Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

18 lis 2010 18:33

Samochód odebrany i jeździ. A tak w ogóle to co jest z tymi sprzęgłami w cee'd? Jest jakaś wada konstrukcyjna czy sprzęgło samo w sobie jest za słabe?

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

18 lis 2010 19:04

Najprawdopodobniej sprzęgło pracuje na granicy swoich możliwości i każda niestaranność w montażu układu sterowania powoduje, że się przypala. Ciekawe jest to, że od początku produkcji Cee'da do grudnia 2009r. KIA trzykrotnie robiła upgrade sprzęgła w benzynie.

AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

18 lis 2010 19:17

Czyli jak oni mi wymienili teraz to sprzęgło to wytrzyma dłużej czy nie?

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

19 lis 2010 11:08

Naprawdę trudno powiedzieć. U mnie po wymianie, rzadko bo rzadko ale jednak, wciąż zdarza się smrodek.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

19 lis 2010 11:21

jumko a jaki silnik drzemie w Twoim aucie i jaki model posiadasz bo nigdzie nie mogę się doczytać :? :oops:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

19 lis 2010 12:31

1.6 benzyna, produkcja 04.2008, 5d

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

19 lis 2010 12:38

jumko napisał(a):... KIA trzykrotnie robiła upgrade sprzęgła w benzynie.

Czy to oznacza że wprowadzali zmiany konstrukcyjne czy zmieniali tarcze na inne?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

19 lis 2010 13:22

Z tego co pamiętam to zmieniali docisk, tarcze i chyba siłownik układu sterowania. Nie potrafię powiedzieć czy zmiany polegały tylko na zamianie elementów na inne czy też na zmianach konstrukcyjnych.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

19 lis 2010 13:24

Chodzi mi bardziej o to czy zmiany dotyczyły nowo produkowanych egzemplarzy czy na zasadzie TSB i wymiany wadliwych już jeżdźącym?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

19 lis 2010 13:26

Zmiany były na linii produkcyjnej.

AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

19 lis 2010 13:51

Jak faktycznie mi założyli te części z tych nowszych modeli to może będzie u mnie lepiej, bo mi wymienili tarcze sprzęgła, docisk i łożysko. Na razie jak jeździłem to nie poczułem smrodu palącego się sprzęgła może będzie lepiej.Pożyjemy zobaczymy.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

19 lis 2010 15:48

To w dieslu jeszcze nie miałem smrodu ze sprzęgła. Więc może będzie lepiej...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

29 lis 2010 20:55

Przeczytałem ten wątek i wydaje mi się że wszyscy którzy mieli problemy z palącym się sprzęgłem mają silnik benzynowy. Czy jakiś posiadacz diesla też miał przypadek przypalonego sprzęgła ?

Ja dziś stałem w Warszawskim korku (prawie 4 godziny :evil: ) i nie dodając nawet gazu podjeżdżałem co chwilę metr czy dwa. I w pewnej chwili poczułem wyraźny smród palącego się sprzęgła. Możliwe aby przypalić w takich warunkach ? Nie jechałem na półsprzęgle, gazu nie dodawałem (ewentualnie minimalnie, tak aby obroty lekko 1000 przekroczyły).

Smród poczułem wyraźnie, ale być może to jakiś samochód obok, bo niektórzy mieli problemy z ruszeniem i piłowali silnik :)

AUTOR WĄTKU
labeo10
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

29 lis 2010 22:27

marekwoj napisał(a):Przeczytałem ten wątek i wydaje mi się że wszyscy którzy mieli problemy z palącym się sprzęgłem mają silnik benzynowy. Czy jakiś posiadacz diesla też miał przypadek przypalonego sprzęgła ?

Ja dziś stałem w Warszawskim korku (prawie 4 godziny :evil: ) i nie dodając nawet gazu podjeżdżałem co chwilę metr czy dwa. I w pewnej chwili poczułem wyraźny smród palącego się sprzęgła. Możliwe aby przypalić w takich warunkach ? Nie jechałem na półsprzęgle, gazu nie dodawałem (ewentualnie minimalnie, tak aby obroty lekko 1000 przekroczyły).

Smród poczułem wyraźnie, ale być może to jakiś samochód obok, bo niektórzy mieli problemy z ruszeniem i piłowali silnik :)


Z tego co wiadomo to tylko benzyny maja taki problem. A tak pro po to nawet dobrze Ci to sprzęgło działa ,bo moje stare (spalone) to nawet nie moglem ruszyć ze sprzęgła bez gazu ,bo gasł a teraz jak jest nowe to ze spokojem można ruszyć. Jak piszesz ze dawałeś gazu tyle co nic to raczej ciężko przypalić sprzęgło. A jak już w ogóle nie dawałeś gazu tylko ruszałeś ze sprzęgła to już co najmniej dziwne że Ci zaśmierdziało.

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

29 lis 2010 22:55

labeo10 napisał(a):A jak już w ogóle nie dawałeś gazu tylko ruszałeś ze sprzęgła to już co najmniej dziwne że Ci zaśmierdziało.
No właśnie mi też się wydaje mało prawdopodobne, aby w taki sposób przypalić.

Ale jak pisałem stałem w korku, trzy pasy ruchu a ja na środku, z przodu i z tyłu też samochody. Widziałem że co niektórzy mieli trudności z ruszaniem, więc być może ktoś obok na tyle przyjarał że poczułem ?
Ostatnio edytowano 29 lis 2010 23:49 przez marekwoj, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

29 lis 2010 23:24

Ciężko tak spalić sprzęgło. Raczej to dostałeś zapachem od kogoś.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
jumko
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

30 lis 2010 00:02

Tylko, że węglowodory to ciężkie cząsteczki i nie tak łatwo rozchodzą się po świecie w tak niskich temperaturach i z tak zamkniętej przestrzeni jak sprzęgło plus karoseria.

Avatar użytkownika
jeleniak
Weteran
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 06 paź 2010 08:33
Lokalizacja: Jaworzno
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA I FL 1,7 CRDI

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

30 lis 2010 09:26

Witam,u mnie podobnie,w korku przy ruszaniu niekoniecznie pod gorke slychac lekkie buczenie, i czasem na luzie slysze lekkie metaliczne cykanie. Piewsze objawy buczenia i smrodu byly juz przy ok 800km na wstecznym na duzym wzniesieniu,pozniej moze jeszcze ze 2 razy i wiecej smordu nie czulem,bylo ok. Ale coraz czesciej slychac buczenie i cykanie. Przebieg 9,5tys od konca sierpnia 2010. W piatek 3.12 jestem umowiony w ASO w Katowicach,zobaczymy co powiedza, pozdr.
CEE'D SW 1,6 CRDI 115KM, C+, 2010 FL

AUTOR WĄTKU
marekwoj
 

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

30 lis 2010 11:10

jeleniak napisał(a):Piewsze objawy buczenia i smrodu byly juz przy ok 800km
Czyli zdarza się i w dieslu przypalić :zgryz To mój 5 samochód (3 nowy) i nie przypominam sobie aby kiedykolwiek sprzęgło przypalił. A zdarzało się ruszać pod górkę czy wygrzebywać ze śniegu.

A tu prawie bez gazu, przy delikatnym ruszaniu. No nic, nie będę się jeszcze martwił, bo poza smrodem innych niepokojących objawów nie ma, może to był jakiś pojedynczy przypadek, może od zapach od sąsiada ? To był pierwszy przypadek, na razie mam 3500 km na liczniku.

jumko napisał(a):Tylko, że węglowodory to ciężkie cząsteczki i nie tak łatwo rozchodzą się po świecie w tak niskich temperaturach i z tak zamkniętej przestrzeni jak sprzęgło plus karoseria.
Niby tak, ale jak ktoś przypali, to chyba czuć wewnątrz, pomimo zamkniętych drzwi i okien ? Nawiew wciąga powietrze z zewnątrz (pod szybą) więc ten smród musi się wydostać spod maski. A jeśli tak, to równie dobrze może się przemieścić metr obok :)

I mam jeszcze pytanie do osób którym na 100% sprzęgło się przypaliło. Jak długo czuć smród ? Wewnątrz samochodu było czuć kilka minut, dopóki się nie przewietrzyło, ale po przyjeździe do domu (czyli za jakieś 2 godziny) otworzyłem maskę i dokładnie wywąchałem i nie było tego smrodku.

dadalsky
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 lip 2009 09:26

Re: Spalone sprzegło po 5500km i nieuznana gwarancja

30 lis 2010 18:25

marekwoj napisał(a):Przeczytałem ten wątek i wydaje mi się że wszyscy którzy mieli problemy z palącym się sprzęgłem mają silnik benzynowy. Czy jakiś posiadacz diesla też miał przypadek przypalonego sprzęgła ?

Ja dziś stałem w Warszawskim korku (prawie 4 godziny :evil: ) i nie dodając nawet gazu podjeżdżałem co chwilę metr czy dwa. I w pewnej chwili poczułem wyraźny smród palącego się sprzęgła. Możliwe aby przypalić w takich warunkach ? Nie jechałem na półsprzęgle, gazu nie dodawałem (ewentualnie minimalnie, tak aby obroty lekko 1000 przekroczyły).

Smród poczułem wyraźnie, ale być może to jakiś samochód obok, bo niektórzy mieli problemy z ruszeniem i piłowali silnik :)


Ruszanie bez dodawania gazu to przecież z definicji jazda na półsprzęgle.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 118 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl