Wibracje silnika 1.6 DOHC

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
toomas
 

12 mar 2009 20:00

maestro napisał(a):zastanawiam się czy nie udać się do dobrego rzeczoznawcy, który będzie potrafił rzetelnie i jasno oceni co jest nie tak z autem

nie wiem czy pisanie pism zmobilizuje KMP do czegokolwiek, chyba że będą to pisma do mediów albo sądu

powoli zaczynam żałować że kupiłem ten wynalazek :cry:


Autko generalnie jest całkiem OK. Ja oprócz tych wibracji nie narzekam na nic. Ponieważ mam nowe autko to będę obserwował te wibracje bo może się okazać, że jest to jakaś wada która nie wpływa na bezpieczeństwo a jedynie denerwuje. Wiadomo, że im więcej osób będzie nękało KMP to może w końcu się za to wezmą. Dlatego apeluje - piszcie do KMP! Niech się przynajmniej im statystyki psują bo nas taki mail nic nie kosztuje.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

12 mar 2009 21:06

KMP na maile nie odpowiada. Trzeba wysyłać listy polecone za potwierdzeniem odbioru. Dopiero coś odpowiedzą a czy na temat to już inna sprawa.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

12 mar 2009 21:08

maestro napisał(a):
<span>mark</span> napisał(a):Pismo lub pisma do KMP i rzeczoznawca. To dopiero ich ruszy.


ja bym nawet do nich pojechał gdybym był pewny, że na poważnie zainteresują się tym problemem

możemy się spotkać w niedziele na małą przejażdżkę moim autem ? :)


Postaram się, czas i gdzie ustalmy w sobotę, ok :)

AUTOR WĄTKU
jumko
 

12 mar 2009 21:14

Odnosząc się do 4 powyższych wpisów.
Moje doświadczenie pokazuje, że oni specjalnie się nie przejmują pojedynczymi pismami. Ja już napisałem trzy odnośnie sprzęgła i nie uznanej gwarancji: pierwsze- odwołanie od decyzji ASO (odrzucone), drugie- odwołanie od pierwszego do prezesa KMP jako niemerytorycznego (pismo KMP było zwykłym pomówieniem mnie o popsucie samochodu z premedytacją :D) plus skarga na pracownika rozpatrującego moje odwołanie za "olanie" sprawy i zignorowanie moich racji. Gość, który rozpatrywał moje pismo w rozmowie telefonicznej wprost mi powiedział, że dla niego liczy się tylko opinia ASO a moje uwagi są.... :P. Wiec w drodze formalnej można im co najwyżej... Obecnie czekam na odpowiedzi od prezesa. Może łaskawie to uczyni, a może nie. Oczywiście do wszystkich pisma ma potwierdzenia wpłynięcia
Obecnie jestem na etapie zainteresowania mediów podejściem KIA do klientów i tym ile jest warta ich 7 letnia gwarancja.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
maestro
 

13 mar 2009 07:52

<span>mark</span> napisał(a):maestro napisał:
<span>mark</span> napisał:
Pismo lub pisma do KMP i rzeczoznawca. To dopiero ich ruszy.


ja bym nawet do nich pojechał gdybym był pewny, że na poważnie zainteresują się tym problemem

możemy się spotkać w niedziele na małą przejażdżkę moim autem ?


Postaram się, czas i gdzie ustalmy w sobotę, ok


ok ale w sobotę późnym wieczorem

AUTOR WĄTKU
toomas
 

04 kwi 2009 12:33

Moje nowe spostrzeżenie. Wymieniłem opony na letnie michałki na nowych felgach aluminiowych. Z początku trochę nie chciało mi się wierzyć ale jak pojeździłem trochę to stwierdzam, że wibracje są dużo mniejsze. Nie wiem czy to możliwe, że była to wina opon zimowych lub felg oryginalnych..No ale fakt jest faktem, że na nowym komplecie opon jest dużo lepiej. Poza tym zrobiło się ciepło :)

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

04 kwi 2009 14:12

<span>toomas</span> napisał(a):Poza tym zrobiło się ciepło

i dzięki temu wibracje zmalały.
opony raczej nic do tego nie maja ;)

AUTOR WĄTKU
nero68
 

04 kwi 2009 14:39

<span>Lord Boss</span> napisał(a):toomas napisał:
Poza tym zrobiło się ciepło

i dzięki temu wibracje zmalały.
opony raczej nic do tego nie maja

U mnie sprawa wygląda następująco: Zmieniłem opony, zrobiło się ciepło i....zniknęły wibracje w zakresie 2800-3000 obr/min. Hmmm... bo teraz wibracje czuję od chwili odpalenia. :? Nie wiem, może się już pogubiłem, ale te wibracje odczuwam raczej jako mrowienie na pedałach. Też tak macie, czy tylko ja taki przewraźliwiony. JUż teraz sam nie wiem czy tak było na początku. Nie mam jak sprawdzić w innym ceedzie z silnikiem benzynowym, ale to mrowienie(wibracje?) juz mnie wkurzają

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

04 kwi 2009 14:44

u nas w kijance czuć wibracje całego auta . nawet siedząc z tył czuć jak wibruje podłoga. kierownica też lekko drży.
<span>nero68</span> napisał(a):zniknęły wibracje w zakresie 2800-3000 obr/min

tutaj może być źle wyważone koło.
na postoju też odczuwasz wibracje ??

AUTOR WĄTKU
nero68
 

04 kwi 2009 14:52

<span>Lord Boss</span> napisał(a):na postoju też odczuwasz wibracje ??

LOrd Boss. Tak jak napisałem. Już od momentu odpalenia czuję mrowienie na pedałach. NIe piszę "wibracje", bo juz sam nie wiem do czego to zaliczyć. Jakbym nie napisał, to faktem jest, ze przy obrotach 2800-3000 nie odczuwam aż tak bardzo "wibracji"Natomiast chciałbym podkreślić, że teraz od początku uruchomienia silnika czuję mrowienie na pedałach. Myślę, ze każdy podejdzie do tego w sposób indywidualny. Dla mnie jest to mrowienie, dla innego będą to wibracje. Ja jestem tylko ciekawy, czy takie "mrowienie" po odpaleniu silnika tez ktoś odczuwa?

AUTOR WĄTKU
Lord Boss
 

04 kwi 2009 15:00

<span>nero68</span> napisał(a):Ja jestem tylko ciekawy, czy takie "mrowienie" po odpaleniu silnika tez ktoś odczuwa?

ja :D

AUTOR WĄTKU
toomas
 

04 kwi 2009 17:04

Ja dokładnie sprawdzę ale wydaje mi się, że mrowienie delikatne zostało w zakresie 2800-3000 ale zniknęły wibracje które były wcześniej. Przetestuje jeszcze dokładnie autko i się odezwę.

AUTOR WĄTKU
toomas
 

12 kwi 2009 18:33

Zauważyłem, że im cieplej tym wibracje mniejsze.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

12 kwi 2009 19:19

<span>nero68</span> napisał(a):Dla mnie jest to mrowienie, dla innego będą to wibracje. Ja jestem tylko ciekawy, czy takie "mrowienie" po odpaleniu silnika tez ktoś odczuwa?


to jest bardzo dobre określenie "MRÓWIENIE" - też to mam - ale mi szczerze mówiąc nie przeszkadza.

Drogie fury mają fotele z funkcją masażu - a my mamy to w pedałach... jedziemy a stópki są masowane dla lepszego samopoczucia kierowcy ...

AUTOR WĄTKU
darekt
 

12 kwi 2009 19:33

Czy wibracje u CEEDMANA ustały, ponieważ rozpoczął ten temat dwoma postami dawno, dawno temu i nie ma od niego wieści??
Zauważyłem, że ciągną ten wątek "starzy" niezadowoleni, którzy nie ustalili jeszcze przyczyn wibrowania.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

14 kwi 2009 07:25

pisałem już o tym że przy wysokiej temperaturze silnika wibracje są mniej odczuwalne, temperatura otoczenia oczywiście ma na to wpływ,
jak ktoś chce poczuć źródło to niech wjedzie na kanał, weźmie drugą osobę, która będzie bawić się pedałem gazu, chwyci za półoś i wtedy poczuje wyraźnie wibracje w przedziale 2800-3000 8-)


<span>darekt</span> napisał(a):Zauważyłem, że ciągną ten wątek "starzy" niezadowoleni, którzy nie ustalili jeszcze przyczyn wibrowania.


przyczyną jest silnik, wada konstrukcyjna lub niedopracowana elektronika sterowania silnikiem, koniec kropka :)

AUTOR WĄTKU
Romek
 

Re: Wibracje silnika 1.6 DOHC

30 lip 2009 07:54

W moim Ceed także sa wibracje okolicy 3000 tys.obrotow,po przekroczeniu 3000 tys. obrotow wibracje nie sa już tak silne .Zauwazylem ze ustępuja po rozgrzaniu silnika .Ten problem mam w zasadzie tylko w zimie.

AUTOR WĄTKU
Riko1
 

Re: Wibracje silnika 1.6 DOHC

24 lut 2015 19:59

W moim ceed sw 1,4 benzyna też są wibracje przy wyższych obrotach, przenoszą się na podłogę, pedały i kierownicę, nie mam pojęcia co z tym robić, wibracje-mrowienie jest nie do zniesienia.

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Wibracje silnika 1.6 DOHC

10 mar 2015 09:47

Stary wątek odgrzebany.... byłem jednym ze współautorów. "Mrowienie" wraz z przebiegiem auta zanikło, dosyć szybko. Obecnie mam 108 tys. km przebiegu, w przedziale obrotów 2800-3000 czuć jednak inną pracę silnika, trochę bardziej hałaśliwą, szczególnie gdy jest zimno i silnik nierozgrzany ale nie jest to wogóle dokuczliwe. Tak jest w każdym benzynowym ceedzie, jedni to wyczuwają, a inni nie.

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 147 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl