wymiana oleju po 1000 km

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

czy wymieniłeś/aś olej po 1000 km

tak
129
36%
nie
228
64%
 
Liczba głosów : 357
Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

27 cze 2008 08:47

zibifire napisał(a):
KfB napisał(a):KIA Motors Polska zaleca stosowanie produktĂłw Lotos, niemniej Pan
jako uÂżytkownik ma prawo wyboru produktu i jego marki. ...niemniej fakt
uÂżycia czĂŞÂści innych niÂż dystrybuowane przez sieĂŚ ASO KIA zostanie
odnotowany w dokumentacji warsztatowej. Gwarancja na pojazd bĂŞdzie
podtrzymana jednakÂże w przypadku wystÂąpienia usterki, ktĂłrej przyczynÂą moÂże
byÌ u¿ycie materia³ów eksploatacyjnych zakupionych poza ASO gwarant ma prawo
do oddalenia reklamacji ...


Bzdury napisali, bo:
a. miaÂłem oklejony samochĂłd naklejkami Castrol zarĂłwno teraz jak i w 2003 roku jak RIo kupowaÂłem - czyli KIA Motors ma podpisanÂą umowĂŞ i zalewajÂą Castrolem w fabryce.
b. JeÂśli tak napisali to znaczy Âże KIA Motors Polska ma podpisanÂą umowĂŞ z Lotosem
c. SerwisowaÂłem RIO w Malibu na Morelowej i oni majÂą podpisanÂą jako warsztat umowe z Mobilem i takowym zalewajÂą

JeÂśli u Dealera zaleli olejem ktĂłry dostarczyÂłeÂś i ma on parametry zgodnie z serwisĂłwkÂą, to muszÂą (odpukaĂŚ) jeÂśli coÂś nawali w silniku nie tylko naprawiaĂŚ ale i podstawiĂŚ stoÂłeczek pod nogi cobyÂś zelĂłwek sobie nie zdarÂł i kawkÂą poczĂŞstowaĂŚ :roll:
ZF


Jak odbieraÂłem swoje auto to na tylnej szybie miaÂłem naklejkĂŞ LOTOS'a a ramkĂŞ numeru rejestracyjnego z logo CASTROL'a. Nie pytaÂłem jakie oleum mam w silniku bo jak by mi powiedzieli, Âże MOBIL to miaÂłbym dylemat ;-)
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: wymiana oleju po 1000 km

27 cze 2008 13:19

e2rdo napisał(a):Temat zakładam nie mając na celu wyciągnięcia z was subiektywnych opinii czy warto czy nie, po prostu interesuje mnie to z czysto socjologicznego punktu widzenia.
czyli jak zrobiliście i tyle...

O w morde! Zapomnialem wymienic! A juz mam 3tys km nasmigane.
To moze do tych 15tys dokrece... ;) :mrgreen:

Avatar użytkownika
Pawel W.
Brygadzista
 
Posty: 112
Dołączył(a): 11 kwi 2008 11:57
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1998 Pb 140KM
2008, Optimum+

27 cze 2008 17:49

Wczoraj, po dłuugich przemyśleniach "wymieniać - nie wymieniać" zdecydowałem się wymienić przy stanie licznika 2300 km.

Wlali Magnatec 5W-30 za 181,99 zł brutto (3,5 l), filtr oleju - 22 zł brutto
Obrazek
Ecodriving rules!

AUTOR WĄTKU
annamaz
 

w salonie powiedzieli: wymiana po 10tys - niekonieczna!

06 sie 2008 07:41

Przy odbiorze mojego auta, pan w salonie powiedział: "proszę przyjechać na wymianę oleju po przejechaniu 10tys km, potem co 20tys km". Zaznaczył również, że jest to moja decyzja, a nie żaden obowiązek. Mogę ale nie muszę! Zdecydowałam się na wymianę, ponieważ przejechałam w ciągu 2 miesięcy aż 10tys km więc to sporo. Auto bez zarzutów jeździ, więc należy mu się odrobina świeżości.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

06 sie 2008 23:02

Panowie bez paniki!
To Âże na szybie ktoÂś umieÂściÂł naklejkĂŞ Âże KMP zaleca stosowanie produktĂłw marki Lotos, a na podkÂładce pod tablice widnieje napis Castrol Âświadczy o jednym- Producent nie zalewa silnika olejem w zaleÂżnoÂści gdzie zostanie wyeksportowane.
MoÂżecie byĂŚ pewni Âże jest to olej o parametrach odpowiednich dla silnika i w przypadku KIA jest to olej syntetyczny, ktĂłry ma pracowaĂŚ przez najbliÂższe 15 tyÂś lub 20 tyÂś diesel. ÂŚmieszÂą mnie wiĂŞc komentarze typu " po przejechaniu 2 tyÂś kilometrĂłw wymieniÂłem olej na syntetyczny i silnik pracuje ciszej i mniej pali".
Je¿eli ktoœ uwa¿a ¿e taka wymiana oleju w nowym aucie ma sens bo robi³ to zawsze w ka¿dym poprzednim aucie, to jego sprawa i pieni¹dze. Na pewno nie zepsuje silnika. Tak jak ju¿ ktoœ na tym forum napisa³, wspó³czesne auta serwisuje siê inaczej. Dlaczego nie korzystaÌ z owoców pracy in¿ynierów i projektantów, którzy d¹¿¹ do jak najd³u¿szych okresów miêdzy przegl¹dami i traktowaÌ swój nowy samochód tak samo jak pierwszego Fiata 125p. Te¿ akurat mia³em takiego i olej wymienia³em co 7,5 tyœ a pe³n¹ diagnostykê silnika co 10 tyœ lub raz do roku. Czy z Cee'dem mam postêpowaÌ podobnie?
W Citroenie wymiana nastĂŞpowaÂła co 30tyÂś lub dwa lata. Nigdy nie wymieniaÂłem ani wczeÂśniej ani pĂłzniej. Sam fakt Âże nigdy nie dolaÂłem grama oleju miĂŞdzy wymianami Âświadczy o dobrej kondycji silnika, ktĂłremu zalecenia producenta nie zaszkodziÂły.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

07 sie 2008 17:18

Zgadzam się z Krisderem. W końcu jest 7 lat gwarancji na silnik. Po przejechaniu 5kkm u mnie olej nawet nie ściemniał zbytnio.Wymiana po 1kkm to nadgorliwość.

AUTOR WĄTKU
wlodariv
 

08 sie 2008 10:50

Z tego co się orientowałem to w Hondzie i w Peugocie wymiana oleju po 1000 czy 1500 km jest obowiązkowa. Tylko tam to całkowicie gratisowa łącznie z kosztem oleju. Tak więc jakiś sens to chyba ma. Ja wymieniłem, 200 zł jakimś strasznym majątkiem nie jest w porównaniu do ceny auta.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

08 sie 2008 15:57

w Hondzie nie jest zalecana
jest proponowana -bez konsekwencji w 1 czy 2 stronę
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
less
 

08 sie 2008 16:45

Obowiązkowa po około 1000 kmów jest w Suzuki, a przynajmniej Swifcie którym żonka jeździ.

AUTOR WĄTKU
KAMILKASZLAK
 

08 sie 2008 17:29

a mi pan w CARSERVISIE jak sie zapytałem o wymianę oleju powiedział-zapraszam za rok albo po 15 tys. ja mu na to że słyszałem ze sie wymienia po 1000km a on ze chyba w PF 126p no ale jak mam za duzo pieniedzy to mogę sobie wymienić

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

08 sie 2008 17:42

Info serwisu MOTO Katowice

"Po 1000 km ZALECANA jest wymiana oleju i filtra - opłata wyłącznie za materiał (w przypadku swojego - w serwisie MOTO nic nie płacimy).
Jeśli Pan/Pani nie chce, nie musi. Wtedy zobaczymy się za rok lub 15 tys.km"

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

08 sie 2008 18:42

jak Zalecana to by w papierkach było
a tak to wymyśł ASO KIA poszczególnego

w 1 aso mają u mnie schelli lotos w 2 castrol i lotos
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

09 sie 2008 09:08

Miałem hondę Jazz i pierwsza wymiana po 20kkm - nikt nie mówił o jakiejś wymianie po 1kkm.

AUTOR WĄTKU
krisder
 

09 sie 2008 19:29

less napisał(a):Obowiązkowa po około 1000 kmów jest w Suzuki, a przynajmniej Swifcie którym żonka jeździ.



Co do Suzuki Swift (poprzedni model, odbiór 97r) to się zgodzę. Rodzice do dziś mają takiego i pamiętam że po 1tyś.km serwis wymieniał olej w silniku i skrzyni biegów. Zwłaszcza olej w skrzyni był jakiś dziwny i po wymianie biegi zaczęły normalnie wchodzić. Z tego co pamiętam ,to był to obowiązkowy i bezpłatny przegląd.

AUTOR WĄTKU
wlodariv
 

10 sie 2008 11:05

W Peugeocie 307 SW i porzednim Civicu wymiana była obowiązkowa po 1000 km. No chyba, że jeszcze poszczególne ASO mają swoją taktykę ale to chyba niemożliwe.

AUTOR WĄTKU
potok
 

03 paź 2008 23:22

W końcu i ja zdecydowałem się na wymianę oleju, mam ponad 7000 km przebiegu i 7 litrów Castrola TXT plus wkład filtra olejowego :)

AUTOR WĄTKU
kafar
 

07 paź 2008 12:11

Wymieniłem w swojej ceedziarce 1,6 benz. olej - Mobil 5w-40.
Zrobiłem to sam na trawniku, bez wymiany filtra no bo miał 2000 km.
Zastanawiam się czy wymienia się jakąś uszczelkę pod korkiem spustowym w misce olejowej, żeby nie ciekło (mi na razie nie cieknie).

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

07 paź 2008 12:30

<span>kafar</span> napisał(a):Zrobiłem to sam na trawniku,

ekolodzy są na forum. bądź czujny :twisted:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
wroceed
Kierownik
 
Posty: 580
Dołączył(a): 02 kwi 2008 12:59
Lokalizacja: wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2019, L+BL2+AEB

07 paź 2008 12:31

ale swoim trawniku? :wink: :wink:

AUTOR WĄTKU
pioteer
 

07 paź 2008 13:50

kafar napisał(a):Wymieniłem w swojej ceedziarce 1,6 benz. olej - Mobil 5w-40.
Zrobiłem to sam na trawniku, bez wymiany filtra no bo miał 2000 km.
Zastanawiam się czy wymienia się jakąś uszczelkę pod korkiem spustowym w misce olejowej, żeby nie ciekło (mi na razie nie cieknie).


Troche brak konsekwencji, jesli wymiana oleju to tylko w komplecie z filtrem.
O wymianie na trawniku przemilcze. Korek spustowy ma najczesciej uszczelke miedziana, ktora wymieia sie wraz z filtrem i olejem (mysle ze w ceedzie tez tak jest?)

pozdr.piotr

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl