Ciężko wrzucić pierwszy bieg

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kanciak2
 

Ciężko wrzucić pierwszy bieg

09 cze 2008 06:28

Od tygodnia mam problem z wrzuceniem 1 biegu. Wręcz na siłę wciskam a nawet na chama a on wraz nie chce wejść. Jest tak praktycznie za każdym razem, mimo kilkukrotnego naciśnięcia sprzęgła na maksa. Zaczyna mnie to niepokoić i irytować, poczekam jeszcze trochę i ewentualnie udam się do serwisu. Co ciekawe wczoraj na trasie (ok 300 km) 5 bieg też mi ciężko wchodził lub nawet wyskakiwał.

AUTOR WĄTKU
tomekwawa
 

09 cze 2008 07:24

współczuję ale moze warto już jechać do ASO bo potem powiedza ze coś było na siłe i zostało na serio uszkodzone.
może się coś przycieło na linii jedynka - wsteczny.
ta cała obraczka zwariowała i nie trybi myslac ze chcesz wsteczny a jej nie wciskasz.

AUTOR WĄTKU
menka2061
 

04 lut 2009 11:59

ja tak mam z pierwszym biegiem i wstecznym , czasem musze ruszac z dwójki . byłam w aso powiedzieli że to częsta przypadłość tych aut i że z czasem sie biegi wyrobią, jeżdze już tak ponad rok i jest coraz gorzej , coraz częściej jedynka nie wchodzi, a co najgorsze ostatnio zauważyłam że jest problem z dwójką.

AUTOR WĄTKU
szady
 

jabłko:)

04 lut 2009 12:05

jabłko się wyrabia szybko i dopóki nie wyskoczy z jabłka jeszcze da się wrzucić cokolwiek a później może być klapa:/ najgorzej to w trasie:/

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

04 lut 2009 13:10

menka2061 napisał(a):byłam w aso powiedzieli że to częsta przypadłość tych aut i że z czasem sie biegi wyrobią

chyba kolejne ASO które należy umieścić na liście "ASO KTÓRE NALEŻY OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKEM"
moim zdaniem to jak biegi nie wchodzą to trzeba jechać do ASO tylko do jakiegoś porządnego i niech to poprawią, bo jak się rozkraczy w środku nocy w polu w Pcimiu Dolnym to będzie mało wesoło
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

04 lut 2009 13:23

W moim ciężko wchodził wsteczny i 2 podczas redukcji z 3.
W ASO stwierdzili, że do wymiany jest synchronizator i "przesuwka"
Auto zostawiłem w serwisie aby to naprawili. Jak odbiorę to dam znać.

AUTOR WĄTKU
menka2061
 

04 lut 2009 14:38

acieslin napisał(a):
menka2061 napisał(a):byłam w aso powiedzieli że to częsta przypadłość tych aut i że z czasem sie biegi wyrobią

chyba kolejne ASO które należy umieścić na liście "ASO KTÓRE NALEŻY OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKEM"
moim zdaniem to jak biegi nie wchodzą to trzeba jechać do ASO tylko do jakiegoś porządnego i niech to poprawią, bo jak się rozkraczy w środku nocy w polu w Pcimiu Dolnym to będzie mało wesoło


to aso do omijania to serwis w słupsku, dla nich wszystko trzeba obserwować, albo proste stwierdzenie z uśmiechem ten typ tak ma. :(

AUTOR WĄTKU
Seba_02
 

Re: Ciężko wrzucić pierwszy bieg

04 lut 2009 16:23

kanciak2 napisał(a):Od tygodnia mam problem z wrzuceniem 1 biegu. Wręcz na siłę wciskam a nawet na chama a on wraz nie chce wejść. Jest tak praktycznie za każdym razem, mimo kilkukrotnego naciśnięcia sprzęgła na maksa. Zaczyna mnie to niepokoić i irytować, poczekam jeszcze trochę i ewentualnie udam się do serwisu. Co ciekawe wczoraj na trasie (ok 300 km) 5 bieg też mi ciężko wchodził lub nawet wyskakiwał.


Witam

Ja natomiast zaobserwowalem inna przypadlosc. Jesli ktos tak ma to prosze o podpowiedz czy byl z tym w ASO. Otoz mi przy redukcji z 3 na 2 i przy zmianie z 2 na 1 jak jest zimno (czyt. ponizej +3 st) ciezko wchodza biegi. Z jedynka jest nawet tak ze jak sie calkiem nie zatrzymam (pomimo powolnego toczenia) to nie chce wejsc 1.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Ciężko wrzucić pierwszy bieg

04 lut 2009 20:16

Seba_02 napisał(a):
kanciak2 napisał(a):Od tygodnia mam problem z wrzuceniem 1 biegu. Wręcz na siłę wciskam a nawet na chama a on wraz nie chce wejść. Jest tak praktycznie za każdym razem, mimo kilkukrotnego naciśnięcia sprzęgła na maksa. Zaczyna mnie to niepokoić i irytować, poczekam jeszcze trochę i ewentualnie udam się do serwisu. Co ciekawe wczoraj na trasie (ok 300 km) 5 bieg też mi ciężko wchodził lub nawet wyskakiwał.


Witam

Ja natomiast zaobserwowalem inna przypadlosc. Jesli ktos tak ma to prosze o podpowiedz czy byl z tym w ASO. Otoz mi przy redukcji z 3 na 2 i przy zmianie z 2 na 1 jak jest zimno (czyt. ponizej +3 st) ciezko wchodza biegi. Z jedynka jest nawet tak ze jak sie calkiem nie zatrzymam (pomimo powolnego toczenia) to nie chce wejsc 1.

Pozdrawiam


Miałem tak w Daewo Nexia, (Koreańczyk) podobno było to zabezpieczenie, aby nie wrzucać jedynki jak samochód jest w ruchu.
Może jest tak samo w Kia?

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Ciężko wrzucić pierwszy bieg

04 lut 2009 20:52

sabex napisał(a):
Seba_02 napisał(a):
kanciak2 napisał(a):Od tygodnia mam problem z wrzuceniem 1 biegu. Wręcz na siłę wciskam a nawet na chama a on wraz nie chce wejść. Jest tak praktycznie za każdym razem, mimo kilkukrotnego naciśnięcia sprzęgła na maksa. Zaczyna mnie to niepokoić i irytować, poczekam jeszcze trochę i ewentualnie udam się do serwisu. Co ciekawe wczoraj na trasie (ok 300 km) 5 bieg też mi ciężko wchodził lub nawet wyskakiwał.


Witam

Ja natomiast zaobserwowalem inna przypadlosc. Jesli ktos tak ma to prosze o podpowiedz czy byl z tym w ASO. Otoz mi przy redukcji z 3 na 2 i przy zmianie z 2 na 1 jak jest zimno (czyt. ponizej +3 st) ciezko wchodza biegi. Z jedynka jest nawet tak ze jak sie calkiem nie zatrzymam (pomimo powolnego toczenia) to nie chce wejsc 1.

Pozdrawiam


Miałem tak w Daewo Nexia, (Koreańczyk) podobno było to zabezpieczenie, aby nie wrzucać jedynki jak samochód jest w ruchu.
Może jest tak samo w Kia?

Też tak miałem w maluchu, ale tam 1 nie była synchronizowana
Sorry, ale te tłumaczenia o zabezpieczeniach to bym między bajki z serii ...za 7 góramii ... było sobie ASO ... włożył:mrgreen: clapping :twisted:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

04 lut 2009 21:29

<span>Seba_02</span> napisał(a):Z jedynka jest nawet tak ze jak sie calkiem nie zatrzymam (pomimo powolnego toczenia) to nie chce wejsc 1.

Tez tak mialem na poczatku. Wizyta w ASO rozwiazała problem. Powiedzieli ze cos wyregulowali i od tamtej pory nie mam z tym zadnego problemu :D
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
sabex
 

Re: Ciężko wrzucić pierwszy bieg

04 lut 2009 21:39

zucio1 napisał(a):
sabex napisał(a):
Seba_02 napisał(a):
kanciak2 napisał(a):Od tygodnia mam problem z wrzuceniem 1 biegu. Wręcz na siłę wciskam a nawet na chama a on wraz nie chce wejść. Jest tak praktycznie za każdym razem, mimo kilkukrotnego naciśnięcia sprzęgła na maksa. Zaczyna mnie to niepokoić i irytować, poczekam jeszcze trochę i ewentualnie udam się do serwisu. Co ciekawe wczoraj na trasie (ok 300 km) 5 bieg też mi ciężko wchodził lub nawet wyskakiwał.


Witam

Ja natomiast zaobserwowalem inna przypadlosc. Jesli ktos tak ma to prosze o podpowiedz czy byl z tym w ASO. Otoz mi przy redukcji z 3 na 2 i przy zmianie z 2 na 1 jak jest zimno (czyt. ponizej +3 st) ciezko wchodza biegi. Z jedynka jest nawet tak ze jak sie calkiem nie zatrzymam (pomimo powolnego toczenia) to nie chce wejsc 1.

Pozdrawiam


Miałem tak w Daewo Nexia, (Koreańczyk) podobno było to zabezpieczenie, aby nie wrzucać jedynki jak samochód jest w ruchu.
Może jest tak samo w Kia?

Też tak miałem w maluchu, ale tam 1 nie była synchronizowana
Sorry, ale te tłumaczenia o zabezpieczeniach to bym między bajki z serii ...za 7 góramii ... było sobie ASO ... włożył:mrgreen: clapping :twisted:

Przeczytaj instrukcję Nexi popytaj (dobrych) mechaników, którzy serwisowali te samochody, a potem wygłaszaj teorię o bajkach.
W żaden sposób nie mogłem włączyć jedynki, kiedy samochód był w ruchu miałem Nexie jedenaście lat nie raz byłem w serwisie i wiem, co mówię.
Gdy samochód całkowicie się zatrzymał wtedy dopiero można było włączyć jedynkę.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

04 lut 2009 21:49

<span>Seba_02</span> napisał(a):Otoz mi przy redukcji z 3 na 2 i przy zmianie z 2 na 1 jak jest zimno (czyt. ponizej +3 st) ciezko wchodza biegi. Z jedynka jest nawet tak ze jak sie calkiem nie zatrzymam (pomimo powolnego toczenia) to nie chce wejsc 1.

Miałem DOKŁADNIE to samo.
Obecnie auto stoi w serwisie na naprawie skrzyni biegów z w/w powodu.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re: Ciężko wrzucić pierwszy bieg

04 lut 2009 21:58

kanciak2 napisał(a)::twisted:

Przeczytaj instrukcję Nexi popytaj (dobrych) mechaników, którzy serwisowali te samochody, a potem wygłaszaj teorię o bajkach.
W żaden sposób nie mogłem włączyć jedynki, kiedy samochód był w ruchu miałem Nexie jedenaście lat nie raz byłem w serwisie i wiem, co mówię.
Gdy samochód całkowicie się zatrzymał wtedy dopiero można było włączyć jedynkę.
Pozdrawiam[/quote]
Miałem przez 5 lat Matiza - też DAEWOO - i wiem co piszę. Owszem zdarzały się problemy z 1 i 3 biegiem, ale głównie przy dużych mrozach.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

04 lut 2009 21:59

<span>Seba_02</span> napisał(a):Ja natomiast zaobserwowalem inna przypadlosc. Jesli ktos tak ma to prosze o podpowiedz czy byl z tym w ASO. Otoz mi przy redukcji z 3 na 2 i przy zmianie z 2 na 1 jak jest zimno (czyt. ponizej +3 st) ciezko wchodza biegi. Z jedynka jest nawet tak ze jak sie calkiem nie zatrzymam (pomimo powolnego toczenia) to nie chce wejsc 1.


mam to samo - ale tak naprawdę w instrukcji obsługi jest wyraźnie napisane, że w niższych temperaturach może wystąpić początkowo trudniejsze przełączanie biegów, dopóki olej się nie nagrzeje. jeśli zjawisko nie zanika nawet przy nagrzanym oleju w skrzyni /nie mylić z temperaturą płynu chłodzącego/ to bym się niepokoił. natomiast jeśli po kilkunastu km /w zależności od temperatury otoczenia mniej lub więcej/ jest wszystko ok - oznacza to, że te typy tak mają /zresztą opisane jest to w instrukcji jak już wyżej wspomniałem/

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

04 lut 2009 22:21

Nie można było włączać jedynki?? Przecież to bez sensu - bo niby dlaczego nie można/ nie wolno/ nie powinno się? Owszem, miałem tak w maluchu, ale jak napisał zucio1, tam była jedynka bez synchronizacji. Wszystkie inne samochody jakie widziałem w życiu miały synchronizację i jedynkę można było włączyć.
Natomiast zgadzam się, że w mrozy biegi trudniej się zmienia dopóki olej się nie rozgrzeje, ale "trudniej" nie znaczy, że się nie da zmienić czy, że wyskakują....

Jak dla mnie ASO ball

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

04 lut 2009 22:29

a tak z innej beczki - po co jedynka skoro samochód sie kula :?: :P
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

04 lut 2009 22:36

Po to, po co każda inna redukcja - aby mieć większy moment przełożony na koła. Powiedzmy, że jedziesz na stromym podjeździe np. 20 km/h, musisz zwolnić do 5 km/h (bo jest korek, bo jest ostry zakręt, bo musisz się minąć z TIRem na wąziutkiej drodze, czy cokolwiek sobie wymyślisz) i na dwójce nie pojedziesz...

AUTOR WĄTKU
krolik_pw
 

04 lut 2009 22:43

koledzy i koleżanki kiedyś jeździłem Puntem, i miałem w właściwie mój Tata miał taki przypadek. W pewnym momencie podczas jazdy wchodziła tylko 5-tka reszty nie było a raczej nie dało się wbić(dobrze że trasa była pusta i spokojnie udało się wrócić). Jak się okazało w Punciaku są dwie linki które przemieszczają dźwignią w skrzyni, i tak jedna z nich odpowiada za ruch prawo lewo - a druga przód tył. Jedna z linek w opisywanym tu przypadku (czyt. prawo-lewo) zablokowała się w pancerzu. Po nasmarowaniu było już lepiej ale mimo wszystko należało wymienić. Nie wiem czy linki również występują w Ceed czy może raczej jest to system dźwigniowy jak w Civicu którym jeździłem swego czasu.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

04 lut 2009 22:47

proponuję zrobić akcję serwisową na 1 bieg tym co nie wchodzi przy toczeniu :D
pojedziemy raczej wszyscy clapping

kto jeszcze uważa że to usterka ? :wink:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl