Stuki w układzie napędowym

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

raku
 

Re: Stuki w układzie napędowym

25 paź 2012 14:28

Panowie ja ma ten sam problem kia proceed 2.0 crdi pukanie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu.
Co to moze byc?

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Stuki w układzie napędowym

25 paź 2012 16:53

W moim starym samochodzie była to wina piasty. A powiem że wymieniłem wtedy z przodu prawie wszystko. Piaste znalazłem na szrocie aby nie pakować się w koszty. I tak już została bo się auta pozbyłem :)

--W pośpiechu z BlackBerry
Obrazek

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Stuki w układzie napędowym

16 gru 2012 21:52

Ponawiam temat po raz kolejny. Czy "komukolwiek" udalo sie "cokolwiek" ustalic, dowiedziec w sprawie stukow?

Pojechalem z tym do ASO dwa razy, oczywiscie wtedy KIA w cudowny sposob sie naprawilo i nie udalo sie zaprezentowac tego.

I mecze sie z tym dalej....
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

wojtek777
 

Re: Stuki w układzie napędowym

19 sie 2013 18:51

kia ceed 16 crdi rok 2010 przebieg 142000
wymiana kompletna sprzegla przy wadzie fabrycznej puscily nity przy 90000 własny koszt nic nie puka nic nie stuka i nie zgrzyta. Wymiana: własny mechanik koszt sprzegla 500,00 +wymiana 300, 00 z dziadami nie ma co gadac. Dzisiaj wymienilem tuleje drazka stabilizatora przód szt 2 w serwisie reno bo w kia jest wszystko oki.smieszne...
koszt za dwie gumy 16.zl wymiana 40 zl . polecam serwis reno :ok

wojtek777
 

Re: Stuki w układzie napędowym

19 sie 2013 19:50

paabu napisał(a):To, że gwarancja jest małowartościowa wywnioskowałem na podstawie wielu tutejszych postów gdzie padały cytaty z ASO: "ten typ tak ma", "jeździć dalej" Swoją drogą ciekawe czy była by możliwość sprowadzonemu ceed założenia książki od nowa. Muszę zadzwonić do KMP.
Ale odbiegam od tematu wątku. @cyrix przypuszczasz, że opisywane stuki to zużyte łączniki stabilizatorów? I ASO sobie z tym nie radzą? Bo wielu tutaj pisze, że oddają do serwisu w tym celu a stuki jak były tak są.Podobno się nasilają jak auto się rozgrzeje. Gdyby to były łączniki to odgłos byłby słyszalny przez cały czas. Ja miałem okazję jechać tylko rozgrzanym ceed i bardzo mnie te stuki drażniły. Szkoda autko bardzo mi się podoba i byłem o krok od zakupu. Swoją drogą gdyby to były łączniki to ciekawe jaki by był koszt ich wymiany.?


Przed wymiana łaczników stuki byly na nierównych powierzchniach : najazd na krawęznik, kocie łby, lub polna droga. Zaznaczam ze wykrycie usterki dla zwyklego laika serwisowego graniczy z cudem. Po wymianie róznicy wcale nie widac miedzy nowym a starym, a twardość gumy jest wazna. Stara zrobila sie jakby z pcv i stukala nie miala amortyzacji.
koszt 16 zl przód +wymiana 40 zl pozdrawiam

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Stuki w układzie napędowym

20 lut 2014 04:52

Czy któryś z forumowiczów usunął usterkę o której mowa w tym wątku....?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

zuber12
 

Re: Stuki w układzie napędowym

13 kwi 2014 09:06

Rozpocząłem taki temat dla Ceed II http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=36&t=7021 bo mam podobne objawy, czyli wychodzi na to, że to "wada genetyczna" ;-)

saper107
 

Re: Stuki w układzie napędowym

08 lut 2015 10:45

Podepnę się pod temat gdyż chcę się upewnić przed zrzuceniem skrzyni: w moim Cee'dzie występują stuki przy dodawaniu i puszczaniu gazu (od 2 do 5 biegu - na pierwszym nie występują) efekt jakby przednia lub tylna poduszka była luźna lub zużyta. Auto ma przejechane 110 000 , 2008 rok, poduszki całe, dokręcone, żadnych luzów, wszystkie biegi wchodzą idealnie, zawieszenie też ok, jedyne co zauważyłem to spocona dolna część skrzyni, w miejscu łączenia z silnikiem, płyta pod silnikiem sucha, przeguby całe, suche.
W związku z powyższym pozostaje zadać mi pytanie: Czy pozostaje mi tylko wymiana sprzęgła?

szczur75
 

Re: Stuki w układzie napędowym

26 cze 2015 20:45

andromeda9 napisał(a):na gorącym silniku przy zmianie biegów, bądź odpuszczeniu i dodaniu gazu TYLKO przy niskich obrotach silnika z auta dochodzi stukot

andromeda9 napisał(a):Napiszę do KMP, może i do serwisu, czy można z tym jeździć lub czy jest to wada fabryczna


Liczysz na diagnozę korespondencyjną? :szok

miniek80
 

Re: Stuki w układzie napędowym

24 lip 2015 15:13

Witam, ja niedawno miałem ten sam problem. Samochód był jeszcze na gwarancji, więc go odstawiłem do serwisu i powiedziałem, że nie odbiorę dopóki nie usuną stukania. Okazało się, że do wymiany była skrzynia biegów. Skrzynia wymieniona, stuki zniknęły. Pozdrawiam.

joseph
Klubowicz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 25 cze 2015 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Stuki w układzie napędowym

16 paź 2015 12:09

Witam,

u mnie podobny problem. Jak wbijam bieg to muszę powoli puszczać sprzęgło bo inaczej usłyszę delikatne puknięcie.
Jest to bardzo denerwujące, jak ruszam z pod świateł i staram się operować tak sprzęgłem aby nie było stuków to trwa to na tyle długo że zawsze jestem ostatni.
Na jutro jestem umówiony do ASO, ciekawe co mi powiedzą...
KIA CEED I 1.6 CRDI 90 KM 2012 KOMBI

joseph
Klubowicz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 25 cze 2015 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Stuki w układzie napędowym

20 sie 2016 11:52

Witam,

zmagam się cały czas z problemem stuków przy gwałtownym dodaniu gazu. Stuknięcie również występuje w momencie puszczania sprzęgła po zmianie biegu -zwłaszcza na wyższych obrotach. Gdy puszczam sprzęgło jak obroty spadną poniżej 2000 obrotów stuku nie ma.

Wybrałem się ostatnio do warsztatu który cieszy się dobrą opinią we Wrocławiu,
Panowie dość sprawnie zlokalizowali usterkę (podobno). Mechanik trochę pojeździł samochodem i już po chwili podniósł samochód na podnośniku.
Półośki które wchodzą do skrzyni biegów z obu stron mają luz, gdy mechanik złapał za półośkę przy samej skrzyni i nią ruszał to słyszałem te stuki co w czasie jazdy.
Powiedzieli że muszą wyciągnąć skrzynię i oddać do pewnego fachowcy który się trudni naprawą skrzyń biegów.

Prawdopodobnie za parę dni odstawię samochód do warsztatu na kilka dni.
Mam nadzieję ze te naprawa zakończy się sukcesem i nie będzie już tych stuków.
Nie wyobrażam sobie sytuacji że wydam około 1500 zł za wyjęcie i naprawę skrzyni a problem będzie nadal...
Pan mechanik też mi powiedział że zobaczą też w jakiej kondycji jest sprzęgło bo jeśli w słabej to lepiej będzie od razu wymienić.

Ciekaw jestem Waszych opinii na temat wstępnej diagnozy,
Czy komuś z Was też postawili taką diagnozę i po naprawie skrzyni problem ustał?

Pozdrawiam
KIA CEED I 1.6 CRDI 90 KM 2012 KOMBI

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Stuki w układzie napędowym

21 sie 2016 10:49

Luzy na półosiach mogą powodować stuki. O tym, czy naprawa przyniesie oczekiwany rezultat trudno przesądzić, bo mogą być jeszcze inne usterki, których wstępna diagnostyka nie ujawniła. Naprawa objęta jest rękojmią, więc jeśli będzie nieskuteczna to możesz złożyć reklamację i serwis powinien zwrócić pieniądze, albo kontynuować do skutku już na swój koszt.
Dlaczego w ogóle chcesz płacić za to? Czy nie masz już gwarancji?

joseph
Klubowicz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 25 cze 2015 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Stuki w układzie napędowym

21 sie 2016 12:35

Gwarancji już nie mam dlatego muszę zrobić to na własny koszt.
Gdy jeszcze miałem gwarancję to byłem z tym kilka razy w ASO i nie doszli nigdy do tych luzów na półosiach.
Ale za to za każdym razem znajdowali coś co rzekomo może powodować te stuki i kasowali grubą kasę- niestety jak stukało tak stuka do dziś.
Ciekaw jestem jaka będzie diagnoza po wyjęciu i rozkręceniu skrzyni.
KIA CEED I 1.6 CRDI 90 KM 2012 KOMBI

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Stuki w układzie napędowym

21 sie 2016 15:57

Kolejne info dla potomnych... które ASO wzieło od Ciebie grubą kase za wymiane części i nic to nie dało i defekt trwa do dzisiaj ? mozesz przez priv jak tu nie chcesz.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

joseph
Klubowicz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 25 cze 2015 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Stuki w układzie napędowym

21 sie 2016 16:06

Wysłałem na priv.
KIA CEED I 1.6 CRDI 90 KM 2012 KOMBI

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Stuki w układzie napędowym

21 sie 2016 22:00

joseph napisał(a):(...)Gdy jeszcze miałem gwarancję to byłem z tym kilka razy w ASO i nie doszli nigdy do tych luzów na półosiach.
Ale za to za każdym razem znajdowali coś co rzekomo może powodować te stuki(...)

Jeśli zgłaszałeś tę usterkę jeszcze w okresie obowiązywania gwarancji i możesz to udowodnić (zlecenia naprawy i faktury) oraz to, że naprawy były nieskuteczne, to w mojej ocenie masz podstawę do żądania od gwaranta bezpłatnej naprawy tej usterki nawet teraz, po zakończeniu gwarancji,
Jeśli jest to samochód z polskiego salonu to napisz pismo w tej sprawie bezpośrednio do Kia Polska, podając szczegółowo historię zgłaszanych problemów, działania podejmowane przez warsztat i rezultat jaki przyniosły. Kia powinna zająć oficjalne stanowisko w takim przypadku.

Tommy_Gun
 

Re: Stuki w układzie napędowym

28 kwi 2018 20:48

Witam wszystkich,

po dzisiejszej przypadkowej akcji wydaje mi się że znalazłem przyczynę tych irytujących stuków.

Zaczęło się od tego co już było opisane: stuki przy dodawaniu gazu - przy delikatnym mniejsze, przy gwałtownym większe. W zimie praktycznie nie występowały, a obecnie nawala prawie zawsze.

Na podjeździe przed domem uchyliłem szyby do samego spodu i zacząłem na zmianę ruszać i cofać. Odgłos który w środku, przy zamkniętej szybie wydaje się być stukaniem jest w rzeczywistości skrzypieniem.

Przyłożyłem ucho do szczeliny w którą chowa się szyba i wszystko zaczęło być bardzo wyraźne. Przy zamkniętych drzwiach skrzypienie. Przy lekko otwartych w szczelinie cisza. Testowałem 10 razy.

Wniosek i propozycje rozwiązania:

- w najbliższym czasie ściągam boczek drzwi i będę dalej nasłuchiwał który element dokładnie odpowiada za ten cyrk
- być może drzwi wymagają regulacji

Czekam na Wasze opinie i spostrzeżenia

PrzemoL.
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 gru 2018 21:24
Lokalizacja: Kowary
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 128KM
2011, XL

Re: Stuki w układzie napędowym

18 kwi 2019 15:59

Dzień dobry.
Ja też jestem "szczęśliwym" posiadaczem Kia Ceed 1.6 (2011) SW od 9 miesięcy. Tak jak Wy, drodzy forumowicze, również zmagam się z tymi nieszczęsnymi stukami podczas dodawania gazu (tylko wtedy je słychać). Podczas tych 9 miesięcy wymieniłem 2 razy sprzęgło wraz olejem w skrzyni. Podczas pierwszej wymiany okazało się, że poprzedni właściciel wymienił prawą półoś napędową. Oddałem auto do warsztatu we Wrocławiu, który zajmuje się tylko naprawą skrzyń biegów. Pomijam fakt, braku naprawy defektu, chcę napisać, co było robione, może się komuś przyda (ewentualnie oświeci). To wtedy wymienione zostało drugi raz sprzęgło, naprawiono skrzynię-wymieniona jakaś tarcza (dysk) pierwszego biegu. Ponadto mechanik powiedział, że przekładali inną skrzynię (bez efektu), przekładali półosie (bez efektu), byli z moim autem w autoryzowanym warsztacie Kia we Wrocku (bez efektu). Ponoć sprawdzili wszystkie poduchy, (bez efektu). Rozmawiali właścicielem innej Kijanki (u niego też stuka). Dodam, że rano, kiedy jeszcze temperatura nie za wysoka, to problem jakby nie istniał, dopiero po rozgrzaniu silnika i kiedy na zewnątrz się ociepli objawy się nasilają. Na koniec mojego wywodu zapytam, czy faktycznie ten typ tak ma, czy żyć nadzieją, że da się to jakoś wyeliminować, bo jak ktoś wcześniej napisał, przyjemność z jazdy tym autem znika wraz z pierwszym stuknięciem. Dawno się nikt nie wypowiadał w tym temacie, może komuś się udało to naprawić?! Dajcie znać.
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Stuki w układzie napędowym

03 maja 2019 22:23

Ja się już do tego przyzwyczaiłem, nie ma sensu nic z tym robić. Stuki mam od nowości ( od odebrania z salonu), przejechałem na tym 150 tys km, auto dalej jeździ i nic się nie dzieje. Wszystko co tu zostało napisane to prawda, w gorące dni lub po dobrym rozgrzaniu jednostki wtedy pojawiają się te stuki. Jeżeli na prawdę tak Wam to przeszkadza, przytrzymajcie troszkę dłużej sprzęgło przed puszczeniem i wtedy stuku nie ma, wystarczy "wolniej" zmieniać bieg. Pomaga także "pewne, energiczne" wrzucenie biegu na lewarku tak do końca, wtedy też zauważyłem że nie ma tego stuknięcia.


Szkoda nerwów i wywalania kasy:) Oczywiście nie wszystkie, ale dużo tych ceeów tak po prostu ma, nikt tego jeszcze nie naprawil.
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl