Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
jumko
 

15 mar 2009 09:41

Już nic innego mi nie pozostało, odbyłem już dwie rundy pisemne z KMP i po dobroci nie są w stanie poważnie mnie traktować. Zastanawiam się teraz tylko jak szeroko uderzyć.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

15 mar 2009 13:28

jumko - musisz zacząć od wizyty u rzeczoznawcy i radcy prawnego.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

15 mar 2009 15:00

Prawnika to już mam, teraz tylko szukam rzeczoznawcy z zapleczem laboratoryjnym, który byłby w stanie podejrzeć prace sprzęgła np. na hamowni. Chce mieć po prostu jednoznaczną informację o pracy sprzęgła, a nie jakieś gdybanie na podstawie poszlak i przeczuć.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

15 mar 2009 15:09

Najlepiej by rzeczoznawca, był jednocześnie biegłym sądowym.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

15 mar 2009 18:45

To jeszcze inne kwiatki na temat KIA i podejścia do klienta i ekspertyz, które są niewygodna dla nich
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,86792,4463680.html

internet to fajna sprawa

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

15 mar 2009 19:18

Powalająca na kolana i bardzo odkrywcza, wypowiedź Pana Dyrektora:
" Ten pan wydaje mi się niezrównoważony..., płacił, a ekspert pisał mu to, co chciał dostać...." Uwagi niezbyt przystające do stanowiska, jakie piastuje ten Pan z KMP. :(

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

15 mar 2009 21:16

ale to już stara sprawa która nie wiadomo w sumie czy i jak się zakończyła :P
ale podejście dyrektora jest bardzo ciekawe ;) masz kliencie problem, tzn że jesteś nienormalny, bo nie wiesz że to tak ma być :twisted:

AUTOR WĄTKU
jumko
 

17 mar 2009 22:50

Czy ktoś z forumowiczów ma dostęp do charakterystyki silnika 1.6 DOHC, szczególnie interesuje mnie zależność obroty- moc i obroty- moment siły

AUTOR WĄTKU
Ladislao
 

03 kwi 2009 13:44

Wysłałem do KMP opis problemu przypalania sprzęgła i wysokiego brania z zapytaniem o stanowisko i ewentualną akcją serwisową.
Odpowiedź poniżej (nie spodziewałem się raczej innej :( ):

ASO weryfikując prawidłowość pracy zespołu sprzęgła w układzie napędowym powinna wykonać jazdę próbną, która ma za zadanie wykazać, czy podczas całkowicie zwolnionego pedału sprzęgła w układzie nie występuje poślizg pomiędzy elementami współpracującymi w ruchu obrotowym. Jeśli poślizg nie występuje oznacza to że układ jest sprawny. Natomiast występowanie poślizgu może wynikać ze zużycia tarczy ciernej lub nieprawidłowości w mechanizmie włączania sprzęgła. Nie jest jednak nieprawidłowością pełne załączanie sprzęgła przy wysokiej pozycji pedału sprzęgła. Jest to cecha konstrukcyjna do której należy dostosować technikę operowania pedałami sprzęgła i przyspieszenia.

Ufam, że ASO prawidłowo wykonała weryfikację układu sprzęgła w
Pańskim samochodzie.

Z poważaniem

Adam Maciejewski

Service Department
Field Engineer
e-mail: adam.maciejewski@kia.com.pl

KIA MOTORS POLSKA Sp. z o.o.
393 Puławska Street
02-801 Warsaw, Poland

AUTOR WĄTKU
novee
 

03 kwi 2009 14:03

<span>Ladislao</span> napisał(a):Service Department
Field Engineer

no i co się petencie jeden przystosunkowujesz jak Ci pan na amerykańczańskim stanowisku odpowiedział? :D
A tak w ogóle to field engineer to jest jakiś inzynier polowy? :D Taki co na poligonie czołgi naprawia? :D :lol:


<span>Ladislao</span> napisał(a):KIA MOTORS POLSKA Sp. z o.o.
393 Puławska Street
02-801 Warsaw, Poland

firma też qrna amerykańczańska, tylko standardy mongolskie chyba (bez urazy dla Mongolii).

AUTOR WĄTKU
Ladislao
 

03 kwi 2009 14:20

<span>Ladislao</span> napisał(a):Adam Maciejewski


A i powinno być Adam Maciejewsky :lol:

AUTOR WĄTKU
novee
 

03 kwi 2009 14:36

Macieyevsky :lol:
Vy tu macie Eldorado :lol:

AUTOR WĄTKU
kociol
 

03 kwi 2009 17:40

No jak pan jest field engineer to powinien jeszcze sobie dopisac przed imieniem i nazwiskiem M.Sc. Eng. lub chociaz samo Eng. :D

AUTOR WĄTKU
novee
 

03 kwi 2009 19:10

<span>Ladislao</span> napisał(a):Field Engineer

ale co to qrna jest za stanowisko? Bo mnie się serio przez zboczenia zawodowe z inzynierem polowym kojarzy od naprawy sprzętu na poligonie :? :lol:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 kwi 2009 19:42

Field znaczy też "dział" - tak więc to stanowisko to chyba "inżynier działu". W korespondencji z rodakami walenie angielszczyzną to dla mnie takie snobstwo niczym nie uzasadnione jak chyba tylko mniemaniem o dodawaniu sobie prestiżu. To tak jak w moim handlu - wymyślają wszelkie stanowiska typu SR (Sales Representative) zamiast przedstawiciel handlowy, ASM (Area Sales Manager) czy DSM (District Sales Manager) zamiast kierownik sprzedaży obszaru / regionu - bo niby tak się robi wrażenie na kontrahencie. Dodatkowo HR (Human Resources) zamiast dział personalny, CFM (Cash Flow Manager) a nie kierownik finansowy, dział IT (Information Technology) zamast dział informatyczny. Wiocha .... :D

Tym :ot: zamykam
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

07 kwi 2009 21:21

Ja podziwiam kopyto i uczuciowość chłopców z ASO KIA i elokwencje chłopców z centrali. Jedni po prostu czują te samochody i potrafią swoimi uczuciami do tych samochodów wykryć wszelkie niewykrywalne wady, a drudzy ufają, że ci pierwsi czują fajne.
Ja dostałem podobne brednie i na podstawie tego, oprócz żądania naprawy samochodu i zwrotu kasy za poprzednią naprawę przygotowuję skargę do rzecznika praw konsumenta na procedury gwarancyjne stosowane w KMP, bo to co oni robią i bez żenady wypisują , o jakimś ufaniu i sposobach weryfikacji warsztatowej awarii na poziome technicznym badania awarii cepa, to kpina z klientów.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

07 kwi 2009 22:10

Coscie sie czepili tego fielda? Stanowisko jak stanowisko - KIA jest raczej spora miedzynarodowa korporacja i nie dziwia mnie w tego typu firmach i ich oddziałach krajowych rozne amerykansko/angielskie stanowiska. Skoro na takim etacie jest ten gosc przyjety, to tak się podpisuje i tyle.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

08 kwi 2009 09:27

kiedyś, ktoś, po coś, wprowadził ustawę o języku polskim,
to niech ta ustawa będzie przestrzegana :P

AUTOR WĄTKU
novee
 

08 kwi 2009 13:26

<span>zajcol</span> napisał(a):Skoro na takim etacie jest ten gosc przyjety, to tak się podpisuje i tyle.

Ja się gościa nie czepiam, tylko nazewnictwa w KMP, bo juz robią taką specjalizację w nazwach, ze śmieszne kwiatki wychodzą po tłumaczeniu.
A na fielda jako dział, to jest kilka dużo bardziej sensownych i adekwatnych słów w angielskim.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

08 kwi 2009 14:54

novee napisał(a):
<span>zajcol</span> napisał(a):A na fielda jako dział, to jest kilka dużo bardziej sensownych i adekwatnych słów w angielskim.


True :lol:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl