Wibracje silnika 1.6 DOHC

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ceedman
 

Wibracje silnika 1.6 DOHC

02 paź 2008 08:14

Ma ktoś może wibracje w zakresie 2800 - 2900 obrotów odczuwalne na pedale gazu i podłodze. Co z tym można zrobić? Czy to kolejna niedoróbka KIA?

AUTOR WĄTKU
Daru
 

02 paź 2008 08:29

Podobny problem z wibracjami miałem kiedyś w dieslu w citroenie i wadą byłą za mała dawka paliwa ustawiona na pompie - nie wiem jak to jest w benzynowych ale może warto pójść tym tropem.

AUTOR WĄTKU
ceedman
 

02 paź 2008 08:44

Trudno powiedzieć skąd te wibracje się biorą. Wydaje się ze silnik w tym czasie nie jest mocno obciążony i wszystkie luzy na łożyskach lub innych mechanizmach wychodzą. Efekt jest taki ze mam delikatne wibracje podobne do tych z telefonów komórkowych :evil:

AUTOR WĄTKU
qbix
 

02 paź 2008 14:38

tez to zauwzylem jak zaladowalem do auta 2 dorosle osoby.

AUTOR WĄTKU
zbyniug
 

06 paź 2008 13:40

Właśnie przeszukuję forum na ten temat, też to mam w tych okolicach prędkości obrotowych

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

06 paź 2008 14:55

MAM I jA
W nOWYM W POPRZEDNIM TEGO NIE BYŁO U MNIE DOKŁADNIE 3000obrotów i dostaje wibracji ale puki co słychać to tylko po barabanieniu się deski na podłogę sie nie przenosi

już o tym pisąłem

AUTOR WĄTKU
maestro
 

09 paź 2008 07:11

Ufff a już myślałem że z tym zjawiskiem będę sam na forum :) pisałem o tym już w lipcu. Identycznie mam jak kolega napisał :

<span>ceedman</span> napisał(a):Ma ktoś może wibracje w zakresie 2800 - 2900 obrotów odczuwalne na pedale gazu i podłodze.


Byłem z tym w serwisie, obejrzano poduszki silnika i diagnoza brzmiała, że ten typ tak ma ale jesli sie nasili spróbujemy znaleźć przyczynę.

Do 1,5 tys. km nie odczuwałem tego w aucie, później występowało takie delikatne mrowienie na pedale gazu i kierownicy, po 5 tys. km czuje już na podlodze. Czasami wibracje są mniej odczuwalne, ale występują zawsze dokładnie przy 2700-2900 obrótów. Przy wyższych biegach czuć to bardziej, przy niższych mniej. Moim zdaniem może to pochodzić z :
1) wadliwej poduszki silnika (drgań jakiś dużych z silnika nie mam, przy 2200 - 2300 obrotów silnik dostaje większych wibracji, przy 2400 ustaje, sprawdzając to w innym ceedzie 1.6 B to miał identycznie)
2) układu wydechowego (obejrzałem go osobiście w kanale podczas pracy silnika na różnych obrotach, nie znalazłem nic co mogłoby powodować te drgania)
3) lub z samego silnika (elektronika lub jakas wadliwa część która pod wpływem ruchu obrotowego wpada w jakiś rezonas ?, czy to problem z ustawieniami elektronicznymi ? nie mam zastrzeżeń do mocy silnika, dźwięku jego pracy, itp)
...........

Mam nadzieje że komuś uda się rozwiązać zagadkę lub nakłonić jakiś serwis ASO do dokładnego zbadania auta.
Ostatnio edytowano 09 paź 2008 07:18 przez maestro, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
maestro
 

09 paź 2008 07:16

ceedman jesteś z lubelskiego ?

AUTOR WĄTKU
ceedman
 

09 paź 2008 07:53

Nie z małopolski.
A co do wibracji to wydaje mi się ze może to pochodzić ze skrzyni biegów bo rzeczywiście na wyższych biegach czuć to wyraźniej. Zobaczymy jak się to będzie rozwijało. Jeśli będzie coraz gorzej to pojadę do ASO.

AUTOR WĄTKU
_Sebek_
 

09 paź 2008 18:35

..i ja też, i ja też tak mam... ;-)

więc chyba jest to zjawisko normalne w naszych autkach, w serwisie powiedzieliby: "...ten typ tak ma..."

Zakres obrotów w których odczuwalne są te wibracje najbardziej daje się odczuć przy popularnej prędkości przejazdowej około 100-110 km/h na V biegu. I to najbardziej mnie denerwuje...

AUTOR WĄTKU
maestro
 

09 paź 2008 20:50

<span>_Sebek_</span> napisał(a):więc chyba jest to zjawisko normalne w naszych autkach, w serwisie powiedzieliby: "...ten typ tak ma..."


nieeee, niezgadzam się, nie może takie coś występować w nowym aucie :evil:

AUTOR WĄTKU
novee
 

09 paź 2008 22:02

<span>maestro</span> napisał(a):nieeee, niezgadzam się, nie może takie coś występować w nowym aucie
Co Ty nie powiesz? :twisted: Ty chyba jeszcze nie wiesz jaki jest poziom obsługi Kia w PL. Po raz n-ty się potwierdza, podejście jak do UAZa: gniotsja, nie łamiotsja, dopóki są 4 koła, robi brum i jedzie to TTTM i wszystko OK.

Moje, w dieslu problemy z wibracjami i hałasem kończą się tak samo... Jakby nie ten cholerny leasing, to już bym czymś normalniejszym (albo marką z normalnymi ASO) jeździł. Aż mi szkoda tego modelu. Sam by miał duuuużo lepsze notowania gdyby nie firma-matka.

AUTOR WĄTKU
wik
 

09 paź 2008 22:31

Nie zauważyłem tego u siebie w żadnym zakresie obrotów.

AUTOR WĄTKU
novee
 

09 paź 2008 22:44

Poczekaj jeszcze, sądząc z podpisu, to mało jeszcze ujechałeś. U mnie rok i ponad 53 tys. km najechane i powoli się grzechotka robi... Wychodzą różne świerszcze, skrzypy i wibracje :P
BTW. Dzisiaj tak już dla sportu przeciągnąłem silnik pod koniec skali, pod 5 tys. obr. to miałem wibratorek w siedzeniu i na pedałach :twisted: a jakieś 30 tys. km. temu tego nie było. Ja już tylko czekam mybomb

AUTOR WĄTKU
adam08
 

10 paź 2008 00:17

Ale ktoś juz tu napisał, że te wibracje pojwiły mu się po 1,5 tys. km. Ja mam przejechane bez mała 6 tysi i póki co nie odczuwam tego.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 paź 2008 06:32

to niezależy od przebiegu w ceed nr1 problem nie istniał w ceed nr 2 występuję od poczatku choć u mnie w wibracje puki co wpada tylko deska i nie czuć tego tylko słychać

acha jak się b. mocno wciska pedał geza to problem prawie znika :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
wik
 

10 paź 2008 10:57

<span>sensor</span> napisał(a):acha jak się b. mocno wciska pedał geza to problem prawie znika

Tak, sensor. Jak kołatanie rolety zaczyna mnie wkurzać, to też przycisnę gazu i mam spokój i ciszę...mhmm... to znaczy jest glośno...głośniej, ale ciszej... :? ...Coś kiepsko z wysławianiem się dzisiaj...Zresztą wiecie o co biega.

AUTOR WĄTKU
Quercus
 

10 paź 2008 13:17

Ja nie zauważyłem tego efektu. Przebieg ok 7kkm.
Jutro jadę do W-wy to poobserwuję. :?

AUTOR WĄTKU
sebek
 

19 paź 2008 16:21

Hej !
mam 8 tys. na liczniku, pod maską 1,4 benzyna i tez coś przed 3000 obrotów mam drżenie na pedale gazu. bardzo nieprzyjemne :( pojawilo się jakoś niedawno...

Z wozu jestem jednak bardzo zadwolony. Nie mam żadnego punktu odniesienia bo ceedek jest moim pierwszym pojazdem, więc nie będę się wymądrzał ;)

Mam ping-ponga na desce od strony pasażera, wiecie o co chodzi ;)
Wkurza mnie cały czas skrzynia - wsteczny raz włazi raz nie, strasznie trzeba uważać, żeby nie zgrzytać... dwójka też jakaś niedorobiona, ale nie wiem czy to kwestia braku wprawy...
pozdrawiam !

AUTOR WĄTKU
sevi
 

19 paź 2008 21:43

U mnie brak takich objawów :D

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl