Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Jaki olej silnikowy stosujecie w swoich cee'dach?

LOTOS ECONOMIC 5W/30
76
16%
CASTROL Magnatec 5W/30; SLX 0W/30PF; EDGE
229
48%
MOBIL 1 ESP Formula 5W30 ; 5W/50
54
11%
ORLEN Platinum Maxenergy 5W/30
9
2%
VALVOLINE Synpower MST 5W/30
32
7%
AGIP synthetic PC 0W/40
1
0%
ARAL supertronic 0W/40
1
0%
ELF Solaris LSX 5W30; Excellium 5W/40
25
5%
MIDLAND Synova 5W/40
5
1%
MOTUL 8100 Eco-nergy 5W/30
48
10%
 
Liczba głosów : 480
Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

24 lut 2009 08:24

a gdzie Fuks zalewa nowe auta?
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
novee
 

24 lut 2009 09:15

Cytat ze strony Fuchsa:
Oleje Fuchs stosowane są przez największych światowych producentów samochodów. Pojazdy marki BMW, Mercedes Benz, czy Volkswagen wyjeżdżają z fabryki napełnione właśnie naszymi olejami. W latach 2002 i 2003 Fuchs jako jedyny na świecie producent środków smarnych został uznany przez DaimlerChrysler za Najlepszego dostawcę.

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=904

A tak w ogóle, to na wyszukiwarce Midlanda sprawdziłem wszystkie silniki Cee'da i do wszystkich jest zalecany m.in. Midland Avanza 5w-40, w cenach:
http://allegro.pl/item562802890_midland ... litry.html
http://allegro.pl/item558822520_midland ... a_3zl.html
dobry, porządny olej za dobrą cenę, po co przepłacać?

AUTOR WĄTKU
kociol246
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

28 cze 2009 15:18

A JA PROPONUJE WAM OLEJ GULF FORMULA ULE 5W30 BO SPEŁNIA WSZYSTKIE NORMY ACEA A3/B4 ACEA C3 API CF I SPEŁNIA WYMOGI EURO4 (WYPOSAŻONE W DPF) POLECAM

* czy już w pierwszym poście musisz krzyczeć?
b_k

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

29 cze 2009 12:07

Ja mam zalany Castrol Prof. SLX 5W/30

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

29 cze 2009 13:13

kociol246 napisał(a):A JA PROPONUJE WAM OLEJ GULF FORMULA ULE 5W30 BO SPEŁNIA WSZYSTKIE NORMY ACEA A3/B4 ACEA C3 API CF I SPEŁNIA WYMOGI EURO4 (WYPOSAŻONE W DPF) POLECAM

* czy już w pierwszym poście musisz krzyczeć?
b_k


A sam kupiłeś i stosujesz czy na razie tylko ceny Ci się podobają?

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

02 lip 2009 11:39

u mnie zalali w aso castrola i jest git
50,60 za litr, a weszło 2,8
zawsze we wszystkich autach w mojej rodzinie jeździło się na castrolu i nigdy nie było kłopotów.

AUTOR WĄTKU
kociol246
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

02 lip 2009 23:04

olej GULFA bede stosować 1 raz ale z tego co wiem to w innych autkach sie sprawdził!

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

11 lip 2009 15:33

Takie male pytanie OT a jaka to roznica? Macie zamiar jezdzic tym samochodem pol milona km? Kazdy olej o lepkosci i innych parametrach zgodny z norma kia bedzie spelnial wymagania.

Ja jezdze na tym co w ASO wleja, szczerze mowiac to nie mam pojecia jaki to :P

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

Re:

12 lip 2009 06:34

Sylvio napisał(a):
novee napisał(a):Ja nie mykam na Lotosie z przyczyn prozaicznych, jak dotąd nie mam za wielkiego zaufania do marki, żaden znany mi serwis go nie leje, ale wcale nie mówię, że to jest zły olej. Po drugie jest droższy niż Shell, Texaco czy Midland które kupuję.
Castrola nie lubię, już parę niepochlebnych opinii o nim słyszałem, ale z kolei Lotos dużo komponentów do oleju dla Castrola robił/robi.

Poza tym dziwi mnie, że Lotos (jeśli jest taki dobry) ma oleje certyfikowane wg stosunkowo starych norm. Orlen jest pod tym względem o niebo lepszy, praktycznie ma oleje certyfikowane wg wszystkich nowych norm.


Ja też nie mam zaufania do castrola, pamiętam ich wtopę z Slx -gdzie w Toykach i Misiach robili remonty kapitalne bo z oleju robiła się galareta.Nidgy nie przyznali sie do błędu oficjalnie i remonty były robione na gwarancji.



lotos robi nie tylko dla castrola również dla mobila konkretnie wszystkie mobilki to lotos natomiast castrol niektóre,nie wierzycie ? idźcie do pierwszego lepszego marketu i spójrzcie na kod kreskowy znajdujący się z tyłu butelki jeżeli na kodzie jako pierwsza liczba jest "5" to mamy produkt robiony w naszym kraju,od taka ciekawostka drodzy koledzy i koleżanki.Co nie znaczy ze jestem fanem castrola wręcz przeciwnie mam swój olej który stosuje od lat i raczej nie bede go zmieniał

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

12 lip 2009 10:49

Lotos robi bazę (czyli sam "olej" bez dodatków, które dopiero decydują o właściwościach końcowych produktu) dla Castrola i Mobila na Polskę, co nie znaczy że w swoich butelkach sprzedaje olej gorszy/lepszy/taki sam, po prostu nie wiem. Wiem tylko że oleje Lotosu są certyfikowane wg dość starych norm, co mnie dziwi, bo Lotos ma naprawdę dobrą linię do produkcji olei, a gorzej z marketingiem. Chyba że ceną za produkcję dla Castrola i Mobila jest "nierobienie" konkurencji swoimi produktami...
Poza tym poza promocjami Lotos jest zwyczajnie droższy niż wiele innych dobrych olei.

A kod produkcji dla Polski to 590, na 5... zaczyna się też kilka innych krajów: http://chemeng.p.lodz.pl/zylla/ut/barco ... odowy.html

BTW. W tej chwili kod kreskowy też nie jest pełną informacją chyba że będzie np. 590.... i napis Made in Poland, to jest wtedy 100% pewności. Często jest tak że kod wskazuje tylko na miejsce rejestracji firmy/dystrybutora, a sam produkt jest robiony w innym kraju i na metce będzie tylko Made in EU.

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

14 lip 2009 11:07

novee napisał(a):Lotos robi bazę (czyli sam "olej" bez dodatków, które dopiero decydują o właściwościach końcowych produktu) dla Castrola i Mobila na Polskę, co nie znaczy że w swoich butelkach sprzedaje olej gorszy/lepszy/taki sam, po prostu nie wiem. Wiem tylko że oleje Lotosu są certyfikowane wg dość starych norm, co mnie dziwi, bo Lotos ma naprawdę dobrą linię do produkcji olei, a gorzej z marketingiem. Chyba że ceną za produkcję dla Castrola i Mobila jest "nierobienie" konkurencji swoimi produktami...
Poza tym poza promocjami Lotos jest zwyczajnie droższy niż wiele innych dobrych olei.


Zgadza się. W Gdańsku rafineria produkuje większość olejów sprzedawanych na półkach sklepów z nalepką Castrol i Mobil (część robi też Orlen). Jest to praktyka szeroko stosowana przez firmy olejowe na całym świecie i nie ma w tym nic dziwnego. Co do jakości olejów Castrola to już kiedyś sie na ten temat wypowiadałem i podtrzymuje moją opinię, że to jedne z najbardziej przereklamowanych produktów na rynku. Firma ma po prostu kupę kasy na dobry marketng i reklamę, ale wcale nie znaczy to, że oferuje dobry produkt. Z Lotosem sytuacja jest odwrotna ma bardzo dobrą linię produktów, ale gorzej z marketingiem (przykładem jest chociażby zupełni nowa linia olejów Quazar i zero reklam w TV, radiu itp..). Dobrze, że cena jest konkurencyjna (nie zgadzam się z tym, że jest droższy wręcz przeciwnie) i wg badań rynkowych Lotos ma największy udział w rynku olejów silnikowych u nas w kraju. Pozdrawiam serdecznie

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

14 lip 2009 11:31

Ale mnie oświeciłeś z tym Quazarem, pierwszy raz dopiero dzisiaj takie coś zobaczyłem. Czyli odpada argument o starych normach przy tej nowej linii olei. Tylko dalej marketing leży, ani reklamy, ani jakichś konkretnych opisów technicznych.

Natomiast co do ceny, to poza promocjami np. w Makro, Lotos jest droższy niż porównywalne Texaco, Gulf, Midland czyli wg mnie marki z tej samej półki.

AUTOR WĄTKU
Jenot
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

14 lip 2009 11:49

novee napisał(a):Ale mnie oświeciłeś z tym Quazarem, pierwszy raz dopiero dzisiaj takie coś zobaczyłem. Czyli odpada argument o starych normach przy tej nowej linii olei. Tylko dalej marketing leży, ani reklamy, ani jakichś konkretnych opisów technicznych.

Natomiast co do ceny, to poza promocjami np. w Makro, Lotos jest droższy niż porównywalne Texaco, Gulf, Midland czyli wg mnie marki z tej samej półki.


No marketing trochę leży ... być może dopiero kampania ruszy, ale na oficjalnej stronie Lotosu była informacja, że premiera Quazar'ów odbyła się 16.06 (o ile mnie pamięć nie myli) czyli już prawie miesiąc temu, a do tej pory ja nie widziałem, żadnej reklamy w prasie, necie czy w TV tego produktu. Co jest tym bardziej dziwne, że ta linia olejów wydaje się jeszcze bardziej ciekawa niż poprzednie.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

07 paź 2009 11:41

Napisałem do centrali KMP, że w carserwisie stosują lotos 5W40 zamiast 5W30. Na razie nie otrzymałem odpowiedzi.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

07 paź 2009 13:25

rawemon napisał(a):Napisałem do centrali KMP, że w carserwisie stosują lotos 5W40 zamiast 5W30. Na razie nie otrzymałem odpowiedzi.

A czy to ma jakieś znaczenie tak naprawdę?
W sensie czy to będzie W30 czy 40?

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

07 paź 2009 14:01

rawemon napisał(a):Napisałem do centrali KMP, że w carserwisie stosują lotos 5W40 zamiast 5W30. Na razie nie otrzymałem odpowiedzi.


A co masz w instrukcji???

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

07 paź 2009 15:37

W instrukcji 5W40 nie występuje jako olej zalecany do ceeda.

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

07 paź 2009 16:03

A jest zabroniony? Szczerze to ja sądzę, że na nasze warunki klimatyczne i dla aut z turbiną lepszy jest 5W40. 5W30 to taka wersja eco, że niby 100ml mniej spali i będzie mniej zatruwał kosztem słabszej ochrony silnika.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

08 paź 2009 12:20

Jeżeli mówimy, że można stosować wszystko co nie jest zabronione, to dochodzimy do absurdu.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

08 paź 2009 12:23

rawemon napisał(a):Jeżeli mówimy, że można stosować wszystko co nie jest zabronione, to dochodzimy do absurdu.

no ale tak poważnie, jak jest różnica między 40 a 30?
ja wiem ze "bo jest w instrukcji", ale czy fakt, ze wlali 40 ma rzeczywiście jakiekolwiek znaczenie dla silnika?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl