Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Jaki olej silnikowy stosujecie w swoich cee'dach?

LOTOS ECONOMIC 5W/30
76
16%
CASTROL Magnatec 5W/30; SLX 0W/30PF; EDGE
229
48%
MOBIL 1 ESP Formula 5W30 ; 5W/50
54
11%
ORLEN Platinum Maxenergy 5W/30
9
2%
VALVOLINE Synpower MST 5W/30
32
7%
AGIP synthetic PC 0W/40
1
0%
ARAL supertronic 0W/40
1
0%
ELF Solaris LSX 5W30; Excellium 5W/40
25
5%
MIDLAND Synova 5W/40
5
1%
MOTUL 8100 Eco-nergy 5W/30
48
10%
 
Liczba głosów : 480
Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

20 lis 2015 17:33

Butter18, uchylisz rąbka tajemnicy?
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

20 lis 2015 18:21

odnośnie lepszego czy odnośnie technologi syntetycznej ???



dla ułatwienia, bo widze że nie przeczytałeś chociaż 1 albo 2 stron wstecz.
HC, tech synt- przetworzony olej mineralny.
Szukaj PAO np: millers, amsoil itp... pierwszy łatwiej dostępny
w Twojej cenie znajdziesz millers. kupuj tylko u dystrybutorów ze strony producenta.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

20 lis 2015 19:06

Przeczytalem 1/3 tematu ale strasznie tu namieszane. Chodzilo o lepszy olej. O millersie pisal szczur ale ten olej byl troszke drozszy z tego co pamietam.
Ale dzieki, bede szukal.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

24 lis 2015 19:36

Czy ktoś z forum zalewal olej Motul 8100 eco-lite 0w-20? Chce wymienić olej po docierce i właśnie nad takim się zastanawiam. Mam silnik 1.6 GDI.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

24 lis 2015 19:39

A spełnia on wymogi dla Twojego silnika?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

24 lis 2015 20:04

rafalg31 - zerknij na tabelę umieszczoną w rozdziale 8 I.O. (bodajże strona 10) - napisano tam: " *1 : Jeżeli stosowany jest olej silnikowy o klasie lepkości SAE 5W-20 (nie ma tam wzmianki o oleju 0W-20), należy wymieniać olej silnikowy i filtr oleju silnikowego po przejechaniu 10 000 km lub 6 miesięcy w przypadku silnika GDI w normalnych warunkach eksploatacji".

Optymalnym olejem dla Twojego auta i jego silnika będzie olej o klasie lepkości SAE 5W30 lub 5W40 i ACEA A5 lub wyższej
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

24 lis 2015 20:43

Faktycznie z tym 0w za bardzo się zapedzilem. Ale 5w-20 i wymiana co pół roku (10 tkm tez w tyle wyjdzie) to chyba za często. 5w-30 raczej wystarczy :-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

02 gru 2015 13:11

Witam,

Czy ktos ma do benzyny 1.4 109 km zalany CASTROL 5w-30 o oznaczeniu A5 ?? Poprzedni włascieciel wlewal castrola 5w-30 ale nie było nigdzie napisane czy był to A3/B4 czy właśnie ten A5.
Ze strony Castrola wynika, ze ma byc ten A5 i taki też wlałem i zauważyłem po wymianie, ze klepią na obrotach jałowych zawory.
Czy moze jednak powinien byc ten A3/B4? Ten A5 ma niższą lepkość.
jakby co strona Castrola - http://www.castrol.com/pl_pl/poland/pro ... natec.html

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

02 gru 2015 14:37

i tak po wymianie oleju zaczęło Ci klepać ??? np na str millersa wyskakuje A5... instrukcji obsługi rozumiem że nie masz ? nie wybiegam przed szereg, poczekaj na głosy innych, uprzedzam ze mogą być bardzo podnoszące ciśnienie :)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

02 gru 2015 15:30

Mozliwe, że zawory cykały wczesniej ale po wymianie oleju zacząłem się wsłuchiwac czy silnik chodzi lepiej i przy wyłączonym radiu na postoju słychac cykanie jakby takiego dieselka lekkiego. Jednak skłaniam się ku opcji, że wcześniej tego nie było bo bym uslyszał.
Poczekam co inni powiedzą, może ktos ma zalane auto tym Castrolem A5.

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

02 gru 2015 18:12

Ja mam zalaną Millersem 5w30 też A5 (od dystrybutora jak radził butter18), od niedawnej wymiany przejechałem około 3 tysiące. Złego słowa powiedzieć nie mogę, odczucia mam pozytywne choć być może to tylko efekt placebo. A ten silnik to chyba tak ma, zależnie od pory dnia i miesiąca cyka/brzęczy/burczy inaczej, wspólny mianownik jest taki, że nie za cicho, taki tam syndrom G4FA :) Cykanie miałem też na innych olejach, przed i po wymianie silnika, miesiąc temu temu sprawdzane były zawory przy okazji generalki i było OK.
Też mi się wydawało, że pracuje trochę jak diesel dopóki nie pojeździłem więcej dwoma służbowymi dieslami ( no dobra, jednym bo mastera 2.4dci nie liczę :lol: ) i jednak stwierdzam, że jeszcze bardzo mu do tego daleeeeko. Także po 1: zachować spokój i nie szukać na siłę dziury w całym. Pamiętaj też, że mamy kiepskie wyciszenie.
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

02 gru 2015 19:08

Sebas_tian napisał(a):Witam,

Czy ktos ma do benzyny 1.4 109 km zalany CASTROL 5w-30 o oznaczeniu A5 ?? Poprzedni włascieciel wlewal castrola 5w-30 ale nie było nigdzie napisane czy był to A3/B4 czy właśnie ten A5.
Ze strony Castrola wynika, ze ma byc ten A5 i taki też wlałem i zauważyłem po wymianie, ze klepią na obrotach jałowych zawory.
Czy moze jednak powinien byc ten A3/B4? Ten A5 ma niższą lepkość.
jakby co strona Castrola - http://www.castrol.com/pl_pl/poland/pro ... natec.html


Do 1.4 109 po FL instrukcja zaleca 5w30 ACEA A3 lub wyższa

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

02 gru 2015 19:14

W poprzednim aucie testowałem oleje co wymianę i po każdej chodził ciszej i turbo mniej było słychać itp. Pewnie tylko takie miałem wrażenie.
Na jutro umówiłem się na wymianę oleju po docierce i niech leją to co mają (lotos quasar czy jakoś tak), auto w leasingu więc ..... . Zobaczymy czy i tym razem będzie WOW :-)


Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

08 gru 2015 07:33

Teraz moje pytanie. Czy osoby, które zalały olej Millers 5w30 XF Longlife do ceeda CRDI, nie zauważyły może różnicy w pracy silnika? Mam na myśli to, że silnik po rozgrzaniu, gdy pracuje na luzie, ma taki metaliczny dźwięk, "cyka" tak metalicznie.
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
Sebas_tian
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

15 gru 2015 21:20

kissiel021, poprzednio miałem forda na common railu i tez czasem zauważałem metaliczna prace silnika, tez kombinowałem olej itp okazało sie, że wystarczyła zmiana stacji paliw. Nie mówię, że tak jest u Ciebie ale w common railu uklad wtryskowy jest dosc delikatny i mogą głosniej Ci cykac np wtryski.

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

12 sty 2016 17:37

Zawsze tankuje na tej samej stacji Shell. A cykanie zauważyłem od razu po zmianie oleju na powyższy. Poza tym nie mam żadnych innych uwag do tego oleju. Żadne widoczne ubytki na bagnecie także nie występują.



A teraz najnowsze info. Oleje Millers z serii Premium nie są olejami Full Synthetic. Dla zainteresowanych wklejam karty Millersa, pochodzące od producenta z Anglii, a wklejone z forum Toyota Avensis.
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
W tym przypadku Millers Xf Longlife ECO.

Dokładne analizy tego oleju, znajdą się także na forum oil-club.ru pod koniec stycznia.

Co więcej na powyższym forum (oil-club.ru) można znaleźć laboratoryjne analizy olejów Millers Xf Longlife 5W40, EE Longlife 5W30, i jeden z serii CFS. Tylko ostatni z olejów posiada prawdziwą bazę syntetyczna PAO+Estery, natomiast dwa pierwsze to HC+ niewielka domieszka PAO . Co więcej analiza wykazała, że olej EE Longlife 5W30 nie spełnia do końca normy C3, którą deklaruje producent tego oleju! Powodem jest przekroczenie ilości siarki, która zabija DPF i katalizatory.

Cała prawda o olejach Millers oraz ich prawdziwej bazie syntetycznej "PAO", natomiast według analizy wychodzi, że są to bardzo przyzwoite oleje HC.

Dla zainteresowanych mogę podać linki bezpośrednio do źródła.
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

12 sty 2016 18:36

Z perspektywy przejechania kilku tysięcy ten Lonflife ECO 5W30 jakoś nie wpłynął wyraźnie na silnik z perspektywy którą jestem w stanie ocenić (głośność, zauważalne zmniejszenie spalania). Mam nadzieję, że nadrabia "w środku".
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

13 sty 2016 23:57

Za 2 tygodnie czeka mnie też wymiana oleju, ostatnie 2 sezony jeździłęm na Millers-ie EE Longlife 5W30 zastanawiam się teraz czy nie spróbować Motula 8100X jak myślicie? :)

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

14 sty 2016 07:49

Przeglądając analizy na rosyjskim forum, jedne z ciekawszych parametrów z olejów do Ceedow CRDI z DPF mają np. Lotos Quazar K 5W30 (dostępny chyba tylko w ASO), ale mój faworyt to Mobil 1 ESP Formula 5W30. Dlaczego?
http://translate.googleusercontent.com/ ... 1ISx_CcwaA

Odparowywanie oleju wd. Noacka 5,6 - chyba najlepszy wynik w tej klasie. Oznacza to, że oleju będzie znikało najmniej w porównaniu do innych olejów- mówimy oczywiście o zdrowym silniku. Dodatkowo bardzo dobra lepkość na zimno- bardzo łatwe starty przy niskich temperaturach. Temp. wrzenia oleju 250 stopni! Co więcej w oleju wykryto molibiden, z tego co poczytałem, oznacza to cichszą pracę silnika, zmniejszone tarcie? W sumie nie wiele jest olejów które zawierają w sobie molibiden.
Teraz porównując cenę przykładowo tego Mobila do Millersa, wydaje mi się że tego drugiego już nie zaleje. Skoro nie jest to prawdziwy syntetyk, a cena prawie dwa razy wyższa...

W analizach dobrze wypadają także oleje marki Motul, Liquy Molly( Meguin), Vavoline, Neste oraz Revanol, który ma bardzo przyzwoitą cenę.

Jeżeli chodzi o Polskie marki, zanim ktoś powie, że Lotos, albo Orlen to tani "szmelc", niech poczyta wskazane przeze mnie forum i sprawdzi analizy. Oleje nie odbiegają parametrami od zachodnich odpowiedników, a nawet często okazują się lepsze. A różni je na pewno cena! :ok
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'da

14 sty 2016 14:48

Ceny Millera są wysokie, obecnie sprawdzalem i Millers 5 l kosztuje 211 zł a np wymieniany tu Motul kosztuje 147 zł za 5 l, dlatego więc mocno zastanawia się nad Motulem ☺

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 53 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl