Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
abrymarz
 

Różnica 1.6 CRDI a 2.0 CRDI ???

16 sie 2007 08:15

Witam wszystkich
Nie jestem (jeszcze :wink: ) posiadaczem Kii Ceed. Przed podjęciem decyzji chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej. To moje pierwsze pytanie na forum (ale chyba nie ostatnie).
Czym różnią się silniki diesla 1.6 i 2.0 poza pojemnością?
Czy technologicznie jest np. przepaść pomiędzy tymi konstrukcjami?

Mam świadomość, że wszystko jest nowe (silnik, sam samochód i forum) w związku z tym nie spodziewam się natychmiastowej "lawiny" odpowiedzi (wyjaśnień).
Pozdrawiam wszystkich
Artur

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: RóĹźnica 1.6 CDRI a 2.0 CDRI ???

16 sie 2007 13:00

abrymarz napisał(a):[i]Czym różnią… się silniki diesla 1.6 i 2.0 poza pojemnością…?

Artur


Dane techniczne prawdę powiedzą :twisted:

przede wszystkim moc maksymalna i moment maksymalny są… inne (2.0 to 140 KM i 305 Nm) i do tego dochodzi zużycie paliwa. Tak więc 2.0 powinien być bardziej elastyczny i auto z tym motorem będzie miało lepsze przyspieszenie niż 1.6.

To tak na szybko. Więcej można by powiedzieć, po dokopaniu się do dokładniejszych danych technicznych tych silników, ale nie sądzę, żeby była miedzy nimi jakaś większa różnica

pzdr :)
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
abrymarz
 

17 sie 2007 08:33

Dzięki :?
Mam świadomość, że silniki 1.6 i 2.0 CDRi muszą… różnić się mocą…, momentem obrotowym, elastycznością…, ceną…, (może wielkością… i masą…) ale w pytaniu bardziej chodziło mi o to, czy 2.0 to "rozwiercone" 1.6 czy absolutnie inna technologicznie konstrukcja a różnica pojemności jest tylko naturalną… konsekwencją….
Przecież może być nawet inna technika zasilania (może nawet inny "producent" :wink: )
Dziękuję i pozdrawiam

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

17 sie 2007 19:49

i dlatego napisałem, ze pełne dane techniczne by się przydały, a tych póki co nie ma :?

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

18 sie 2007 17:00

1.6 ma łańcuch rozrządu a 2.0 pasek. Sądzą…c po danych to ten sam motorek co w Carensie.

AUTOR WĄTKU
Cris
 

04 wrz 2007 20:16

Mam ten sam dylemat. Po tym co napisał vitaras wnioskuję, że 1,6 to nowa konstrukcja. Poza tym posiadanie łańcuszka jest zdecydowanym plusem (wymiana). Do tej pory się waham ale 1,6 wydaje się wyborem bardziej rozsądnym w moim przypadku (głównie jeżdżę po Warszawie więc z podwyższonej mocy i tak bym nie korzystał zbyt często).

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

04 wrz 2007 20:23

Cris. I weź jeszcze pod uwagę OC . Z tego co pisał bodaj Kłapouchy, to 1,6 jest rozwierconym 1,5 crdi . W każdym razie skok tłoka jest taki sam. Myślę, że 1,6 w zupełności Ci wystarczy.

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

05 wrz 2007 11:37

Przewaliłem trochę w necie i wychodzi , że 2.0 crdi pracuje również w KiI Magentis, Carensie i Sportage. Hyundaiu Sonacie I Tucson. Chevrolecie Epica i Captiva. Jak również w Mercedesie A i B -Klasse wersji 200 CDI. ( 160 i 180 CDI również ale mają… mniejszą… moc.)

AUTOR WĄTKU
less
 

05 wrz 2007 17:35

vitaras napisał(a):Cris. I weĹş jeszcze pod uwagę OC . Z tego co pisał bodaj Kłapouchy, to 1,6 jest rozwierconym 1,5 crdi . W kaĹźdym razie skok tłoka jest taki sam. Myślę,Ĺźe 1,6 w zupełności Ci wystarczy.


OC i wysokość składki to na razie nie argument. Cee'dy ubezpieczamy w pakiecie, który jest zależny od wartości autka (1st rok stawka stała) a nie od pojemności

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

05 wrz 2007 17:48

Aaaaaa..... to co innego.

AUTOR WĄTKU
Cris
 

05 wrz 2007 18:48

No ale dalej wygląda, że 1,6 to nowocześniejsza konstrukcja.

AUTOR WĄTKU
link2jack
 

Diesel 2,0 czy 1,6 ?

09 sty 2008 17:45

Witam
Interesuje się zakupem ceed'a w wersji SW (tylko i wyłącznie)
Z racji tego iż na forum jest duża liczba użytkowników tych samochodów proszę o podpowiedz w wyborze silnika. W salonie jak w salonie - żeby zarobić podpowiadają mi 2,0 ale przy wyborze 1,6 zawsze kilka tys w kieszeni.

Sprawa jest o tyle ciekawa ze do silników 2,0 są skrzynie 6-biegowe a silniki 1,6 mają skrzynie 5-biegowe.

No i mniejszy silnik mniejsze opłaty. Ale doradźcie proszę!!

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

09 sty 2008 17:50

jezeli nie jezdzisz duzo w trasie to spokojnie ci wystarczy 1,6 115 km. Spalanie mniejsze niz w 2.0.

Jezeli jednak jezdzisz troche, to 2.0 i 6ty bieg pomaga, masz zawsze ciut wiecej mocy pod butem. Na minus - silnik 2.0 ma pasek rozrzadu a nie lancuch.

a poza tym, to wg mnie kwestia gustu. Zakladam, ze dealer ma w demo 1,6 crdi i pewnie nei dysponuje wersja 2.0, zeby ci ja pokazac.

Ja osobiscie zastanawialem sie nad 1.6, ale przewazyl 6-ty bieg :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

09 sty 2008 19:16

Silnik 1,6 CRDi spokojnie wystarczy - jest bardzo dynamiczny i elastyczny, a przy tym mało pali. Sam chciałem 2,0 ale zarowno dealer jak i kumpel ktory jezdzil obydwoma radzili mi 1,6 i nie zaluje. A jak dałem sie przejechac kumplowi, ktory na codzien jezdzi Audi A6 2,5 TDI ( oczywiscie nie powiedzialem mu jaki mam silnik ) , to nie mogł uwierzyc , ze to tylko 1,6 !!! Był w szoku ;) A ścigałem sie też z ojca Passatem B5 1,9 TDI 115 KM - został w tyle :) Polecam 1,6 , pozdro

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

09 sty 2008 19:18

ps...i 1,6 sporo cichszy podobno ;)

AUTOR WĄTKU
Limak74
 

Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

22 maja 2008 11:46

Witam wszystkich...
Nie znalazlem bezposredniego porownania na forum wiec postanowilem zalozyc nowy watek.
Zastanawiam sie na kupnem SW w pelnym wyposazeniu (bez szyber dachu) watpliwosci mam tylko odnosnie silnika (nie chodzi mi tu o roznice cenowa)
Czytalem, ze 1.6 potrafi naprawde malo spalic a ze z 2.0 to bywa roznie niektorym super malo niektorym baaardzo duzo.
Jechalem 1.6 CDRi salonowym i wrazenie takie ze kiepsko jechal (3 osoby 0 ladunku) zrywny to on dla mie nie jest ale moze subiektywna ocena (po 30 min jazdy srednie spalanie wynioslo 12.1.l w 1.6 Pan z salonu byl zdziwiony, a ja troche przestraszony tym wynikiem- chcialbym aby palilo tak jak kolegom/kolezankom z forum) - (jezdze volvo 2.0 beznyna 140 KM) Prosilbym o opinie uzytkownikow ktory silnik by teraz wybrali jakby kupowali samochod (z pominieciem argumentu cenowego - zakup) ale z naciskiem na:
- elastycznosc,
- kulture jazdy,
- spalanie,
- osiagi
- niezawodnosc
- no i oczywiscie skrzynia biegow 5,6.

Z gory dziekuje za wrazenia i opinie

PS nigdy nie jezdzilem dieslem W swoim krece do 7 tys obrotow i mam ciezka noge , jazda glownie po Warszawie od czasu do czasu trasa 300-400 km

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

22 maja 2008 12:29

<span>Limak74</span> napisał(a):azda glownie po Warszawie od czasu do czasu trasa 300-400 km

1,6 crdi

<span>Limak74</span> napisał(a):kulture jazdy,

1,6crdi.

<span>Limak74</span> napisał(a):spalanie,

1,6 crdi

<span>Limak74</span> napisał(a):elastycznosc,

automat lub 5. Na co 6 w mieście.

<span>Limak74</span> napisał(a):osiagi

porównywalne w wymienionych warunkach jazdy.

<span>Limak74</span> napisał(a):niezawodnosc

brak danych, czyli pozytywnie.

AUTOR WĄTKU
_soma_
 

22 maja 2008 12:31

witam,

jestem szczesliwym posiadaczem 1.6 crdi - pali mi od 4,7 - 5,2 na trasie. w miescie nie sprawdzam. ale... szczerze mowiac daj palec to i reke beda chcieli urwac. mam te 115 koni i po przeskoczniu z pojego poczciwego accenta (90 KM) na poczatku byla bajka. ale juz sie do te bajki przyzwyczailem i jakbym mial jeszcze raz kupowac to nie wiem czy nie wzial bym 2.0. mysle ze musisz sie przejechac 2 brykami i wtedy zdecydowac.

pozdr

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

22 maja 2008 12:33

<span>_soma_</span> napisał(a):jakbym mial jeszcze raz kupowac to nie wiem czy nie wzial bym 2.0.

virusek i masz to samo co 2,0 w serii.

AUTOR WĄTKU
Limak74
 

22 maja 2008 12:57

Dzieki, czekam z niecierpliwoscia az ktos sie wypowie co ma 2.0 Albo ktos kto jezdzil i tym i tym. Jak kupowaliscie swoje to chyba nie bylo mozliwosci przejechania sie 2.0 Z drugiej strony "moon" i inni mowili ze po "wirusowaniu" ten mozna zbic troche spalanie no i "odjazd" poprawic i kwestia nauki jak jezdzic ekonomicznie.
Q1: To do czego przydaje sie 6 bieg? jest ciszej? silnik sie nie zyluje? spalanie jest mniejsze?
Q2: Wydawalo mi sie ze 1.6 to troche za maly silnik (po jezdzie probnej) do takiego samochodu z ladunkiem ale moze sie myle? ale z drugiej strony slyszalem ze ten sam maly filtr powietrza jest uzyty w 1.6 i 2.0 i to jest czesto waskie gardlo i zrodlo problemow.
Q3:Jakie sa zalety silnika 2.0?
Q4:Dlaczego odradzalibyscie mi kupno 2.0? (pyt. do posiadaczy 1.6 ktorzy jezdzili 2.0)
Ostatnio edytowano 22 maja 2008 13:20 przez Limak74, łącznie edytowano 1 raz

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl