Benzyna czy diesel?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Benzyna czy diesel?

Wybrałbym ponownie silnik benzynowy.
46
41%
Wybrałbym ponownie silnik diesla.
65
59%
 
Liczba głosów : 111
AUTOR WĄTKU
novee
 

18 kwi 2008 08:52

:) to kombi nie jest takie złe :) jak się chętny znajdzie, to ja będę celował w Accorda 2.0 w benzynie. Ten schodzący model jest w super cenie w Niemczech. qrrrde taniej wychodzi niż za mojego Ceed'a :?

AUTOR WĄTKU
Maxx72
 

Oświadczenie

18 kwi 2008 16:40

Oświadczenie
W związku z nieautoryzowanym dostępem do mojego konta (czego dowodem może być post dotyczący "kuzyna pracującego w rafinerii") oświadczam, że:
Nigdy nie miałem i nie mam żadnego kuzyna, znajomego oraz nie znam nikogo pracującego w rafinerii lub gdziekolwiek indziej skąd mógłbym kupować lewe paliwo.
Paliwo kupuję wyłącznie na stacjach Orlen. Samochód z silnikiem diesla kupiłem wyłącznie dlatego, ponieważ lubię jeździć dieslem.
Post dotyczący "kuzyna pracującego w rafinerii" złośliwie napisał ktoś , kto korzysta z tego samego komputera co ja.
Nie ukrywam, że zapewne przez przypadek hasło zostało zapisane na stałe w przeglądarce.

W związku z powyższym proszę administratora forum o całkowite usunięcie mojego konta ponieważ nie chcę być w żaden sposób kojarzony z nickiem Maxx72.
Nie ukrywam, że trudno mi było podjąć taką decyzję lecz mam nadzieję, że wrócę jeszcze na to forum.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 kwi 2008 18:43

lyko napisał(a):
novee napisał(a):lyko - diesel NIE JEST ELASTYCZNY! W krótkim wycinku obrotów ładnie ciągnie na trasie. Poza tym, szczególnie w korkach, jazda dieslem to dużo więcej wachlowania biegami niż w benzynie.

Powiem tak: jeździłem wcześniej meganką 1,6 benzyna. Teraz mondeo 1,8TD. Koni tyle samo: 90. Oczywiście Mondeo z tym silnikiem to dorożka, ale różnica jest taka, że jakoś bardziej się zbiera od niższych obrotów, czyli mniej muszę machać wajchą od biegów. Jeśli to jest elastyczność to upieram się że diesel jest bardziej elastyczny. A jeśli nie ... to się nie upieram. :)


dokładnie benzynki sa bardziej elastyczne
elastycznośc silnika to ZAKRES UZYTECZNYCH obrotów i benzyna ma większy
inna sprawa że dieselkiem jak mówisz w potocznym mniemaniu sie mówi o elastczności -że się łatwiej jedzie bez wachlowania choć tu przy turbinkach i wysileniu dieselka tez nie jest tak do końca :D

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 50 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl