[C2FL] Ogrzewanie wnętrza

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: sirmike
AUTOR WĄTKU
sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

[C2FL] Ogrzewanie wnętrza

28 paź 2023 13:04

Witajcie,

Przejrzałem kilka postów, ale wg mnie żaden z nich nie rozwiewa moich wątpliwości.
Otóż jadąc wczoraj autkiem (temperatura na zewnątrz 12 stopni) zrobiło mi się wewnątrz trochę zimno. Włączyłem zatem ogrzewanie (mam climatronic z elektronicznym panelem sterowania). Ustawiłem lewym pokrętłem temperaturę na 21 stopni i jechałem. Jazda trwała ok 1,5 h (niemiłosierne korki z miejscowości pod Łodzią do jej centrum). W między czasie raz na jakiś czas włączałem klimę żeby odparować szybę przednią. W czasie całej tej jazdy w aucie wcale nie czułem, że jest ciepło - nawet cały czas miałem zmarznięte stopy). Więc podkręciłem temperaturę do 26 stopni - wtedy zaczęło się robić ciepło - ale nie gorąco. We wszystkich wcześniejszych autach po jeździe miejskiej w korkach po kilkunastu minutach w aucie robiło się gorąco że trzeba było ogrzewanie wyłączać. A tu nic z tych rzeczy. Co zatem będzie jak będzie zima i na zewnątrz będzie np. -8 stopni wtedy w ogóle nie da się ogrzać auta? Skoro przy 12 stopniach na zewnątrz trzeba ustawiać pokrętłem ok. 26 żeby poczuć letnie lub lekko ciepłe powietrze.... Czy to może być termostat ? Na wskaźniku temperatury kreski dochodzą o jedno miejsce przed połową - gdzieś czytałem, że tak ma być. Zatem już nie wiem.

Piejar
Kierownik
 
Posty: 407
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Ogrzewanie wnętrza

28 paź 2023 16:02

Poszukaj wątku o czyszczeniu czujnika temperatury wnętrza. Jeżeli nie ma on odpowiedniego przepływu powietrza z wnętrza to fałszuje temp wewnętrzna. Citroeny miały czujniki z wiatraczkiem który wymuszał ruch powietrza i bardziej precyzyjny (szybszy) odczyt temperatury wewnętrznej. Panel klimy automatycznej ma też funkcję selftestu i wyświetla ewentualnie błędy - filmiki są na YT

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Ogrzewanie wnętrza

28 paź 2023 16:11

sirmike napisał(a):W między czasie raz na jakiś czas włączałem klimę żeby odparować szybę przednią


A może problem jest w tym, że wyłączyłeś klimę ?, włącz klimę ustaw sobie te 20 stopni i zobacz jak będzie :whistle2:
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Ogrzewanie wnętrza

29 paź 2023 06:29

To że wyłączałem klimę raz na jakiś czas wynikał z tego że właśnie ciągle nie mogłem poczuć miłego ciepła w aucie i myślałem że włączenie klimy to powoduje.
Co do czujnika temperatury wewnątrz auta rozumiem że to jest ta mała krateczka koło przycisków sterowania climatronikiem ? Zaraz o tym poczytam i sprawdzę u sobie - jednak ja nie włączałem funkcji automatycznej żeby mi do jakiejś konkretnej temperatury się wnętrze ogrzało...po prostu ustawiłem jakąś tam temperaturę okm 21 stopni i chciałem poczuć ciepło. Dopiero przy ustawieniu na 26 zaczęło dmuchać lekko ciepłym.

Piejar
Kierownik
 
Posty: 407
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Ogrzewanie wnętrza

29 paź 2023 07:06


Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 154 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl