[C2] 1.6gdi konsumpcja oleju świece

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
jop
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 05 maja 2018 08:32
Lokalizacja: stad
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 136KM
2012

[C2] 1.6gdi konsumpcja oleju świece

08 sty 2023 16:11

Cześć,
Posiadam ceeda sw z 2012 roku. Od około 46tkm jeżdżę na millers 5w30 ee longlife ale zmieniam co 10-13tyś. Od jakichś 20 tys silnik co wymianę pije jakiś litr oleju. Wcześniej nie bral nic. Przy chyba 90 tys zmieniałem świece z irydowych ngk na polecane denso irydowe. Niestety byłem sceptycznie nastawiony do płukanek i przy zmianach nie płukałem silnika, ale ostatnio naczytalem się o problemach z nagarami w tym silniku i o zapieczonych pierścieniach wiec postanowiłem dać szansę xado antykoksowi + plukanka jakas k2 przed wymianą. Z 1 i 4 cylindra poleciało trochę płynu i śmieci ale z 2 i 3 nic a na trzecim zastanowił mnie stan świecy. Załączę do postu. O czy może świadczyć tak duży nagar? Założyłem spowrotem stare ngk bo były w dużo lepszym stanie niż te denso i zamawiam nowe ngk. Jak patrzyłem przez endoskop to syfu było sporo i z 1 i 4 coś się spłukało. 2 i 3 nie dużo pomogło. Dajcie znać czy ktoś miał podobnie i czy ktoś miał taki nagar na świecach. Zobaczę jak będę wyglądały ngk przy wymianie.

Zdjecie:
https://naforum.zapodaj.net/7eee17519458.jpg.html

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: 1.6gdi konsumpcja oleju świece

08 sty 2023 19:36

A nie bierzesz pod uwagę jakości paliwa? Może coś się zmieniło?
Po za tym nie uwierzę, że silnik nie brał wcześniej oleju. Mam ten silnik od 5 lat, od nowości, i nigdy nie zdażyło się, że silnik NIE wziął oleju (60kkm). Ale nigdy litr. Ciekawe jakie są normy kii i czy aby nie 1 litr oleju na 1kkm?
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

AUTOR WĄTKU
jop
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 05 maja 2018 08:32
Lokalizacja: stad
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 136KM
2012

Re: 1.6gdi konsumpcja oleju świece

08 sty 2023 20:09

Hmm, trochę pomieszałem. Świece wymieniałem w 2018 czyli około 80 tys. I Ok rok później zaczął bardziej wyraźnie pobierać olej. Obecnie ma 130tkm. Wcześniej może coś pobierał ale nie tyle bym zauważył. Napewno nie uzupelnialem miedzy wymianami. Teraz bierze więcej i muszę ze dwa razy dolewać bo schodzi do min. Utrzymuje raczej w połowie. Paliwo rzeczywiście zmieniłem bo zmienił się szyld ulubionej stacji ale czy ono może mieć wpływ na pobieranie oleju ? W wakacje robię że 3tys km w różnych Panstwach i wtedy też bierze olej. Taki nalot na świecy to chyba od oleju nie ? To białe to popiół? Nie mam aż takiego doświadczenia w analizie świec. I pytanie czy jeżeli świece mają na porcelanie takie zabrudzenie brązowe to jest to mały przedmuch i świece definitywnie do wymiany czy to może od temperatury? Bo ktoś gdzieś na YouTube mówił że to przedmuchy.

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: 1.6gdi konsumpcja oleju świece

08 sty 2023 20:26

Świece wyglądają tak przy spalaniu oleju nie najlepszej jakości, stąd ten popiół.
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: 1.6gdi konsumpcja oleju świece

08 sty 2023 20:29

Tutaj wskazują na słabe paliwo albo problemy https://autokult.pl/ocena-wygladu-swiec-zaplonowych-czesc-1,6808013076121217a
Ale lepiej do mechanika podjechać.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

AUTOR WĄTKU
jop
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 05 maja 2018 08:32
Lokalizacja: stad
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 136KM
2012

Re: 1.6gdi konsumpcja oleju świece

08 sty 2023 20:34

Trochę poszperałem i się chyba potwierdza.

https://virago.com.pl/viewtopic.php?t=31601

Izolator czarny od spalanego oleju a biały popiół z dodatków tego oleju/ paliwa jak na 5,6 i 11,12.

Nie wiem czy nie powtórzyć operacji z tym xado antykox tylko zostawić na dłużej bo teraz zostawilem na 15 min tylko, tak jak w instrukcji. Najgorzej wyszlo na cylindrach 2 i 3 bo one byly blizej gmp. Nie wiem jaki to moglo miec wplyw. A najgorsza swieca byla na 3 cylindrze. Moze pomoze na te pierścienie a jak nie to pewnie remont ;/
Jak wydmuchiwałem zawartość xado beż wkręconych świec w szmatkę to tylko na 1 i 4 był ślad na szmacie. Z 2 i 3 prawie nic nie wylecialo. Tak jakby płyn spłynął szybciej do silnika.
Za tydzień zrobie chyba powtórke z rozrywki.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl