wymiana oleju po 1000 km

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

czy wymieniłeś/aś olej po 1000 km

tak
129
36%
nie
228
64%
 
Liczba głosów : 357
AUTOR WĄTKU
popmart
 

16 maja 2008 06:23

no proszę ..... choć sam juz kupiłem w hurtowni bez promocji za podobną cene to jestem zdziwony ... bo w norauto Gdańsk choć maja promocje pełno opakowań innych rodzajów to ultra ext. nie mieli, zajechałem wczoraj na shell i powiedzieli że tego w promocji nie ma ...no cóz

AUTOR WĄTKU
dankat
 

16 maja 2008 17:56

4+1 Ultra Extra 5w30, kupiłem dziś na stacji Shell na obwodnicy trójmiejskiej. Jest to promocja ogólnodostępna, na każdym pudełku (tył)jest cała lista zestawów promocyjnych wypisana. Na pierwszym miejscu jest właśnie Ultra Extra 5w30. Cena 219 zł

AUTOR WĄTKU
Forge
 

16 maja 2008 19:00

Jeżeli jesteście zainteresowani promocyjnymi olejami Shell 4l + 1l gratis, to polecam zapoznanie się z ofertą Selgros C&C (www.selgros.pl i odnośnik do aktualnej oferty - katalog auto). Promocyjne ceny na takie zestawy obowiązują do 19.05.
Przykładowo : OLEJ SILNIKOWY SHELL HELIX ULTRA 5W-40 4 L + 1 L
GRATIS 152.50 zł. Z pewnością taniej niż na stacjach Shell-a.

AUTOR WĄTKU
Forge
 

16 maja 2008 19:28

.....zapomniałem dodać, że to są oczywiście te zestawy z Michaelem Schumacherem na froncie opakowania.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

16 maja 2008 20:32

<span>Forge</span> napisał(a):OLEJ SILNIKOWY SHELL HELIX ULTRA 5W-40 4 L + 1 L
GRATIS 152.50 zł. Z pewnością taniej niż na stacjach Shell-a.

Lecz niestety to nie to samo co Ultra Extra 5w30 którego to w promocji nie mają.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
Forge
 

16 maja 2008 21:58

Racja, zgadzam siĂŞ nie majÂą w ofercie Helixa Ultra Extra 5W-30. Ale ze wzglĂŞdu na nasze warunki klimatyczne, ja wybraÂłbym Helixa Ultra 5W-40. Helix Ultra Extra przystosowany jest do wydÂłuÂżonych okresĂłw miĂŞdzy wymianami oleju (tzw. longlife service), co w przypadku cee'da nie jest praktykowane, a tym samym uÂżycie takowego oleju jest ekonomicznie nieuzasadnione. Co nie zmienia faktu,Âże oczywiÂście to bardzo dobry olej :))
OsobiÂście preferujĂŞ i stosujĂŞ w swoich samochodach Mobil 1 0W-40 ("procek" i golfik IV).
Serdecznie pozdrawiam :))

AUTOR WĄTKU
popmart
 

17 maja 2008 05:31

wg nowych norm dla nowoczesnych oleii syntetycznych w30 jest do 45 stopni a w40 do 50 stopni wiec nie ma dramatu ;)

AUTOR WĄTKU
novee
 

17 maja 2008 10:17

A ja czytałem na forach, szczególnie dieslowskich, że olej 0w i 5w-30 są energooszczędne, czyli ma z 1% mniej palić, ale gorsze dla zdrowia silnika, a szczególnie turbiny. Większość zaleca 0w-, 5w-40, a wielu z chipowanymi autami nawet 5w-50. Troche więcej spali, ale bezpieczniej dla turbiny (trwalszy film olejowy przy butowaniu auta i wysokich temperaturach). Tak więc jeśli producent nie określa dokładnie oznaczenia (a tak bywa w nowych autach, w USA np. do nowych zaleca się oleje 5w-20!), lepiej zastosować oleje o wyższej lepkości w wysokich temperaturach... I częściej zmieniać jeśli się auto tępi, albo dużo po autostradach gania.

No chyba że będziecie wcześnie auta sprzedawać i Wam zwisa ile jeszcze auto pojeździ :twisted:

AUTOR WĄTKU
KfB
 

17 maja 2008 21:50

Marco napisał(a):
<span>KfB</span> napisał(a):Też mi się tak wydaje. Gwoli formalności zwróciłem się z tym samym zapytaniem do KIA Polska i zobaczymy co odpiszą. Jeżeli odpowiedż będzie po mojej myśli, to wleję co uznam za stosowne i ASO może zapomnieć o jakichkolwiek wpisach !

Jak będziesz miał odpowiedź z KMP to natychmiast napisz nam co Ci tam napisali.
Mam zamiar wymienić olej na własny i także jestem zainteresowany stanowiskiem KMP na ten temat.


Koledzy, w końcu doczekałem się odpowiedzi z KMP. Poniżej zamieszczam jej treść w całości :

Szanowny Panie,

KIA Motors Polska zaleca stosowanie produktów Lotos, niemniej Pan
jako użytkownik ma prawo wyboru produktu i jego marki. Warunkiem koniecznym
jest stosowanie się do warunków technicznych określonych przez producenta w
odniesieniu do specyfikacji jakościowej i lepkościowej oleju. Wspomniane
wymogi są zawarte w Instrukcji Obsługi Pojazdu.
ASO KIA nie może odmówić Panu potwierdzenia wykonania przeglądu który był
wykonany przy zastosowaniu części dostarczonych przez Pana, niemniej fakt
użycia części innych niż dystrybuowane przez sieć ASO KIA zostanie
odnotowany w dokumentacji warsztatowej. Gwarancja na pojazd będzie
podtrzymana jednakże w przypadku wystąpienia usterki, której przyczyną może
być użycie materiałów eksploatacyjnych zakupionych poza ASO gwarant ma prawo
do oddalenia reklamacji .



Pozdrawiam,

__________________________
Specjalista ds. gwarancji
KIA Motors Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 393
tel: 022 5464035
fax: 022 5464050

AUTOR WĄTKU
wlodek-52
 

18 maja 2008 10:34

rozsyłają to hurtowo
dostałem dokładnie taki sam

AUTOR WĄTKU
romann
 

Wymiana oleju po 1000 km

20 cze 2008 07:05

Jest ciekawy artykuł na temat częstych wymian oleju:
http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,532 ... ikowi.html

Chyba poczekam z wymianą do 20 000 km.

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

Re: Wymiana oleju po 1000 km

20 cze 2008 07:44

romann napisał(a):Jest ciekawy artykuÂł na temat czĂŞstych wymian oleju:
http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,532 ... ikowi.html

Chyba poczekam z wymianÂą do 20 000 km.

OczywiÂście kaÂżdy moÂże Âślepo wierzyĂŚ w to co gdzieÂś piszÂą w internecie :)
Ale jak siĂŞ ma do tego gwarancja na Ceed'a? Bo zdaje siĂŞ, Âże producent nie przewiduje wydÂłuÂżonego okresu miĂŞdzy wymianami oleju.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

20 cze 2008 08:44

Niestety - nie wymienisz oleju = utrata gwarancji na silnik. A że jak dla mnie wymiana co 15 kkm w benzyniakach to faktycznie przegięcie to inna sprawa.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

20 cze 2008 09:22

KfB napisał(a):KIA Motors Polska zaleca stosowanie produktów Lotos, niemniej Pan
jako użytkownik ma prawo wyboru produktu i jego marki. ...niemniej fakt
użycia części innych niż dystrybuowane przez sieć ASO KIA zostanie
odnotowany w dokumentacji warsztatowej. Gwarancja na pojazd będzie
podtrzymana jednakże w przypadku wystąpienia usterki, której przyczyną może
być użycie materiałów eksploatacyjnych zakupionych poza ASO gwarant ma prawo
do oddalenia reklamacji ...


Bzdury napisali, bo:
a. miałem oklejony samochód naklejkami Castrol zarówno teraz jak i w 2003 roku jak RIo kupowałem - czyli KIA Motors ma podpisaną umowę i zalewają Castrolem w fabryce.
b. Jeśli tak napisali to znaczy że KIA Motors Polska ma podpisaną umowę z Lotosem
c. Serwisowałem RIO w Malibu na Morelowej i oni mają podpisaną jako warsztat umowe z Mobilem i takowym zalewają

Jeśli u Dealera zaleli olejem który dostarczyłeś i ma on parametry zgodnie z serwisówką, to muszą (odpukać) jeśli coś nawali w silniku nie tylko naprawiać ale i podstawić stołeczek pod nogi cobyś zelówek sobie nie zdarł i kawką poczęstować :roll:
ZF

AUTOR WĄTKU
kanciak2
 

20 cze 2008 09:27

A ja mam zalany Castrolem Magnatec od samego poczatku, takim mi zalali w salonie. po 2000 km wymieniłem olej i dalej jezdze na Castrolu

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

20 cze 2008 09:30

<span>zibifire</span> napisał(a):a. miałem oklejony samochód naklejkami Castrol zarówno teraz jak i w 2003 roku jak RIo kupowałem - czyli KIA Motors ma podpisaną umowę i zalewają Castrolem w fabryce.
b. Jeśli tak napisali to znaczy że KIA Motors Polska ma podpisaną umowę z Lotosem
c. Serwisowałem RIO w Malibu na Morelowej i oni mają podpisaną jako warsztat umowe z Mobilem i takowym zalewają


A ja miałenm nalepkę LOTOS :)


Ale bardzo mnie cieszy ze w malibu maja mobil :)

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

20 cze 2008 10:06

Grzech napisał(a):A ja miałenm nalepkę LOTOS :)

Pewnie nie zdążyli przekleić :wink:


Grzech napisał(a):Ale bardzo mnie cieszy ze w malibu maja mobil :)

Ale z bekczki :wink:

pzdr ZF

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

20 cze 2008 10:51

Jak wymieniałem olej po 2000 km nawet nie mrugnęli powieką jak przywiozłem swojego Mobila. Oczywiście nie było żadnego wpisu w książce, że przywiozłem własny olej itd.

AUTOR WĄTKU
novee
 

20 cze 2008 12:56

<span>zibifire</span> napisał(a):Bzdury napisali, bo:
a. miałem oklejony samochód naklejkami Castrol zarówno teraz jak i w 2003 roku jak RIo kupowałem - czyli KIA Motors ma podpisaną umowę i zalewają Castrolem w fabryce.
b. Jeśli tak napisali to znaczy że KIA Motors Polska ma podpisaną umowę z Lotosem


Ad. a - czym Kia zalewa w fabryce to nie wiem, ale np. w Czechach Kia poleca, zaleca i zalewają Shella, więc chyba po naklejkach ciężko sądzic.

Ad. b - Kia ma umowę z Lotosem, ale w pismie od nich masz, że materiały eksploatacyjne (olej) powinieneś zakupić w ASO, bez wskazania marki. Czyli wychodzi, że nawet jak Ci ASO wleje Platinum, jakieś Texaco czy inny to i tak zastrzeżeń do gwarancji nie będzie.

AUTOR WĄTKU
zibifire
 

20 cze 2008 12:59

Ad. a niewiem to sa moje przypuszczenia, że skoro miałem oflagowany na Costrolu to zalewają castrola - może tylko na Polske???
ad. b j/w tak też o Mobilu w Malibu w 2003 roku napisałem - teraz niewiem czym zalewają.... :)
ZF

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl