Benzyna czy diesel?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Benzyna czy diesel?

Wybrałbym ponownie silnik benzynowy.
46
41%
Wybrałbym ponownie silnik diesla.
65
59%
 
Liczba głosów : 111
AUTOR WĄTKU
novee
 

16 kwi 2008 21:55

mondeo TD to chyba dość stary silnik, który może jeszcze w miarę 'ciągnął z dołu. Cee'd akurat jak na nowego diesla też w miarę z dołu ciągnie, ale spróbuj pojeździć TDI w VW albo TDCi w nowych Fordach. Do 2 tys. obr nie dzieje się nic (łatwo zgasić przy ruszaniu), od 2 do 3,5 tys. wgniata w fotel, potem znów słabo... Tak więc (turbo)diesel jest 'elastyczny' z zakresie 2000-3500 może do 4 tys. obrotów, a dobra benzyna ciągnie od 1500 do 6,5 tys.
Mój 2.0 CRDi ładnie lata w trasie (spalanie to inna bajka), ale np. jazda w korku czy ogólnie wolna jazda w gęstym ruchu miejskim to ciągłe wachlowanie od 1 do 3 biegu.
Co kto lubi, ale kop w plecy w wąskim zakresie obrotów, to nie jest elastyczność.

AUTOR WĄTKU
lyko
 

16 kwi 2008 22:01

RAF napisał(a): Jak wczesniej wydawało mi sie ze Mondeo to całkiem żwawa bryczka to po około tygodniu jeżdzenia Kijakiem jak ponownie wsiadłem do Mondeo to to auto nie chciało jechac :)

Właśnie dlatego nie sprzedaje jeszcze Mondeo, bo jak się już w końcu doczekam na kijankę, to pojeżdżę nią sobie tak z tydzień, a potem usiądę za sterami Mondeo i będę się umacniał w przekonaniu jak dobrze zrobiłem kupując Kijankę. :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
novee
 

16 kwi 2008 22:08

A ogólnie dobrze robisz, 1.6 czy diesel czy benzyna (co kto lubi) jest optimum do Ceed'a. Cee'd nie jest zły, tylko ja mojego silnika nie lubię :P :oops:

AUTOR WĄTKU
lyko
 

16 kwi 2008 22:15

Mam nadzieję że dobrze :). Ja jestem stateczny człowiek, ojciec dzieciom i myślę że diesel "małopalący" będzie dobrym rozwiązaniem (niezależnie od tego czy jest elastyczny czy też nie :) ). Zastanawiałem się też nad 2.0 ale doszedłem do wniosku że - przynajmniej patrząc na wyniki na papierze - niewiele lepiej będzie niż z 1,6 CRDI, a taniej. Nie wiem czemu akurat nie lubisz tego swojego silnika, ale bardzo się cieszę że potwierdza się moje myślenie że 1,6 jest lepszym rozwiązaniem. I jeszcze jedno: niech Cię ręka boska broni teraz zmieniać zdanie!!! :)

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

16 kwi 2008 22:18

novee czemu nie lubisz swojego 2.0 CRDi? Rozwiń myśl :wink:

AUTOR WĄTKU
novee
 

16 kwi 2008 22:43

Ziemek - ja to wałkowałem już kilka razy w różnych wątkach.

W skrócie - różnica w mocy we wrażeniach z jazdy w por. do 1.6 niewielka, 6-ty bieg nic nie daje, bo pali dużo w trasie i na autostradzie, jest dużo głośniejszy niż 1.6, do tego łapie niski dudniący ton który mnie wkurza (to akurat w dużym stopniu zlikwidowałem, wkładka K&N pomogła). Droższy w zakupie i eksploatacji - wg. tego co inni piszą, to z 1,5 litra więcej żre od 1.6.

Mnie się wydaje, że 1.6 są 'zwinniejsze' - jeździłem obiema wersjami, czuć cięższy przód 2.0 w zakrętach (to akurat nie jest wada, takie prawa fizyki).

Plus- mogę sobie pojechać 212 km/h wg. GPSa na autostradzie poznańskiej o 5 rano jak jest pusto. Huk jak cholera, spalanie 15,4l :) Tylko że to 0,0001% czasu jazdy i w sumie przyjemność niewielka.

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

16 kwi 2008 22:46

Ok, dzieki :) Ale i tak sie ciesze ze juz na mnie czeka w salonie 2,0 :wink:

AUTOR WĄTKU
AndrzejM
 

16 kwi 2008 22:48

hej novee piszę się na te 5 tysiaków co za tyrka daj namiar na pw :D

AUTOR WĄTKU
novee
 

16 kwi 2008 22:52

To szerokości i przyczepności :)

Ja wziąłem swojego na firmę, bo był praktycznie od ręki, na 1.6 trzeba było czekać chyba 6 tyg., a auto bylo potrzebne na już. Poza tym ten 6 bieg mnie skusił, bo w rozwalonym przed zakupem Ceed'a Civicu, 6tka dawała efekty w trasie. W tym niewielkie. No ale sam chciałem :P

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

16 kwi 2008 22:55

Mnie też 6tka skusiła, patrząc na silniki konkurencji już od 115KM montującej 6tki 8-)
Mam nadzieje ze będę zadowolony :wink:

Żeby nie było zupełnego OT to po raz kolejny kupiłbym diesla, jakoś lepiej mi się jeździ niż benzyną, choć nie robie wielkich przebiegów w ciągu roku :D

AUTOR WĄTKU
novee
 

16 kwi 2008 23:19

Ale 6 biegów samo w sobie nie znaczy że będzie lepiej.

To by dłuższy wywód był, ale dobrze zestopniowana 5 biegowa skrzynia może byc lepsza od 6tki. Tylko że cięzko z suchych danych technicznych wywnioskować, trzeba sprawdzić.

A dobra benzyna... to już inna bajka... finansowo też :)

AUTOR WĄTKU
Ziemek
 

16 kwi 2008 23:20

I tak mi nie "zepsujesz" radochy :wink: :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
novee
 

17 kwi 2008 08:20

To nie było konkretnie do Ceed'a, tylko ogólnie o skrzyniach biegów.

A poza tym be happy, ale auto to auto (no chyba że Ferrari czy podobne cuda) :) Największa radocha to była jak zdałem prawko i miałem 17 lat i dostałem po dziadku Dużego Fiaciora :D To była jazda :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

17 kwi 2008 08:37

<span>novee</span> napisał(a):Cee'd nie jest zły, tylko ja mojego silnika nie lubię


Może chcesz się w takim razie zamienić :?: :?: :D :D

AUTOR WĄTKU
novee
 

17 kwi 2008 08:41

Jak załatwisz cesję leasingu żebym za dużo nie stracił... :P

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

17 kwi 2008 08:45

<span>novee</span> napisał(a):Jak załatwisz cesję leasingu żebym za dużo nie stracił...


Coś wymyślimy z tym leasingiem,choć ja mam dopiero spłaconą jedną ratę i zostały mi jeszcze 23... :cry: :cry:

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

17 kwi 2008 09:39

mi nowy ropniak zwróciłby się po około 10 latach
więc wybór był prosty że chce benzynę...
co z tego że pali mniej jak przy kupnie trzeba wydać kilka tysi więcej
jednak gdy szukałem dla siebie auta używanego rozglądałem się już za ropniakami bo różnica w cenie nie była aż tak znacząca.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

17 kwi 2008 17:32

Skusiłbym sie na dieselka :D

AUTOR WĄTKU
novee
 

17 kwi 2008 22:34

To proszę bardzo :D Ja niedługo zgłoszę cesję leasingu w EFL. Piszę serio, bez jaj. Akurat taka sytuacja jest w firmie, że mogę za jakieś 2 miesiące oddac auto, jak się znajdzie chętny i za dużo nie stracimy.

AUTOR WĄTKU
_alek_
 

18 kwi 2008 08:12

<span>novee</span> napisał(a):Piszę serio, bez jaj


4lata jeździłem sam pustym kombi...Gdybyś nie miał kombiaka a 3-drzwiową wersje to bez ściemy zamienilibyśmy się na fury...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 148 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl