[C2FL] Głośny silnik 1.6 crdi

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
luki1985pl
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 wrz 2023 20:19
Lokalizacja: Lubrza
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1600 ON 110KM
2014, M

[C2FL] Głośny silnik 1.6 crdi

25 wrz 2023 20:22

Czołem chce przedstawić wam ostania przypadłość z moja Kia Ceed 2 1.6 CRDI z 2014r z przebiegiem 225 tyś. W czerwcu tego roku zmieniłem olej Motul z 5w40 na 5w30 x-clean efe tak mi doradził znajomy co wymieniał bo taki powinien być do DPF.Po wymianie i przejechaniu około 3 tyś silnik zaczął chodzić jak typowy 1.9TDI był bardzo głośny i przy dodawaniu gazu chyba słuchać jakby chrabaszcze od strony silnika,juz te chrabaszcze nie znanego pochodzenia były kiedyś omawiane na grupie. Auto miało moc i spalanie było w normie. Jakieś dwa tygodnie temu trochę przedłużyłem na 2 biegu chyba powyżej 3tys obrotów i wyskoczył błąd P0473 czyli czujnik ciśnienia ciśnienia spalin. Skasowałem i pojawił się jeszcze z 2 razy co też go kasowałem. O dziwo silnik zaczął cichutko chodzić jak przed wymiana. Jak myślicie co mogło się stać że wpierw po wymianie chodził głośno a teraz nagle cicho.

Już się zastanawiałem czy to nie rozrząd ale przy rozruchu rano było i jest cisza. Jeszcze mi do głowy przychodzi że może napinacz od rozrządu się zacina i może dawać takie odgłosy lub też pompa oleju co może nie dawać już rady. Teraz na dniach będę miał znów wymianę oleju to znajomy też zdemontuje miskę olejową alby zobaczyć smok.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl