Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

27 lut 2009 15:01

w Ceedzie? :twisted:
Żyj i pozwól żyć innym!!!

AUTOR WĄTKU
Damik
 

27 lut 2009 15:04

czegoś nie rozumiem. Jeśli auto jest na gwarancji muszą uznać reklamację klienta, który dotrzymuje jej warunków w innym przypadku sprawa musi trafić do sądu. Nie wierzę aby tej sprawy nie wygrać. Podobnie miałem w VW Caddy i po postraszeniu sądem reklamację uznali.
Być może kolega nie do końca jest szczery i nie wyjaśnił wszystkiego. A diabeł pewnie tkwi w szczegółach.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

27 lut 2009 15:39

O ile dobrze pamiętam to na tarczę sprzęgłową nie ma gwarancji, za wyjątkiem ujawnionych wad fabrycznych w przeciągu 2 lat. Jest o tym napisane, zdaje się, na 9 stronie karty gwarancyjnej, u dołu.

A okładziny na tarczy się palą bo ten silnik tak ma, niezależnie od tego w jakim aucie jest zamontowany. Ponoć to kwestia zbyt niskiego momentu obrotowego w stosunku do mocy silnika.

Ale w sumie to kwestia przyzwyczajenia i nawyków jakich się nabyło w poprzednim samochodzie. U mnie już nie śmierdzi a zdarza się, że jeżdżę na półsprzęgle lub startuję pod górkę tyłem.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

27 lut 2009 16:03

Kolega jest szczery:)
i obecnie jest na etapie odwołania, w którym wzywa KIA do wywiązania się z umowy gwarancyjnej w związku z niewykazaniem w sposób obiektywny i jednoznaczny jego winy. Jeśli KIA dalej będzie się uchylać to sprawa skończy się w sądzie.
Oczywiście, że gwarancja jest tylko na wadę fabryczną tarczy. Problem jest taki, że stan tarczy to tylko skutek innej przyczyny: za słabego docisku, wadliwie działającego wysprzęglika, a na to jest już gwarancja, tylko że na razie KIA woli na mnie zwalić winę wymyślając wydumane przyczyny niż porządnie przejrzeć mechanizm i znaleźć prawdziwą przyczynę.

I żeby rozwiać wątpliwości nie jeżdżę na półsprzęgle bo to strasznie niewygodne, noga szybko cierpnie - sprawdziłem to na sucho:)

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

27 lut 2009 16:08

Też czasami zdarzy mi się przypalić sprzęgło. Ale jak się normalnie jeździ, to i normalnie się ono zużywa. Dobijam już do 12 tysi i wszystko w porządku. Dlatego tak szybkie zuzycie wg mnie też nie jest normalne. Żeby spalić tarczę na takim dystansie, musiałbym chyba jeździć tylko po mieście, wciąż na półsprzegle i startować z piskiem oponz każdych świateł. Gorzej ze skrzynia biegów. Tego, co składał ten mechanizm w moim aucie, powiesiłbym za jaja nad głęboką przepaścią. Wrzucenie wstecznego to u mnie nadal ruletka. Podobnie jak redukcja z trójki na dwójkę. Czekam tylko do przeglądu i dam się wykazać ASO

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

27 lut 2009 16:30

Tak dla jasności to mój Ceed przejechał już ponad 25000 km i sprzęgło nadal działa. A wcześniej jeździłem dużym Fiatem (tarcza kiedyś się zużyła i zaczęła ślizgać - wiem jak to jest) a potem Polonezem, to moja noga nie była przyzwyczajona do takich delikatnych mechanizmów jak w Kijance. Ale jak już napisałem przejechane ponad 25kkm i nadal jest O.K.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Sprzęgło

27 lut 2009 18:37

Witam,

U mnie na liczniku 61.500 km i sprzęgło od nowości ciągle to samo.

W Oplu Vectra Wymieniałem sprzęgło na 280.000 km - więc jak komuś pada sprzęło po 10.000 czy 50.000 km to jest coś nie tak i wg mnie musi to być jakaś wada. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
qbix
 

27 lut 2009 19:51

Sajmon napisał(a):Też czasami zdarzy mi się przypalić sprzęgło. Ale jak się normalnie jeździ, to i normalnie się ono zużywa. Dobijam już do 12 tysi i wszystko w porządku. Dlatego tak szybkie zuzycie wg mnie też nie jest normalne. Żeby spalić tarczę na takim dystansie, musiałbym chyba jeździć tylko po mieście, wciąż na półsprzegle i startować z piskiem oponz każdych świateł. Gorzej ze skrzynia biegów. Tego, co składał ten mechanizm w moim aucie, powiesiłbym za jaja nad głęboką przepaścią. Wrzucenie wstecznego to u mnie nadal ruletka. Podobnie jak redukcja z trójki na dwójkę. Czekam tylko do przeglądu i dam się wykazać ASO


Przepraszam, ale moglbys wyjaśnić dlaczego uważasz że inni źle jezdżą? (...) W ogole nie rozumiem po co ludzie piszecie w stylu "u mnie 60tys i wszystko gra, a w polonezie to hoho jezdzilem 30lat.." . Czy 5000 innych uzytkownikow tez ma odpisac "u mnie 40tys i wszystko gra" na 100 stronach tego watku?

(...)

Wracajac do tematu u mnie sprzeglo tez smierdzi. Zglosilem to na pierwszym przegladzie. Pracownik pisal do centrali w tej sprawie i wciaz czeka na odpowiedz. Jesli nie bedzie odpowiedzi to zglosze te "przypadlosc" ponownie na pismie (mam na dowod rowniez uwage w zleceniu przegladowym).

Odnosnie gwarancji... Jest tez cos takiego jak rekojmia. I nawet jesli w karcie gwarancyjnej jest napisane ze czegos nie ma to z tytulu rekojmi mozna reklamowac wszystko, a KIA moze nas pocalowac...

moderacja - pioter

AUTOR WĄTKU
makler222
 

27 lut 2009 19:54

Z tymi naszymi sprzęgłami naprawde jest coś nie tak. Dałem ceeda dzisiaj ojcu i jak wjeżdzał do garażu przypalił, aż troche dymu było widać. Mam trawkę przed garażem i fakt było trochę mokro, ale to nie pierwszy raz i lipa. Ojciec ma TICO i mówił,że nigdy u swojego tego nie zauważył a jezdził nim po polu nie tylko :oops:

AUTOR WĄTKU
qbix
 

27 lut 2009 20:08

Proponuje aby wszystkie osoby ktore zauwazyly nieprawidlowa prace swojego sprzegla wyslaly do kogos chetnego i obytego w tych sprawach PM i wtedy mozna wystosowac wspolne pismo. Bedzie to tez dowod dla kazdej osoby ktora bedzie w przyszlosci sadzic sie z KIA, ze auto MA KONSTRUKCYJNA WADE i nie jest to odosobniony przypadek. W liczbie sila!!

Szukamy wiec ochotnika.

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

27 lut 2009 20:13

qbix napisał(a): (...) - moderacja - pioter


Oj, kolega sie zapomina, nieladnie :cry:

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

27 lut 2009 20:51

<span>jumko</span> napisał(a):nie została uznana gwarancja gdyż ASO z góry założyło, że winny jestem ja

a które to było ASO

AUTOR WĄTKU
jumko
 

27 lut 2009 20:54

Drodzy dyskutanci,
jeśli macie problem ze sprzęgłem to zgłaszajcie go w ASO, jak zauważono w masie siła. Na razie KIA udaje, że nie ma problemu i się nim nie przejmuje a sprzęgło to nie wycieraczki jak komuś sfajczy samochód to nie będzie miło. Kolorki na mojej tarczy pokazują, że temperatura tam naprawdę jest wysoka.

AUTOR WĄTKU
jumko
 

27 lut 2009 20:55

Carserwis w Wawie

AUTOR WĄTKU
07Pasikonik
 

27 lut 2009 21:37

Potwierdzam, u mnie też były takie objawy. mam benzyniaka 1,6. Śmierdzace sprzęgło przy cofaniu pod górę. Przejechałem od tego momentu jakieś 5kkm, smrodu już nie ma, ale pojawił się inny problem. Mainowicie w połowie wciskania pedału sprzęgła występuje jakby schodek. Raz on jest, raz go niema. Jakieś 2kkm byłem z tym w ASO i usunięto mi ten problem. Podobno przyczyną było to, ze jakaś część dźwigni, czy cięgno od pedału wchodzi w jakąś tulejke i jak jest sałbe smarowanie to moze taki schdek występować. No i dziś sie pojawił się problem ponownie. Sam nie wiem juz o co tu chodzi. A auto przejechane ma dopiero 14kkm. W robocie jeżdżę Ceedem CRDI, który ma 30kkm i nigdy smrodu sprzęgła nie czułem i oporu na pedale sprzęgła też nie ma. Więc coś tu jest chyba nie tak.

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

27 lut 2009 22:00

Mi raz zasmierdzialo przy naprawde gwaltownym ruszeniu na skrzyzowaniu. Nie wiem czy za pozno zdjalem wtedy noge ze sprzegla, ale smrod byl taki, ze chyba przez 10 minut sie trzymal :evil:

AUTOR WĄTKU
muzyk
 

27 lut 2009 22:04

coś niecos o tym sprzęgle mogę wam powiedzieć. Otóż będąc w serwisie Kii w jednym z miast(akurat nie w tym,gdzie mieszkam) pracownik serwisu "wygadał" mi się na temat sprzęgła w ceedach.Oni znają tę sprawę i problem wg nich polega nie na niskiej trwałości samego sprzęgła,ale na specyfice jego pracy.Otóż zgodzicie sie chyba z tym,że sprzęgło w ceedzie bierze wyjątkowo wysoko.No i ludziska,które nie chcą ryzykować,że im samochód będzie gasł na kazdym skrzyżowaniu,jeżdżą nagminnie na półsprzęgle,a czym to się w kończy.....Oczywiście każdy przypadek może być trochę inny,ale to kwestia przebiegu.Ten konkretny serwis jest na tyle łaskaw,że przy wymianie sprzęgła na nowe skraca jeden z elementów(jakiś bolec) i problem się już nie pojawia,bo sprzęgło bierze już w sposób bardziej cywilizowany.Podobno dotyczy to nie tylko Ceedów,ale także innych samochodów Kii.Ot i tyle.

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

27 lut 2009 22:56

qbix napisał(a):
Sajmon napisał(a):Też czasami zdarzy mi się przypalić sprzęgło. Ale jak się normalnie jeździ, to i normalnie się ono zużywa. Dobijam już do 12 tysi i wszystko w porządku. Dlatego tak szybkie zuzycie wg mnie też nie jest normalne. Żeby spalić tarczę na takim dystansie, musiałbym chyba jeździć tylko po mieście, wciąż na półsprzegle i startować z piskiem oponz każdych świateł. Gorzej ze skrzynia biegów. Tego, co składał ten mechanizm w moim aucie, powiesiłbym za jaja nad głęboką przepaścią. Wrzucenie wstecznego to u mnie nadal ruletka. Podobnie jak redukcja z trójki na dwójkę. Czekam tylko do przeglądu i dam się wykazać ASO


Przepraszam, ale moglbys wyjaśnić dlaczego uważasz że inni źle jezdza (...) W ogole nie rozumiem po co ludzie piszecie w stylu "u mnie 60tys i wszystko gra, a w polonezie to hoho jezdzilem 30lat.." . Czy 5000 innych uzytkownikow tez ma odpisac "u mnie 40tys i wszystko gra" na 100 stronach tego watku?

(...)

Wracajac do tematu u mnie sprzeglo tez smierdzi. Zglosilem to na pierwszym przegladzie. Pracownik pisal do centrali w tej sprawie i wciaz czeka na odpowiedz. Jesli nie bedzie odpowiedzi to zglosze te "przypadlosc" ponownie na pismie (mam na dowod rowniez uwage w zleceniu przegladowym).

Odnosnie gwarancji... Jest tez cos takiego jak rekojmia. I nawet jesli w karcie gwarancyjnej jest napisane ze czegos nie ma to z tytulu rekojmi mozna reklamowac wszystko, a KIA moze nas pocalowac...

(...) Napisałem, że niektórzy maja problemy ze sprzęgłem i jakkolwiek by nie jeździli nie jest to ich wina, tylko sprzęgła. Tak samo jak u mnie skrzyni. Więc nie rozumiem tych Twoich złośliwości.(...)

moderacja - pioter

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

27 lut 2009 23:23

Sajmon wlasnie zrobiłeś to samo co qbix :evil:
Panowie więcej szacunku dla Siebie i pozostałych Klubowiczów.
Gdzie jest Żandarmeria :?:

Spoko - jesteśmy - pioter
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

28 lut 2009 09:09

muzyk napisał(a):coś niecos o tym sprzęgle mogę wam powiedzieć. Otóż będąc w serwisie Kii w jednym z miast(akurat nie w tym,gdzie mieszkam) pracownik serwisu "wygadał" mi się na temat sprzęgła w ceedach.Oni znają tę sprawę i problem wg nich polega nie na niskiej trwałości samego sprzęgła,ale na specyfice jego pracy.Otóż zgodzicie sie chyba z tym,że sprzęgło w ceedzie bierze wyjątkowo wysoko.No i ludziska,które nie chcą ryzykować,że im samochód będzie gasł na kazdym skrzyżowaniu,jeżdżą nagminnie na półsprzęgle,a czym to się w kończy.....Oczywiście każdy przypadek może być trochę inny,ale to kwestia przebiegu.Ten konkretny serwis jest na tyle łaskaw,że przy wymianie sprzęgła na nowe skraca jeden z elementów(jakiś bolec) i problem się już nie pojawia,bo sprzęgło bierze już w sposób bardziej cywilizowany.Podobno dotyczy to nie tylko Ceedów,ale także innych samochodów Kii.Ot i tyle.


oooooooooooo mądrego to i dobrze posłuchac DOKŁADNIE TAK JEST
pamiętam jak byłem jeszcze na jazdach próbnych -kto nie wsiadł to dym ze sprzegła (ludzie którzy robią dzieśiątki tys km rocznie autami)
jak juz kupiłem to na początku kilka razy spaliłem ale zwróciłem na to uwage że wysoko bierze więc wystarczy wcisnąć do 1/2 i jest oki
jak juz kupiłem auto to paru znajomych robiło jazdy testowe i tez się paliło-wystarczyło powiedzieć że maja wciskac max do polowy i problem znikał


co nie zmienia sytuacji że wsteczny pod górkę albo szybkie manewry i też się zdarza przypalić

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl