Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
novee
 

31 sty 2009 23:27

Skorzystaj z wyszukiwarki i poczytaj o obu silnikach i sobie porównaj, jest tego mnóstwo. Szkoda powielać i pordukować po raz n-ty to samo.

A jak już kupiłeś, to ciesz się z tego co masz i bezproblemowej jazdy życzę.

AUTOR WĄTKU
razor7
 

01 lut 2009 00:06

w tym problem że nigdzie nie trafiłem na osobe która byłaby w stanie porównać te 2 silniki, pewnie że juz teraz nie zmienię po prostu chciałem się utwierdzić w wyborze...

AUTOR WĄTKU
lancer
 

01 lut 2009 08:37

1.6 CRDI 115 KM to mały potwór :)
Myślę że będziesz bardzo zadowolony
Wybrałeś najlepszy silnik z całej gamy KIA
Wnioskuje że masz Ceeda HB natomiast ja mam SW wiec w twoim przypadku ten silnik bedzie osiągał lepsze wybiki - niższe spalanie i ciut lepsze przyspieszenie, bo HB jest lżejszy aż o 180 KG
Napisz jeszcze od kiedy nim jeździsz i jaki masz kolorek ???

AUTOR WĄTKU
Daru
 

01 lut 2009 10:39

Dzisiaj twoje dyletmaty to tzw. "musztarda po obiedzie". Nie jeżdźiłem 2.0 CRDi ale jest to starsza konstrukcja na pasku rozrządu. 1.6 CRDi ma łańcuch, świetne osiągi, bardzo wysoką kulturę pracy, cicha pracę i napewno jest bardzo dobrym wyborem. Oczywiście do wszytskiego mozna sie przyzwyczaić i za jakiś czas 115 KM to za mało. Ale masz chip tuning i 140 KM to nie problem dla tego silniczka.

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: 1.6 CRDi vs 2.0 CRDi

01 lut 2009 19:02

razor7 napisał(a): Pomijając oczywiście kwestię że 2.0 ma skrzynię 6-biegową !

No tego akurat się pominąć nie da i większy silnik + 6 bieg oznacza więcej radości i pewnie oszczędności na autostradzie. Wszędzie poza autostradą będziesz zadowolony,a z resztą novee to już wyżej tak zgrabnie ujął, że nasza dalsza pisanina to już plotkowanie tylko. :P
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

01 lut 2009 19:52

6 bieg się na autostradzie przydaje, bo jest trochę ciszej. O ekonomii i oszczędnościach na autostradzie >140-150 km/h nie ma co mówić.

Panowie moderatorzy, szkoda ciągnąć temat, to nie powielacz ze stanu wojennego.

AUTOR WĄTKU
maciejkiner
 

01 lut 2009 20:03

Witam

A ja powiem tylko, ze i do zchipowanego 2.0 mozna sie przyzwyczaic... bardzo brakuje w ofercie czegos kolo 200 koni... choc wtedy chcialbym pewnie cos 250 :P

Taki maly OT :)

pzdr
maciejkiner

AUTOR WĄTKU
teon
 

01 lut 2009 22:53

180 kg gdzie to wyczytałeś??? Między tymi samymi modelami HB5 i SW równymi silnikowo i wyposażeniowo jest ok 50 KG różnicy według specyfikacji ze strony internetowej Kia Polska.

AUTOR WĄTKU
marcin-pulawy
 

03 mar 2009 22:00

teon napisał(a):180 kg gdzie to wyczytałeś??? Między tymi samymi modelami HB5 i SW równymi silnikowo i wyposażeniowo jest ok 50 KG różnicy według specyfikacji ze strony internetowej Kia Polska.


a dokładnie 52kg :D
http://www.wroom.pl/dane,techniczne,kia ... ;6917.html ( SW )
http://www.wroom.pl/dane,techniczne,kia ... ;6932.html (hatchback)

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

03 mar 2009 22:03

bedzie pan zadowolniony :)

closed
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: [WITAM] - czyli Nasze powitanie-przywitanie

21 sty 2010 06:59

tomaszosa napisał(a):...tylko jeszcze muszę się zastanowić nad tym czy 1.6 czy 2.0, ...poczytam sobie o tym na forum
:)

Nie żebym był tendencyjny, ale wydaje mi się, że 2.0 całkiem dobrze jeździ... ;) :twisted:

wchoyno
Dyrektor
 
Posty: 620
Dołączył(a): 01 kwi 2009 10:03
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: [WITAM] - czyli Nasze powitanie-przywitanie

21 sty 2010 13:18

Kubeusz napisał(a):
tomaszosa napisał(a):...tylko jeszcze muszę się zastanowić nad tym czy 1.6 czy 2.0, ...poczytam sobie o tym na forum
:)

Nie żebym był tendencyjny, ale wydaje mi się, że 2.0 całkiem dobrze jeździ... ;) :twisted:


Nie żebym był tendencyjny, ale wydaje mi się, że 1,6 też jest niezły, chyba trochę oszczędniejszy, jeżeli nie jeździ się dużo po autostradach, górach i przy pełnym obciążeniu (kombi) - to powinien być OK i jednak jest trochę tańszy i nie ma koła dwumasowego ...
CRDI 115 HB 2008/2009-2018,
STONIC 08-2018

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: [WITAM] - czyli Nasze powitanie-przywitanie

21 sty 2010 13:29

wchoyno napisał(a):
Kubeusz napisał(a):
tomaszosa napisał(a):...tylko jeszcze muszę się zastanowić nad tym czy 1.6 czy 2.0, ...poczytam sobie o tym na forum
:)

Nie żebym był tendencyjny, ale wydaje mi się, że 2.0 całkiem dobrze jeździ... ;) :twisted:


Nie żebym był tendencyjny, ale wydaje mi się, że 1,6 też jest niezły, chyba trochę oszczędniejszy, jeżeli nie jeździ się dużo po autostradach, górach i przy pełnym obciążeniu (kombi) - to powinien być OK i jednak jest trochę tańszy i nie ma koła dwumasowego ...

Może i masz rację, ale wiem z doświadczenia, że jak istnieje możliwość wziąć szybsze i mocniejsze, to trzeba tak zrobić, bo potem człowiek pluje sobie w brodę. Co innego, gdy jest to kwestia jakichś istotnych kombinacji i wyrzeczeń...
Ostatnio edytowano 21 sty 2010 13:34 przez CEEDEEROM, łącznie edytowano 1 raz
Powód: I tak się kończą offtopy ...

AUTOR WĄTKU
lancer
 

Re: Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

21 sty 2010 13:40

Może i masz rację, ale wiem z doświadczenia, że jak istnieje możliwość wziąć szybsze i mocniejsze, to trzeba tak zrobić, bo potem człowiek pluje sobie w brodę. Co innego, gdy jest to kwestia jakichś istotnych kombinacji i wyrzeczeń...

Masz racje i dlatego jak możesz to wybierz silnik odpowiedni dla Ciebie.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

21 sty 2010 13:45

lancer napisał(a):
Może i masz rację, ale wiem z doświadczenia, że jak istnieje możliwość wziąć szybsze i mocniejsze, to trzeba tak zrobić, bo potem człowiek pluje sobie w brodę. Co innego, gdy jest to kwestia jakichś istotnych kombinacji i wyrzeczeń...

Masz racje i dlatego jak możesz to wybierz silnik odpowiedni dla Ciebie.

no ja już jakiś czas temu wybrałem... :D

AUTOR WĄTKU
mariusz z
 

Re: Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

21 sty 2010 20:58

Witam. Od miesiąca jestem użytkownikiem KIA CEED SW 1.6 CRDI - rewelacja ( świetnie przyspiesza, mało pali, no i 6 bieg ). Ma ogromną parę, choć nie mogę jej jeszcze wpełni wykorzystywać ( dotarcie ). Jeździłem na jeździe próbnej 2.0 CRDI no szybszy, ale wcale nie tak dużo.

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

22 sty 2010 11:30

ale wcale nie tak dużo.


No a ile miałoby być szybsze?
Przecież w specyfikacjach jest wszystko napisane, więc po jaką te truizmy?

choć nie mogę jej jeszcze wpełni wykorzystywać ( dotarcie )


To nie jest Fiat 125p. Tego się nie dociera.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

22 sty 2010 11:39

moon napisał(a):To nie jest Fiat 125p


Tylko samochód o klasę wyżej :)

moon napisał(a):No a ile miałoby być szybsze?


Tylko że 2-litrówka po wirusku idzie troszkę inaczej jak 1.6 nawet po zawirusowaniu wiec
wiem że już na pewno nie dam się następnym razem namówić na nic mniejszego jak 2 litry :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

22 sty 2010 11:40

moon napisał(a):To nie jest Fiat 125p. Tego się nie dociera.

tego się dociera. i jeszcze wymienia olej po 1kkm. no.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Ktory silnik wybrac 1.6 CRDi czy 2.0 CRDi ?

22 sty 2010 11:41

szady87 napisał(a):Tylko że 2-litrówka po wirusku idzie troszkę inaczej jak 1.6 nawet po zawirusowaniu wiec
wiem że już na pewno nie dam się następnym razem namówić na nic mniejszego jak 2 litry :)

ja bym się dał namówić na 1.6T gdyby było w ofercie :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 142 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl