Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

30 lis 2010 18:37

dadalsky napisał(a):
marekwoj napisał(a):Przeczytałem ten wątek i wydaje mi się że wszyscy którzy mieli problemy z palącym się sprzęgłem mają silnik benzynowy. Czy jakiś posiadacz diesla też miał przypadek przypalonego sprzęgła ?

Ja dziś stałem w Warszawskim korku (prawie 4 godziny :evil: ) i nie dodając nawet gazu podjeżdżałem co chwilę metr czy dwa. I w pewnej chwili poczułem wyraźny smród palącego się sprzęgła. Możliwe aby przypalić w takich warunkach ? Nie jechałem na półsprzęgle, gazu nie dodawałem (ewentualnie minimalnie, tak aby obroty lekko 1000 przekroczyły).

Smród poczułem wyraźnie, ale być może to jakiś samochód obok, bo niektórzy mieli problemy z ruszeniem i piłowali silnik :)



Ruszanie bez dodawania gazu to przecież z definicji jazda na półsprzęgle.



Definicja ,a życie to dwie różne rzeczy. Ruszając samym sprzęgłem to nie obciążasz w tym momencie układu napędowego ,bo silnik pracuje cały czas na takich samych obrotach i nie ma szans na u ślizgnięcie się sprzęgła. Nie wiem jak ty ,ale ja ruszam na sprzęgle tak ,że w miarę płynie puszczam sprzęgło i samochód już startuje i wtedy puszczam sprzęgło do końca .Jazda na pół sprzęgle to jest duszenie jednocześnie gazu i trzymanie sprzęgła w połowie zakresu jego pracy i w tym momencie sprzęgło się zużywa ,bo się ślizga.

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

30 lis 2010 21:22

dadalsky napisał(a):Ruszanie bez dodawania gazu to przecież z definicji jazda na półsprzęgle.
Jeśli już tzrymać się definicji, to każde ruszanie i zmiana biegów, to jazda na półsprzęgle :he

Nie dodając gazu po pierwsze zmniejszam różnicę obrotów elementów jakie sprzęgło musi "sprzęgnąć" a po drugie proces jazdy na półsprzęgle (rozpędzania) kończy się przy mniejszej prędkości, więc wcześniej. Więc na logikę takie ruszanie jest najmniej obciążające, przynajmniej sprzęgło, niż ruszanie przy wciśniętym gazie.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

01 gru 2010 00:26

@marekwoj - wyluzuj chłopie. W moim poprzednim zdarzyło mi się przypalić parę razy sprzęgło. Raz nawet tak, że siwy dym poszedł. I nic. Przejechałem nim łącznie 39 kkm. Chociaż po ostatniej zimie i kilkukrotnym wyjeżdżaniu z zasypanego parkingu śnieżną breją słyszałem już metaliczny odgłos w momencie zasprzęglania. Nowy właściciel, który go odkupił od salonu, podobno nic w nim nie zmieniał. Samochód jeździ dalej. Gdyby u Ciebie cokolwiek się przypaliło - w co wątpię - to nie masz się czym stresować moim zdaniem. Osobiście obstawiam, że to z innego samochodu było :ok
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

01 gru 2010 00:43

Jak się sprzęgło przypala to czuć to pod maską. Nawet po jakimś czasie. To jest dość wyraźny zapach.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

02 gru 2010 10:20

u mnie smord czuc bylo tylko przez kilkanascie sekund, teraz jak zabuczy to nie smierdzi nic,ale jezdzac innymi dizlami nie zdazylo sie nic takiego,nawet w lagunie 2,2 dci ,a tu nowe auto i juz problemy
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

02 gru 2010 10:57

Dziś kumpel przypalił sprzęgło w UNOku. Stał przede mną i nie umiał wyjechać. Na zewnątrz smród konkretny, chwila moment i nawiewem wlazło mi to badziewie do środka... Także ja tam bym był spokojny.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

03 gru 2010 14:02

i jestem po wizycie w ASO,pojezdzilismy i zaczelo buczec w miare nagrzewania,i smrodek sie tez pojawil, za tydzien zostawiam im auto na dluzsza wizyte,czyli ze problem jest,o finale napisze ;) pozdr
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

03 gru 2010 14:07

jeleniak napisał(a):i jestem po wizycie w ASO,pojezdzilismy i zaczelo buczec w miare nagrzewania,i smrodek sie tez pojawil, za tydzien zostawiam im auto na dluzsza wizyte,czyli ze problem jest,o finale napisze ;) pozdr

Twój samochód nie ma pewnie jeszcze dwóch lat. Wiec pewnie zrobią Ci na gwarancji.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

03 gru 2010 18:07

Twój samochód nie ma pewnie jeszcze dwóch lat. Wiec pewnie zrobią Ci na gwarancji.

Po FL gwarancja na sprzęgło jest do pierwszego przeglądu diabloo
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

03 gru 2010 21:27

N_Jay napisał(a):
Twój samochód nie ma pewnie jeszcze dwóch lat. Wiec pewnie zrobią Ci na gwarancji.

Po FL gwarancja na sprzęgło jest do pierwszego przeglądu diabloo

A to ch... odkryli że jest coś nie tak ze sprzęgłami i się zabezpieczyli.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

06 gru 2010 10:05

w soulu tez przeglądałem gwarancje i pisza tak: wady fabryczne do 1 roku
- więc jak pęknie korbowód bo miał wade w odlewie po roku -nie ma gwarancji itd. na lakier pewnie tez ;-)
ogólnie nowe warunki gwarancji KIA możńa sobie rozbić o kant ................
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

06 gru 2010 11:35

No cóż KIA jest to firma, która walczy o klienta, a jak rzekł poseł Giżyński Polacy to naiwniacy wiec.... :mrgreen:

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

09 gru 2010 15:18

N_Jay napisał(a):
Twój samochód nie ma pewnie jeszcze dwóch lat. Wiec pewnie zrobią Ci na gwarancji.

Po FL gwarancja na sprzęgło jest do pierwszego przeglądu diabloo



sprzegło ma 2 lata gwarancji czyli 2 przeglady - takie info dostałem w aso
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

09 gru 2010 15:23

N_Jay napisał(a):
Twój samochód nie ma pewnie jeszcze dwóch lat. Wiec pewnie zrobią Ci na gwarancji.




Na razie mnie postraszyli, ze jezeli sprzęglo zostalo uszkodzone termicznie - czyli spalone, to koszty poniose ja, czyli 900zl za robocizne plus koszt nowego, wiec grzecznie czekam co powiedzą.
Może by sie tak faktycznie zebrac wiekszą iloscią osob i zastanowic sie nad zalozeniem sprawy w sądzie ? Nowe auta,gwarancja i co z tego...?
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

09 gru 2010 16:56

Jest to sposób ale jeszcze bardziej warto zgłosić sprawę do UOKiK. Jedno zgłoszenie ws. sprzęgła i gwarancji już tam jest a im ich więcej tym lepiej - problem wtedy przestaje być incydentalny a jest zbiorowy.

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

09 gru 2010 17:28

jeleniak napisał(a):
N_Jay napisał(a):
Twój samochód nie ma pewnie jeszcze dwóch lat. Wiec pewnie zrobią Ci na gwarancji.

Po FL gwarancja na sprzęgło jest do pierwszego przeglądu diabloo



sprzegło ma 2 lata gwarancji czyli 2 przeglady - takie info dostałem w aso

No to otwórz sobie Książkę Gwarancyjną na stronie 29, pkt. 5.2 Gwarancja dotycząca tylko wad fabrycznych do pierwszego przeglądu pojazdu: ...tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła, łożysko wyciskowe sprzęgła...
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

16 gru 2010 20:10

No i zaśmierdziało sprzęgło. Dopóki nie musiałem użyć pół sprzęgła przy parkowaniu do tyłu to było OK. Dzisiaj musiałem użyć pół sprzęgła i już śmierdzi. Ciekawe jak miałem cofnąć do tyłu ,śniegu dookoła pełno, ciasno na parkingu. Szkoda słów na to sprzęgło.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

17 gru 2010 10:50

u mnie skonczylo sie wymianą tarczy , że niby sprężynki sie tarły zbytnio,tyle wiem,wiecej nie powiedzieli. Narazie jest spokoj
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

22 gru 2010 08:42

i kolejny problem sie nasila - chyba łożysko wyciskowe sprzęgła,cykanie-tarcie-świszczenie na wlonych obrotrach,niknie na kilka chwil po wcisnieciu sprzegła,po minucie znowu sie pojawia. Problem tylko na rozgrzanym. Zgłaszałem przy ostatniej wizycie to nie slyszeli nic,bo silnik zimny... ale to juz po nowym roku zawitam do ASO
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

11 sty 2011 12:01

Odświeżę troszkę temat i podepnę się gdyż ma taki problem:

labeo10 napisał(a): Ruszając samym sprzęgłem to nie obciążasz w tym momencie układu napędowego ,bo silnik pracuje cały czas na takich samych obrotach i nie ma szans na u ślizgnięcie się sprzęgła. Nie wiem jak ty ,ale ja ruszam na sprzęgle tak ,że w miarę płynie puszczam sprzęgło i samochód już startuje i wtedy puszczam sprzęgło do końca .Jazda na pół sprzęgle to jest duszenie jednocześnie gazu i trzymanie sprzęgła w połowie zakresu jego pracy i w tym momencie sprzęgło się zużywa ,bo się ślizga.


Też jeżdżę w ten sposób że gdy mi się nie spieszy ruszam samym sprzęgłem, lub np przy manewrach na parkingu, bez użycia gazu. Jako że często jeżdżę rożnymi autami nie miałem nigdy problemu żeby wyczuć sprzęgło (nawet w dieslach gdzie zawsze to troszkę inaczej łapie) a w moim Sidku sprzęgło pracuje w trybie "zero jedynkowym" - czyli albo jest 100% sprzęgnięty napęd albo 100% wysprzęglony, praktycznie nie da się delikatnie popuszczać pedału żeby ruszyć bo albo zgaśnie albo skoczy z dławikiem, a żeby stać na biegu to muszę się zapierać z tym pedałem (tzn nic do niego nie mam:p chodzi o przyrząd :ha ) o podłogę bo centymetrowy ruch nogi do góry i auto rusza. Zgłosiłem to przy pierwszej zmianie oleju czy mogą go trochę podciągnąć "do góry" żeby można było normalnie noga operować bo przecież skok pedału jest duży, to twierdzą że to jest w ceedzie nieregulowalne ... Aha no i przez to wszystko czasem można poczuć niemiły zapaszek..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 128 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl