Blokada skrzyni biegów

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Younior
 

Blokada skrzyni biegów

23 sie 2007 14:30

Witam,

Ma ktos z Was jakas blokade skrzyni biegow w kii cee'd?

Ja na allegro znalazlem cos takiego:

http://moto.allegro.pl/item228796585_blokady_niedzwiedz_lock_do_wszystkich_marek_.html

Slychal ktos o tym albo mego uzywal?

Jak myslicie to na to serwis kii?

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

23 sie 2007 14:39

Konsrukcja i zasada działania podobna do DIPOLa. Swojego czasu mialem takie cudo (dipol) w aucie i w sumie nie narzekalem, a czy zdaje to egzamin na szczęście nie musialem sie przekonywac :)

Czasami zamek mi sie przycinał, ale to nie było tak bardzo straszne.

A co na to serwis - najlepiej ICH zapytaj :twisted:

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Younior
 

23 sie 2007 16:59

Tak wlasnie zrobie.
We wtorek/srode mam odbierac samochod wiec jak bede pamietam to sie spytam i dam znac co mi powiedzieli

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
KZ
 

23 sie 2007 18:19

Mialem cos takiego w Passacie B5 i generalnie wygladalo na to ze zeby to zdjac trzeba by rozmontowac skrzynie. Do Ceeda nie zakladam, nie sadze zeby ktos chcial to ukrasc ;-)

AUTOR WĄTKU
Younior
 

23 sie 2007 19:05

Myslisz, ze samochod nie bedzie lakomym kaskiem dla zlodzeji?

AUTOR WĄTKU
Klapouchy
 

23 sie 2007 19:29

Ja się tylko boję, iż jak każdy popularny samochód będzie łakomym kąskiem dla złodziei, jako że samochody idą od razu na części. Teraz górują Passaty, kiedyś Seicento (dalej w czołówce), w pierwszej dziesiątce jest też Yaris i Avensis. Niestety, im popularniejsze auta, tym większy rynek zbytu na używane części :(.

AUTOR WĄTKU
Younior
 

23 sie 2007 20:29

Cee'da nie ma nawet w pierwszej 10 sprzedawanych aut (dzisiaj byl o tym artykul na onecie) wiec pod tym wzgledem chyba nie ma sie o co obawiac

AUTOR WĄTKU
wilam
 

26 sie 2007 15:36

W moim przypadku udało się coś takiego wynegocjować przy zamawianiu auta, tylko innej firmy. Zamontowane jest od strony kierowcy. Dzia?a dobrze (nie zacina się i blokuje drążek). Nie wiem jaka jest tego skuteczność i nie chcę za bardzo sie przekonywać ;). Uważam, że jest to bardziej skuteczne niż alarm, a każde zabezpieczenie - nawet te najbardziej prymitywne to dodatkowy kłopot dla złodzieja i więcej pracy przy kradzieży.

AUTOR WĄTKU
reni
 

26 sie 2007 17:31

Witam

zgadzam sie z Wami taka blokada jest bardzo skuteczna. Mam ja w swoim Cee'd. Dostalem za darmo, normalnie kosztuje okolo 700 pln brutto. Zazwyczaj jej usuniecie zwiazane jest z uszkodzeniem skrzyni tak wiec zlodzieje daja sobie spokoj....

pozdr
Reni

AUTOR WĄTKU
konrad
 

blokada

28 sie 2007 20:12

Witam.Potwierdzam skuteczność blokady skrzyni.Mam kumpla ,który zajmuje się montażem alarmów,i mówił ,że alarmy elektroniczne złodzieje mają rozpracowane i nie ma problemu,żeby buchnąć takie auto.Natomiast blokada to kłopot,bo trzeba albo lawetę,albo wypchnąć tyłem gdzieś dalej i tam się męczyć.Oczywiście nie ma 100% zabezpieczeń,ale trzeba trochę pomysleć o utrudnieniu życia amamtorom cudzej własności.Blokada i z 2 wyłaczniki zapłonu zrobione własnym sumptem,to w miarę optymalne rozwiązanie.Alarmem wyjącym nikt się nie interesuje oprócz wlaściciela i gdy nie ma cię w pobliżu auta,zlodzieje spokojnie go rozbrajają. Jakieś zabezpieczenie trzeba mieć,bo mimo AC ,zawsze jest strata.Pozdr.

AUTOR WĄTKU
Radost
 

Blokada skrznyni biegow

13 wrz 2007 21:54

"Niedźwiedzia" miałem 10 lat w Astrze, do Cee'da zamówiłem u dilera. Sprowadzili po 3 tygodniach, wygląda na to że byłem pierwszym klientem (Olsztyn) informację o wersji do Cee'da uzyskałem na stronie producenta blokady - koszt 550 zł brutto. Alarm zamontowałem wyłącznie ze względu na ubezpieczyciela, ponieważ jest standardem montowanym u sprzedawcy, porządni złodzieje znają go lepiej od serwisu. Podobno blokadę skrzyni biegów mozna pokonać ciekłym azotem - ale myślę, że KIA jest narazie mało prestiżową marką i tak wyrafinowanych metod złodzieje nie będą stosować

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

13 wrz 2007 23:52

Ej. A kto niby cee'da ukradnie? :)

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

14 wrz 2007 07:44

Wilam, a masz tez auto alarm?
A jeśli blokadę założymy to chyba nie ma sensu zakładać auto alarmu.
No chyba żeby bez kluczyka otwierać auto.

Oskar
Ostatnio edytowano 27 lis 2007 10:43 przez oskarq, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
wilam
 

14 wrz 2007 10:59

Mam jeszcze tylko autopowiadamianie GSM, które może pełnic funkcję zwykłego alarmu. Nie podłączyłem jednak syreny aby nie zdradzać złodziejowi, że takie cudo w nim drzemie. A niech się skubaniec zdziwi jakby co...

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

27 lis 2007 10:49

Gdzieś w AŚ czytałem jakie szkody podczas wypadku może wyrządzić źle przypiety odtwarzacz DVD z tyłu siedzenia, telefon czy palmptop z uchwytem itp...

A co się dzieje z blokadą skrzyni?. Za każdym razem jak ją ściągam z tej chwili w Pandzie zastanawiam się, komu z tyłu przywali jak będę ostro hamował.

Czy w KIA "bolec" ma jakieś super mocowanie po ściągnieciu?

AUTOR WĄTKU
KZ
 

27 lis 2007 11:08

oskarq napisał(a):A co się dzieje z blokadą skrzyni?. Za każdym razem jak ją ściągam z tej chwili w Pandzie zastanawiam się, komu z tyłu przywali jak będę ostro hamował.


Z tyłu ? W jakiejś innej czasoprzestrzeni jeździsz gdzie przy ostrym hamowaniu rzeczy lecą do tyłu zamiast do przodu ?

AUTOR WĄTKU
TTomek
 

27 lis 2007 18:38

<span>oskarq</span> napisał(a):Czy w KIA "bolec" ma jakieś super mocowanie po ściągnieciu?

Ja mam założoną blokadę bez wyciągania bolca - przekręca się tylko taki kapturek i jest zamknięta. Otwarcie po włożeniu kluczyka i obrocie o ok 45 stopni.
Zamówiłem blokadę zamiast alarmu. Firma - Bear Lock.
Więc może pomyśl o takiej i nie będzie problemu z "latającym" bolcem :-)

Pozdrawiam,

AUTOR WĄTKU
wilam
 

29 lis 2007 16:20

TTomek napisał(a):
<span>oskarq</span> napisał(a):Czy w KIA "bolec" ma jakieś super mocowanie po ściągnieciu?

Ja mam założoną blokadę bez wyciągania bolca - przekręca się tylko taki kapturek i jest zamknięta. Otwarcie po włożeniu kluczyka i obrocie o ok 45 stopni.
Zamówiłem blokadę zamiast alarmu. Firma - Bear Lock.
Więc może pomyśl o takiej i nie będzie problemu z "latającym" bolcem :-)

Pozdrawiam,


U mnie podobnie
Blokowanie: wcisnięcie bolca, w którym jest zamek;
Odblokowanie: Włożenie kluczyka i przekręcenie o 45 stopni.

Wszystko estetyczne, bez zbędnych wystających i luźnych elementów.

AUTOR WĄTKU
rav
 

29 lis 2007 16:48

U mnie podobnie

Wilam a gdzie zakładałeś i jaka cena?

AUTOR WĄTKU
oskarq
 

29 lis 2007 19:35

KZ napisał(a):Z tyłu ? W jakiejś innej czasoprzestrzeni jeździsz gdzie przy ostrym hamowaniu rzeczy lecą do tyłu zamiast do przodu ?

Jak cie ktos przywali czołowo to w która strone lecą rzeczy znajdujące sie z przodu?

oskar

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl