Silnik 1.4 DOHC - obroty przy zmianie biegow

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szronu
 

Silnik 1.4 DOHC - obroty przy zmianie biegow

01 sie 2008 08:28

Witam,

czy w waszych cee'd-ach z silnikiem 1.4 wystepuje cos takiego jak chwilowy wzrost obrotow przy zmianie biegu? (gdy puszczam gaz i wciskam sprzeglo przy zmianie biegow przez krotka chwile obroty ida do gory).

Pozdrawiam,
szronu

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

01 sie 2008 08:41

wow nie zaobserwowałem czegos takiego u siebie :(
Pewnie masz coś nie tak z kompem :(

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

01 sie 2008 08:50

może gazu nie puszczasz do końca
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
szronu
 

01 sie 2008 08:59

Tez myslalem ze gazu nie puszczam, ale obroty ida przez chwile do gory nawet gdy najpierw puszcze calkowicie gaz a pozniej wcisne sprzeglo.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

01 sie 2008 10:17

hmmmmmmmmmmmmmm
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
rmx
 

01 sie 2008 10:38

Mnie się wydaje, że to może być spowodowane chwilowym zmniejszeniem obciążenia silnika po wciśnięciu sprzęgła - jest chyba jakiś automat utrzymujący wolne obroty i może reaguje z lekkim, ale wyczuwalnym, opóźnieniem - a Ty to właśnie wychwyciłeś.
Co prawda nie zauważyłem podobnego objawu w swoim kiju, ale np. w 5-letnim renault laguna, którym czasem jeżdżę, podobnie się dzieje.
Jeśli silnik jakoś bardzo nie wyje i trwa to krótko, ja bym się nie przejmował :)

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

01 sie 2008 11:28

Ja miełem czasami tak w AUDI ale jak odpalałem do obrotomiez wskaiwał na najwysze boroty poczym odrazu spadał a silnik nie podnosił obrotów :) ale moja Audiczka miała 11 LAT :)

AUTOR WĄTKU
lenarty
 

Re: Silnik 1.4 DOHC - obroty przy zmianie biegow

01 sie 2008 11:45

szronu napisał(a):Witam,

czy w waszych cee'd-ach z silnikiem 1.4 wystepuje cos takiego jak chwilowy wzrost obrotow przy zmianie biegu?


nic takiego nie zaobserwowaÂłem (ponad 21 tyÂś przebiegu)
pozdrawiam!

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6519
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

03 sie 2008 09:33

Nie, wciskam sprzęgło i obroty mi nie skaczą do góry. A o jakim zakresie skoku mówimy?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

03 sie 2008 11:04

dziś przetestuje czy taki objaw się u mnie pojawia.

AUTOR WĄTKU
szronu
 

04 sie 2008 08:19

<span>pioter</span> napisał(a):Nie, wciskam sprzęgło i obroty mi nie skaczą do góry. A o jakim zakresie skoku mówimy?


Obroty skacza mi do gory o 200-600 obr/min. Z tego co zaobserwowalem to wartosc tego zalezy "dynamiki" przyspieszania.

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

04 sie 2008 08:32

no wiec przetestowałem to i oto co mi wyszło
jadąc na 2 biegu, dosyć wolno i wrzucając 3 obroty rosną o 1 kreskę na obrotomierzu, wydaje mi się że dzieje się tak bo silnik ma za małe obroty i aby nie zgasł musi się nieco szybciej krecić
innych wąchań nie zaobserwowałem

AUTOR WĄTKU
marko
 

04 sie 2008 12:47

prawie 20kkm i nie zauważyłem takich objawów. Myślę iż musisz zgłosić to w serwisie. Widocznie jeden z czujników obciążenia silnika (klima itp) może podaje cały czas informację o pracy i podnoszone są obroty. Pozdro

AUTOR WĄTKU
szronu
 

06 sie 2008 15:27

Zglosilem usterke w serwisie. Dodatkowo serwis mial mi wymienic uszkodzona centralke alarmu. Okazalo sie, ze po wymianie uszkodzonej centralki problem z obrotami sie rozwiazal. Jest to troche dla mnie dziwne, ze dokladany alarm mial jakis wplyw na sterowanie "obrotami silnika".

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

07 sie 2008 06:32

nie miał
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

07 sie 2008 08:29

na bank nie miał :)

musieli coś jesaszcze zrobić o czym moze Cię nie poinformowali :) :D

AUTOR WĄTKU
szronu
 

08 sie 2008 08:02

Moze zle sie wyrazilem. Pojechalem z reklamacja alarmu i wymienili mi centralke alarmu. Po wymianie alarmu poprosilem ich o sprawszenie obrotow. Koles w serwisie sie polaczyl tylko do komputera. Moze przed rozpoczeciem sprawdzania obrotow zrobil reset komputera w aucie o czym mi nie powiedzial.

Avatar użytkownika
kajalar
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 29 paź 2008 19:46
Lokalizacja: Małopolska

06 lis 2008 14:35

Ja też zauważyłem takie zjawisko u siebie. przy zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3, przy wyższych biegach w porządku, chociaż 5 jeszcze nie zdążyłem wrzucić :P bo na razie tylko 2 razy jechałem samochodem i zawsze w nocy przy zajebistej mgle :))) więc nie mogę nawet sprawdzić porządnie mojego samochodu :))) być może te pozostające obroty to wina zmiany samochodu i braku jeszcze wyczucia pedałów sprzęgła i gazu, ale raczej chyba nie bo w żadnym innym samochodzie którym jeździłem nie miałem takich problemów.
Cieszy mnie tylko to, że w sumie to bezboleśnie kolega szronu pozbył się tego problemu w serwisie więc pewnie to nie jest nic strasznego.
Kia cee'd 1,4 CVVT C+ SolidRed

AUTOR WĄTKU
YKS
 

Re: Silnik 1.4 DOHC - obroty przy zmianie biegow

10 lut 2009 19:53

szronu napisał(a):wystepuje cos takiego jak chwilowy wzrost obrotow przy zmianie biegu? (gdy puszczam gaz i wciskam sprzeglo przy zmianie biegow przez krotka chwile obroty ida do gory).


tez mam cos takiego w Hultaju i30 ale silnik 1.6 CRDi 90KM
dziwne wrazenie - jakby samochod sam rwal do przodu...

AUTOR WĄTKU
zurek
 

10 lut 2009 21:59

<span>szronu</span> napisał(a):Witam,

czy w waszych cee'd-ach z silnikiem 1.4 wystepuje cos takiego jak chwilowy wzrost obrotow przy zmianie biegu? (gdy puszczam gaz i wciskam sprzeglo przy zmianie biegow przez krotka chwile obroty ida do gory).

Pozdrawiam,
szronu


Mam dokÂładnie taki sam problem. PisaÂłem o tym wczeÂśniej w ktĂłrymÂś z moich postĂłw, ale chyba nikt nie miaÂł na to lekarstwa. Nie wiem czy jechaĂŚ z tym do serwisu, czy siĂŞ jeszcze wstrzymaĂŚ(2600 km na liczniku). ÂŚwiesznie siĂŞ tak jeÂździ, bo puszczasz noge z pedaÂłu gazu, czasami przesadnie aÂż oddalajÂąc nogĂŞ, a samochĂłd nadal lekko podnosi obroty i zwiĂŞksza haÂłas przy zmianie biegu…..

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl