Po ilu km pierwszy przegląd ?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Po ilu km pierwszy przegląd ?

25 sie 2007 18:08

'Witam mam pytanko już w środę- czwartek odbieram swojego Ceeda 1,6;115km i stąd moje pytanie:
Po ilu kilometrach jest pierwszy przegląd .
Pytanie moje stąd, że słyszałem gdzieniegdzie opinie, że niektóre marki po przejechaniu niewielkiej ilości kilometrów musieli wracać do serwisu na wymianę tylko oleju silnikowego i filtra.
Jak się ma to w przypadku KIA?
PS Witam serdecznie wszystkich na forum.

vitaras
 

25 sie 2007 18:32

115 crdi 20 000 lub raz w roku.

Olek
 

25 sie 2007 19:15

Chyba kolega miał na myśli przegląd zerowy - po tysiącu kilometrów, wiem ze jest coś takiego np. w Citroenie, nie wiem jak jest w KIA :roll:

AUTOR WĄTKU
SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

25 sie 2007 19:18

Olek napisał(a):Chyba kolega miał na myśli przegląd zerowy - po tysią…cu kilometrów, wiem ze jest coś takiego np. w Citroenie, nie wiem jak jest w KIA :roll:

Właśnie o taki zerowy mi chodziło. Czy w KIA występują ?

vitaras
 

25 sie 2007 19:29

Przegląd zerowy robią… przy odbiorze auta. Wpisują to na stronę 6 karty gwarancyjnej i oddzierają… oryginał. Kopia zostaje w książce. Nazywa się to raport przeglądu zerowego i jest napisane, że wskazany mechanik wykona poniższe czynności i tu następuje lista do odfajkowania. Na końcu podpis właściciela, więc dobrze być obecnym przy tej robocie.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Przeglą…d zerowy

25 sie 2007 21:51

Jak to jest możliwe, aby być przy przeglądzie zerowym, jeżeli dzwonią… do Ciebie, że auto jest do odbioru, a przegląd już zrobiony.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

vitaras
 

25 sie 2007 22:54

TRZEBA sobie zastrzec!!! To Twoje pieniądze!!! Lista obejmuje 40 pozycji. Podpisujesz , że przyjąłeś do wiadomości iż zostało to zrobione czyli de facto godzisz się na to, co ci podstawili albo robisz odbiór towaru. Jutro wieczorem będę robił skan gwarancji to i to dołączę. A masz tu takie poz. jak np.test drogowy i w nim tylko jest 6 rzeczy do sprawdzenia.( np czy w czasie prowadzenia nie ujawniają… się trzaski i piski!!!!!! ,) A jak będzie rysa której nie zauważysz w ferworze? Potem Ci powiedzą…, że to Twoja sprawa, bo podpisałeś przegląd. Bezwarunkowo żądaj swojej obecności. Niech najpierw dadzą… flepy do rejestracji i z tablicami jedź po auto a zanim je przykręcą… to zrobią zerówkę, wtedy podpisać, odebrać kluczyki i szerokiej drogi. pzdr.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re

26 sie 2007 09:02

I tu ujawnia się podstawowa zaleta naszego FORUM.
Każdy, kto szykuje się do zakupu ceed'a może poczytać o takich szczegółach.
Mnie nikt nie informował, że taki przegląd ma miejsce i zostałem postawiony przed faktem dokonanym.
Wszyscy nowi posiadacze auta po przeczytaniu forum będą… mądrzejsi o tematy w nim zawarte.
Pozdrawiam.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

vitaras
 

26 sie 2007 09:28

Zucio. To są… nagminne praktyki. Najczęściej klient jest tak napalony, że podpisuje wszystko co mu podsuną…. I kawką… poczęstują… i miło zagadają…. Bo to z kolei ich forsa. I byle do następnego. Nie twierdzę, że nie robią… tego przeglądu ale uważam, że lepiej mieć tego pewność. Więc jeśli ktoś już zamówił auto to niech dzwoni do dilera i umawia się. Niech np dil zadzwoni, że wóz jest i papiery do odbioru a potem umówić się na odbiór auta razem z przeglądem. Założę się ,że to dotyczy nie tylko KIA. Odpowiadałem już na innym forum na pytanie " na co zwrócić uwagę przy odbiorze auta?" właśnie checklista zerowego to wyszczególnia, na co. :idea:

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re

26 sie 2007 10:41

Swoją… drogą… ciekawy jestem, jak wyglądają… praktyki w Waszych serwisach dotyczą…ce obecności właściciela pojazdu przy przeglądach okresowych.
Ja zgłaszają…c małą… usterkę, o której pisałem w pierwszych postach (złe spasowanie listwy podszybia) chciałem być przy jej usuwaniu, ale kierownik serwisu oznajmił mi, że tego typu zachowań nie praktykują… i klient nie może przebywać na sali przeglądów.
W poprzednim moim aucie (skoda fabia) serwis też nie był "zadowolony" z obecności klienta przy przeglądzie, ale można było taką… praktykę stosować.
W naszej polskiej rzeczywistości człowiek lepiej się czuje jak widzi za co płaci i co mu leją… do silnika. Niestety wynika to z wielu przypadków oszukiwania i nacią…gania klientów.
Pozdrawiam.
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

vitaras
 

26 sie 2007 11:05

Jak dotąd nie miałem z tym problemu. Mało tego, starałem się aby auta miały tylko jednego majstra od początku i nawet przeglądy umawiałem aby nie trafić na jego urlop czy chorobowe. Ale aby się załapać na halę robiłem jakiś numer pod maską… i mnie wołali abym to wyjaśnił. No i już dalej sterczałem przy aucie lub dyskretnie patrzyłem zza szyby na łapki. Potem to już byłem dobry klient i po problemie. :lol:

Bobby
 

Sprawa nieobowią…zkowego przeglą…du po 1500 km

28 sie 2007 08:56

Witam!

A jak przedstawia się sprawa z przeglądem po 1500 km. Dealer u którego kupowałem samochód nic nie wspominał o takim przeglądzie. Mówił do zobaczenia za 15 tys. km lub za rok.
Mam pytanie: czy warto taki przegląd wykonać bo zdania moich znajomych i innych dealerów są… podzielone. Mam już przejechane lekko ponad 2000 km i właśnie się zastanawiam czy warto wydawać te kilkaset złotych za ten przegląd.
Proszę o opinie innych użytkowników Ceeda.

Pozdro!

Bobby

Mat
 

Re: Sprawa nieobowią…zkowego przeglą…du po 1500 km

28 sie 2007 09:37

Bobby napisał(a):Witam!

A jak przedstawia się sprawa z przeglądem po 1500 km.


Myślę, że czasy takich przeglądów minęły już bezpowrotnie. I dobrze.
Gdyby taki przegląd rzeczywiście był potrzebny, to na pewno serwis by to wykorzystał do ściągnięcia z nas kasy ;)

sevi
 

28 sie 2007 09:38

Po przejechaniu 1000km należy wymienić olej z mineralnego na zalecany :D

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Re olej

28 sie 2007 10:50

To czyżby w ceedzie był zalany olej mineralny :?:
W takim przypadku co z jego wymianą… po 1000km-można lać syntetyk :?:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

sevi
 

Re: Re olej

28 sie 2007 11:05

zucio1 napisał(a):To czyżby w ceedzie był zalany olej mineralny :?:
W takim przypadku co z jego wymianą… po 1000km-można lać syntetyk :?:



Dokładnie, w Ceed-kach jest olej mineralny. Po przejechaniu 1000 km wymienili mi olej mineralny na olej MAGNATEC PROFESIONAL 5W30 CASTROL

Lopez
 

Re: Re olej

28 sie 2007 12:29

Mi z kolei powiedziano w ASO, że cee'd zalewany jest od razu syntetykiem a nie mineralnym. Oczywiście warto wymienić olej po 2-3 tysiącach, czyli po 'dotarciu' silnika, ale nie jest to konieczne.

wilam
 

28 sie 2007 13:48

Ciekawe jak jest naprawdę bo mi dealer powiedział, że jest półsyntetyk i nawet nie sugerował wcześniejszej wymiany niż na pierwszym przeglądzie (15000).

vitaras
 

28 sie 2007 15:40

W książce obsługi jest harmonogram. Nic nie ma o wymianie oleju wcześniej. Jak ktoś chce to nie ma sprawy. Jego kasa.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

Termin pierwszej wymiany oleju

28 sie 2007 16:42

Mili Państwo.
Może ktoś ma dojście do wiarygodnych (czytaj u źródła , np. Kia Motors Polska) danych, które wyjaśnią… nasze niepewności dotyczą…ce terminu pierwszej wymiany oleju.
Dzisiaj rozmawiałem z serwisantem kii w Olsztynie i stwierdził on, że nic mu nie jest wiadomo na temat oleju mineralnego w ceedach, a terminem pierwszej wymiany jest 15 tys. km lub rok.
Z jednej strony to oni stawiają… warunki gwarancji i obowiązuje jakaś odpowiedzialność i zaufanie.
Z drugiej jednak ja wymieniałem olej w nowej Fabii (16 V) po 1,5 tys. km zgodnie z książką… serwisową….
Może ktoś wie jak to wygląda np. w i30, toyocie auris. Jednostki 1,4 są… podobnymi konstrukcjami i mają… chyba podobne wymagania.
Ja chciałbym jeździć moją… kią… co najmniej kilka lat i jeżeli to potrzebne, to nie będę oszczędzał 200-250 zł na olej po 1,5 tys. km.
Czekam na odzew, bo temat wg mnie jest dość istotny.
Pozdrawiam.

P.S. SEVI - czy wymiana po 1000km była sugestią… serwisu, czy Twoją… zapobiegliwością…?
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl