Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Jaki olej silnikowy stosujecie w swoich cee'dach?

LOTOS ECONOMIC 5W/30
76
16%
CASTROL Magnatec 5W/30; SLX 0W/30PF; EDGE
229
48%
MOBIL 1 ESP Formula 5W30 ; 5W/50
54
11%
ORLEN Platinum Maxenergy 5W/30
9
2%
VALVOLINE Synpower MST 5W/30
32
7%
AGIP synthetic PC 0W/40
1
0%
ARAL supertronic 0W/40
1
0%
ELF Solaris LSX 5W30; Excellium 5W/40
25
5%
MIDLAND Synova 5W/40
5
1%
MOTUL 8100 Eco-nergy 5W/30
48
10%
 
Liczba głosów : 480
AUTOR WĄTKU
adamg29
 

11 lut 2009 19:57

Lotos

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 lut 2009 20:27

<span>Sylvio</span> napisał(a):Norma CH dotyczy olejów do samochodów ciężarowych- to jest błąd w książce obsługi-juz zgłębiałem ten temat ,nie sugeruj sie tym.

Pytałeś się w Kia? Oficjalnie Ci odpowiedzieli? Tak szczerze to nowe oleje ciężarówkowe B-4 CH-4 wcale nie są gorsze czy bardzo inne od tych do osobówek.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

11 lut 2009 21:55

darekt napisał(a):A dlaczego nie jeÂździcie na zalecanym LOTOSIE 5W/30.
P.s. nie pracujĂŞ w LOTOSIE !!!!!! :evil:


ja mykam na tym obecnie. Waham siĂŞ nad zmianÂą na Shell'a
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 lut 2009 23:00

Ja nie mykam na Lotosie z przyczyn prozaicznych, jak dotąd nie mam za wielkiego zaufania do marki, żaden znany mi serwis go nie leje, ale wcale nie mówię, że to jest zły olej. Po drugie jest droższy niż Shell, Texaco czy Midland które kupuję.
Castrola nie lubię, już parę niepochlebnych opinii o nim słyszałem, ale z kolei Lotos dużo komponentów do oleju dla Castrola robił/robi.

Poza tym dziwi mnie, że Lotos (jeśli jest taki dobry) ma oleje certyfikowane wg stosunkowo starych norm. Orlen jest pod tym względem o niebo lepszy, praktycznie ma oleje certyfikowane wg wszystkich nowych norm.

Avatar użytkownika
Sylvio
Przedszkolak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 lut 2009 16:59
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

12 lut 2009 21:13

novee napisał(a):Ja nie mykam na Lotosie z przyczyn prozaicznych, jak dotąd nie mam za wielkiego zaufania do marki, żaden znany mi serwis go nie leje, ale wcale nie mówię, że to jest zły olej. Po drugie jest droższy niż Shell, Texaco czy Midland które kupuję.
Castrola nie lubię, już parę niepochlebnych opinii o nim słyszałem, ale z kolei Lotos dużo komponentów do oleju dla Castrola robił/robi.

Poza tym dziwi mnie, że Lotos (jeśli jest taki dobry) ma oleje certyfikowane wg stosunkowo starych norm. Orlen jest pod tym względem o niebo lepszy, praktycznie ma oleje certyfikowane wg wszystkich nowych norm.


Ja też nie mam zaufania do castrola, pamiętam ich wtopę z Slx -gdzie w Toykach i Misiach robili remonty kapitalne bo z oleju robiła się galareta.Nidgy nie przyznali sie do błędu oficjalnie i remonty były robione na gwarancji.

AUTOR WĄTKU
popmart
 

12 lut 2009 21:28

George napisał(a):
darekt napisał(a):A dlaczego nie jeździcie na zalecanym LOTOSIE 5W/30.
P.s. nie pracuję w LOTOSIE !!!!!! :evil:


ja mykam na tym obecnie. Waham się nad zmianą na Shell'a


ja leje ultra extra shella ... ale po cenach lepszych niż na stacjach wychodzi 220 za 5l

AUTOR WĄTKU
lancer
 

12 lut 2009 22:09

ja leje olej Motul 8100X-Clean 5W40 :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

12 lut 2009 22:25

Jak ktoś chce zaoszczędzić i do tego mieć gwarancję że ASO się nie przystosunkuje:
http://allegro.pl/item549379767_lotos_s ... rmula.html

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

12 lut 2009 22:31

zalałem ostatnio na przegladzie Castrol EDGE Sport 5W-40 i teraz załuję po wymianieceed chodzi jak traktor z czasów komunistycznych !!!!

AUTOR WĄTKU
Sajmon
 

13 lut 2009 09:39

Ja przed zimą zalałem Castrola Edge 0W30. Ale zastanawiam się, czy na przegladzie w kwietniu nie zalać Mobil1 5W30 ESP. Z tego co wyczytałem na butelkach i w specyfikacjach dostępnych w Internecie na stronach producentów, Mobil spełnia jednak nowocześniejsze normy niż EDGE.

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

13 lut 2009 12:07

ja wracam do Agipa i przy tym oleju zostane

AUTOR WĄTKU
d.mika1
 

olej do ceed'a

23 lut 2009 13:31

Ja, na pierwszym przeglądzie, zalałem Lotos Syntetic 5W-40. W serwisie był prawie połowę tańszy niż Castrol. Zobaczę jak na nim się jeżdzi. Nie wiem jakim olejem był zalany fabrycznie. Mogę się jedynie domyślać, że też Lotosem, skoro cee'd jest oklejony naklejkami tej firmy.

AUTOR WĄTKU
lancer
 

23 lut 2009 13:55

fabryczny olej to prawdopodobnie Castrol

<span>d.mika1</span> napisał(a):Nie wiem jakim olejem był zalany fabrycznie. Mogę się jedynie domyślać, że też Lotosem, skoro cee'd jest oklejony naklejkami tej firmy.

AUTOR WĄTKU
novee
 

23 lut 2009 13:56

<span>d.mika1</span> napisał(a):Mogę się jedynie domyślać, że też Lotosem, skoro cee'd jest oklejony naklejkami tej firmy.

A myślisz że Kia ze Słowacji ma umowę z naszym Lotosem?

BTW. Jeśli jakąś różnicę wyczujesz przy tym Lotosie to daj znać.

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Olej

23 lut 2009 15:47

Castrol SLX 5W/30 - C3. Taki ostatnio zalali w GAM Wrocław

AUTOR WĄTKU
Daru
 

23 lut 2009 19:46

W serwisach nie mają pojęcia co jest zalane fabrycznie - dzwoniłem do dwóch to nie wiedzieli. Pewnie trzeba zalewać to co spełnia parametry i jeździć.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

23 lut 2009 19:51

Daru napisał(a):W serwisach nie mają pojęcia co jest zalane fabrycznie - dzwoniłem do dwóch to nie wiedzieli. Pewnie trzeba zalewać to co spełnia parametry i jeździć.


Możesz napisać co TO za serwisy, które nie mają pojęcia o oleju?

AUTOR WĄTKU
Daru
 

23 lut 2009 19:58

Multitruck w Rzeszowie (tam mam najbliżej) i ANKOL w Chorzelowie kolo Mielca (tam kupowałem). Z Multitrucka obiecali nawet oddzwonić - ale jak się domyślacie ciagle czekam :evil:

AUTOR WĄTKU
novee
 

23 lut 2009 20:11

bociek_krakow napisał(a):
Daru napisał(a):W serwisach nie mają pojęcia co jest zalane fabrycznie - dzwoniłem do dwóch to nie wiedzieli. Pewnie trzeba zalewać to co spełnia parametry i jeździć.


Możesz napisać co TO za serwisy, które nie mają pojęcia o oleju?


No w tym przypadku to będę choć trochę bonił ASO, bo niby skąd mają wiedzieć? Importer raczej o tym nie informuje, a sama wiadomość nie ma wielkiego znaczenia. Na pierwsze zalanie idą czasami dziwaczne oleje, nieosiągalne w handlu. W wielu markach ASO nie wiedzą jaki jest olej fabrycznie zalany. Z kolei z firm olejowych, to chyba tylko Fuchs jasno pisze jakie marki zalewają ich oleje fabrycznie.
A z kolei wiele ASO pierdyknie że na pewno Castrol/Mobil/Shell bo takiego oni sprzedają.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

24 lut 2009 08:17

<span>Daru</span> napisał(a):Multitruck w Rzeszowie

ja tam kupowałem i mówili że Castrol, na ramkach od tablic też mam naklejki castrol-a.
uyyuyu

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl