Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
muzyk
 

28 lut 2009 09:22

słuchajcie.Ja nie przytoczyłem tutaj swojej opini na temat tego sprzęgła,tylko przekazałem to,co usłaszałem od pracownika serwisu.Ja osobiście uważam,że w pewnych wypadkach to zjawisko może mieć miejsce, ale w tym konkretnym przypadku-po prostu nie wiem.Ale wielu ludzi skarży się na ten problem

AUTOR WĄTKU
SOUL 1th
 

28 lut 2009 09:24

Wiecie co........w Soul jest to samo :twisted:

Trzeba się "przestawić" na to sprzęgło bo łatwo jest je przypalić, zwłaszcza jak już tu zauważono jeśli auto zaczyna gasnąc na skrzyżowaniu. :P

Więc ustawienie sprzęgła/jego charakterystyka pracy jest inna niż w wielu znanych mi innych markach aut.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 lut 2009 09:25

muzyk ale ja się z Tobą zgadzam w 100%
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

28 lut 2009 10:24

supertatajakuba napisał(a):Sajmon wlasnie zrobiłeś to samo co qbix :evil:
Panowie więcej szacunku dla Siebie i pozostałych Klubowiczów.
Gdzie jest Żandarmeria :?:

Sorki, trochę mnie poniosło. Wada sprzęgła jest ewidentna, a rozważania na ten temat zaczął już kolega tede_w, któremu tez sprzęgło padło przy niskim przebiegu i który tez musiał je wymienić na własny koszt. Tak, że w tej sprawie nic sie nie zmieniło i widocznie KMP nic zmieniać nie zamierza.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

28 lut 2009 10:42

Co do specyficznej pracy sprzęgła to oki ale nie zmienia to raczej faktu, że dobrze zaprojektowane, zmontowane i zamontowane sprzęgła nie powinno spalić się po 5.5kkm nawet jeżeli jeździ się na półsprzęgle i nie jest to moja opinia ale też ludzi znających się na motoryzacji. Najczęściej wskazywanym przez nich miejscem problemu jest wysprzęglik. Jako osoba żywotnie zainteresowana tą problematyką zrobiłem wywiad (pisałem wyżej o Lanosach).
Dwa, jeżeli KIA montuje w swoich samochodach sprzęgła o odmiennej charakterystyce niż ogół to niech ostrzega, w instrukcji nic nie ma o specyficznej pracy sprzęgła, albo w momencie zakupy robi przeszkolenia z jego obsługi. W końcu samochód jest projektowany dla szerokiego ogółu użytkowników, jeżdżących w różny sposób, w końcu nie wszyscy muszą być mistrzami pedału sprzęgła, ale dopóki jeżdżą w granicach ogólnie przyjętych zasad eksploatacji sprzęgła ono powinno pracować poprawnie, a jeżeli jest coś nie tak to znaczy, że jest jakaś wada która powinna być znaleziona i poprawiona. Sprzęgło jest zbyt newralgicznym mechanizmem samochodu, żeby przechodzić nad nim do porządku dziennego.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
razor7
 

28 lut 2009 11:52

teraz czysto teoretycznie, mamy 5 lat gwarancji na całe auto więc co by było gdyby to sprzegło padło po 120 tys przebiegu ???? czy tez by wmawiali że uzytkownik źle go używał czy by uznali że to normalne zużycie i by je wymienili za friko ???
jeżeli by tego nie zrobili w ramach gwarancji to taka gwarancja jest o kant dupy potłuc.....

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6518
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

28 lut 2009 12:31

Kolegów Sajmona i qbixa proszę o opamiętanie - następna taka pyskówka i polecą żółte kartki. Wątek posprzątałem, więcej takiego zachowania na forum tolerować nie będę :evil:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

Re: Sprzęgło

28 lut 2009 13:19

Darek_Korbik napisał(a):Witam,

U mnie na liczniku 61.500 km i sprzęgło od nowości ciągle to samo.

W Oplu Vectra Wymieniałem sprzęgło na 280.000 km - więc jak komuś pada sprzęło po 10.000 czy 50.000 km to jest coś nie tak i wg mnie musi to być jakaś wada. Pozdrawiam


kolego to dotyczy tylko i wyłacznie benzyny

AUTOR WĄTKU
darekt
 

Re: Sprzęgło

28 lut 2009 13:52

ziomas napisał(a):
Darek_Korbik napisał(a):Witam,

U mnie na liczniku 61.500 km i sprzęgło od nowości ciągle to samo.

W Oplu Vectra Wymieniałem sprzęgło na 280.000 km - więc jak komuś pada sprzęło po 10.000 czy 50.000 km to jest coś nie tak i wg mnie musi to być jakaś wada. Pozdrawiam


kolego to dotyczy tylko i wyłacznie benzyny


Przejechałem 32000 km i nic.

AUTOR WĄTKU
less
 

28 lut 2009 16:27

razor7 napisał(a):teraz czysto teoretycznie, mamy 5 lat gwarancji na całe auto więc co by było gdyby to sprzegło padło po 120 tys przebiegu ???? czy tez by wmawiali że uzytkownik źle go używał czy by uznali że to normalne zużycie i by je wymienili za friko ???
jeżeli by tego nie zrobili w ramach gwarancji to taka gwarancja jest o kant dupy potłuc.....


na sprzęgło gwarancja jest chyba tylko na 24 miesiące i to tylko na wady fabryczne, o ile pamiętam bo nie mam książki przed oczami

AUTOR WĄTKU
Ladislao
 

05 mar 2009 11:11

Problem ze sprzegłem tez już 2-krotnie zgłaszałem w Carserwisie. Ogólnie położyli na to laske twierdząc, że tak konstrukcyjnie jest zamontowane (wysoko bierze, tu nic się nie da wyregulować), trzeba ostrożnie i z wyczuciem jeżdzić. Ja osobiscie przyjarałem je już z 20-30 razy plus żona i inni którzy pierwszy raz wsiądą do auta. Aż się dziwię, że jeszcze jest sprawne.
NAstepnym razem chyba odwiedzę inny serwis.

Z innej beczki - czy coś wiadomo kiedy sekcja forum UŻYTKOWNICY PISZĄ KIA MOTORS ODPOWIADA będzie aktywna???

AUTOR WĄTKU
jumko
 

05 mar 2009 12:21

Co do pisania e-maili do KIA to nie mają zwyczaju odpowiadać. Nie odpowiedzieli na żaden z moich (wysłane ze strony KIA). Maja też poważne trudności z odbieraniem telefonów. Zbywają na maksa, nie odbierają lub słychać jak rozłączają. Ja swoje pisma zawiozłem osobiście, żeby mieć potwierdzenie przyjęcia. Teraz czekam na odpowiedź na wezwanie do wywiązania się KIA Motors Polska z zobowiązań gwarancyjnych. Mają na to siedem dni licząc od wtorku.

AUTOR WĄTKU
Ladislao
 

05 mar 2009 14:44

I jeszcze jedno w temacie zgłaszania problemów ze sprzęgłem do ASO. Właśnie rzuciłem okiem na protokuł przyjęcia sam. do serwisu i opisy zgłoszonych problemów. Nie zauważyłem tego wczesniej, ale na jednym nie wpisali fizycznie nic o tym sprzegle (tylko dużo gadali), na drugim wpisali dosyć tajemniczo, ze gsamochód gasnie przy cofaniu pod górkę. To jest pewnie jakiś sposób na ukrywanie problemu i nei zgłaszanie do centrali. Oficjalnie z tych 2 dokumentów nie wynika żaden problem sprzegła. Takie triki dla statystyki.

Uczulam zatem, zeby sprawdzać czy na protokole jest opisana sprawa tego przypalającego się sprzegła. Aj już będe o tym pamiętał.

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

05 mar 2009 20:59

Ja wcześniej jeździłem lanosem i mogę rzec jedno - sprzęgła w obu tych autach pracują bardzo podobnie, co akurat mnie bardzo ucieszyło. Jak ktoś twierdzi że w Ceed-ie sprzęgło łapie wysoko to niech pojeździ fabią - tam trzeba podnieść całą nogę żeby ruszyć - tragedia. Chyba że sprzęgło jest wadliwe, to by wyjaśniało wysokie branie.

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

05 mar 2009 21:34

W oplach też wysoko łapie sprzegło, ale nigdy nie udało mi sie go przyjarać. W przeciwieństwie do ceedka. Ja uwazam, ze nie jest to problem wysokiego skoku.Coś jest tu nie tak.

AUTOR WĄTKU
razor7
 

05 mar 2009 23:53

mam tylko takie pytanie czu to przyjaranie które wam sie zdarza to tylko smród w kabinie czy jakies dodatkowe efekty wizualne ???

AUTOR WĄTKU
tede_w
 

06 mar 2009 02:08

Poczytajcie sobie Panowie/Panie jak wyglądała sprawa ze sprzęgłem...
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?t=2145&start=0
Cieszę się ,że już tego auta nie mam.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
jumko
 

06 mar 2009 08:37

razor7 napisał(a):mam tylko takie pytanie czu to przyjaranie które wam sie zdarza to tylko smród w kabinie czy jakies dodatkowe efekty wizualne ???


Tylko smród, przynajmniej u mnie, ale po demontażu tarczy widać, że pracuje ona w bardzo wysokiej temperaturze (kolorowe naloty tlenków żelaza na stalowym korpusie tarczy oraz docisku).

AUTOR WĄTKU
novee
 

06 mar 2009 09:39

jumko napisał(a):Co do pisania e-maili do KIA to nie mają zwyczaju odpowiadać. Nie odpowiedzieli na żaden z moich (wysłane ze strony KIA). Maja też poważne trudności z odbieraniem telefonów. Zbywają na maksa, nie odbierają lub słychać jak rozłączają. Ja swoje pisma zawiozłem osobiście, żeby mieć potwierdzenie przyjęcia. Teraz czekam na odpowiedź na wezwanie do wywiązania się KIA Motors Polska z zobowiązań gwarancyjnych. Mają na to siedem dni licząc od wtorku.

Mail jest najłatwiej olać albo przeoczyć, maili przychodzą tysiące codziennie, ale na moje z tego co pamiętam z KMP odpowiadali.
A jak Wam naprawdę zależy na odpowiedzi to polecam sposób jak w wojsku- faksem i oryginał poleconym. Nie ma opcji żeby ktoś potem ściemniał, że nie dostali, nie odebrali itp.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

06 mar 2009 12:32

Czyli, po łuszczycy lakieru, kolejny temat nadający się do "Turbo Kamery" TVNu. :(

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl