Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Jaki olej silnikowy stosujecie w swoich cee'dach?

LOTOS ECONOMIC 5W/30
76
16%
CASTROL Magnatec 5W/30; SLX 0W/30PF; EDGE
229
48%
MOBIL 1 ESP Formula 5W30 ; 5W/50
54
11%
ORLEN Platinum Maxenergy 5W/30
9
2%
VALVOLINE Synpower MST 5W/30
32
7%
AGIP synthetic PC 0W/40
1
0%
ARAL supertronic 0W/40
1
0%
ELF Solaris LSX 5W30; Excellium 5W/40
25
5%
MIDLAND Synova 5W/40
5
1%
MOTUL 8100 Eco-nergy 5W/30
48
10%
 
Liczba głosów : 480
Avatar użytkownika
korse
Brygadzista
 
Posty: 77
Dołączył(a): 15 lut 2010 08:34
Grupa: Łódzka

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

14 lut 2012 18:55

Kto mi powie dlaczego w wyszukiwarkach olejów różnych producentów dla Hundaia i30 i Cee'da te same silniki są polecane inne oleje oraz inne interwały wymiany olejów :??
http://www.fuchs-oil.pl/akademia-fuchsa/dobierz-olej.html
http://www.millersoils.pl/formularz-php/
http://www.liqui-moly.pl/serwis/katalog-wymiany-oleju
KIA CEED 1.4 FL DOHC HB 109KM C+ 2009
Pozdrawiam :-)
Obrazek

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

14 lut 2012 19:03

Może jakaś pomyłka ? dla 1.6 CVVT (2007 - ) dla i30 i Cee'da dobrał mi takie same oleje

TITAN GT1 PRO FLEX 5W-30 (XTL-Technology)
TITAN GT1 PRO C-2 5W-30
TITAN Supersyn 0W-30
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
korse
Brygadzista
 
Posty: 77
Dołączył(a): 15 lut 2010 08:34
Grupa: Łódzka

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

14 lut 2012 19:24

Ja patrzyłem dla silnka1.4 CVVT (2007 - .
Venga też są inne, a to też chyba ten sam silnik . Wszyscy korzystają prawdopodobnie z tej samej błędnej bazy danych dla tego typu silnika tylko to mi przychodzi do głowy.

Polecam artykuł
http://zmienolej.pl/forum/12-Jak-wybra%C4%87-w%C5%82a%C5%9Bciwy-olej/252-Prawid%C5%82owy-dob%C3%B3r-oleju-silnikowego.html
KIA CEED 1.4 FL DOHC HB 109KM C+ 2009
Pozdrawiam :-)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

14 lut 2012 21:44

Tomasz napisał(a):Koledzy a co myślicie o tym oleju http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-c ... 39145.html do 1.6 CRDi z DPF ? Norma C3 niby jest...

Mam 1.6 crdi, ale bez dpfa i przelatałem na tym oleju 2 zmany czyli 40 kkmów. To co zauważyłem to że w ogóle go nie schodziło w trakcie jazdy z bagnetu, podczas gdy na tym co był zalany w fabryce i na Elfie Exellium na którym też latałem zeszło mi pół miarki między max a min pomiędzy wymianami. Teraz zalałem czymś innym ale w sumie sam nie wiem dlaczego iiam , boi z tego Motula byłem zadowolony

AUTOR WĄTKU
Bartek2504
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

14 lut 2012 22:30

korse napisał(a):Ja patrzyłem dla silnka1.4 CVVT (2007 - .
Venga też są inne, a to też chyba ten sam silnik . Wszyscy korzystają prawdopodobnie z tej samej błędnej bazy danych dla tego typu silnika tylko to mi przychodzi do głowy.

Polecam artykuł
http://zmienolej.pl/forum/12-Jak-wybra%C4%87-w%C5%82a%C5%9Bciwy-olej/252-Prawid%C5%82owy-dob%C3%B3r-oleju-silnikowego.html



to jest strona - sklep tego samego człowieka, który jest na corollaclub, gośc zna sie na olejach jak mało kto.

Avatar użytkownika
korse
Brygadzista
 
Posty: 77
Dołączył(a): 15 lut 2010 08:34
Grupa: Łódzka

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

15 lut 2012 07:10

On działa na kilku forach samochodowych, trzeba go może zaprosić do nas to po doradza jakie oleje wybrać a i przy okazji zarobi no i oleje będą z pewnego źródełka co Wy na to bo ja :good
KIA CEED 1.4 FL DOHC HB 109KM C+ 2009
Pozdrawiam :-)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

16 lut 2012 14:29

Aktualnie u mnie jest zalany Shell 5w30 ale powiem że bez szału. Na przeglądzie wymienię raczej na coś z innego, mam takie typy:

1. Millers Oils XF LONGLIFE C3 5w30
2. Motul X-Clean C3 5w30
3. FUCHS TITAN GT1 PRO C3 5W30

Jak przeglądałem oferty w necie to ceny znośne. W poprzednich samochodach jeździłem na Valvoline ale do Kijanki 5w30 MST to cena trochę wysoka.

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lut 2012 20:42

darekt napisał(a):Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

Najpierw proszę, zrób ankiete uwzględniając wszystkie oleje,a potem pytaj.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

25 lut 2012 22:49

Tomasz napisał(a):Aktualnie u mnie jest zalany Shell 5w30 ale powiem że bez szału.

Że niby w jakim sensie bez szału? Nie kumam.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

26 lut 2012 16:41

Marco napisał(a):
Tomasz napisał(a):Aktualnie u mnie jest zalany Shell 5w30 ale powiem że bez szału.

Że niby w jakim sensie bez szału? Nie kumam.



Nie wiem jaki był zalany fabrycznie, ale w porównaniu do niego silnik wykazuje dużo mniejszą kulturę pracy.
Za 2 miesiące mam serwis i chyba zaleję Motula albo Millersa.

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

27 lut 2012 22:24

Wszyscy się podniecają tym Motulem,a moim zdaniem po za ceną to ja wiem czy on jest taki dobry?Wiadomo jak się coś drogiego wleje ,to od razu silnik lepiej chodzi ,zwykła siła sugestii nic więcej.Tak naprawdę nie jeździmy ferarii ,więc nie odczujemy różnicy.Myślę ,że wszystko jedno jakim olejem zalejemy o ile spełnia parametry podane przez producenta firma nie ma znaczenia.Dowodem na to są fora gdzie jedni chwalą dany olej a inni krytykują,zupełnie skrajne opinie tego samego produktu świadczą o jednym zwykła siła sugestii nic więcej. :fiu

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

27 lut 2012 22:39

Albo o różnych źródłach pochodzenia oleju :] Moim zdaniem różnica jest odczuwalna. Vader wg. Ciebie z paliwem jest tak samo? Czy to shell czy bp czy auchan - to auto będzie jeździło tak samo? :he

AUTOR WĄTKU
Tomasz
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

28 lut 2012 00:22

Zgadzam się z kolegą Hackerem, pytanie gdzie kupujemy olej. Z zasięgniętych przeze mnie informacji wynika że w Polsce robi się bazę dla większości "czołowych" producentów np. Shell , Castrol, Mobil a dodawane są jedynie ich "ulepszacze", druga sprawa to sprzedawca, bo w bańce mogą byc cuda. Co innego olej kupowany w Niemczech lub Austrii. A jeżeli chodzi o Motula do Ceeda z DPF ( X-Clean + 5w30) to np. w Krakowie u dystrybutora bańka 5L ok 150 zł więc czy aż taka różnica w stosunku do Shella czy Castrola ( Motul nie jest rozewany w Polsce) ? O cenach w serwisie nawet nie ma co mowic.

AUTOR WĄTKU
kevinwpi
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

28 lut 2012 11:25

Ciekawostki piszecie, ja tam korzystam z Lotosu, skoro KIA go poleca do swoich aut niech im będzie, jedyne co to fakt, że nie kupuję go w serwisie czy też w ogóle w Polsce, jestem raz w roku w Niemczech i tam się przy okazji zaopatruję w bańkę - piszę, że tak robię, bo do poprzedniego auta też używałem akurat LOTOS- u, pozdrawiam, Kev

AUTOR WĄTKU
liroyek
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

28 lut 2012 15:24

wkoncu i u mnie sie zbliza wymiana oleju ;)
takie pytanko, mam dpf, olej qazar k 5w30 zostac przy nim czy warto kombinowac.
podstawowa zasada u mnie to wymiana oleju co 15 tys a nie jak kia zaleca czyli co 30 tys :/

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

28 lut 2012 15:52

Ja bym kombinował bo olej ma wpływ na wypalanie DPFa. A w zasadzie na jego zapychanie :D
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

28 lut 2012 20:21

hacker napisał(a):Albo o różnych źródłach pochodzenia oleju :] Moim zdaniem różnica jest odczuwalna. Vader wg. Ciebie z paliwem jest tak samo? Czy to shell czy bp czy auchan - to auto będzie jeździło tak samo? :he

Co do paliwa to są zdania podzielone.Ale myślę,że nie ma żadnej różnicy paliwo pochodzi z jednego żródła,w Polsce,przyjeżdża transport kolejowy podjerzdżają cysterny z różnych stacji bp,shell,statoil itd.więc jest to to samo paliwo.Reszte to marketing cena.Paliwa nie sprowadza się przecież z zagranicy.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

28 lut 2012 20:51

Vader teraz to do******ś :he Od razu człowiekowi się humor poprawił :ha

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

28 lut 2012 22:37

hacker napisał(a):Vader teraz to do******ś :he Od razu człowiekowi się humor poprawił :ha


Możesz oczywiście tankować paliwo na najdroższych stacjach,i oczywiście siła sugestii będzie działać.Natomiast paliwo jest z jednego żródła ,różni się tylko komponentami ale to te ulepszone v-power ultimate itd.
Tak samo jest z olejem zobacz jedni chwalą castrola a inni jadą z nim na maxa ,tak samo z paliwem każdy chwali inną stację paliw.Zupełnie skarajne opinie.Wiesz ja napewno tego nie wiem ale wydaje mi się,że dużo w tych opinii polega na sile sugestii.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

28 lut 2012 23:59

W moim odczuciu silnik pracuje inaczej na paliwie z np. BP i leclerca, a jeszcze inaczej na paliwie z shella. Ktoś już pisał, że paliwo pochodzi z lotosu i orlenu, ale tam jest przygotowywane zgodnie ze specyfikacją danej stacji benzynowej ;]
Jedno już powiedziałem odnośnie oleju, paliwa, traktowania auta - jednym ubywa oleju albo auto odmawia posłuszeństwa, a innym nie :) Jeżdżę już kolejnym autem, lubię kręcić silnik, ale oleju mi nie ubywało i nie ubywa ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl