Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Grupa MAŁOPOLSKA

07 lip 2009 17:53

stj napisał(a):Napisz: co, jak, dlaczego :?:

Czyli poprosimy więcej szczegółów.



ja też poprosze wiecej info bo u mnie też jest nie za wesoło 8-)

AUTOR WĄTKU
Qszinka
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

07 lip 2009 18:36

no niestety powodów nie podano. Ale nie jest to moja wina gdyż po pierwsze dbam o schładzanie itp. a po drugie nie było nawet pytań o to w moim kierunku. Po prostu przyszedł serwisant i powiedział, że turbina jest ewidentnie uszkodzona (zaciera się) i że nagrali film z pomiarów razem z odgłosami i że papiery ida do Wa-wy. W przyszłym tyg. mam się umówić na wymianę. Tak jak wcześniej wspominałem nie jest to podobnież odosobniony przypadek. Na chwilę obecną jestem 3cią osobą w trakcie załatwiania problemów z turbiną tylko w jednym krakowskim salonie...

AUTOR WĄTKU
razor7
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

10 lip 2009 14:01

a jaki masz przebieg i czy naprawdę było ją wyraźnie słychać i czy odczuwałeś cos podczas jazdy ???

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

10 lip 2009 14:13

u mnie : 1.spadek mocy ewidentnie odczuwany,
2.przy wchodzeniu na wyższe obroty dymi na czarno
3.podczas przeglądu powiedzieli że olej dostał się w przewody

ale stwierdzili że mam jeździć i na przeglądzie przy 50kkm /wymiana filtra paliwa/sprawdzą jeszcze raz i najprawdopodobniej
turbina idzie na ocenę gdzieś tam a potem już co wyjdzie to dalsze prace, czy gwarancja, czy
sam będę musiał kupić.

AUTOR WĄTKU
Qszinka
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

10 lip 2009 15:14

Dokładnie. Spadek mocy odczuwalny!! Wzrosło mi nieco spalanie ok. 1L Ale moje nie dymi... Co do przebiegu to nie zrobiłem jeszcze 30stu tysięcy...

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

10 lip 2009 20:33

Ja natomiast na I, II lub III biegu odczuwam dziwne chwilowe szarpnięcia. Czy to też może być oznaka, że turbinka pada :?: :!:

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

10 lip 2009 20:46

Sevi piszesz oczywiście o służbowym. :lol:

Raczej bym się skłaniał ku usterce dwumasy niż turbawki.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

10 lip 2009 22:12

Lub cuś jak sprzęgło ...
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

11 lip 2009 08:50

sevi napisał(a):Ja natomiast na I, II lub III biegu odczuwam dziwne chwilowe szarpnięcia. Czy to też może być oznaka, że turbinka pada :?: :!:

tak jak Koledzy piszą to raczej nie turbina. Albo rzeczywiście dwumasa albo jakiś problem z softem lub paliwem

AUTOR WĄTKU
Qszinka
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

11 lip 2009 11:30

Ja dokładnie mam takie same odczucia z tymi szarpnięciami... Czekam aż mi wymienią turbinę i zobaczę czy to tego wina czy też nie. Do końca przyszłego tyg. ma być wiadomo.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

12 lip 2009 11:40

stj napisał(a):Sevi piszesz oczywiście o służbowym. :lol:

Raczej bym się skłaniał ku usterce dwumasy niż turbawki.



Zgadza się piszę o służbowym pojeździe :(

AUTOR WĄTKU
Qszinka
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

20 lip 2009 09:57

W zeszły czwartek moja turbina została wymieniona... I rzeczywiście odgłos pracy nowej a starej to niebo a ziemia!! Wróciła dodatkowa ilość mocy która rozkosznie pcha maszyne ku przodowi. Dodatkowo szarpnięcia przy przyspieszaniu ustąpiły niemal wogóle. Zostało jedno lekkie ale to wydaje mi się że wina oprogramowania centralki wtryskowej które już było zmieniane... Zrobiłem już ponad 800km po północy kraju i póki co wszystko OK!!!

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

17 sie 2009 08:05

mam pytanko. Czy ASO ma prawo zabrać mi auto na 3 tygodnie? powiedzieli że muszą najpierw turbinę
wyjąć, wysłać do analizy, potem jakaś tam dokumentacja, dopiero wysyłają na gwarancji, ileś trzeba czekać i
dopiero około 3 tygodni i oddadzą mi auto i to też nie na pewno. W przypadku ASO skody kiedy została
stwierdzona turbina do wymiany / stwierdziło to aso po badaniach wciagu godziny- zamawiają druga i kiedy ta
przychodzi dzwonią aby sie umówić na wymianę /. Jakoś mi się nie widzi pozostanie bez auta na miesiąc-

Koledzy jak było to w waszym wypadku podczas wymiany bo może muszę pojechać do innego ASO helpme

AUTOR WĄTKU
AdamB
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

17 sie 2009 19:44

szady87 napisał(a): powiedzieli że muszą najpierw turbinę wyjąć, wysłać do analizy, potem jakaś tam dokumentacja, dopiero wysyłają na gwarancji


Robią tak aby stwierdzić z jakiej winy pada turbina, czyli kto za naprawę zapłaci - Ty czy na gwarancji Ci zrobią.

W Skodzie znają dobrze turbiny i wiedzą z jakiego powodu pada. A w ASO KIA się uczą dopiero tego.

Spróbuj w innym ASO KIA.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

22 sie 2009 10:00

szady87 napisał(a):mam pytanko. Czy ASO ma prawo zabrać mi auto na 3 tygodnie? powiedzieli że muszą najpierw turbinę
wyjąć, wysłać do analizy, potem jakaś tam dokumentacja, dopiero wysyłają na gwarancji, ileś trzeba czekać i
dopiero około 3 tygodni i oddadzą mi auto i to też nie na pewno. W przypadku ASO skody kiedy została
stwierdzona turbina do wymiany / stwierdziło to aso po badaniach wciagu godziny- zamawiają druga i kiedy ta
przychodzi dzwonią aby sie umówić na wymianę /. Jakoś mi się nie widzi pozostanie bez auta na miesiąc-

Koledzy jak było to w waszym wypadku podczas wymiany bo może muszę pojechać do innego ASO helpme



Ja dostalem auto zastepcze w sumie to dwa na dwa miesiace, zmien ASO i niech sie skontaktuja z KIA i zapytaja o moj przypadek :D A powaznie to nei turbina tylko, ktoras uszczelka u mnie wogole nie mogli do tego dojsc. Po wyminaie turbiny na nowa ( stara nawet u Gareta byla ) po par km bylo to samo.

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

27 paź 2009 14:52

Krótka historia: na weekend wybrałem się do rodziców, na drugi dzień wsiadam w auto ... i nie ma mocy :o
Paliwo ... hmmm raczej nie, ale nie słyszę turbiny :? . Zawsze śwista, teraz nie ?

od soboty śmigałem na pół gwizdka, nie ma co zadzwoniłem do Lee Motors w Komornikach. Pracownik serwisu : nie ma terminów, dopiero w przyszłym tygodniu wtorek-środa. No to ja jako, że świeżo po przeglądzie, jak mogą się dziać takie rzeczy (w poprzednią sobotę byłem z łącznikami stabilizatora - dokręcono - naprawione) tym bardziej ze za przegląd płaci się najwięcej (nie wiem na ile dot. to turbiny). Poprosiłem z kierownikiem serwisu (bardzo miły człowiek) - był na spotkaniu, poprosiłem aby oddzwoniono do mnie. Po około godzinie telefon od Kierownika : co sie dzieje itp ... zaprosił mnie do serwisu.
Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że: "gryzonie" lubią wężyk silikonowy, który łączy silnik i turbinę (chyba) niemniej jednak bez wężyka turbina nie działa, nie załącza się. Założono nowy wężyk i moc wróciła :D :D :D
Wiec jeśli ktoś będzie miał podobny problem to proponuje od razu zacząć od wężyka silikonowego, szczególnie jak samochód stoi na zewnątrz i narażony jest na pożeraczy wężyków silikonowych - szczury itp.

Pozdrawiam
Franky

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

27 paź 2009 15:05

Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
Qszinka
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

27 paź 2009 15:08

Tu muszę potwierdzić. Jak byłem z moją turbiną to najpierw sprawdzono ten wężyk czy nie jest pogryziony. Okazało się że nie, ale u mnie było tak że turbine od razu zamówiono i po tygodniu umówiłem się na wymiane. Bez żadnych problemów!! Szybko zwięźle i na temat

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

27 paź 2009 22:06

Któren to wężyk ? Czy ten idący od turbiny do IC pod blokiem silnika ?

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Turbina - ASO powiedzialo, ze zaczyna padac...

27 paź 2009 22:13

max payne napisał(a):Któren to wężyk ? Czy ten idący od turbiny do IC pod blokiem silnika ?


Znam sytuacje - też już przerobiłem ten temat. Jutro zrobię zdjęcie i wstawię do wglądu.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl