgrzytnięcia. Tylko głośno odkręcone radio pomaga :(

jacekw
 

Re: Stuki w układzie napędowym

10 sie 2011 15:23

Ja myślę, że nie powinnismy tak tego pozostawić, takich użytkowników aut z tym problem jak widzę jest bardzo wielu, nie wspominając o tych którzy np. nie są forumowiczami.
Powinniśmy napisać kompleksowe, grupowe pismo do KMP o zjawisku, które występuję w tym modelu - niech do cholery się poczują i stworzą jakąś akcję naprawczą (wydaje mi się, że problem będzie się nasilał) i co raz więcej niezadowolonych użytkowników tego modelu będzie przybywać.

Co o tym myślicie ?

piotrek_r
 

Re: Stuki w układzie napędowym

16 sie 2011 15:06

Problem jest jednak dość trudny do wykazania. Ja za każdym razem jak jestem w serwisie to panowie jeżdżą tak, że nie słychać żadnych odgłosów. Bardzo łagodna, z wyczuciem obsługa sprzęgła pomaga. Ale dla mnie takie trochę "półsprzęgło" jest dość uciążliwe. Tak naprawdę gaz trzeba dodawać równocześnie ze zwalnianiem sprzęgła - niby nic dziwnego ale w tym wypadku sprzęgło musi być jeszcze dość długo wciśnięte - a do tego jego faktyczne działanie jest w bardzo niewielkim zakresie co utrudnia płynną zmianę.

Przy okazji - jechałem w weekend ze znajomym w trasie - co prawda zupełnie inne auto (Toyota Avensis). Jak usłyszałem znajomy mi odgłos przy dodawaniu gazu to wypytałem co nieco. Okazało się, że tam problem był po wymianie kola dwumasowego na zwykłe (bo tańsze ;)) i przez to niedostatecznym tłumieniem drgań. Wcale bym się nie zdziwił gdyby tu też był problem dwumasy (uszkodzonej). Nie jestem jednak pewien czy w 1.6 CRDI jest dwumasa ale wydaje mi się, że tak.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Stuki w układzie napędowym

16 sie 2011 16:57

piotrek_r napisał(a): Nie jestem jednak pewien czy w 1.6 CRDI jest dwumasa ale wydaje mi się, że tak.

Temat wielokrotnie wałkowany. W 1.6 CRDI niema dwumasy.
Wiem co mówię, bo miałem wymienione kompletne sprzęgło i nie było tam dwumasy.
Poza tym powiedzieli mi, że te stuki mogą powodować sprężyny na sprzęgle
bo po rozgrzaniu pojawia się na nich mały luz.
Poza tym mam znowu stuki a przejechałem na nowym sprzęgle ok.2tys km.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

paabu
 

Re: Stuki w układzie napędowym

03 mar 2012 11:39

Witam, jestem nowy , nie mam Ceed'a ale szukam i przez to tu trafiłem.
Upatrzyłem sobie SW z 2009r w którym do niczego nie mogłem się przyczepić. Dopiero jak się przejechałem zacząłem słyszeć stuki ( i chyba odczuwać) podczas gwałtownego zdejmowania nogi z gazu oraz dodawania gazu. Takie odczucie jakbym ciągnął przyczepę z luzami w zaczepie.
Najbardziej mnie martwi, że nikt z Was nie ma recepty na usunięcie owej usterki. Dawno nikt nie pisał co nowego w tym temacie.Już miałem kupować tego Ceed'a, ale ta dolegliwość spowodowała moje zawahanie. Auto nie ma też książki serwisowej czyli gwarancji ale z tego co czytam to psu na budę taka gwarancja. Doradźcie czy warto kupować auto w którym występują owe stuki i czy jest ostatecznie na to jakieś lekarstwo? Czy zmieniając styl jazdy na bardziej delikatny można wyeliminować odczuwanie tych stuków?

cyrix
 

Re: Stuki w układzie napędowym

03 mar 2012 12:44

Z tym psu na budę to nie do końca się zgodzę, bo w ceedzie stuki najczęściej oznaczają zużyte laczniki stabilizatorów, a to akurat naprawiaja w ramach gwarancji... Poza tym, choćby głupia wymiana żarówek w reflektorach przednich, to nie taka łatwa sprawa jak to było w starych samochodach, a dzięki gwarancji i kia assistance, dzwoniąc po 30-40 minutach żarówki masz wymienione (musisz mieć tylko swoje, ewentualne za nie zapłacić). I to wszystko przez 5 lat...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl