Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

03 cze 2022 09:53

Nie wiem jak to wygląda od środka ale ASO chyba nie robi tego za darmo... To KIA finansuje a nie dany serwis więc dla nich to powinien być jeden czort czy robią twój czy inny samochód.
Tak czy owak trzymamy kciuki za szybki powrót na drogi :-)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

04 cze 2022 07:44

Kapi napisał(a):że w pierwszej kolejności robione będą samochody gotówkowe


Każdy samochód jest "gotówkowy", różnice polegają tylko na tym, kto gotówkę wpłaca. Dlatego auta są robione w kolejności zgłoszeń, a nie wg. płatnika.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Kapi
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 maja 2022 15:05
Lokalizacja: Za górami
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

10 cze 2022 20:14

Ok Temat ogarnięty
Więc tak rzeczoznawca z kia Polska (tak to zona zrozumiała bo z nią rozmawiano) jest po oględzinach silnika
Silnik cały do remontu więc potrwa to 2 tygodnie W następny piątek mamy dzwonić jak to daleko jest
Natomiast koszty naprawy bierze na siebie Kia Polska :yah:


Kłaniam się nisko i :thankyouyellow: dla sprawców takiego rozwiązania problemu :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

11 cze 2022 07:32

Kapi napisał(a):koszty naprawy bierze na siebie Kia Polska


Obrazek
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Kapi
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 maja 2022 15:05
Lokalizacja: Za górami
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

30 cze 2022 21:59

Więc tak, sprawa mojej ceeda została zakończona Samochód został już odebrany, a całkowity mój koszt to 2400 zł w skład którego weszła cena przeglądu i przy okazji wymieniono tarcze sprzęgła bo nadszedł na nią czas Pozostały koszt naprawy poniosła kia Polska

PS
Mam jeszcze tylko pytanie Ktoś wie z jakiego powodu przy takiej naprawie musiałem podpisać papiery że nie będe ubiegał sie w razie awarii o naprawę gwarancyjną Bo wnioskuje że jeśli ja bym płacił za tą naprawę to jakąś gwarancję bym na to posiadał
Pytam z czystej ciekawości żeby nie było że jakiś roszczeniowy jestem :)

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

01 lip 2022 07:02

Fajnie, że samochód naprawiony.
Niefajnie, że taki dokument podsuwają do podpisania. Rzeczywiście co na to prawo? Inna sprawa dokument był aso czy KP? Po za tym otrzymałeś jakiś dokument potwierdzający zakres napraw? A co jest na fakturze za te 2.4kzl?
Napisz do UOKIK, opisz sprawę, powinni poradzić co i jak. Tak z ciekawości oczywiście ;)
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

01 lip 2022 14:19

gzyms napisał(a):Napisz do UOKIK


Ja bym jeszcze do prezydenta, powiadom też episkopat i prezesa Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego im. "Borów Tucholskich". :evil: :whistle2: :szok: Sorki, zrzucam winę za przekazaną sugestię na fakt napisania postu podczas upałów. Witki mi opadły ...

Papier jest dlatego, że naprawa była w ramach polityki good will, czyli naprawa była gestem handlowym, a nie następstwem posiadanej wcześniej gwarancji - glejt jest potwierdzeniem, że użytkownik ma świadomość, że przeprowadzone prace nie powodują wznowienia biegu uprawnień gwarancyjnych. Bo są tacy, co kombinują - Kia wymieniła silnik na nowy po 190 kkm, zepsuł się przy 290 kkm, a ktoś żąda naprawy na gwarancji, no bo przecież jest 150 kkm/7 lat ... :biggrin:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

01 lip 2022 17:20

gzyms z tym UOKiK to Cię trochę poniosło ale kto komu będzie bronił pisać przecież papier wszystko przyjmie. Jedna pani pisała do wspomnianego urzędu w sprawie rzekomej wady konstrukcyjnej modelu Kia Soul polegającej na gromadzeniu się w dolnej części progów błota pośniegowego. Oczywiście wspomniany problem występował tylko gdy na drogach zalegał śnieg ale jest pismo więc urząd musiał rozpocząć całą procedurę (ubaw po pachy ale i strata czasu dla wielu osób).

Wracając do tematu wątku jest tak jak Pioter napisał. Naprawa odbyła się po okresie udzielonej gwarancji na pojazd i była Dobrą Wolą Kia / Gestem Handlowym w skrócie podziękowaniem (proszę nie mylić z prezentem bo od tych należy odprowadzić podatek) za lojalność klienta w stosunku do marki Kia.

Suma jaką zapłacił Kapi jest wynikiem wykonania zaległego przeglądu (ten powinien być wykonany o ile się nie mylę w kwietniu) oraz decyzji samego użytkownika o dodatkowej wymianie sprzęgła, które adekwatnie do przebiegu miało już swoje ślady zużycia. Tutaj Kapi zyskał dodatkowo ponieważ nie musiał płacić za robociznę związaną z wymianą sprzęgła (zespół sprzęgła był na wierzchu po demontażu silnika) i uważam, że to była bardzo rozsądna decyzja.

Cóż mogę więcej napisać? Ciesz się chłopie naprawionym autem, śledź forum, pomagaj innym i wbijaj na przyszłoroczny zlot!
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Kapi
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 maja 2022 15:05
Lokalizacja: Za górami
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

01 lip 2022 23:08

pioter napisał(a):Papier jest dlatego, że naprawa była w ramach polityki good will, czyli naprawa była gestem handlowym, a nie następstwem posiadanej wcześniej gwarancji - glejt jest potwierdzeniem, że użytkownik ma świadomość, że przeprowadzone prace nie powodują wznowienia biegu uprawnień gwarancyjnych.

No ma to sens :)
gisio napisał(a):Suma jaką zapłacił Kapi jest wynikiem wykonania zaległego przeglądu (ten powinien być wykonany o ile się nie mylę w kwietniu) oraz decyzji samego użytkownika o dodatkowej wymianie sprzęgła, które adekwatnie do przebiegu miało już swoje ślady zużycia. Tutaj Kapi zyskał dodatkowo ponieważ nie musiał płacić za robociznę związaną z wymianą sprzęgła (zespół sprzęgła był na wierzchu po demontażu silnika) i uważam, że to była bardzo rozsądna decyzja.

Dokładnie tak jak napisałeś

gisio napisał(a):Cóż mogę więcej napisać? Ciesz się chłopie naprawionym autem, śledź forum, pomagaj innym i wbijaj na przyszłoroczny zlot!


Oj ciesze ciesze :)

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

02 lip 2022 11:07

gisio napisał(a):Suma jaką zapłacił Kapi jest wynikiem wykonania zaległego przeglądu (ten powinien być wykonany o ile się nie mylę w kwietniu) oraz decyzji samego użytkownika o dodatkowej wymianie sprzęgła, które adekwatnie do przebiegu miało już swoje ślady zużycia. Tutaj Kapi zyskał dodatkowo ponieważ nie musiał płacić za robociznę związaną z wymianą sprzęgła (zespół sprzęgła był na wierzchu po demontażu silnika) i uważam, że to była bardzo rozsądna decyzja.
Czyli nie było partycypacji klienta w naprawie GW, zatem traci prawa do ewentualnych roszczeń, faktura to odrębna sprawa i na te część Kapi ma gwarancję/rękojmię. Tak to należy rozumieć?
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

02 lip 2022 11:49

Dokładnie jest tak jak napisałeś.
Oczywiście w przypadku ewentualnych problemów (odpukać w niemalowane) Kia nie pozostawi Kapiego bez opieki.

Mam nadzieję, że ta historia uświadomi nam wszystkim jak marka Kia traktuje swoich lojalnych klientów przy czym pamiętajcie, że lojalność to nie sam zakup auta lecz serwisowanie go w ASO i na częściach pochodzących z oficjalnej dystrybucji Kia/Mobis.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

03 lip 2022 13:24

gisio napisał(a):ta historia uświadomi nam wszystkim jak marka Kia traktuje swoich lojalnych klientów


Oto jak blask prawdy zwycięża ciemności! :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

17 lip 2022 22:17

Uwaga będę chwalił...
... Kia Polska za bezpłatną wymianę silnika w moim GDI, 6 tygodni przez końcem wznowionej gwarancji. :hi:

Podziękowania dla niezawodnego @gisio za pomoc! :drinks:

Więcej o zmaganiach z 1.6 gdi napiszę na pewno, może w osobnym wątku...
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1597
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

19 wrz 2022 13:51

Kapi napisał(a):
gisio napisał(a):Kapi sprawa w toku bądź dobrej myśli bo potencjał na Dobrą Wolę Kia jest :spoko:


:szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok: :szok:

Przed chwilą dzwonił serwis Kia Nie wiem jakim cudem ale zrobią auto na gwarancji :rockout:

Dziekuję bardzo. Jakim cudem, co zrobiłeś?????


Ale nie ma nic za darmo. Gisio zapomniał dopisać, że koniecznie musisz przyjechać na kolejny zlot Kia Ceed ;-)
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Kilka ważnych pytań nie cierpiących zwłoki

19 wrz 2022 14:21

... z załącznikiem :smile:
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Poprzednia strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl