wymiana oleju po 1000 km

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

czy wymieniłeś/aś olej po 1000 km

tak
129
36%
nie
228
64%
 
Liczba głosów : 357
Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

09 maja 2008 19:27

<span>Black</span> napisał(a):wymieniam sobie sam, wiem co wlewam

Też bym najchętniej sam sobie wymienił tylko, że nie bardzo wiem gdzie zamontowany jest filtr oleju :oops:
Jaki rozmiar klucza potrzebny jest do odkręcenia śruby spustowej z miski olejowej?
A tak właściwie to chyba w Ceedzie niema żadnej "filozofii" aby wymienić olej?
Czyli spuszczam poprzez śrubę spustową potem odkręcam filtr oleju i wymieniam wkład no i na koniec zalewam świeży olej?

Tylko czy warto samemu się w to bawić.

AUTOR WĄTKU
jacek13
 

09 maja 2008 21:05

w serwisie sama wymiana 35 pln z twoim wkładem i olejem

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

09 maja 2008 23:32

jesli nie wiesz gdzie jest filtr oleju to sory, ale nie ma pewnosci ze wymiane oleju wykonasz poprawnie. polecam jechac do warsztatu/serwisu.

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

11 maja 2008 10:19

Sam wymieniam w nowym Vito, 4-letnim mondeo i 5-letniej Lagunie więc jest pewność, że robię to właściwie.
Jest Ceed SW 1.5 T-GDI 160KM 7DCT GT Line Deluxe White+Premium+AEB 2021
Był Cee'd SW L Business Line 1.6 GDI 135 2016
Cee'd SW C+ 1.6 CRDI 115 2008

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

12 maja 2008 19:57

a to ok przepraszam.
ps. nie zapomnij filtra posmarowac na uszczelce :wink:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

12 maja 2008 20:18

<span>Marco</span> napisał(a):tylko, że nie bardzo wiem gdzie zamontowany jest filtr oleju Embarassed

To ten cylinder z plastikowym deklem z prawej strony bagnetu.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

12 maja 2008 21:59

Skrócona wersja wymiany wkładu filtra oleju:pozbądz się górnej osłony silnika ,filtr znajduje się z przodu bloku silnika na wys. uszczelki pokrywy silnika.Jeżeli wtyczka czyjnika przeszkadza w montazu wkładu wypnij ją(pamiętaj ,aby kluczyk w stacyjce był w pozycji 0).Wkład oryginalny 30-50 z uszczelkami :D
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

12 maja 2008 22:51

Dzisiaj przejeÂżdÂżaÂłem w pobliÂżu serwisu wiĂŞc zajechaÂłem i zapytaÂłem o cenĂŞ samej usÂługi wymiany oleju.
Cena to 30zÂł wiĂŞc nie bĂŞdĂŞ siĂŞ sam bawiÂł tylko podjadĂŞ jutro niech wymieniajÂą.
Zapyta³em goœcia o to, czy robi¹ jakieœ wpisy w ksi¹¿ce gwarancyjnej odnoœnie tego, ¿e wymieniali w³asny olej klienta.
PowiedziaÂł, Âże Âżadnych wpisĂłw nie dokonujÂą poniewaÂż Kia nie nakazuje stosowania oleju konkretnej marki,
waÂżne, Âże olej speÂłnia zalecane normy dla Kia Cee'd i baĂąka jest oryginalnie zamkniĂŞta.
Na moje pytanie co sÂądzi o oleju Shell HELIX ULTRA EXTRA 5W-30 do 1.6CRDI padÂła odpowiedÂź,
Âże to bardzo dobry olej.
KupiÂłem 5l na Shell-u za 219zÂł clapping
Zastanawiam siĂŞ jaki kupiĂŚ olej do skrzyni biegĂłw? Co polecacie?

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

12 maja 2008 23:51

<span>Marco</span> napisał(a):Zastanawiam się jaki kupić olej do skrzyni biegów?

eeeeee... ekhm... teraz moim zdaniem przegiales....

AUTOR WĄTKU
popmart
 

13 maja 2008 07:03

Marco napisał(a):Dzisiaj przejeÂżdÂżaÂłem w pobliÂżu serwisu wiĂŞc zajechaÂłem i zapytaÂłem o cenĂŞ samej usÂługi wymiany oleju.
Cena to 30zÂł wiĂŞc nie bĂŞdĂŞ siĂŞ sam bawiÂł tylko podjadĂŞ jutro niech wymieniajÂą.
Zapyta³em goœcia o to, czy robi¹ jakieœ wpisy w ksi¹¿ce gwarancyjnej odnoœnie tego, ¿e wymieniali w³asny olej klienta.
PowiedziaÂł, Âże Âżadnych wpisĂłw nie dokonujÂą poniewaÂż Kia nie nakazuje stosowania oleju konkretnej marki,
waÂżne, Âże olej speÂłnia zalecane normy dla Kia Cee'd i baĂąka jest oryginalnie zamkniĂŞta.
Na moje pytanie co sÂądzi o oleju Shell HELIX ULTRA EXTRA 5W-30 do 1.6CRDI padÂła odpowiedÂź,
Âże to bardzo dobry olej.
KupiÂłem 5l na Shell-u za 219zÂł clapping
Zastanawiam siĂŞ jaki kupiĂŚ olej do skrzyni biegĂłw? Co polecacie?


popatrz na butelkĂŞ bo Shell w polsce sprzedaje po 4l i na shellu 219pln kosztujÂą wÂłasnie 4l a nie 5l ;
)

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

13 maja 2008 11:08

<span>popmart</span> napisał(a):popatrz na butelkę bo Shell w polsce sprzedaje po 4l i na shellu 219pln kosztują własnie 4l a nie 5l

Wybierz się na najbliższą stację Shell-a i dokładnie obejrzyj półkę z olejami.
Obecnie jest promocja 4litry+1. Na kartonie jest Michael Schumacher.
Shell HELIX ULTRA EXTRA 5W-30 w opakowaniu 4+1 kosztuje dokładnie 219zł :mrgreen:

<span>Sensation</span> napisał(a):eeeeee... ekhm... teraz moim zdaniem przegiales....

Mój brat pracuje jako serwisant w fabryce skrzyń biegów i od zawsze gdy kupi nowe auto to po kilku tysiącach przebiegu wymienia olej w skrzyni biegów. Robi to oczywiście jednorazowo. Też się kiedyś dziwiłem czemu to robi lecz gdy mi pokazał próbkę oleju z auta o przebiegu 15tys km to mi oczy wyszły na wierzch. Cała masa pyłu metalicznego. Oczywiście nie musi to być regułą lecz ja wolę dmuchać na zimne. Wymieniam na znany z marki i jakości olej.

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

14 maja 2008 16:29

myslalem ze chcesz wymieniac co przegląd olej w skrzyni... :twisted:

AUTOR WĄTKU
popmart
 

14 maja 2008 19:07

Marco napisał(a):
<span>popmart</span> napisał(a):popatrz na butelkę bo Shell w polsce sprzedaje po 4l i na shellu 219pln kosztują własnie 4l a nie 5l

Wybierz się na najbliższą stację Shell-a i dokładnie obejrzyj półkę z olejami.
Obecnie jest promocja 4litry+1. Na kartonie jest Michael Schumacher.
Shell HELIX ULTRA EXTRA 5W-30 w opakowaniu 4+1 kosztuje dokładnie 219zł :mrgreen:

<span>Sensation</span> napisał(a):eeeeee... ekhm... teraz moim zdaniem przegiales....

Mój brat pracuje jako serwisant w fabryce skrzyń biegów i od zawsze gdy kupi nowe auto to po kilku tysiącach przebiegu wymienia olej w skrzyni biegów. Robi to oczywiście jednorazowo. Też się kiedyś dziwiłem czemu to robi lecz gdy mi pokazał próbkę oleju z auta o przebiegu 15tys km to mi oczy wyszły na wierzch. Cała masa pyłu metalicznego. Oczywiście nie musi to być regułą lecz ja wolę dmuchać na zimne. Wymieniam na znany z marki i jakości olej.


znam tę promocje i sprawdzałem i WYDAJE mi sie że Ultra extra nie jest obiety owa promocją ... jedynie extra .... ale oczywiscie moge się mylić i wtedy jestem przepłacony o 10 pln ;)

AUTOR WĄTKU
maestro
 

14 maja 2008 21:49

<span>Marco</span> napisał(a):Mój brat pracuje jako serwisant w fabryce skrzyń biegów i od zawsze gdy kupi nowe auto to po kilku tysiącach przebiegu wymienia olej w skrzyni biegów. Robi to oczywiście jednorazowo. Też się kiedyś dziwiłem czemu to robi lecz gdy mi pokazał próbkę oleju z auta o przebiegu 15tys km to mi oczy wyszły na wierzch. Cała masa pyłu metalicznego. Oczywiście nie musi to być regułą lecz ja wolę dmuchać na zimne. Wymieniam na znany z marki i jakości olej.


Wymiana oleju na nowy nie spowoduje, żę "pył metaliczny" nie bedzie powstawać. W skrzyni to normalne, że elementy się ścierają. Ten pył metaliczny w zasadzie niczym szkodliwym nie jest. Co innego gdyby występował w silniku...
Dla mnie wymiana oleju w skrzyni wcześniej niż przewiduje książka to zbędny wydatek.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

15 maja 2008 08:32

widzieliście kiedyś w nowym aucie w oleju ze skrzyni pył metaliczny!!!!!!!!!!!!!!!??????
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
maestro
 

15 maja 2008 09:11

szczerze nie, nawet w swoim obecnym aucie kiedy przy przebiegu 160 tys. km wymienialem olej, kóry od nowości był wymieniany tylko raz ok 60 tys. km, nie zauważylem gołym okiem żadnych "pyłów"

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

15 maja 2008 13:14

ja trochę badań zrobiłem w życiu oleju i tez nie widziałem -oczywiście olej jest zanieczyszczony metalami -ale to tylko na poziomie labolatorium wychodzi i bada się w mg/kg
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
novee
 

15 maja 2008 14:25

Heh, w systemach olejowych w instalacjach przekładniowych i silnikowych w lotnictwie są stosowane czujniki opiłków. Najprostszy to po po prostu korek magnetyczny do którego przywierają opiłki i daje sygnał o ich obecności w oleju. Nie macie pojęcia ile razy się taki sygnał zdarza po remoncie silnika/przekładni i dopóki się nie dotrze na próbach trzeba kilka razy olej zmieniać :D

AUTOR WĄTKU
Sensation
 

15 maja 2008 18:53

<span>novee</span> napisał(a):Najprostszy to po po prostu korek magnetyczny do którego przywierają opiłki

takie zaj*biste cos mial nasz polski maluch i polonez 8-) nie wiem jak wczesniej z fiatami itd. ale brakowalo jedynie kableka do korka :P

Avatar użytkownika
Marco
Asystent Kierownika
 
Posty: 338
Dołączył(a): 20 kwi 2008 10:54
Lokalizacja: GTC
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 T-GDI Pb 160KM
2021, GTLine Deluxe White + Premium+AEB+7DCT

15 maja 2008 20:04

<span>popmart</span> napisał(a):znam tę promocje i sprawdzałem i WYDAJE mi sie że Ultra extra nie jest obiety owa promocją ... jedynie extra .... ale oczywiscie moge się mylić i wtedy jestem przepłacony o 10 pln

Chyba nie do końca znasz tę promocję albo już 4+1 Ultra Extra 5w30 w Twojej okolicy brakło w promocji.
Podjedź do Tczewa na Shella a gwarantuję, że go dostaniesz (dzisiaj tj 15 maja o godz. 17 jeszcze go widziałem).
Dodatkowo kupiłem jeszcze jeden zestaw w cenie 219zł, będzie jak znalazł na przegląd przy 20tys.

Dzisiaj wymieniłem olej w silniku i skrzyni. Przebieg 2tys km.
Wlali mi te 5 litrów do silnika i na miarce sięga do pozycji max.
W książce gwarancyjnej wpisali jedynie "wymiana oleju silnikowego i przekładniowego, stan licznika, data".
Obrazek
Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl